Problem ze sterowaniem

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Trampki Jezusa
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 30-01-2008, 15:20
Lokalizacja: Eudezet

Problem ze sterowaniem

Post autor: Trampki Jezusa »

Witam, mam problem z klawiaturą w ePSXeCutor. Problem jest taki, że gdy uruchamiam tekkena klawiatura działa z opóźnieniem, przyklad: gdy przytrzymam lewy przycisk w trakcie wyboru postasci i puszcze to dopiero po paru sekundach ramka zatrzyma sie na danej postaci. Dziwny problem, nie wiem jak go ubrac w slowa...Gdy przytrzymam dany klawisz to po puszczeniu zachowuje sie jakby dalej byl wcisniety. Pozatym czasami nie dziala tez mozliwosc wcisniecia dwoch klawiszy na raz. Caly czas bylo normalnie i nagle wystapil ten wlasnie problem. Probowalem reinstalacji programu lecz to nie pomaga. W ustawieniach nic nie grzebalem wiec nie mam pojecia skad sie ten problem pojawil. Wie ktos czym to jest spowodowane?
"Choćby piwo było z gówna nic mu w smaku nie dorówna"
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Problem ze sterowaniem

Post autor: kemot722 »

LAG, Out of Sync + Po coś wymyślono L1, L2, R1, R2 na padzie, w ePSXe możliwość ich przypisania pod klawe/pada, a w grze wybrania ich funkcji np. LP+RP - 2 klawisze jednocześnie.

Jeśli źle pojąłem, prosze sprecyzować problem.
Awatar użytkownika
Trampki Jezusa
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 30-01-2008, 15:20
Lokalizacja: Eudezet

Re: Problem ze sterowaniem

Post autor: Trampki Jezusa »

Nie w tym rzecz. Blad z klawiatura pojawia sie nawet gdy nie gram przez neta, pozatym to, ze nie dzialaja dwa klawisze jednoczesnie podalem jako przyklad, ze cos jest nie tak. Nie potrafie dokladnie okreslic w czym problem, po prostu po uruchomieniu okienka z gra klawiatura zaczyna wariowac, tak jaby program opoznial dzialanie niektorych klawiszy. Zrobilem nawet taki banalny test: wlaczalem i wylaczalem caps locka i patrzylem na diode i raz wlaczala sie od razu po nascisnieciu klawisza a raz po paru sekundach (taki jakby lag na klawiaturze). Wiem, ze problem jest nietypowy, trudno go sprecyzowac i nie wiem co jest tego przyczyna.
"Choćby piwo było z gówna nic mu w smaku nie dorówna"
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Problem ze sterowaniem

Post autor: kemot722 »

Co do opóźnień, to po napisaniu poprzedniego posta wspomniałem jak na PC z procem Celeron 433 Mhz odpalałem ePSXe - te 34 fps. Zakładam, że korzystasz z tego samego pluginu grafiki co w jest podany w tutorialu.

A co słychać u sterownika klawiatury? Osobiście problemy ze sterownikiem klawy miewałem kiedyś na modelu rasy 486, kiedy o emulacji nie wiedziałem nic. Na Viście rok temu miałem klawę sprawną, ale dodatkowe klawisze multimedialne nie działały. Próbowałeś w inną klawiaturą?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Problem ze sterowaniem

Post autor: SubZero »

Jaki masz sprzęt, system a przede wszystkim klawiaturę (USB/PS2, przewodowa/nie itp.)
Dzieje się tak tylko w epsxe czy w innych programach/grach też ?
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Problem ze sterowaniem

Post autor: Lukas »

Tego typu lagi na klawiaturze obserwowałem przy programach, które korzystają z hotkey'ów (ja to obserwowałem przy catalyst control center, ale pewnie to nie jedyny program, który może takie krzaki powodować)- wystarczyło, żebym jednocześnie nacisnął alt i lewy klawisz myszki i się pojawiały lagi klawiatury, mimo że takiego hotkey'a, jak alt_lewy myszki nie było O.O
W danym momencie jak szybko chciałem przerwać tego laga, to ctrl+esc (z tego co pamiętam), a całkowitym rozwiązaniem problemu może być wyłączenie hotkey'ów w danym programie, ewentualnie odinstalowanie tego programu (jeżeli problem powodują hotkey'e).
Pewnie da się edytować wszelkie możliwe hotkey'e z rejestru, ale z tym to już nie pomogę.

Powodem mogą być programy typu macro, które ryją rejestr i stery od klawy.

Mogą to być też wiry jakieś doubleclicki i inne dziwactwa (w sumie, to wątpię w tym przypadku w wirusy, ale nie wykluczam niczego).

Kombinowałeś z jakimiś tweakami/"przyspieszaczami"?

Możesz spróbować programem RegMast edytować opcje klawiatury (po zainstalowaniu i uruchomieniu klikasz w "rejestr" i po lewej na dole są 3 opcje związane z klawą, jak którąś zaznaczysz to się pojawia opis co to i do czego).
link do RegMast:
http://www.pobieralnia.org/plik-2610-regmast.html


edit: Tym RegMastem można zgasić hotkeye (po uruchomieniu klik w "rejestr" i po lewej na liscie zaznaczyc opcje "system - kombinacja hotkeys" i zmienic wartość na "true") jeżeli to wina hotkey'ów to może to pomóc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”