Martial Arts movies

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Martial Arts movies

Post autor: Dumian »

Ostatnio coś wzięło mnie na oglądanie starych filmów kung-fu, karate itp. stąd taki temat. Polecacie coś ciekawego (stare, nowe, obojętnie)?

Odświeżyłem sobie trochę klasyków, takie moje ulubione filmy, nawet dziś dają radę ale nie wiem na ile rolę odgrywa tu sentyment. W każdym razie trochę tytułów, które na pewno wszyscy znają ale od czegoś trzeba zacząć temat:
Kickboxer, Bloodsport (Krwawy sport), Best of the Best (Najlepsi z najlepszych), No retreat, no surrender (Bez odwrotu), wszystkie filmy, w których występuje Bruce Lee. Poza tym Jet Li, Jackie Chan lub Van Damme - ci panowie też są w zasadzie gwarancją dobrego filmu spod znaku martial arts.

Na koniec walka Bruce Lee VS Chuck Norris, legendarny pojedynek w Way of the Dragon (Droga smoka).

Dobrych filmów i świetnych artystów sztuk walki, którzy w nich występują jest masa, więc mam nadzieję, że temacik się jakoś rozwinie, bo ja wymieniłem tutaj tylko kilku najbardziej znanych aktorów i popularnych tytułów.
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Dumian, łącznie zmieniany 1 raz.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: SubZero »

Hmmm, ciekawy temacik :)
Z klasyki to oczywiście jeden z moich ulubionych czyli Kickboxer (ale tylko pierwszy, kolejne to badziew był), Karate Kid (pierwsze trzy, czwórka była imo taka sobie), American Ninja (ale też tylko pierwszy - ostatnio sobie nawet zaciągnąłem :P ), oczywiście kultowy Enter The Dragon (ale czy ktoś tego nie widział? :P ).
Z nowszych świetny Fearless i ogólnie praktycznie wszystkie filmy Jeta (Cradle 2 Grave rlz :] ).
A z alternatywy ostatnio widziałem ciekawy filmik pod nieco mylącym tytułem Chocolate ;) Polecam, scena w rzeźni wymiata :D
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Mr_Editor »

Ja tam wielkim znawcą kina nie jestem, ale co nieco obejrzałem... niestety były to filmy, które już zostały wymienione wyżej :) ale po moich ostatnich wędrówkach po YT chętnie zobaczył bym jakiś fajny film z panem co się zwie Lateef Crowder. Chociażby ten którego jedna scena jest często przedstawiana jako scena z filmu tekken :D (zapewne wiecie o co mi chodzi :) )
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Martial Arts movies

Post autor: Hakuzaijo »

SubZero pisze:Hmmm, ciekawy temacik :)
A z alternatywy ostatnio widziałem ciekawy filmik pod nieco mylącym tytułem Chocolate ;) Polecam, scena w rzeźni wymiata :D
Też widziałem. Scenariusz ,,dupnięty", pełen luk i na zasadzie ,,durniej się nie da? Da?? No i chuj, grunt, że damy dużo bitki" :)
Niemniej sceny robią ogromne wrażenie, tak jak i dokument na koniec o złamaniach, siniakach , krwi i innych atrakcjach, które musieli przeżyć aktorzy ;)
Scena w rzeźni - miodna. Scena na balkonach - niczym w dobrym fighterze 2D :D
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Martial Arts movies

Post autor: kemot722 »

Hmm....

"Wejście Smoka" chyba wszyscy oglądali ;)
Z filmów z Bruce'em Lee polecam jeszcze filmy "Wściekłe Pięści" "Droga Smoka" i to co zaczęte-nieskończone, czyli "Gra Śmierci" (ok. 40 minut)

Filmy bez Lee, które mi się spodobały mniej lub bardziej to:
"Bloodsport", "Quest", każdy film z Siegalem, "Karate Kid" 1-4, wrażenie zrobiły na mnie filmy "Ostatni Samuraj", "Ong Bak", "Amerykański Samuraj" z rzeźnickimi scenami ;)

Pewnie o czymś zapomniałem to później dopiszę...
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Komandos »

Oto kilka filmów IMO wartych uwagi (w większości filmy koreańskie i tajskie bo chińskie i amerykańskie już chyba każdy zna):

The Art of Fighting -

Dragon Tiger Gate-


wspomniany Chocolate-

tutaj taka mała ciekawostka, JeeJa (główna bohaterka) daje pokaz swoich umiejętności)-

dalej Forbidden Kingdom, pierwszy film w którym Jet LI i Jackie Chan zagrali razem-


niezłe Volcano High-

The Rebel z moim ulubionym aktorem ;) -

Dynamite Warrior - niezły film o boksie tajskim-

Born to Fight -

muay thai fighting beat- walki średnie ale fajne laski są ;) -

jeden z moich ulubionych filmów- Once Upon a Time in High School -

i trailer Ong Bak 2 na koniec-

Oprócz tego każdy powinien znać takie hity jak Ong-Bak, Tom Yum Gong, Fearless czy Danny the Dog. I nikt nie wspomniał jeszcze Big Bossa z Bruce'em Lee a to jego najlepszy film obok Way of The Dragon.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Aserot »

Bardzo dobry temacik w sumie aż dziwi, że powstał dopiero teraz, na forum poświęconym głownie bijatyką :).

Ja z tych klimatów preferuje stare produkcje wydaje mi się, że jest w nich dużo lepszy klimat, może nie mają wypas efektów ale mają "dusze" :P. A efekty dźwiękowe trzymają formę do dziś ( ahh te targane szmaty ).

Na początek polecam 3 tytuły z nieco starczą datą produkcji koło których nie da się przejść obojętnie.

- Ninja the Final Duel 1 i 2
[Spoiler ]
odział ninja na wodnych pająkach, czy mnich walczący tamburynem to sceny których nie da się zapomnieć :P
- The 3 Masters
- Butterfly and Sword

Oczywiście oprócz wyżej wymienionych wszystkie produkcje z Jackie Chanem, Bruce Lee, Donnie Yen czy Jet Li to filmy których chyba nie trzeba reklamować i każdy fan kina made in Hong Kong pewnie ogląda ich nieraz w akcji.

Z nowszych produkcji też polecę trzy tytuły, a co.

- Death Trance
- Aragami
- Ong Bak
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: SubZero »

Jaki film można oglądać na obozie karate? Oczywiście film o karate :D
[center]Kuro-obi[/center]
'Czarny pas' (to dosłownie znaczy Kuro-obi) to jeden z nielicznych filmów pokazujących prawdziwe karate. Trójka głównych bohaterów jest 'praktykującymi' karatekami (Akihito Yagi - Giryu - 5 Dan w Gojyu Ryu , Tatsuya Naka - Taikan - instruktor JKA 6 Dan, Yuji Suzuki - Choei - 1 Dan, jedyny z trójki który faktycznie jest aktorem z zawodu).
Cały film można podsumować jedną, często zresztą w nim powtarzaną kwestią: "Karate ni sente nashi" - w wolnym tłumaczeniu "Karate nie jest sztuką agresji", lub bardziej dosłownie "Karate nie atakuje pierwsze". Jest to jedna z najważniejszych zasad karate-do i motto Gichina Funakoshiego - uznawanego za twórcę współczesnego karate.
Ogólnie must see dla fanów (praktykujących i nie) wszelkie sztuki walki.
Trailer na zachętę.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Dumian »

Wprawdzie to nie film pełnometrażowy tylko serial ale może kogoś zainteresuje. The Legend of Bruce Lee bo o nim mowa to serial produkcji chińskiej, opowiadający o życiu Bruce'a Lee. W roli głównej wystąpi Kwok-Kwan Chan znany między innymi z filmu Shaolin Soccer. Moim zdaniem to strzał w dziesiątkę, kto oglądał film i popisy bramkarza drużyny Shaolin pewnie się ze mną zgodzi ;). Serial chyba nie jest jeszcze nigdzie dostępny (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo) ale warto wiedzieć, że coś takiego jest w produkcji. Na koniec trailer.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Komandos »

Niezły ten Kuro-obi. Film dobrze pokazuje o co chodzi w karate (co nie zmienia faktu, że i tak nie kapuje filozofii Funakoshiego i tej jego historyjki z ciasteczkami :P ). Fabuła dosyć przewidywalna ale to standard w takich filmach. Ogólnie Film godny polecenia, szczególnie, że jak wspomniał Sub występują tam prawdziwi mistrzowie.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Martial Arts movies

Post autor: kemot722 »

SubZero pisze:Trailer na zachętę.
Bardzo dobra zachęta :D Myślałem obejrzeć jakiś film o Karate, którego tytuł nie kończy sie na "Kid" ;)
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Martial Arts movies

Post autor: Hakuzaijo »

http://www.metacafe.com/watch/26525/ass_fuck/ <- ten by się spokojnie nadawał do filmów akcji ;)
A żeby offtopa nie było, IMO filmy z Brucem Lee kopały, kopią i będą kopać zady. Oglądać je mogę na okrągło i w sumie, kto nie widział (jest taki ktoś?) niech zobaczy. Legenda nigdy nie umiera. Polecam.
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Komandos »

Ej tylko bez takich połamańców mi w tym temacie :wstyd:
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Action »

Po prostu nie mogło tu zabraknąć najlepszego Martial Arts Movie in the World ;)

Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Mr_Editor »

nie znasz się :P
to jest debeściak :D


Ale proponuję tu więcej takich nie rzucać bo w temacie się zacznie syf robić :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”