Survival Horror

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: KRELIAN »

Aż mi się przypomniały barokowe dywagacje porównawcze między Duke Nukem 3d a Quake.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Komandos »

W sieci pojawiła się plota mówiąca o tym, że z myślą o Wii produkowany jest kolejny remake wielkiego tytułu sprzed lat.


Residen Evil 2, bo o nim tu mowa, ma podobno trafić na konsole wąsatego hydraulika w zupełnie nowej odsłonie. Poza odświeżoną oprawą graficzną, największą zmianą maiłoby być oczywiście sterowanie, które jest wizytówką Wii. Poza tym linia fabularna miałaby ulec rozbudowaniu w stosunku do pierwotnego RE2.


Czy otrzymamy remake drugiej odsłony "Rezydencji Zła"? Zapewne niebawem plotka ta zostanie potwierdzona bądź zdementowana.
Info z giery.eu

jeżeli to prawda to chyba zacznę się poważnie zastanawiać nad kupnem Wii :P
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

No ... powiem tak ... jak tylko plotki się potwierdzą i wyjdzie chociaż garść materiałów odnośnie REmake 2 to koniecznie kupuję Wii nie ma to tamto :D ( i btw - Komandos, Mario Praty 8 i Super Smash Bros Brawl to fajne gry z Mariem :P )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: KRELIAN »

O właśnie, brakuje mi survival horroru z Marianem.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Survival Horror

Post autor: JJK »

KRELIAN pisze:O właśnie, brakuje mi survival horroru z Marianem.
namiastka xD
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Komandos »

KRELIAN pisze:O właśnie, brakuje mi survival horroru z Marianem.
Każda gra z Marianem to horror :rotfl: A tak na poważnie to jest coś w tym stylu- 'Luigi Mansion' czy jakoś tak.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

tak tak ....Luigi Mansion było jedną z pierwszych gier na Gacka i polegała ona na " oczyszczeniu " pewnego nawiedzonego domu ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: KRELIAN »

No tak, ale Luigi's Mansion to był Surwiwal Choror. Ten link od JJK już powoduje intensywniejsze lęki :P.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Survival Horror

Post autor: Sylvan Wielki »

krlnq....co z tym redenowanym Bio Hazard na DVD?
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: KRELIAN »

Hmm to chyba jedna z tych gier, przy których siedzisz dłużej niż 40 minut ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Survival Horror

Post autor: Sylvan Wielki »

O_o

Teraz jaśniej samozwańczy królu parkietów.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Komandos »

Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Survival Horror

Post autor: Sylvan Wielki »

Średnia ocen - 7.5/10 czyli (bardzo) wysoko , choć z drugiej strony tylko SH4: The Roommiał niższą średnią.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Survival Horror

Post autor: eq2D »

...lata temu, kiedy królował psx, wpadł mi w ręce Silent Hill. Siedzieliśmy z kumplem u niego na chacie i przy zgaszonym świetle odpaliliśmy ówcześnie mało mówiący tytuł. Z każdą minutą gry czułem się coraz dziwnie, bo "bać" się przy grze? Pamiętam jak co jakiś ważniejszy moment zmienialiśmy się z kumplem padem, aż w końcu doszło do tego, że na twierdzenie "teraz ty grasz" usłyszałem ciche "nie". Do czego zmierzam? Dziś w mojej opustoszałem kuchni znalazłem trzy płyty. Jade Empire, Fahrenheit i jakaś nieoryginalna płytkę w papierowej kopercie. Z zaciekawieniem odpaliłem klona i sprawdziłem co to za płyta. "Dead Space". Pierwsza myśl "nie ruszy". Druga "właściwie skąd się wzięła ta płyta?". Na jedno z pytań szybko poznałem odpowiedź.

Przy bladym świetle zawieszonej na suficie lampy odpaliłem grę. Chwila zabawy z ustawieniami (wszytko na low, 640x480) i odpaliłem właściwą grę. "Space theme" - pomyślałem, że to dobry znak dla gry, bo za młodu lubiłem te wszystkie horrory klasy B, gdzie akcja miała miejsce w kosmosie. Grafika - paskudna i do tego dźwięk zacina. Cóż, piec pierwszej nowości nie jest i nie mogę się po nim cudów spodziewać. Zrobiłem dość mocnej kawy, zaciągnąłem się aromatycznym tytoniem i przystąpiłem do gry... Parę papierosów później i kiedy kofeina działała w moim organizmie bardzo intensywnie, przypomniały mi się czasy grania z kumplem w tego przeklętego Silent Hilla, z tym, że teraz jestem sam, a dokoła cisza. Piszę te słowa, bo musiałem zrobić sobie przerwę od tej gry. Nie mogę oddać nikomu myszki w dłoń i samemu patrzeć, nie biorąc czynnego udziału w tym horrorze. Chce powrócić na statek Ishimura, ale czuje jakieś obawy. W tej głuszy nikt nie usłyszy mojego krzyku...

Obrazek

:cwaniak:

A tak bez żartów. Gra jest w pytę! Chodzi na wysokich detalach w 800x600 na moim dziadku, co tylko pokazuje, że goście z EA postarali się przy optymalizacji silnika i dzięki temu posiadacze starszych maszyn także mogą się cieszyć przyzwoitą grafiką przy w miarę rozsądnej ilości fps'ów. Klimat tej produkcji jest tak gęsty, że można narobić w spodnie, pod warunkiem, że ma się odpowiednią wyobraźnie i chęć wkręcenia się w ten klimat. Nie jest to na maksa oryginalny tytuł, bo przypomina on cholernie Residenta czwórkę w jakiś sposób połączony z Doomem trzecim i z domieszką Bioshocka, ale łażenie po nawiedzonym jak cholera statku kosmicznym daje radochę. A może "radochę"? Sylwian się nie mylił dając Isaaca na awatara. Po godzinie spędzonej na eksterminacji kreatur ze statku Ishimura i trzymania mocno zaciśniętych zwieraczy mogę spokojnie stwierdzić, że od czasu Residenta czwórki, twórcy nie dali nam tak dobrego survival horroru.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Yamada »

Wraca najwiekszy kozak serii - Piramidogłowy! :D .

A tak na serio to sieczke z tego zrobili;/. Bardziej to z filmików The Suffering przypomina niż starego dobrego Silenta;/.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”