Co sądzisz o tym forum?

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

Czy zmienić styl forum?

Tak, obecny jest kiepski i przydałby się nowy.
9
15%
Nie, ten jest zdecydowanie ok, podoba mi się i nie trzeba innego :)
34
58%
Wszystko mi jedno...
16
27%
 
Liczba głosów: 59

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: Dumian »

Pewnie jest tak idealnie, że nikt w tym temacie nie pisze :P
A tak serio to jak coś wam sie nie widzi albo macie jakieś luźne pomysły to walcie śmiało ;)
KingKY pisze:Jest tyle różnych kategorii subtematów podziałow włosa na milion czesci ze ciezko sie polapac :P
tylko to mi przeszkadza :P ogolem to cool
Rzeczywiście trochę tych forów się namnożyło. Jak dla mnie podział jest ok - nie za drobny nie za ogólny ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia. Trudno mi obiektywnie ocenić bo w końcu siedzę tu od zawsze i znam podział kategorii na wylot.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: kemot722 »

Ja właściwie staram się unikać tematów dawno nieodświeżanych, bo na różnych forach już archeologiem mnie nazywano, ale widzę, że tu jednak jest temat zawsze na czasie ;)

Klikając w ten temat, z głównej strony Honmaru myślałem, że to coś sie napisało, tu tylko nowy post w temacie sprzed dwóch lat. Właściwie to nie pamiętam tzw. "starego forum", więc uznałem, że temat za tak stary aż nieaktualny ;)

Mi forum podoba sie, wydaje sie przejrzyste i przyjazne dla oka. Na początku mnie trochę hod html straszył przy cytatach, URL'ach, ale to kwestia praktyki :D
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: Dismaster »

Byly rozne dziwne czasy na honmaru, chocby oblawa na noobow, ale szybko mijaly i byly wyciagane poprawne wnioski. Mam nadzieje ze wojna p2p/server tez minie szybko i zaowocuje w jakies ciekawe rozwiazania. Przytlaczajace sa te klotnie na temat, ktory w gruncie rzeczy nie powinien stanowic zadnego problemu, bo przeciez chodzi tu tylko o zabawe. Chyba nawet medrzec nie przewidzialby, ze tak sie skonczy pojawienie alternatywy dla kaillery. Nie gram od jakiegos czasu i nie wiem jak ta sytulacja wyglada w praktyce, ale w teorii jest ostro.

"All star cup" powinien sie nazywac "wojna swiatow", mial konfrontowac nowych graczy ze starymi, a konfrontuje p2pkowcow z kaillerowcami. I byl taki moment w tym turnieju, ze cieszylem sie, ze zrezygnowalem z uczestnictwie po tym jak zobaczylem co sie wyprawia: "Przegralem bo gralismy na p2p a i tak jestem lepszy" ...litosci.

Czekam ze zniecierpliwieniem az burza przeminie.
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: Dumian »

Dismaster pisze:"All star cup" powinien sie nazywac "wojna swiatow", mial konfrontowac nowych graczy ze starymi, a konfrontuje p2pkowcow z kaillerowcami.
Konfrontuje nowe rozwiązania gry w sieci ze starymi, kiedyś to musiało nastąpić. Niestety serwerowa Kaillera ma już swoje lata i nie każdy jest gotowy (lub nie ma do tego odpowiedniego neta) na postęp technologiczny (sam długo nie byłem - stare nawyki robią swoje;). Starzy zatwardziali serwerowcy trzymają się swoich przyzwyczajeń a w miare nowi lub ci, którzy się przestawili wybierają p2p i nie wyobrażają sobie gry na serwie. Dobrym przykładem jest tutaj TTT PAL i NTSC na konsoli. Na początku ciężko się przyzwyczaić a później powrót nie wchodzi w grę :P

Też mam nadzieję, że burza szybko minie, chociaż w sumie to nie jest chyba aż tak źle jak sie może wydawać ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: Dismaster »

Ja tez wlasciwie zaczalem od tekkena online i tylko serwer, ale jak sie pokazalo p2p to wiedzialem ze nastaly lepsze czasy i staralem sie ograniczac normalna kaillere jak tylko moglem. Problem tylko w tym, ze na serwer sie wchodzi i sie gra, a na p2p trzeba szukac chetnych co nie zawsze jest latwe, przynajmniej z 3 powodow:
1) brak p2p
2) niechcec
3) problemy techniczne z p2p.

Z tym ze nie robie afer jak ktos chce grac na serwerze, bo uwazam to za bezcelowe.
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: Dismaster »

Cos zlego sie dzieje na honmaru. Jak widze jakie tematy sa zakladane to zaczyna sie zastanawiac czy trafilem pod dobry adres strony... i przyznam ze nawet polowy z tych bzdur nawet nie otworzylem ja wiem ze to jest wolne forum i jest ono po to zeby kazdy mogl sie wypowiedziec na dowolny temat ale chyba wszystkiego sa jakies graniece... Fighting center... rece opadaja...
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: Ana »

Dismaster pisze:Cos zlego sie dzieje na honmaru. Jak widze jakie tematy sa zakladane to zaczyna sie zastanawiac czy trafilem pod dobry adres strony... i przyznam ze nawet polowy z tych bzdur nawet nie otworzylem ja wiem ze to jest wolne forum i jest ono po to zeby kazdy mogl sie wypowiedziec na dowolny temat ale chyba wszystkiego sa jakies graniece... Fighting center... rece opadaja...
Popieram i nie mam nic wiecej do dodania.
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: s[h/z]inden »

Tak z wałsnej perspektywy powiem...

Coś we świecie powiewa zmianami...

Niedawno na forum GGTP też był okropny syf, wparował Koji, zorbił zamieszanie i niedługo bedizemy mieli ''nowy Holy Order'' na forum ;p

zaczalem praktyki i powiem, że praca nauczyciela ujdzie, pod warunkiem, że przychodzi sie do niektórych klas po 3 kawach naraz... do tego przeszedłem trochę zmian wewnątrz siebie.

jedyne co jest pewne, to zmiana, dlatego jestem za tym, bo na forum coś się zmieniło, bo prędzej czy później i tak do tego by doszło... a moze nie zawsze ludzie to widzą, ale zmiany zawsze idą na lepsze :)
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: Dumian »

Dla każdego coś dobrego, a jeśli kogoś dany temat nie interesuje to po prostu go nie otwiera. Ważne, że coś się dzieje i przede wszystkim działy Fighting Center jakoś tam żyją chociaż czasem nie ma o czym pisać.

Moim zdaniem sztywne trzymanie się tematyki strony (a to jest przecież forum i ma luźne działy na różne tematy) byłoby nudne. Ile można czytać ciągle o tym samym? Tak przynajmniej coś się dzieje i jest co poczytać a jak komuś to nie odpowiada to można bez problemu ominąć dany temat. Czy to rzeczywiście coś złego?

No a nawet jeśli to co proponujecie aby to zmienić?

Poza tym z tego co zauważyłem to nic szczególnego się nie zmieniło - co było to jest. Najwyżej dochodzą jakieś głupie tematy, jak pisałem ignorować je to nie problem ale to tylko moje zdanie. Jeśli macie jakieś konkrety to bardzo fajnie, zawsze można przeprowadzić jakieś zmiany ku lepszemu, jednak pisząc "coś" to trudno to coś poprawić a że od czasu do czasu coś głupiego się pojawi to chyba nie problem i raczej rzecz nie do uniknięcia.

W każdym razie zachęcam do wypowiadania się na ten temat, wszystkie uwagi są mile widziane ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: Dismaster »

Pewnie ze to nic zlego ze ktos chce sobie zalozyc temat o tym czy abecadlo jest wystarczajaco dlugie czy chuj wie co jeszcze, tylko ze jak sie chce cos znalezc to zaczynaja sie schody od sterty tematow typu "czy ja lubie pozeczki?" wiem wiem jest opcja szukaj... tylko wtedy wlasnie wskaze mi z 5 tematow ktore zawieraja dane slowo czy stwierdzenie a sa o dupie maryny.
Co propnuje? Nie pozwalac na zakladanie wybitnie durnych tematow, ktore niczemu nie sluza. Oczywiscie to tylko moje zdanie, a ze ja tu nawet nie sprzatam to pewnie malo to kogo obleci co mysle. Tyle. Amen.
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: Dumian »

Dismaster pisze:Oczywiscie to tylko moje zdanie, a ze ja tu nawet nie sprzatam to pewnie malo to kogo obleci co mysle.
Nie ważne kto co tu robi i jakie ma funkcje - z krytyką i uwagami trzeba się liczyć szczególnie od osób z takim stażem ;)

A wracając do kwestii bezsensownych tematów to na pewno jest takich sporo (najczęściej umierają śmiercią naturalną) ale jak pisałem raczej trudno byłoby trzymać się tylko tych sensownych. Zgadzam się z tym, że są czasem przegięcia ale żeby jakieś wyjątkowo ponad normę? No może kolejne tematy z cyklu jaką postacią jesteś albo czy jesteś psychopatą itp. Można by to zebrać w jeden temat i tam robić takie quizy.
Dismaster pisze:Co propnuje? Nie pozwalac na zakladanie wybitnie durnych tematow, ktore niczemu nie sluza.
Sęk w tym, że temat można skontrolować dopiero po jego założeniu, ewentualnie po tym w jaką stronę się rozwija. Może szybkie zamykanie i wyrzucanie do kosza to byłoby jakieś wyjście bo faktu powstawania głupich tematów wyeliminować do końca się nie da.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: Dismaster »

szybkie zamykanie i wyrzucanie do kosza to byłoby jakieś wyjście
O to mi chodzilo ;)
No może kolejne tematy z cyklu jaką postacią jesteś albo czy jesteś psychopatą itp. Można by to zebrać w jeden temat i tam robić takie quizy.
O to mi chodzi :)
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: Dumian »

No i elegancko, z tym zdecydowanie da się coś zrobić.

Chciałby jeszcze przy okazji przypomnieć o bardzo przydatnej funkcji Zgłoś ten post do Moderatora i Administratora kryjącej się pod tajemniczą ikonką Obrazek. Zauważyłem, że w zasadzie nikt z tego nie korzysta a to przydatna rzecz jeśli jest wykorzystywana w odpowiedni sposób (mam na myśli zgłaszanie rzeczywiście czegoś istotnego a nie co drugi post na forum). To pewna forma moderacji dla osób które rzeczywiście tej funkcji nie posiadają a widzą, że coś dzieje się źle;).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: s[h/z]inden »

Dismaster pisze:
Dumian pisze:No może kolejne tematy z cyklu jaką postacią jesteś albo czy jesteś psychopatą itp. Można by to zebrać w jeden temat i tam robić takie quizy.
O to mi chodzi :)
Zgadzam się, i o tym też wspominałem w jednym z 'quizowych' tematów :)
I jeszcze można zrobić taki myk, że posty z niektórych tematów/subforów się nie liczą do ogółu napisanych postów, bo niektórzy lubią sobie nabijać ilość postów ;p

Nie wiem, ale mi chyba po napisaniu postu w 'humorze' albo 'hyde parku' posty dolicza ;p, a na temat sieciowej rozgrywki w fajty nie bede mógł nic powiedzieć dopóki nie bede miał lepszego operatora internetowego... poczekam do kwietnia i zacznę pisać naprawdę sensowne rzeczy :)


EDIT:

zauważyłem przedsięwzięcie związane z ostatnią dyskusją :), temat z quizami :)

można zorbić tak, że te wszystkie quizy i inne 'popierdółki' będą zebrane w pierwszym poście?
tylko czy w takim wypadku będzie warto tutaj spisywać wyniki z tych testów?
może się zrobić niezły bajzel jak każdy bedzie sobie dobijał posta czymś w stylu 'jeden test na dzień', bo potem np. może być problem z ustaleniem czy ta osoba odpowiadała na ten test...

jak powiecie 'wszystko jest pod kontrolą', to ja się zamykam w tej kwestii i posta można usunąć :)
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Co sądzisz o tym forum?

Post autor: KRELIAN »

Forum stoi w miejscu, bo brakuje nowych osób na poziomie ponad problem z Out of Sync. Poza tym luzu nie brakuje.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona, forum, sociale”