Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

W Haruhi warty uwagi jest chyba TYLKO Kyon i jego mordercze momentami komentarze. Reszta postaci taka sobie. A sama Haruhi ma poważne adhd i jest uzależniona od molestowania tej rudej:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Yamada pisze:W Haruhi warty uwagi jest chyba TYLKO Kyon i jego mordercze momentami komentarze.
Ogólnie Sugita miał taką fajną serię genialnych postaci (Rin z Shuffle, Kyon z Haruhi i Yuuichi z Kanona), które 'podkładał' wręcz fenomenalnie (imho i nie tylko :P ).
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

Yamada pisze: tej rudej:P.
Mikuru mój panie ;)
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

Nadrabiane zaległość c.d. zacznę od Witch Hunter Robin kreska może nie każdemu przypaść do gustu zwłaszcza że dominują raczej ciemne barwy :D. Akcja również dość późno zaczyna się rozwijać, więc pierwsze epki mogą lekko przynudzać. Ale końcówka naprawdę zamiata polecam.

Następnie wspomnę o Byousoku 5 Centimeter za powstanie tegoż anime odpowiada Makoto Shinkaiego. Jest to historia o przyjaźni Toono i Shinoharze która powoli odchodzi w zapomnienie, aż w końcu wydaje się ona być tylko snem z lat młodość. To co wyróżnia to anime to przepiękne krajobrazy i bardzo piękna animacja.

Parę screenów na zachętę:

http://img207.imageshack.us/img207/5580/5cm1up2.png
http://img523.imageshack.us/img523/3097/5cm3ij7.png
http://img525.imageshack.us/img525/4287/5cm2nh7.png

I na koniec podziękowania dla Sub za wspomnienie o Freedom ogląda się to niezwykle przyjemnie, aż trudno zauważyć kiedy włączasz kolejny odcinek :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Di »

Szukam tytułu anime, które leciało wiele lat temu na Polonii 1. Bohaterami było chyba rodzeństwo, które przenosiło się do innego świata i tam podróżowało. Do "realnego" świata przychodził po nich jakiś stworek, który zatrzymywał czas (ale chłopak i dziewczyna mogli normalnie się poruszać).
Główny zły przeciwnik był duży i miał dwa rogi, jeden z których został przez chłopaka odcięty w jednym z odcinków. Pamiętam jeszcze, że był odcinek, w którym dzieciaki przeniosły się do krainy, w której chodziło się na rękach.
Opis tego anime na pewno znajduje się w jednym z Kompendium Kawaii.

Any help?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Di »

Zgadza się, to to. Ma ktoś tę serię na dysku albo na płycie? Póki co nie mogę jej nigdzie znaleźć.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

AFAIK na necie tego po prostu nie ma (w żadnej wersji - w tamtych latach fansubbing praktycznie nie istniał, a na DVD/VHS nigdy nie wyszło) więc twoja jedyna nadzieja to że złapiesz kogoś, kto kiedyś to nagrywał z TV.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

Może spróbuj się zapytać ludzi z np. kreskówki.pl ? ( mają na swojej stronce trochę anime które leciały swego czasu na RTL7 i Polonii )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

widzę że ostatnio ogladacie same po pierdółki że aż mi się słabo robi :P weźcie się za coś porządnego, nie pamiętam czy pisałem o tym ale hajime no ippo to po prostu cudo anime, moja pierwsza 5 chyba nawet,wszystkie fighting anime się chowają bez kitu
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Hakuzaijo »

A ja sobie łyknąłem Cat Soup. Bo lubię dziwne anime. I zjadanie własnych przyjaciół. I pękających ludzi. I zszywanie ciał. I słonie wodne. I schizy. I jak wszyscy mówią, że anime jest pojebane i bez sensu a jest pojebane i bez sensu. :hyhy:
PS. Masakra. Po prostu łykać i doszukiwać się pierdyliarda odniesień i smaczków ;)
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Kończę drugi sezon 'Honey and Clover' i powiem, że uderza w nieco inne klimaty. Mniej jest śmiesznych, humorystycznych scen a więcej psychologicznych portretów postaci. Hagumi - dotychczas w sumie cicha myszka, stała się centralną postacią historii i muszę powiedzieć, ze niesamowicie ją polubiłem. W sumie to wszyscy pokazali lwi pazur w tym sezonie. No może z wyjątkiem Yamady (ona miała wystarczająco duży wkład w pierwszy sezon). Kurde no, polecam bo to naprawdę udany miks komedii i dramatu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Sry za dp.

Ma ktos namiary (nie torrentowe) na wszystkie sezony animowanej wersji City Hunter'a? Bo poczytałem trochę mangę i jest po prostu super (Saeba rządzi;]). W ogóle mangi Hojo Tsukasy rulez (Angel Heart, spinoff City Huntera btw - gdyby nie to, ze jest ongoing i do tego wychodzi nieregularnie bym to na pewno czytał - fajna historia i doskonała kreska).
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Swego czasu szukałem City Huntera z innych źródeł niż torrenty jednak sie rozczarowałem... Więc pozostało mi ciągnięcie z torrentów i parę Gb tego ściągnąłem - chyba wszystkie speciale, kinówki i może z 2 sezony nie pamiętam dokładnie bo jeszcze tego nie oglądałem, a kompa na którym to mam pobrane nie mam aktualnie we Wrocku. Jak jesteś zainteresowany tym stuffem co ja z City Huntera mam to wal na GG jak chcesz wszystko to chyba pozostaje szukanie i ściąganie z kanałów mIRCowych.
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Hakuzaijo »

Yamada pisze:Sry za dp.

Ma ktos namiary (nie torrentowe) na wszystkie sezony animowanej wersji City Hunter'a? Bo poczytałem trochę mangę i jest po prostu super (Saeba rządzi;]). W ogóle mangi Hojo Tsukasy rulez (Angel Heart, spinoff City Huntera btw - gdyby nie to, ze jest ongoing i do tego wychodzi nieregularnie bym to na pewno czytał - fajna historia i doskonała kreska).
Specjalnie dla ciebie poszukałem i jeśli chodzi o anime:
Files are .mkv about 230Mb each (s1 51eps)(Baka-Anime release)
250Mb each (s2 63eps)
Video: MPEG4 Video (H264) 640x480 23.98fps [Undetermined (Video 1)]
Audio: AAC 48000Hz stereo [Japanese, Japanese (Audio 1)]
Subtitle: UTF-8 [English, English (Subtitle 1)]

Zarówno rapid jak i megaupload

Zainteresowany ;)? Jak co, daj znać.
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”