Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Action jesteś fanboyem M$ :P A tak na poważnie to Sony ma jeszcze wiele asów w rękawie, więc nierozsądnie byłoby skazywać PS3 na przedwczesną śmierć czy tym bardziej porównywać do DC. Konsola Sony po prostu wolniej się rozkręca, ale w przyszłym roku siły powinny być już podzielony a za dwa lata kto wie... :P Przypominam, że zgodnie z planem Kaza PS3 ma być na rynku przez 10 lat a w przypadku X360 czas ten będzie pewnie podobny jak w przypadku pierwszego Xboxa.

ps. Sylvan potwierdzam, jak ktoś ma Xboxa to się zachowuje jakby chwycił Bill'a za nogi (nie wspominając o innych częściach ciała) :rotfl:
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

Just shut up and play, both of you:P

A Xa kupiłem dla RPG:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

Pamiętajcie, że ankietowani nigdy nie kłamią. Playstation Power!
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

P.S. Czekam na jakichś mistrzów, którzy nazwą mnie fanboyem M$:P
Administratora (nawet jeśli jr.) .... różnie to skończyć się może ....

Stąd może jakieś argumenty.
Action pisze:Wydaje mi się głupotą zakupienie PS3 "na świeżo" czyli przed zakupem innej konsoli, w tym wypadku X360
Nie prawda. Praktycznie wszystkie pozycje z tych konsol się dublują - od DMC4, poprzez CoD4, Bioshock, kończąc na takiej VF5. W przyszłości będzie podobnie - vide FF XIII.

Każda ma natomiast pozycje na wyłączność - x0 m.in Halo, a PS3 takiego Raczeta i Klanka.
I tu juz od gracza zależy co wybierze. Ja zdecydowałem się na obie z różnych powodów, a że mogę sobie pozwolić, to nie płaczę z tego powodu .

Jest jednak pewne "ale", które zauważyłem, przy tym niegłupia opcja.
Porządny PC. Ja po zakupie 4870 x2 ( zły, niedobry Action na GF 260 mnie chciał namówić=) jestem niesłychanie zadowolony. Fakt kosztuje więcej niż PS3, ale....

Ale jak już ongiś wspominałem wraca się. I to niesłychanie szybko. Obecnie każdą niemal grę multiplatformową na PC kupuję. Czy to Dead Space, czy Far Cry 2.
Dlaczego? Gry wyglądają lepiej niż na konsolach - różnica 2560 - 1600 w GoW na PC a x360 jest nader widoczna ( o pozostałych elementach nie wspomnę). No i cena - najczęściej jakieś 140zł tańsze są gry na komputer.

Jednak najciekawsze jest to , iż na PC jest praktycznie wszytko z x0 ( z PS3 już nie ).

Polecam przemyśleć takie rozwiązanie.
Action pisze:Naprawdę, można jeszcze długo się upierać ale X360 po prostu zjadł PS3 tak jak to Sony wcześniej robiło z M$ czy Segą.
Otóż nie . Nikt nikogo jeszcze nie zjadł. Po roku-dwóch , też twierdzono, że x walczy z PS2 jak równy z równym a wiemy jak wyszło. Sądzę, że takie osądy bedą wskazane za kilka lat . teraz trąca fanboystwem.

Dlaczego? Każdy co głośniejszy tytuł na obie konsole wyjdzie (i na PC), x0 pozostały jeszcze (uogólniając rzecz jasna) z szumniejszych tytułów na wyłączność póki co .... Gearsy 2. Na PS3 jakby więcej tego - od KZ 2 zaczynając, na takim God of War III kończąc.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Sylvan Wielki pisze:na GF 260 mnie chciał namówić
na GF280;)
Sylvan Wielki pisze:Każda ma natomiast pozycje na wyłączność - x0 m.in Halo, a PS3 takiego Raczeta i Klanka.
Co nie zmienia faktu, ze X360 ma ich po prostu dużo więcej (stosunek mniej więcej taki jak PS2 - Xbox1) a do tego posiadając X360 jesteś pewien, ze co głośniejsze tytuły z konkurencyjnej konsoli i tak w końcu trafią i na twoją platformę. :)

Z przykładem PC, w sumie fakt (na upartego), ale temat jest o konsolach, czyż nie?
Sylvan Wielki pisze:Gry wyglądają lepiej niż na konsolach - różnica 2560 - 1600 w GoW na PC a x360 jest nader widoczna
Pojechałeś ;) Skoro nie podłączyłeś PC do jakiegoś 40" monitora to raczej wielkiej różnicy między 1600 a wyższymi rozdziałkami nie zauważysz (a gdy jeszcze do tego dodać AA to już w ogóle...).
Sylvan Wielki pisze:też twierdzono, że x walczy z PS2 jak równy z równym
Pardon, nie przypominam sobie :P
Sylvan Wielki pisze:Sądzę, że takie osądy będą wskazane za kilka lat
Od kilku lat słyszę to samo (rewelacje "PS3 się jeszcze nie rozkręciła" rlz;)) i z roku na rok to stwierdzenie coraz bardziej mnie bawi. Zapowiedziałem dalszą niszę PS3, zapowiedziałem TK6 na X360 to i zapowiadam fatality w wykonaniu x360.:p

http://nexgenwars.com/

Podaj mi sensowny powód zmiany powyższego. ;)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Action pisze:Co nie zmienia faktu, ze X360 ma ich po prostu dużo więcej
Tak? Postaraj się to "dużo" wymienić. Bo już na pewnym forum jak to nie wypisywano ile to gier nie nadchodzi na x360 i .... faktycznie, ale prawie wszystkie również na PS3 (no i PC< nie zapominajmy o nim). A z tytułów na wyłączność zostało Halo, BS , GoW - z czego dwie ostatnie przypominam na PC także a i ta ostatnie (notabene fenomenalna gra) od niedawna na PS3.

Ja wypisałem tytuły na wyłączność - stosunkowa dysproporcja , jeśli chodzi o x box a GC i PS2. Różnica kolosalna - jakieś kilkadziesiąt na sprzęt Sony a u konkurencji po kilka raptem - a nie samym Ninja Gaiden człowiek żyje.

Piszesz, że ma ich dużo więcej. Ile? Dwie? Cztery? To dużo? A nawet chyba nie tyle. A jak tak to podaj tytuły , zweryfikujemy.
Action pisze:posiadając X360 jesteś pewien, ze co głośniejsze tytuły z konkurencyjnej konsoli i tak w końcu trafią i na twoją platformę
I vice versa - vide wspomniany Bioshock. Pewnie piszesz o FF XIII oraz T6 ( w domyśle MGS4). Cóż , ja wybrałem Far Cry2 oraz Dead Space na PC, jako iż prezentują się lepiej a przy tym o wiele mniej zaplacę (jak kupujesz - wyjdź na tym dobrze).

Też mogę powiedzieć "*sigh* na co mi Gears of War 2 w 720p na joy-padzie na x360 za ok dwieście zł, jak mogę poczekać na PC ver. ładniejszą, tańszą, lepszą".

Oczywiście nie neguję decyzji innych, nie każdy może sobie pozwolić na wydanie tych 1.4 zł. tylko po to by właśnie teraz pograć w MGS4 i .... i mieć niemal to samo co ma konkurencja - tu tylko Wii odstaje. Ale jak już ,to wie jak to wygląda.

I pytam skąd to bzdurne przekonanie "PC sux?" CoD4 wychwalany przez konsolowców, podobnie jak Fallout3 i nowy Fay Cray. Przecież wszystkie te tytuły są na PC - ba nawet poczciwy klon dostanie SF IV i Burnout .

A kto na konsolach w SC2/Diablo III pogra?
Action pisze:Z przykładem PC, w sumie fakt (na upartego), ale temat jest o konsolach, czyż nie?
To dodaj tam w tytule "+PC", bez uprzedzeń, bez faworyzowania, to nie czasy gdzie na PC liczyły się tylko RTS i FPS.
Action pisze:Pojechałeś ;) Skoro nie podłączyłeś PC do jakiegoś 40" monitora to raczej wielkiej różnicy między 1600 a wyższymi rozdziałkami nie zauważysz (a gdy jeszcze do tego dodać AA to już w ogóle...).
Nie trzeba aż tak wielkiej przekątnej. Mam monitor Dell (+30") i wyświetla taką rozdzielczość. A zakup taki się opłaca, gdyż kosztuje mniej więcej tyle co dobry 32" fHD a oferuje więcej - to tak jak ktoś myśli nad TV full HD w tych granicach cenowych a nie może się zdecydować.

Poza tym Action, pamiętaj, że i tak niemal wszystkie gry konsolowe oferują głównie 720p a to mniej niż 1600 - > o 1920-1080 nie wspomnę , chyba ,że kos ma jakiś mały monitorek, ale na takim to w pasjansa, ewentualnie w starego StarCraft a nie porywać się na Crysis.
Action pisze:Pardon, nie przypominam sobie :P
Mniej masła ;)
Action pisze: Od kilku lat słyszę to samo (rewelacje "PS3 się jeszcze nie rozkręciła" rlz;)) i z roku na rok to stwierdzenie coraz bardziej mnie bawi. Zapowiedziałem dalszą niszę PS3, zapowiedziałem TK6 na X360 to i zapowiadam fatality w wykonaniu x360.:p
Nie pisałem NIC pokroju "rozkręca się". Stwierdziłem tylko iz koronowanie w obecnej chwili danej konsoli mija się z celem i dopiero za lat kilka , gdy całość się ugruntuje, będziemy mogli ocenić.

Wielu wszak też przy x i GC stawiało na PS2 krzyżyk a wiemy jak się skończyło.

To raz.
Dwa na prawdę twierdzenie "PS3 się nie rozkręciło" dobre było w czasach Motor Storm i Resistance....juz wszak nikt nie śmie powiedzieć głupoty , że na PS3 są 2, może 3 niezłe gry i tyle.

Jest ich tyle, że jak ktos teraz kupi PS3 a nie ma x0, to braknie mu wypłaty , by wszystkie ciekawe gry kupić i czasu by wszytko poprzechodzić w tym roku.

Sprawa jest prosta. Uważasz wydatek rzędu ok 1k za zbyteczny dla kilku gier, trzymaj sie jednej konsoli - obojętnie czy PS3, czy x0. Bowiem tytuły w znacznej mierze się powielają a od ciebie zależy czy wolisz Halo , czy KZ2. Czy PGR>GT , czy na odwrót.

Ale to wyjątki. W nowego, kapitalnego Dead Space pograsz, tu i tu. W nadchodzące CoD i wiele innych również. A jeśli wielbisz God of War III i LBP cię oczarowało - sprzęt Sony powinien u ciebie się znaleźć . Jeśli nie możesz sie doczekać kontynuacji Trybów Wojny.... kup x360, albo dodaj kilkaset zł i porządną kartę graficzna ^^

A Diablo z braćmi stoi nad wami i drwi , wszak kolejny rok bedzie doń należał.

\m/ '-_-' \m/
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Naprawdę nie chciałem tego robic, pisałem na GG... no ale skoro się uprałeś na tą dysputę forumową.

Pytasz się o exclusivy. X360 ma ich nie dwie, nie cztery a 150+ :D

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_360_games

Dłuższy komentarz zbędny.
Sylvan Wielki pisze:I vice versa - vide wspomniany Bioshock.
Chłopie, kto odbierał BS jako jakiegoś specjalnego exclusive? Muszę przyznać, że sam jeszcze jakiś czas temu myślałem, ze premierę na PS3 miał już dawno. Niech Sony wykupi Halo/Fabe/GoW a do tematu wrócimy, bo przy ww. przykładzie nie ma sensu nawet go zbytnio zaczynać.

Twój cały wywód o PC mnie naprawdę rozśmieszył, ale powinieneś być tego świadom. Gdybym miał na dzień dzisiejszy lepszego PC to zapewne rzuciłbym konsole w kąt a bawił się tylko na nim, o czym zapewne już wiedziesz.;) Te całe "bzdurne przekonanie" siedzi głownie w ludkach, którzy ślepo zaczytywali się w 'rewelacje' które od lat serwowała/serwuje im nasza "profesjonalna scena czasopism konsolowych" (przynajmniej takie jest moje zdanie). A najlepsze w tym wszystkim jest to, że z jednej strony piszesz mini-apel a z drugiej rzucasz takimi smaczkami jak:
Sylvan Wielki pisze:to nie czasy gdzie na PC liczyły się tylko RTS i FPS.
Znów "pojechałeś" :D

No i podsumowując ostatnią jazdę: Znajdź mi w grze oferującej rozdziałkę 1920x1080 z pełnym AA choćby jedną spixelowaną ostrą krawędź a cię ozłocę. :P

No ale tak jak pisałem, temat jest o konsolach, wiec PCty zostawmy.
Sylvan Wielki pisze:Nie pisałem NIC pokroju "rozkręca się".
To nie odnosiło się do ciebie:)
Sylvan Wielki pisze:o braknie mu wypłaty , by wszystkie ciekawe gry kupić
przy cenach gier na PS3 na pewno:P


Powiedz mi Sylvanie, jeżeli przyjaciel, laik, by cię poprosił o wybór konsoli dla niego, bo chciałby sobie po prostu pograć w świetne gry to co byś mu polecił?
Gdybym polecił mu PS3 miałbym olbrzymie wyrzuty sumienia (a przyjaciel zapewne po czasie czułby się oszukany...).

A od jakiegoś czasu nawet laicy zdali sobie sprawę, że X360 jest konsolą "lepsza", przez co sprzedaż X360 jest prawie dwukrotnie większa niż PS3. :)
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Też mogę powiedzieć "*sigh* na co mi Gears of War 2 w 720p na joy-padzie na x360 za ok dwieście zł, jak mogę poczekać na PC ver. ładniejszą, tańszą, lepszą".
Po pierwsze na padzie gra się lepiej w GoW a po drugie GoW2 nie wyjdzie wcale na PC, a nawet jeśli wyjdzie za parę lat to już pewnie na X360 będzie GoW3 :hyhy:

Najlepiej mieć mocnego PC, PS3, X360, masą wolnego czasu i grać na wszystkim, czego sobie i wam życzę :) - Łuuusssaaa!
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

Tak btw w sieci juz nowy dash( New Xbox Experience).. działają przerobione gry, które można jednoczesnie odpalic z hdd ( a coś gadał microsoft że tylko na oryg. pójdzie.. jak zwykle :P ) .
Link dla zainteresowanych :

Kod: Zaznacz cały

http://rapidshare.com/files/159437293/_SystemUpdate.rar.html 
Tylko 2 ograniczenia : Brak avatarów i Nie można się łaczyć z live'em do 19 listopada.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Nowy dash daje radę. I tak oficjalnie xbox zamienił się w kompa :rotfl:
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

Co byście nie napisali o wojnie konsol to i tak w tej batalii wygrało Nintendo, także dziękujcie sandej graczom jak coś :P.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Co do nowego dasha...
Juchy z xbox-scena.pl pisze:W sieci pojawil sie juz nowy dash NXE ktory niby ma wejsc 19 listopada oficjalnie, czy to jest finalna wersja czy nie, nie wiem (raczej nie, bo nie wymaga wcale posiadania zadnych memorek 128MB itp.), ale jest uwaga mala jak ktos chce juz teraz to instalnac. bo niby daje sie to upgrejdowac na kazdej konsoli z dowolnym dashem, zeby sie wstrzymac, niektorym unieruchamia konsole i wywala blad E80 (co ma zwiazek z LDV), ale nawet jak sie LDV poprawi to pozniej wyskoczy E81, i to dotyczy zazwyczaj osob ktore nie maja rezystora do palenia efuse, wiec poki co lepiej nie ryzykowac i zaczekac do finalnej wersji (co finalna przyniesie w tym temacie), bo wywalenie E80 w tej chwili oznacza unieruchomieniem konsoli na dobre....
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

Nie no dziękuję, mi się nie spieszy:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

dotyczy zazwyczaj osob ktore nie maja rezystora do palenia efuse
Nie rozumiem nic z tego. Ja w każdym razie zainstalowałem nowego dasha i jestem zadowolony ;)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Action pisze:http://en.wikipedia.org/w..._Xbox_360_games

Dłuższy komentarz zbędny.
No tak. America's Army: True Soldiers, WarTech: Senko No Ronde, to prawie jak Diablo III / Killzone 2.

A może chodzi o : Versus Tactical Action . Wyczuwam, jakieś tantiemy .
Action pisze:Chłopie,
Co ty z tą wsią tak.... O_o
Action pisze:kto odbierał BS jako jakiegoś specjalnego exclusive?
No tak z 96% x box'owców? Gdy tylko wyszła - tak , pamiętam - zaraz było "Sony porażka11!!. Bs roXxior PS3 nie pociągnie".
Action pisze:Niech Sony wykupi Halo/Fabe/GoW a do tematu wrócimy, bo przy ww. przykładzie nie ma sensu nawet go zbytnio zaczynać.
Tylko, że tytuł na wyłączność Sony jest dlań. A xo już tak nie ma. Falble jak i GoW ukazały się na PC. Kontynuacja to tylko kwestia czasu.
Action pisze:Powiedz mi Sylvanie, jeżeli przyjaciel, laik, by cię poprosił o wybór konsoli dla niego, bo chciałby sobie po prostu pograć w świetne gry to co byś mu polecił?
Gdybym polecił mu PS3 miałbym olbrzymie wyrzuty sumienia (a przyjaciel zapewne po czasie czułby się oszukany...).
Każdy mój Przyjaciel , który przy tym gra lubi MGS/VF?Tekken?Raczeta i Klanka, stąd wybór był jedny.

Gdbyby było tak jak piszesz jednak - a zdarzyło się , ale z kilkoma dobrymi kolegami - to .... poleciłem PS3.

I nikt nie ma wyrzutów sumienia. Czemu? Nie, nie chodzi tutaj, że to domena słabych , chodzi o to mianowicie, że jak juz pisalem prawie każda gra na PS3/xo się najzwyczajniej w świecie dubluje. Robi to teraz (CoD4, DMC4) jak i w przyszłości (Dragon Age, FF XIII) , teksty typu "na PS3 nie ma dobrych gier/jest ich mało" są dobre dla x boyów, którzy nie wiedzą co piszą. Poza tym , znaczna większośc, moich znajomych jednak miała PSX/PS2, stąd to pewna dla nich marka. A to ,ze w Halo nie pograją, to dla nich mała strata.
Action pisze:A od jakiegoś czasu nawet laicy zdali sobie sprawę, że X360 jest konsolą "lepsza", przez co sprzedaż X360 jest prawie dwukrotnie większa niż PS3. :)
Czyli wygląda na to, że GB jest o wiele lepszy niż x0/PS3/Wii razem wzięte a Tetris to najlepsza gra. :)
Komandos pisze:Po pierwsze na padzie gra się lepiej w GoW a po drugie GoW2 nie wyjdzie wcale na PC, a nawet jeśli wyjdzie za parę lat to już pewnie na X360 będzie GoW3 :hyhy:
Kwestia gustu. Mnie osobiście lepiej grało się przy combo - klawiatura+myszka.
Tak, GoW też miał nie wyjść.
Jeśli wyjdzie, to z podobnym obsunięciem jak przy pierwszym GoW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”