Poważne tematy na forum o grach

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Co sądzisz o poważnych tematach na forum o grach"

jestem za
7
50%
jestem przeciw
7
50%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Poważne tematy na forum o grach

Post autor: Lukas »

Jako, że mi zamkneli temat "Na życzenie Czita - głód w Afryce", w trakcie pisania posta, a trochę nad nim siedziałem, to go dam jako nowy temat ( prosiłbym nie zamykać)
streszczenie (jak ktoś nie lubi się przebijać przez moje posty):
Co sądzicie na temat poruszania poważnych wątków na forum o grach? - ja jestem przeciw.
Niżej jest rozwinięcie.


Arucardo:
koncentracja tylko na poważnych kończy się tak jak tutaj
Tutaj nigdy nie było koncentracji wyłącznie na poważnych tematach,
więc nie wiadomo do czego by to doprowadziło :p - jest za to mix tamatów o grach/ zyciowych/ religijnych/ politycznych/ nie chce mi sie wymieniać dalej.

Arucardo(o Czicie):
chciał aby były poruszane tylko i wyłącznie POWAŻNE tematy o zasięgu globalnym
Z tego co piszesz o waszej rozmowie, to właśnie takie wnioski, jak wynikają z jego rozumowania, ale mogłeś to dać do rodzynów -.-
a zamiast zakładać poważny temat, żeby pokazać, że nie ma sensu
zakładać poważnego tematu, to mogłeś założyć temat w stylu "poważne
tematy na forum o grach", albo "czy jest sens poruszać tutaj poważne tematy".
Pare poważnych kwestii już na tym forum było poruszane. Śledząc rozwój rozmów doszedłem do wniosku, że forum o grach z natury jest raczej niepoważne ( tzn logicznie biorąc nie powinno być) i wychylanie się

pomiedzy nagłówkami:
" Wasz ulubiony cios w T3??"
"Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)"
" Tekken 3 a realizm walki"
z czymś takim, jak "głód w Afryce" jest "trochę" nie na miejscu.
Jeszcze mogę przeboleć otwarcie wątku:
"Ojciec zabił córkę przez gry video"
bo jest to w jakiś tam sposób związane z grami.
Jak się wbijam na forum, to z zamiarem kliknięcia w temat o tekkenie/ jugglach/ grach / oprogramowaniu, a od innych są moim zdaniem lepsze miejsca.
Za to bardzo mi się podoba, jak ktoś w sygnaturce napisze coś poruszającego i da na przykład jakiegoś linka do "odpowiedniejszych" stron :p
Wypowiedzi buraków w poważnych tematach wielu drażnią(między innymi mnie), a moderacja powyższych pozostawia na honmaru wiele do życzenia.
Regulamin tutaj jest dość liberalny, a z egzekwowaniem różnie bywa.
Biorąc pod uwage główny topic forum, to wsumie dobrze. Ale trochę zdrowego rozsądku wyszło by wszystkim na dobre.
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Poważne tematy na forum o grach

Post autor: Mr_Editor »

Powinieneś do ankiety dodać opcję "wisi mi to"

Poza tym ja to widzę inaczej.

Już na tyle zżyłem się z pewnymi nickami z tego forum, że chyba mogę traktować ich posiadaczy jak normalnych ludzi z którymi mogę pogadać o wszystkim. Nie tylko o grach. Bo pamiętajmy, że ludzie z tego forum to nie tylko gracze ale PRZEDE WSZYSTKIM LUDZIE. Więc traktujmy ich jak ludzi a nie tylko graczy.
Po to jest na forum kategoria "Hyde Park" żeby pisać nie tylko o grach i tematach pokrewnych ale też o wszystkim co nas poruszy, zainteresuje. Co innego pisać takie tematy nie mając w ogóle pojęcia o czym się pisze.

Peace and Love....
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Poważne tematy na forum o grach

Post autor: Arucardo_1 »

100% poparcie dla Lukasa.


Wiem, trochę mnie poniosło.
Niemniej udowadnianie na przykładach jest chyba najskuteczniejsze co i było widać tutaj.


pzdr :)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Poważne tematy na forum o grach

Post autor: Dumian »

Trudno jednoznacznie stwierdzić "za" czy "przeciw" w tej kwestii. Ogólnie rzecz biorąc jestem "za" jednak pod warunkiem, że jest to robione w odpowiedni sposób, tzn. jeśli temat jest poważny powinien być też poważnie potraktowany, poważnie rozpoczęty i poprowadzony, na poziomie, z kulturą i poszanowaniem odmiennych poglądów.

Uważam, ze to fajna sprawa gdy można poruszyć takie kwestie w kręgu osób o podobnych zainteresowaniach (zgadzam się z tym co napisał Mr_Editor). Nie brakuje tutaj osób piszących mądrze, ciekawie i kulturalnie, których posty warto przeczytać, wnoszą coś wartościowego itp. Mając to na uwadze jestem zdecydowanie "za" i jak dla mnie nie ważne jest gdzie poruszany jest dany temat tylko w jaki sposób.

PS. Przykład z tematem głodu w Afryce jest zupełnie nietrafiony bo nieszczęsny topic z założenia nie mógł być poważny.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Poważne tematy na forum o grach

Post autor: KRELIAN »

Nie zamierzam bawić się w dogłębną analizę poszczególnych zdań na ten temat, jednak moje zdanie jest na tak z tym, że jakoś też specjalnie mi na takich tematach nie zależy. Jak chcę konkretnie pogadać o życiu to najczęściej robię to offline ze znajomymi.

Inna sprawa, że takie tematy są potrzebne na tym forum. Fakt, że czasem ludzie nie wiedzą jak zacząć taki temat, co doprowadza do zakopania w piachu. To nic, że forum często zaśmiecane jest także przez tematy w stylu 'co to znaczy out of sync' albo 'ja gram kazuya a wy?'. Dzięki poważniejszemu podejściu często można nie tyle porozmawiać na ciekawe tematy w - jakby nie patrzeć - dość zgranym już gronie ciekawych osobowości, co dowiedzieć się choćby w małym stopniu, co kryje się pod danym nickiem. Grunt to zachować poziom, a reszta sama się ułoży ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Poważne tematy na forum o grach

Post autor: Arucardo_1 »

Dumian pisze:Przykład z tematem głodu w Afryce jest zupełnie nietrafiony bo nieszczęsny topic z założenia nie mógł być poważny.

Ale część ludzi podeszła do niego całkowicie na poważnie i widać było, jaki jest efekt.
Fakt faktem, że oburzenie rzekomą prowokacją było spore... ale czy gdyby ten temat od początku do końca powstał na poważnie, czy uniknęlibyśmy flameów? Otóż nie - nawet gdybym otworzył ten temat całkiem serio i poważnie, to taki Primo by napisał jak napisał a eq2d by mu odpisał jak odpisał... o innych rozmówcach nie wspominając.

Podejrzewam, że każdy temat poruszający jakiś ważny problem społeczny lub zahaczający o politykę wzbudzi na tym forum niezdrowe emocje... przykłady popierające tą tezę? Tematy Shinhwy, temat "Ateizm" czy "dlaczego w Polsce jest jak jest".
Tutaj nigdy nie było koncentracji wyłącznie na poważnych tematach,
więc nie wiadomo do czego by to doprowadziło :p
Czit skrytykował pewien lajtowy temat jako zbyt banalny - rozumując ad contario można sugerować, że chciał aby właśnie takie zjawisko, koncentracji wyłącznie na poważnych tematach, nastąpiło. Po wyżej wymienionych topicach można łatwo się domyślić, że doprowadziłoby to do apokalipsy ;p
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Poważne tematy na forum o grach

Post autor: danielmarley »

W sumie fora są właśnie po to by dyskutować jednak są zasady by nie obrażać innych itp a to czy jest to forum o grach czy tapirowaniu włosów nie ma chyba znaczenia bo ludzie nie muszą się ograniczać do "cześć" i "jak przejść to i to albo zrobić tamto". Znamy się gadamy, śmiejemy i jest sielankowo. Racja, że nie którzy mogą wyśmiać to co dla innych jest ważną kwestią, ale po co są modzi i admini ? ktoś nie trawi, z żartem to delete postu i pozamiatane.
Jak dla mnie im więcej tematów do dyskusji tym lepiej, a jak ktoś nie lubi charakteru czy czegoś innego w danym temacie nie musi przecież odpowiadać nic na siłę.
Wszak im więcej rozmawiamy tym więcej się uczymy i rozwijamy więc ja jestem ZA :)
jah jah sweet light is shining in my heart ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”