jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

jak chcesz się bawić na serio w bardziej konkretne fuzje (od 'Cross' wzwyż) to musisz wykonywać requesty Elizabeth, bo za niektóre dostajesz specjalne itemy 'odblokowujace' możliwość zrobienia kilku person. Np. chciałbyś mieć słynnego Thanatosa? To musisz najpierw odblokować możliwość fuzji Alice. Kilka porad wskazówek co możesz jeszcze zrobić, aby przechylić szalę zwyciestwa na swoją stronę:
- stworzyć ostateczne persony z social linków które wymasterowałeś.
- jak wymasterowałeś Sun SL (rywal w kendo/ pływaniu/ biegach) to już jesteś w domu - robisz sobie Lucyfera i Satana i walisz w ostatnią formę z Armageddona (łączony atak) - natychmiastowy win.
- dobij do 99 lv - w Personie 3 różnica między 98 a 99 levelem jest po prostu KOLOSALNA - na 99 lv hp i mp automatycznie lecą do 999.
- jak pomyślałeś, to przed ostatnim dniem odwiedziłeś sklep pani z biżuterią/ kartami/ innymi śmieciami i wszystkie kamienie zamieniłeś na karty dajace stałego boosta w statsy person. Ja tak zrobiłem i przy final bossie miałem Lucyfera i Metatrona ze wszystkimi parametrami na 99 - pomaga.
-do levelowania najlepszy jest Monad, bonusowy dungeon - stwory teraz są dla Ciebie tam raczej za silne, ALE jest na to cwana rada - persona Alice, która jako jedyna w grze ma unikalnego skilla o wiele mówiacej nazwie 'Die for me!'. Atak ma identyczne działanie jak Mudo/Hama, z tym, że ma nieporównywalnie większą szansę powodzenia. Przeciwnicy padają jak muchy.
- pobaw się w extract przedmiotów z person.
- jeżeli chcesz się niemalże totalnie zabezpieczyć przed damagem ze strony bossa jest na to rada, ale uprzedzam - jest to bardzo drogie i bardzo irytujące zajęcie. Lista rzeczy do zrobienia:
*stwórz personę Messiah (Orpheus + Thanatos o ile dobrze pamiętam) z tym, że musi narodzić się z itemem (serduszko obok jego imienia w oknie statusu).
*persona 'rodzi' przedmiot gdy wyuczy się wszystkich skilli. Jeżeli nasz 'pupil' wyuczy sie wszystkich skilli poprzez bonus z SL to musisz nabić dodatkowo jeszcze jeden level.
*podpakuj go do poziomu "wystarczy jedna walka, level up i mam item!"
*tak przygotowanego Messiaha zarejestruj w compendium u Elizabeth. Prawdziwa zabawa zaczyna się teraz....
*zawalcz nim i levelupnij, dostaniesz item - każdy z 6 itemów jaki daje Messiah jest unikatem (ostateczne zbroje i buty dla Aigis, ludzi, ultimate zbroja dla Koro) i dlatego mówiłem, ze przyda się kasa - jak cchesz te itemy to po 'wyciagnieciu' jednego z Messiaha dajesz mu kopa z teamu i lecisz do Elizabeth po kolejnego. kolejna walka i kolejny item. polecam saveować miedzy itemami, bo lubią się dublować. Nam niemniej jednack chodzi o jeden item - Omnipotent Orb - daje zabezpieczenie przed wszystkim (block) z wyjątkiem Almighty, ale szanse, ze Messiah 'urodzi' ten item są bardzo, bardzo małe (jakiś 1%) - musisz po prostu próbować - jak nie da Omnipotent Orba to soft reset, i znowu. Osobiscie mi go wyrzygał gdzieś tak przy 50 próbie. Powodzenia, będzie potrzebne;].

To chyba wszystko, zresztą ciezko mi mówić co i jak bo nie wiem co tam na tym savie masz, ale mam nadzieje ze to co napisałem w jakimś stopniu Ci pomoże.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Jo-Jo »

Właśnie od 72 do 82 levelowałem w Monadzie :P ... chciałem pokonać Reaper'a ale tak coś stałem pół godziny i nie przyłaził =x .... jeszcze chciałem po Reaperze spróbować pójśc na tego " opcjonalnego bossa " w Monadzie ...

Anyway ... udało mi się pokonać tą 13 arkane .... na tm 82 to było nawet aż nazbyt proste ... spamowałem tylko Thunder Rage'em a reszta swoimi czarami i puf - bossa ni ma ;]
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Z Elizabeth możesz zawalczyć dopiero podczas 2giego przejścia gry. Powodzenia - w tym przypadku NAPRAWDĘ będzie potrzebne:P.

Klientka ma 20 000 hp, zmienia persony jak rękawiczki, w połowie walki leczy się na max, a jak użyjesz almighty badź masz wyekwipowany item/personę chroniącą przed czymś to wali z almighty za 9999 i po zawodach;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Zwróćcie uwagę na nadchodzący "Dragon Age: Orgins" . Zapowiada się wspaniała gra i to pod każdym względem - wspaniała oprawa + mroczny klimat i te starcia z bossami.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

Na Bioware nie ma bata!

A z innej beczki Sacred 2 - można składać już preordery w sklepie gram.pl. Cena całkiem znośna - 79 zeta. Ja sobie zamówiłem, a co :)

Mega zapowiedź Sacred 2
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Zapowiada się nieźle, choć raczej bez rewelacji. Skoro na poletku konsolowym posucha panuje - tak Krelian, na Wii najbardziej - może się skuszę. Choć "Loki" czeka na finał a później , to już chyba "Spore".
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Persona 4 to kolos - jest to ponoć najbardziej rozbudowana część SMT biorąc pod uwagę CAŁĄ serię (łącznie z głównym nurtem i spin offami w stylu DDS). Najbardziej mnie zniszczyło to, ze ponoć zjada na śniadanie 3kę! Jeżeli to prawda to padam na kolana bo 3ka to RPG zeszłego roku jak dla mnie (a FES tego). Gra jest ponoć bardzo długa, trudna, jest mnóstwo rzeczy do zrobienia i wszystkie elementy 3ki zostały rozbudowane. Będzie grubo.

Atlus nie spoczywa na laurach i na PS2 wyda jeszcze....sequel Devil Summonera! No masakra, chłopaki nadal pasą tak leciwą konsolę jak PS2 TAKIMI grami. Wspominałem już, ze Atlus to obecnie najlepszy jRPG developer? Nie? To mówię.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Nie jest zła gra. Ale inna. Choć oczywiście miłośnikom jRPG polecam.
Czy lepsza niż 3? Cóż , kwestia gustu.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

Sylvan Wielki pisze:"Loki"
Daj spokój... Już Titan Quest jest ciekawszy i przynajmniej kamera tak nie wkurwia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

eq2D pisze:Już Titan Quest jest ciekawszy
Z której strony? :oczami: TQ to najidiotyczniejszy h&s w jakiego miałem nieprzyjemność w życiu zagrać.
eq2D pisze:i przynajmniej kamera tak nie wkurwia.
Po to masz pełne 3D by nie wkurwiała ;)
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

Action pisze:TQ to najidiotyczniejszy h&s w jakiego miałem nieprzyjemność w życiu zagrać.
Najbardziej prymitywny? No zgadza się, ale Loki go tu bije na łeb. No i klimacik ma całkiem fajny (za sprawą naprawdę ładnej grafy - ślicznie wykonana falujące kłosy zboża i dobrze zrobionej muzy). Loki może się pochwalić jeno dobrą dawką brutalności i paskudną grafiką (te błyskawice w 2D dają radę, hehe). Ciekawszy pomysł na grę zdecydowanie prezentuje Loki ale już samo wykonanie... szkoda.

A co do h'n's - przetestowałem demo Space Siege - co za gówno...
Action pisze:Po to masz pełne 3D by nie wkurwiała ;)
Tak osobiście wolę statyczną kamerę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

Pytanie za 100 pkt. - co musi mieć h&s by przyciągał?



tiktaktiktaktiktaktiktak



Bzzz... Grywalnosc. :) Loki ją ma, a TQ ja gdzieś zgubiło. ;)
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

Action pisze:Pytanie za 100 pkt. - co musi mieć h&s by przyciągał?
Myszkę w komplecie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Zamiast się 'spierać', lepiej ustawcie się na flache i włączcie sobie co-op Baldur's Gate: Dark Alliance 1 i 2 (z naciskiem na 1) - żadną inną grę nie skończyłem tyle razy z różnymi ludźmi ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Jo-Jo »

Tutaj się zgodzę z Actionem - TQ zanudziło mnie totalnie ( nie przeszedłem przez to :P ), zato Loki ( grałem tylko w demo ) bardzo mi się spodobał :)
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”