Dead or Alive 4

Wszystko na temat gier z serii DoA - Dead or Alive.

Moderator: ModTeam

hayabusa
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-09-2007, 17:15

Dead or Alive 4

Post autor: hayabusa »

Kolejna odsłona sławnej bijatyki, tym razem oznaczona numerem cztery. Dead or Alive 4 łączy w sobie wszystkie zalety części trzeciej oraz DoA Ultimate. Możemy więc grać przez sieć korzystając z zaawansowanej technologii Xbox Live i ogromnych możliwości Xboxa 360.

W DoA 4 znajdujemy trzy nowe postaci, są to: Eliot, mężczyzna walczący stylem Keii Ken opartym na szybkich ciosach otwartą dłonią; Kokoro, czarnowłosa piękność używająca stylu Akiry z Virtua Fighter oraz zapaśniczka z twarzą zasłoniętą maską. Oprócz ww., możemy także zagrać doskonale znanymi już postaciami, takimi jak np. Ryu Hayabusą czy Kasumi.
Obrazek

Technika gry nie zmieniła się zanadto - wygląda tak jak we wcześniejszych częściach, czyli jest to bijatyka w starym stylu. Dopracowano zasady wykonywania kontrataków, by defensywa stała się równie istotna jak atak. Ulepszono też system rozgrywki sieciowej, wprowadzając podział na klany, z których każdy może mieć własny wizerunek, kolorystykę i herb. Tak jak to miało miejsce w przypadku DoA: Ultimate, gracze mają możliwość uczestniczenia w międzynarodowych turniejach.
Obrazek
Zdecydowanej poprawie uległa też oprawa audiowizualna. Dzięki możliwościom Xboxa 360, czwarta część DoA może pochwalić się wysoką rozdzielczością dla telewizorów HDTV oraz obsługą wielokanałowego dźwięku przestrzennego. Postacie składają się z większej ilości poligonów, a silnik gry dba o to, by zachowane zostały wszystkie prawa fizyki. Tradycyjnie wielopoziomowe areny są znacznie bardziej rozbudowane, pełne przeróżnych niespodzianek, takich jak np. przejeżdżające samochody, pod które można wepchnąć przeciwnika. Nie brakuje też dużej ilości rozmaitych sprzętów, które oczywiście można zniszczyć.

mini recka z http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=4953

Jezeli ktos chetny na sparingi mozna by urzadzic male zawody honmaru :oczami: Zapraszam! [img]https://
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dead or Alive 4

Post autor: Action »

Tier Lista:

S Rank: Kasumi, Ayane, Ryu, Gen Fu
A Rank: Hayate, Nicole
B Rank: Helena, Lei Fang, Tina, Bayman
C Rank: Kokoro, Eliot, Christie, La Mariposa, Ein, Brad Wong, Zack, Jann Lee
D Rank: Bass
E Rank: Tengu, Hitomi


by SRK Wiki
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dead or Alive 4

Post autor: SubZero »

Action pisze:E Rank: Tengu, Hitomi
LOL wiedziałem :D A właśnie zabieram się za granie Hitomi :D

Co nie zmienia faktu, że dalej nie czaję systemu tej gry :P
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Dead or Alive 4

Post autor: JJxenon »

SubZero pisze:
Action pisze:E Rank: Tengu, Hitomi
LOL wiedziałem :D A właśnie zabieram się za granie Hitomi :D

Co nie zmienia faktu, że dalej nie czaję systemu tej gry :P
Bo jest unikatowy Sub Zero ;) i bardzo dynamiczny + efekciarski ( dlatego się podoba ) , i to co że Hita jest na końcu listy :P i tak można nią wygrać bo tu nie liczą się juggle za 90 % dmg jak w tekkenie tylko znajomość na jaką wysokość przechwycić ciosy a i tak można wygrać słabą postacią :hyhy: . To jest POWER DOA ! :padam: i za to KOCHAM TEN TYTUŁ :padam:
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dead or Alive 4

Post autor: Action »

JJXENON pisze:tylko znajomość na jaką wysokość przechwycić ciosy a i tak można wygrać słabą postacią
Przepraszam, to wyżej to na poważnie? :D
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dead or Alive 4

Post autor: Ana »

Ale Kochani, list tierów do tej gry było conajmniej kilka (i to robionych przez tą tzw. czołówkę) i każda miała inaczej ich ulokowanych. We wszystkich zgadzało się tylko to, że Kasumi i Hayabusa są Godami. Hitomi była z reguły umieszczana jako mid O.o Z Lei były większe problemy, bo tą to widziałam od lowa do high-mida O.o Lisę rangowali jako lowa, Kokoro high itp itd.

A tą tier liste widzę pierwszy raz :P
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Dead or Alive 4

Post autor: JJxenon »

Action pisze:
JJXENON pisze:tylko znajomość na jaką wysokość przechwycić ciosy a i tak można wygrać słabą postacią
Przepraszam, to wyżej to na poważnie? :D
No tak Action :) bo w dużej części ten system opiera się nie tylko na atakowaniu daną postacią , lecz właśnie na obronie przy użyciu przechwytów :) . A Hitę wcale bym nie postawił tak nisko ze swoją mobilnością i prędkością , Co prawda ustępuje KAS i AYANE ale i tak dobrze się nią gra :) .A ta lista jest durna , nawet na nią nie patrzę _^_
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dead or Alive 4

Post autor: Ana »

A na ch..j jej wizualne złudzenie szybkości?
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Dead or Alive 4

Post autor: Yamada »

Szybkość to nie wszystko w DoA - w 3ce Bass i dziadek nie byli tacy szybcy, a robili największe kuku w grze.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Dead or Alive 4

Post autor: JJxenon »

Yamada pisze:Szybkość to nie wszystko w DoA - w 3ce Bass i dziadek nie byli tacy szybcy, a robili największe kuku w grze.
Z tym to się zgodzę Yamada :) , Tecmo widocznie czymś nadrobiło ich powolność :)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dead or Alive 4

Post autor: kemot722 »

Wojownicy są szybcy lub "destrukcyjni"? Czyżbym zbyt pochopnie wyciągnął ten wniosek? ;)
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Dead or Alive 4

Post autor: JJxenon »

Racja Kemot ;) taki Bayman np. nie jest szybki ale robi niezłe kuku po trafieniu kolankiem przeciwnika ( warunek : tylko wtedy gdy przeciwnik łapie się z bólu za kręgosłup , inaczej jak animacja pokazuje że łapie się za brzuch to może zreversować dalsze akcje ;) Leon tego kolanka nie ma , ale jakby miał to wcisnąłby niezłe komplety . To samo ma Helenka po trafieniu CH p+P ;)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dead or Alive 4

Post autor: kemot722 »

Bardzo polubiłem Bayman m.in. za te jego kolanko ;)
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Dead or Alive 4

Post autor: JJxenon »

Poza świetnym designem Baymana ;) to kolanko to naprawdę jego zabójcza broń ;) . Spędziłem masę czasu na practice i próbowałem co można posadzić po tym zagraniu i udało się , bo nawet rzucik jest gwarantowany od tyłu ;) . Bardzo za to ubolewałem że w DOA3 zabrali mu to combo z partyzantem i dali Leonowi , bo można to było nawet po tym kolanku posadzić ;) .

Tak swoją drogą Kemot ;) , masz zamiar kupić X360 i DOA4 ? hmm ... ?
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dead or Alive 4

Post autor: kemot722 »

JJXENON pisze:Tak swoją drogą Kemot ;) , masz zamiar kupić X360 i DOA4 ? hmm ... ?
Chodzę sobie w życiu swoją drogą, która nie rzadko mnie poprowadzi przez sklepy z grami i konsolami, bo chętnie kupiłbym jakąś konsolę dla dobrej bijatyki (nie jednej), ale teraz to telewizor mi sie sypie po (10?) latach używania. Choć może dorwę przejściówkę do monitora, w końcu mam swoje panoramiczne 22 cale ;)

Scena DOA4 nadal żyje i dlatego temat "Dead or alive 5" nie ma większego zastosowania na jakimkolwiek forum :P. Czy gry z XBOX (tego pierwszego) np. DOA3 pójdą na X360? Chciałem zagrać DOA3 i DOA4, a bogaczem nie jestem i kupie co najwyżej 1 konsolę :/ Choć Myślałem dorwać w jakimś Allegro, czy innym antykwariacie XBOX dla DOAU (bo i remix DOA2 i online) i DOA3. Na XBOX360 miałbym DOA4 i VF5 - obie lubiane serie bitek, a nie wiem czy "R" (VF5R) wydadzą Niebiescy (żółci :P) na X360, bo wole poczekać na VF5R. Marze o czymś takim: kupię XBOX360 i będę grał w DOAU, DOA3, DOA4, VF5R - ach, jam niepoprawny marzyciel :D.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dead or Alive”