Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

Action pisze:Wydaje mi się, że DM miał na mysli jRPGa :)
To się nie doczeka. Tam takich rzeźników nie lubią .... no chyba , że w act/adv/anime.
No Fei to taki niepozorny zabijaka, ale tego trzeba doświadczyć a nie patrzeć po skrinach :P .
Niepozorny .... od razu widać że ma cos z głową .
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: SubZero »

Sylvan Wielki pisze:Niepozorny .... od razu widać że ma cos z głową .
Też byś miał po takich przejściach ;)
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: danielmarley »

Sylvan Wielki pisze: To się nie doczeka. Tam takich rzeźników nie lubią .... no chyba , że w act/adv/anime.
Może jakiś developer z USA zacznie się bawić w jRPG, w sumie nie mów nigdy kiedyś się doczekam ... oby :P
SubZero pisze: Też byś miał po takich przejściach ;)
IMO normalny człowiek by tego nie wytrzymał :D

Zresztą czy ktoś ostatnio wszedł w kontakt z Zoharem ?? :P
jah jah sweet light is shining in my heart ....
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Ładnie 'hopaki' pojechali po IFdeiu. Zgadzam się ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Nie chcę przeglądać tematu, bo widzę, że rozmowa zeszła na Xenogears a tego, póki co, uniam :) Żeby nie było: unikam specjalnie...

KRELIAN jakiś czas temu, o ile się nie mylę, wspominałeś o zamiarze kupna DS-a i przetestowania FF3/FF4. "Zaliczone"?
Obrazek
szkodnik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27-09-2008, 11:15

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: szkodnik »

u lala, seria ff is my love... w xeno tez gralem i rowniez mi sie podobala ^^ Btw, tak dla odmiany, fajny jest tez ff7 crisis core na psp ^^ troche rzeczy wyjasnia no i to zakonczenie mmmmm.

W 60 godzin gry wbilem 92lvl i wszystkie genji itemy... minevra padla :O szkoda tylko ze taka krotka ta gra ;<
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

To teraz kup God of War i baw się 1/4 dnia .
Co do FF , to zobaczymy co najnowsza odsłona pokarze i jak jej multiplatformowość wyjdzie.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Pograłem trochę w Lost Odyssey i ta gra jest bardziej 'finalowa' niż FFXII lol. BARDZO finalowy świat, finalowy system walki (podobny do CTB) i oczywiście fabuła. Postacie są za to trochę niefinalowe bo uwaga, chyba po raz pierwszy w historii jRPG od Square teamu głównymi bohaterami nie są nastolatki - tutaj główne skrzypce grają 'nieśmiertelni' którzy liczą sobie nieco więcej wiosen;]. Postacie są póki co bardzo wporzo - Jansen jest masakryczny, wprowadza dużo humoru, ma świetne teksty i nie da się go nie lubić, Seth jest nieco bardziej kobieca niż myślałem:P, a Kaim...wielu moze narzekać na jego małomówność, chłód itd, ale rozumiem co Sakaguchi chciał przez jego charakter powiedzieć (doświadczony zmęczony życiem człowiek, który w swojej 1000 letniej egzystencji wiele widział i wiele cierpiał). Fajnym dodatkiem jest odzyskiwanie przez Kaima utraconych wspomnień - idąc w odpowiednie miejsce, rozmawiając z odpowiednimi ludźmi triggerujemy jego sny podczas których przypomina sobie wydarzenia z przeszłości (np. gdy podszedłem do rodziny w parku triggerowałem sen który opowiadał o jednej z rodzin Kaima). Sny są przedstawiane w postaci tekstu (jak ktoś grał w np Tsukihime to wie jak to wygląda), ale czyta się je bardzo dobrze (doskonale napisane - uwzlędnia emocje postaci, ich gestykulację itd). Mój ulubiony sen póki co to pierwszy sen z Haną - smutny i wzruszający.
Oprawa graficzna nie jest jakimś mega mocnym punktem tej pozycji, ale na pewno nie jest zła i spełnia swoje zadanie (niektóre lokacje powalają na kolana). Niestety, animacja lubi sobie dosyć często chrupnąć (cóż, chłopaki dotychczas bawili się tylko na dev kitach konsol Sony i jeszcze nie do końca się wkręcili w sprzęt MS). Muzyka za to - big plus - brzmi lepiej niż słuchana z 'gołego' OSTa. FMV to standard - klasa sama w sobie (przejścia z FMV do właściwej gry są całkowicie niezauważalne - po intrze nawet nie zauważyłem kiedy mi wyskoczyły komendy walki lol :D ).

O systemie napiszę coś za jakiś czas, jak się już w nim obeznam, ale też zapowiada się bardzo 'finalowo' :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

Tak, mechanika jest znakomita. Ogólnie jeśli ktoś lubi serię FF , to LO na pewno mu się spodoba. No i ta oprawa. Bajka.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

No i system JEST finalowy ;) . Skille - skilli możemy uczyć TYLKO nieśmiertelnych (śmiertelni uczą się sami z levelem i nie mamy na to czego się uczą wpływu). Jak ktoś grał w FF9 to będzie w domu bo - tadam, skilli uczymy się z akcesoriów i przebiega to w identyczny sposób jak w dziewiątym finalu (musimy akcesorium wyekwipować, natłuc przeciwników aż uzbieramy wystarczającą ilość AP, a potem , gdy już umiemy skilla mozemy zdjąć akcesorium i założyć go na skill slota). No ale LO nie tylko kopiuje więc mamy jeszcze jeden sposób aby wyuczyć się skilli - nieśmiertelni mają dostęp do skill linków - tym sposobem 'podczepiają' się pod danego skilla śmiertelnego i możemy się go wyuczyć. Skille to BARDZO ważny element gry (nie ma jak w finalu gdzie bossów przechodzi się Attackiem). Dalej - Enhancement Ringi, 'dodatkowe' akcesoria majace różne działanie - a to podwyższa atak, a to siłę magii itd. Ale jest jeden haczyk - to czy zadamy podwyzszony, czy nawet zmniejszony damage zależy od nas - np. mamy pierścień zwiększajacy obrażenia - teraz gdy wybierzemy attack to podczas animacji będziemy mieli charakterystyczny 'krąg' w który musimy 'just frameowo' trafić - trafimy idealnie - walimy większy damage, walniemy, ale niedokładnie - standard, spudłujemy - zadajemy mniejszy.


Teraz słówko o walkach - system levelowania jest bardzo sprytny bo NIE POZWALA na przepakowanie postaci - zawalczymy raz z przeciwnikiem, dostaniemy ileś expa, ale walcząc z nim drugi raz, dostaniemy już mniej. Jest to bardzo dobre rozwiazanie bo walki z bossami najprostrze nie są i zmuszają gracza do kombinowania ze skillami (a nie tępego walenia w Attack). Prawdopodobnie większość graczy polegnie podczas walki z pierwszym bossem (latające dziadostwo na górze):P.

Aha gra ma random encounters - momentami wkurzające:P.

Gra generalnie rządzi i jest taka jak się spodziewałem - to po prostu 'nowy final na konsolę M$';].
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Ja się strasznie lękam tej gry. Dwie osoby mi powiedziały, że to FFX dla ubogich, a mimo to ją wymasterowały. Ktoś to zdementuje? A zresztą nie trzeba bo i tak skończę.

Teraz rządzi Fallout 3.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Porównywanie LO do FFX jest mega chybione. Gra bardziej przypomina FFVI moim zdaniem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

Chodzi o ogólne założenie i prezentacje. Można stwierdzić, iż jest bardzo finalową pozycją.
KRELIAN pisze:Teraz rządzi Fallout 3.
_________________
Po jednej recenzji (jeszcze w XBM) nie prorokowałbym.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Nie ma stresa. W mojej recenzji też będzie rządził :).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

Ni. Twoje recenzje rządzą, a to inna inszość - BTW, czekam na link stosowny.

Poza tym Fallout 3 ma się wprost wybornie - średnia 93%. I tak m.in:

96% - ING
90% - Game Spot
100% - Game Spy
94%- GameZone
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”