B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Dział poświęcony wszelkiego typu imprezom growym takim jak turnieje, zloty itp.

Moderatorzy: K', ModTeam

Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: vho »

Banowanie kangura? o0 No nieźle. Wręcz bym powiedział ostro. W DR banowani są tylko Jinpachi i Moku, bo może wylosować Jinpachiego. Absolutnie żadna inna postać. Tak też powinno być na tym turnieju.

EDIT No i żeby nie było wątpliwości, pauza podczas walki= utrata rundy.
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: Ana »

I nie banujcie ArcadeSticków....
Obrazek
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: Di »

Ja już prawie tydzień temu zaproponowałem swoją pomoc na forum konwentu, ale jakoś nie dostałem odpowiedzi.


Jako że jesteś z Warszawy, możemy się gdzieś umówić (najlepiej w okolicach Centrum) i wszystko Ci dokładnie opiszę, tj. jak wyglądają turnieje "w praniu".


e-mail: [email protected]
GG: 3819837
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: szyper »

Gdyby nie ten syf i jemu podobne byś dziś grał w raczej "inne" Tekkeny. Ale co Ty możesz wiedzieć... i zresztą też się nie dziwię. Pokolenie fanów czasopism co recki na piratach robią (vide Thrill Kill), oj!
Nie gram w inne gry niz tekken i counter strike (chyba że ze znajomymi w jakies PESy czy inne SC, SFy). A jezeli juz ma byc turniej w 2d, to chyba nalezy jednak zaczac od czegos popularnego, co? Jedyna opcja jest chyba Street Fighter.
A na te 100 osób w T5 - 90 nie będzie wiedziało o co chodzi w ogóle w Tekkenie. I nie powiesz mi, że nie. Twoja (Wasza) sprawa - fanów 2D (może zbyt ogólnie) właśnie wyeliminowałeś jako uczestników tego konwentu. Powodzenia!
W chiwili obecnej scena tekkena jest taka, ze ci co na turnieje jezdza, naprawde potrafia grac. Jezeli przykladowo z grupy wychodza 4 osoby, to ok. tylko 2 moga byc pewne wyjscia (czasem nawet nie :) ).
...i właśnie dlatego 2D u nas żadnego poparcie publiczno-komercyjnego nie ma... strach przed jakąkolwiek inicjatywą... i mastahy typu szyper. Polska ciągle zacofana :-/
pozdro 4 U.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: Action »

szyper pisze:Jedyna opcja jest chyba Street Fighter
Póki co największą scenę w Polsce (z bitek 2D) ma Guilty Gear.
szyper pisze:W chiwili obecnej scena tekkena jest taka, ze ci co na turnieje jezdza, naprawde potrafia grac. Jezeli przykladowo z grupy wychodza 4 osoby, to ok. tylko 2 moga byc pewne wyjscia (czasem nawet nie :) ).
Ta, tyle ze turniej konwentowy to nie PGA. ;)
Awatar użytkownika
shinmoteuchi
Student
Student
Posty: 34
Rejestracja: 16-09-2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: shinmoteuchi »

Di pisze:Jako że jesteś z Warszawy, możemy się gdzieś umówić (najlepiej w okolicach Centrum) i wszystko Ci dokładnie opiszę, tj. jak wyglądają turnieje "w praniu".
Masz w banku, ze napisze. :)
vho pisze:W DR banowani są tylko Jinpachi i Moku, bo może wylosować Jinpachiego.

EDIT No i żeby nie było wątpliwości, pauza podczas walki= utrata rundy.
Z Moku masz racje, nigdy nie wiadomo na kogo sie nim trafi. Co do Kangoo to jest to cheap postac, porownywana nawet z Gongiem, wiec lepiej go zabronic, niz miec potem konsekwencje w postaci agresji zawodnikow. Z reszta, ile osob gra Kangoo?

Z pauza ustalamy zawsze tak, ze ma sie 15sec na ustawienie konfiguracji klawiszy, na poczatku gry, w przy nastepnej pauzie zabieramy pada.
Póki co największą scenę w Polsce (z bitek 2D) ma Guilty Gear.
Mi sie caly czas wydaje, ze scena SF jest duzo wieksza. Ale masz racje, w GG mase ludzi lubi grac... gorzej z umiejetnosciami. Na Pierniconie organizowalem turniej i zglosilo sie ledwo 20 osob, z czego przy eliminacjach odpadlo 10.
szyper pisze:W chiwili obecnej scena tekkena jest taka, ze ci co na turnieje jezdza, naprawde potrafia grac. Jezeli przykladowo z grupy wychodza 4 osoby, to ok. tylko 2 moga byc pewne wyjscia (czasem nawet nie :) ).
To prawda. Na Pierniconie pojawili sie Devil X i Matt. Pokazali niesamowita klase. Z reszta, nie tylko oni sie popisali, duzo ludzi bylo na bardzo wysokim poziomie i chcemy taki poziom utrzymac na Bace. Mysle nawet o pozwoleniu na podlaczanie klawiatury, bo pewna czesc graczy to gracze PCtowi!

Edit:
Przy okazji. Moge Was prosic o zalozenie tematu na PSXExtreme.info, w dziale turniejow?
Nie mam tam jeszcze uprawnien, a czasu jest malo na zebranie ludzi :)

Juz zalozone: http://www.psxextreme.info/index.php?showtopic=68112
Ostatnio zmieniony 26-08-2008, 08:33 przez shinmoteuchi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: Action »

Mi sie caly czas wydaje, ze scena SF jest duzo wieksza. Ale masz racje, w GG mase ludzi lubi grac...
Ja tam tylko potwierdzam fakty ;) scena SF w polsce praktycznie nie istnieje... Pychu, Kaktus, Kowal, moze krilluch... ktoś jeszcze? a scena GG - wystarczy zajrzeć na Guilty Gear Team Poland. :)

shinmoteuchi pisze:Mysle nawet o pozwoleniu na podlaczanie klawiatury
Szwagr, nie masz wyboru, bierzesz udział w turze a jak nie zajmiesz podium to cie nie znam ;)
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: Di »

Odnośnie konsol - same Peestrójki to nie wszystko, trzeba mieć jeszcze Tekkena NTSC, który nie jest dostępny w PS Store w Europie. Tego raczej Sony nie załatwi.
shinmoteuchi pisze:Masz w banku, ze napisze. :)
Najlepiej odezwij się jutro na GG, będę od 15:30 do 24.
shinmoteuchi pisze:Z Moku masz racje, nigdy nie wiadomo na kogo sie nim trafi. Co do Kangoo to jest to cheap postac, porownywana nawet z Gongiem, wiec lepiej go zabronic, niz miec potem konsekwencje w postaci agresji zawodnikow. Z reszta, ile osob gra Kangoo?
Tylko Jinpachi i Mokujin powinni być zbanowani. Tanie zagrania Kangura? Wymień choć kilka.
Widać, że nigdy nie interesowałeś się Tekkenem na poziomie turniejowym - wiedziałbyś, że Kangurowi daleko do Gona ;)
shinmoteuchi pisze:Z pauza ustalamy zawsze tak, ze ma sie 15sec na ustawienie konfiguracji klawiszy, na poczatku gry, w przy nastepnej pauzie zabieramy pada.
Jedna z większych bzdur, o jakich słyszałem. Jeśli chcesz normalny turniej, to zapomnij o tej zasadzie :)
shinmoteuchi pisze:Mi sie caly czas wydaje, ze scena SF jest duzo wieksza. Ale masz racje, w GG mase ludzi lubi grac... gorzej z umiejetnosciami. Na Pierniconie organizowalem turniej i zglosilo sie ledwo 20 osob, z czego przy eliminacjach odpadlo 10.
W samym Włocławku w Guilty Geara gra chyba więcej ludzi niż w całej Polsce w 3s. Może mylę się co do liczności, ale poziom w GG na pewno jest ogółem wyższy niż w Streeta - Koji i Cieślak już zdążyli pokazać się z dobrej strony na arenie europejskiej.
shinmoteuchi pisze:To prawda. Na Pierniconie pojawili sie Devil X i Matt. Pokazali niesamowita klase. Z reszta, nie tylko oni sie popisali, duzo ludzi bylo na bardzo wysokim poziomie i chcemy taki poziom utrzymac na Bace. Mysle nawet o pozwoleniu na podlaczanie klawiatury, bo pewna czesc graczy to gracze PCtowi!
Devil, a nie Devil X. Wątpię, żeby na Pierniku ktokolwiek poza tą dwójką grał na bardzo wysokim poziomie. W tej chwili w Polsce osób bardzo dobrze grających jest... mało. Poziom się u nas wyrównuje, ale to nie jest powód do dumy, gdyż kilka osób odstaje i wciąż będzie odstawać, będąc nieosiągalnymi dla zdecydowanej większości sceny.

Myślę, że wiele osób poprze moją osobę, mając na względzie choćby turnieje, które prowadziłem, a więc i moje doświadczenie :)

BTW: Jeśli nie będzie SC4, to nie ma co liczyć na mój przyjazd. To jest świetny moment do tego, by reaktywować mieczykową scenę w naszym kraju. Tekken jest zawsze wszechobecny, a poza tym jeszcze w tym roku na konsolach ujrzymy Tekkena 6. Z mojej strony dla Calibura zawsze będzie support. Zapraszam na http://soulcalibur.xt.pl/
Zanim ktoś powie, że wolę Calibura od Tekkena niech najpierw się zastanowi, czy w czasach, gdy mało kto w Polsce grał w SC3, nie promowałem przypadkiem Tekkena... ;)
shinmoteuchi pisze:2. Nie, podziekuje. Ostatnio na SC4 ludzie prawie sie pozabijali.
To organizator powinien umieć zapanować nad hołotą. Jeśli ktoś się nie umie zachować - out. Uczestnik nie ma prawa wejść Ci na głowę. Jeśli tak robi, to znaczy, że sam się schylasz i ją nadstawiasz.
Awatar użytkownika
shinmoteuchi
Student
Student
Posty: 34
Rejestracja: 16-09-2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: shinmoteuchi »

O taki komentarz mi chodzilo!

Porozmawiam jutro z toba, to wszystko ustalimy na spokojnie. Zapisze sie i wrzuci na to oraz na inne fora.
Di pisze:To organizator powinien umieć zapanować nad hołotą. Jeśli ktoś się nie umie zachować - out. Uczestnik nie ma prawa wejść Ci na głowę. Jeśli tak robi, to znaczy, że sam się schylasz i ją nadstawiasz.
Niestety organizator swietnie sie bawil i wyszlo jak wyszlo. Pozatym wiecej ludzi gra w TK5 niz w SC4, to tez sie liczy.
Z reszta, to zalezy tez od kolegi z Gildia.pl, byc moze bedzie dla nas bardziej oplacalny SC4 niz Tekken.
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: szyper »

@shinmoteuchi:
nie znasz sie wiec niech ktos Ci to organizuje, np Di.
Ale i tak widze, ze wyjdzie z tego turniej w SC4 i juz jestem pewien ze tak to sie skonczy.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: KRELIAN »

Noooo teraz to zupełnie inna gadka. Klawa na turze offline - tego nie można przegapić :D
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
shinmoteuchi
Student
Student
Posty: 34
Rejestracja: 16-09-2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: shinmoteuchi »

Dogadalem sie z Di i Mattem ze na BAKA bedzie turniej Soul Calibur 4. Oni ustala zasady, my zajmiemy sie sponsoringiem.
Wiem juz ze BAKA oficialnie oglosi turniej, jezeli dogadam sie ze Zbolem, wiec... Zapraszam :)
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: szyper »

w takim razie Poznan nie jedzie, dzieki Di :)
Awatar użytkownika
shinmoteuchi
Student
Student
Posty: 34
Rejestracja: 16-09-2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: shinmoteuchi »

szyper pisze:w takim razie Poznan nie jedzie, dzieki Di :)
Proponuje jechac. Matt, Devil, Di zapowiedzieli ze na 100% beda ze swoja brygada. Do tego Tenshi zaproponowala mi pomoc na miejscu, wiec o jakosc mozemy byc spokojni.

Moze byc bardzo dobra impreza... ba, BEDZIE! Wiec zapraszam!
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: B.A.K.A. 2008 - Turniej Tekken 5 / Tekken 5 DR

Post autor: szyper »

HAHAHA, ale po co mam jechac na turniej w mieszyki? Kogo Ty ze mnie robisz? W swoja gre jestem niezly wiec nie musze szukac innej gry zeby cos grac.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turnieje, Zloty, Konwenty”