Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

coś w ten desen?

Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

Zakładam, że np. Bounty Hunter z Advent Rising znasz ? ;)
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

2 x tak;].

Generalnie to nie muszą być same takie pompatyczne i podniosłe utwory - totalnie urządzają mnie również utworki w stylu 'Silver Sword' z Wiedźmina. Po prostu - gdzieś słychać prawdziwy chór? dawać go;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

2 x tak;].
No to z Hitmana jeszcze Apocalypse, Hunter, Action in Paris, Main Theme i Club Heaven z Blood Money.

Procz tego troszke wałków z Freedom Fighters: :)

- Main Theme
- March of the Empire
- Freedom Fighters
- Snow Battle
- Final Battle
- Betrayal at Rebel Base
- Invasion of the Empire
- Choir of Liberty
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Znam;]

dawać dawać:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

masz jeszcze OSTki z DN xP .... w zasadzie nie mam czegoś co by nie było podniosłe i czego ty byś nie miał ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

No właśnie dlatego zapytałem się na forum (a nuż coś fajnego ktoś da) a nie Ciebie bezpośrednio na gg:p
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Na sieci mozna już dorwać OST z nowego Silenta. Bardzo dobry - trzyma poziom. Na szczególną uwagę zasługują bardzo dobre moim zdaniem utwory śpiewane. Zresztą cały ost daje rady. OSTa z The Room zjada bez zająknięcia, bo tam jedynym wpadającym w ucho utworem było świetne "The Room of Angels". Od tego z 3ki chyba też bardziej mi podszedł, ale do kultowej 2ki chyba troche brakuje:).
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

OST z Last Remnant - mały mistrz. Bardzo, bardzo dobry kawałek muzyki. Jednym z kompozytorów jest gosć który skleił min. OST do Advent Children a to już samo w sobie daje do myślenia;]. Bardzo dobre kompozycje z miast, dungeonów i walk (muzyka podczas nich zmienia się w zależnosci od tego kto dominuje na polu walki!) - melodyczne, wpadają w ucho i z reguły fajnie się rozkręcają;]. Przykłady - 'Swirling Sands' i 'Reversal!' .
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: JJK »

Yamada pisze:Jednym z kompozytorów jest gosć który skleił min. OST do Advent Children a to już samo w sobie daje do myślenia;].
Ale nie zrobił tego sam, więc można by powiedzieć, że raczej tylko "głębiej zamoczył palce w kleju" ;].

Propos Adventa to od 2 tygodni na japońskim iTunes jest do ściągnięcia EPka (5 kawałków) Advent Children Complete, zwiastująca rozszerzenie AC (zdaje się że chyba już dostępne w znanej sieci sklepów), m.in z nową wersją Those Who Fight Further i przedłużonym Advent: One Winged Angel. Wyjadacze FF pewnie od dawna już o tym wiedzą, ale sam fakt lokalizacji tych plików sprawia, że poza mieszkańcami kkw nikt nie może położyć łap na tych paru zbitek zer i jedynek, jako że japoński iTunes nie jest kompatybilny globalnie, a japońscy fani nie chcą się dzielić :]. Desperaci już zaczęli ripować kawałki wprost z filmu... cóż pojawienie się uzupełnionego OSTka w materialnej postaci nie zostało oficjalnie potwierdzone, ale biorąc pod uwagę politykę finansową SE to raczej na pewno można się go spodziewać ;)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Haha ale fajny smaczek znalazłem w Vesperii;]. - w którymś mieście (nie pamietam w którym dokładnie, ale chyba w Dahngrest) w barze są organy/pianino które gdy obadamy wyskakuje nam tekst w stylu "Something is written here - Sa...Sa...Sakuraba?". Dziwnym zbiegiem okolicznosci mniej więcej w tym momencie gry zmienia się battle theme na taki totalnie in Sakuraba style (szybkie klawisze itd) ;] .
Obrazek
Awatar użytkownika
Damix
Elite player
Elite player
Posty: 198
Rejestracja: 15-12-2008, 05:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Damix »

Co do muzyk z gier to mi się podoba soundtrack z DMC4.

a o to moje ulubione kawałki:
1
2
3
4
5
NieZaczaisz Clan
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Muzyka z intro do SF IV. Wspaniały kawałek.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Kwa, zakrztusiłem się. :D
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: JJK »

OSTa do SFIV robił khem... gostek odpowiedzialny z muzykę do Onimusha: Dawn of Dreams i obie ścieżki prezentują podobny poziom, też słychać bardzo wyraźnie kto to robił. Osobiście dałbym mały plusik dla DaD, ze względu na większe zróżnicowanie (jak się podoba to warto sprawdzić).

DMC4? Radzę przesłuchać muzykę z pozostałych części, być może zmienisz zdanie ;). Ja sądzę, że Shibata znacznie lepiej poradził sobie w 3ce.

Yamada, jak możesz podaj tytuł tego kawałka :D (na tym Talesie nie grałem, ale jak tak piszesz chyba kojarzę który to ;>)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”