Manga PL

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Manga PL

Post autor: AK »

Anime... większość ludzi ma przynajmniej znikome pojecie o tym czym jest anime,lecz bardzo mało osob wie czym jest Manga,niestety.
Sam do niedawna byłem tylko fanem Anime,a od mangi uciekałem najdalej jak się da,mimo że każde anime które oglądałem ma swój pierwowzór, w "komiksach".
w 99% przypadków anime jest zubożałe fabularnie w stosunku do mangi,niekiedy różnica jest kolosalna innym razem minimalna...ale praktycznie zawsze jest na niekorzyść anime.

temat ten ma na celu,propagowanie Mangi w naszym rodzimym języku bo o taką najtrudniej
(zeszyty w języku angielskim są łatwo dostępne)
proszę tu podawać linki do zeszytów w języku polskim,trzymając się paru zasad:

1. najlepiej by było abyście spakowali całość mangi którą posiadacie w jeden plik,a następnie wrzucili go na serwer polecam http://www.filefront.com/ (trzeba sie rejestrować lecz napewno konto przyda się na przyszłość, a trwa to minute dosłownie)

2.miło by było gdybyście dodawali do pliku rar jakieś mp3 z soundtracku z anime(o ile oglądaliście oczywiście) aby klimatycznie się czytało.


3.napiszcie co sadzicie o mandze,jakiś krótki opis i mini recenzja na zasadzie wystawienia swojej subiektywnej oceny. (starajcie się unikać spoilerów :P )


4.jeśli oglądaliście również anime,dobrze by było abyście napisali jak ma się manga do anime,na zasadzie "anime jest wierne oryginałowi" "strasznie zubożałe" w tym przypadku szczególnie przestrzegam przed spoilerami !

OK dość formalności czas na mięsko :)
BERSERK

Obrazek

moją przygoda z tą pozycją zaczęła się od anime,którego obejrzenie odkładałem przez wiele miesięcy przez to ze sugerowałem się średnimi recenzjami w serwisach typu Tanuki.pl ale wreszcie obejrzałem...
jak zacząłem rano to usnąłem dopiero po obejrzeniu całości (25 epkow) co o czymś świadczy.
anime kończy się jak kończy ponieważ na tamtą chwile było tylko tyle wydanej mangi (która zresztą nadal wychodzi)
dla mnie osobiście genialne anime polecam każdemu.
A jak się ma do mangi? cóż manga jest bardziej rozbudowana o pare wątków,które zostały poddane cenzurze i dlatego nie ma ich w anime.(Berserk jest uważany za jedną z najbardziej brutalnych Mang)
dla kogoś kto najpierw oglądał anime (jak ja) manga będzie genialnym rozwinięciem wielu wątków,które jak się okazuje są mega ciekawe i BARDZO ważne dla fabuły.
Berserk oprócz tego że jest jedną z najbrutalniejszych Mang,jest również uważany za jedną z najlepszych jakie kiedykolwiek wydano :) moja ocena to bezapelacyjnie 10/10

a teraz czas na link do pierwszych 10 Tomów Mangi w języku polskim:
Berserk PL by Azure Landscape

dodałem 4 utwory z anime,które moim zdaniem są idealne,jako podkład muzyczny w czytaniu :)
a tu link do strony tłumaczenia tej Mangi
Azure Landscape
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Manga PL

Post autor: Oen »

Ile lacznie liczy tomow Berserk? (bo zakladam ze jest ich wiecej niz 10). Swoja droga ja planuje niedlugo zainwestowac w Death Note bo widzialem pierwszy tomik na dojiconie i calkiem ladnie sie prezentowal.

Oby tylko wydali wszystkie tomy bo roznie z tym bywa... chociaz akurat DN schodzil jak cieple buleczki.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Manga PL

Post autor: SubZero »

Ja mam pierwszy tom DN i muszę powiedzieć, że (jak zwykle wydania JPFu) stoi na wysokim poziomie.

A Berserk (co napisał AK wyżej) w Japonii nadal wychodzi, więc ciężko określić całość, aktualnie wydano 33 tomy.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Manga PL

Post autor: Aserot »

Adriankiller pisze:dodałem 4 utwory z anime,które moim zdaniem są idealne,jako podkład muzyczny w czytaniu :)
Jak jest tam Behelit i Earth to na pewno będzie się lepiej czytać :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Manga PL

Post autor: AK »

hehe jak by mogło ich zabraknąć ;) te dwa kawałki są najlepsze i najbardziej klimatyczne :)

czekam niecierpliwie na wasze posty opracowane z mangą opracowane według punktów w pierwszym poście,z chęcią bym coś poczytał ciekawego :)
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Manga PL

Post autor: K' »

http://ban-zai.info/ - Polecam obadać, dosyć sporo przetłumaczonych skanlacji w bardzo dobrej jakości (że wspomnę np. o Tenjou Tenge i Trigunie :D). Grupa działa cały czas także nowe voluminki są wypuszczane dość często :)

Narazie tyle jak będę miał czas to opracuję coś wg punktów ;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Manga PL

Post autor: SubZero »

A mam nawet ich Triguna i FMP!, ale jeszcze nie miałem czasu zajrzeć. Za TenTen też bym się zabrał, szczególnie że manga znacznie lepsza od anime jest, nie wspominając o tym że dłuższa :P
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Manga PL

Post autor: Aserot »

K" wielkie podziękowania z namiar na Banzai ( jak mogłem wcześniej tam nie trafić :P ).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Manga PL

Post autor: SubZero »

Jeśli szukasz info na temat polskich skanlacji polecam Wszechbiblię ;)
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Manga PL

Post autor: AK »

wyszło już 17 tomów po polsku. ściagać :D jest oprócz mnie jeszcze jakiś fan berserka?
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Manga PL

Post autor: s[h/z]inden »

Adriankiller pisze:wyszło już 17 tomów po polsku. ściagać :D jest oprócz mnie jeszcze jakiś fan berserka?
ja, ale ja czekam na przełumaczone 30 i dalej ;PP
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Manga PL

Post autor: SubZero »

Jak na razie przetłumaczone jest do 33 tomu (nie całego). Na angielski oczywiście :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”