Czym grać żeby wygrać

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Aserot »

Ostanio miałem okazje zagrać na padzie do X360 i przyzaam że pierwsze wrażenie są bardzo pozytywne. Więc może mi ktoś powiedzieć czy pad do 360 działa w konwerterach na PC. (zaznaczam że chodzi mi o bez przewodową wersje pada).

P.S.>

DoA 4 jest super :) (nie wiem czy są inne fightery na 360 ale DoA 4 daje rady).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Wawrzyn »

Tak DoA4 jest git ;)
Ja gram na klawie i jak narazie nie zamierzam zmieniac jej na pada... chociarz wszyscy twierdza ze do tekkena dual sprawdza sie duzo lepiej.
Odnosnie arcade stickow skad wogole takie cos wziasc, no i dlaczego wlasciwie elita tym gra??
Ogladalem ostatnio fimik Han vs Ryan i widzialem jak na tym mieszali :orany:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: SubZero »

JinKazama pisze:wszyscy twierdza ze do tekkena dual sprawdza sie duzo lepiej
a dlaczego? pewnie dlatego, że Tekken był robiony z myślą o dualu :)
Co do arcade sticka to mam taką prywatną teorię: otóż na sticku łatwiej robi się akcje wymagające kilku przycisków równocześnie (np. 1+2+3+4 czy 1+4 lub 2+3) co na padzie zrobić trochę ciężko (oczywiście bez używania R-ek i L-ek).
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Wawrzyn »

a dlaczego?
Spojz na podpis Dumiana :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: AK »

a oto moje cudo którym nagrałem filmik (długo sie w niego wczuwałem lecz dashe to nadal czasami spora trudność)
http://www.elsniwiki.de/index.php/Main/SpeedLinkGamePad cenarynkowa 15-20zł sama mówi za siebie ;)
ja mam starsza wersje tylko z 4 przyciskam z przodu ale ogólnie egronomia ta sama (wystające przyciski i łaczony twardy krzyżak)
kiedys jak trenowałe dashe to nabawiłem sie konkretnego bąbla na kciuku :P
ale nie nażekam do wszystkiego można sie przyzwyczaić :D
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: vho »

Adrianie... Dałem ci 3- za film, ale po tym, jak zobaczyłem na czym grałeś, minus zamienia się w plusa :D
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Aserot »

No padzika to masz nie ciekawego miałem okazje grać na podobnym wynalazku i jakoś nie mogłem się przyzwyczaić.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Action »

Ostatnio grałem w Tekkena 3 Joystickiem :szok: ale ustawiłem sterowanie i pobiłem mój rekord :) pokonałem Paula ze 100% mocy w 3 sek ;] na pozimie Hard takie comba wychodzą na Joysticku że szok. :) Niby Joystick przeznaczony do grania w Symulatory Lotu a i w Tekkena fajnie się gra :)
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Pattrick »

Jak narazie gram na klawiaturze a w Tekkena to się równa bycie ofiarą..... co innego w 2d gdzie klawiatura to jest rzecz piękna bo większość kombinacji (Hadouken,Shun-Goku-Satsu,Fatal Claw,Cajun Explosion) wychodzi tak jak powinna (ale w Street Fighter online i tak wszystko można wykonać ... bo ci nie pokazują SPD ani żadnych tego typu strasznych rzeczy... a na myśl o nie których chwytach i ciosach w tekken 3 dobija mnie [w tekkenie to ja mam dwie lewe ręce , zresztą jestem leworęczny. nie mówiąc już o graczach]).
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Aserot »

Ja znów nie lubie grać w 2d na klawie zwłaszcza w takie tytuł jak Kof czy GG, gdzie musisz bardzo szybko wystukiwać kombinacje (zaznaczam że nie chodzi mi o zwykłe ciosy ale głównie o specjale) np: Blood Moon od K9999 d/b, hcb, d/f+A to na klawierc można paluszki połamać :P przynajmiej gdy ja próbuje to wystukać. Ale z drugiej strony takie kalsyki jak MK2 czy MvsC to na klawierce nie ma problemu (proste kombinacje), ale osobić i tak wole na padziku :P.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Fazz
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14-07-2006, 14:26

ePSXe i pad

Post autor: Fazz »

Czy istnieje możliwość grania w tekken'a na normalnym padzie ?? i na jakiej zasadzie to działa emulator sam wykrywa pada czy jest wymagana jakas konfiguracja ??
I'm beginner
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Oen »

No jesli masz podlaczonego sprawnie dzialajacego pada do kompa to po prostu przypisujesz odpowiednie przyciski w ePSXe do swojego pada i mozesz spokojnie grac.
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Nadine »

ja to na klawie omalo sie nie zabilam. uczylam sie na konsoli i nic na to nie poradze. stare nawyki wiec tylko przejsciowka i pad od konsoli i moge zabijac :)
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Pattrick »

Gra zależy również od emulatora na jakim grasz ... np. przez winkawaks ledwo co wychodzą mi half back circle a na Hacked Kaillera Emulator idzie praktycznie na zawołanie...
Co prawda wszyscy wolą grać na padzie
ale w SF , Mvsc, Mshvsf ..... itp itd na padzie do koszmar wg.mnie
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Tygrys »

Dobrze ze wy nie widzicie tego "pada" co ja na nim gram bo byscie sie lolowali do rana :D

Obrazek
Jak jest nowy to nawet ladnie wyglada, moj do nowych nie nalezy ale za to mam ztuningowanego krzyzaka :P
Ostatnio zmieniony 23-07-2006, 20:08 przez Tygrys, łącznie zmieniany 1 raz.
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”