Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: kemot722 »

Coś tak podejrzałem, że jesteś [fanem]* historii po spojrzeniu na twój avatar z Husarią - takie pierwsze skojarzenie było u mnie.

*fanem - miłośnikiem, fascynatem, człowiekiem dążącym, dla własnej satysfakcji, do poznania prawdy historycznej na interesujące cie tematy, etc.

Ja nigdy nie byłem orłem z historii, ale zwykło mi się niepodobać dążenie nauczycieli historii do jak najszybszego przerobienia najbardziej interesującej mnie epoki - starożytności, bo
najważniejsza część historii to współczesna
- taka argumentacja
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Arris »

a ja na szczescie nie mam matury a testy diagnostyczne 2 klasy gimnazjum juz za mna :D
najlatwiejszy test jaki moglby byc to angielski nowozytny :D:D
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: SubZero »

Arris pisze:najlatwiejszy test jaki moglby byc to angielski nowozytny :D :D
A jest angielski starożytny ? :P (aye! :P )
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Wawrzyn »

Arucardo pisze: jak jesteś tępy to bezmyślnie kujesz
jak jesteś inteligentny to wiesz, że historii wykuć się nie da... historię trzeba wyczytać


inna sprawa, że jak ją lubisz to w ogóle o "kuciu" nie ma mowy, podobnie WoS, nie wyobrażam sobie, żeby zdawać te przedmioty nie lubiąc ich :P to byłby szczyt masochizmu
Pisząc "kucie" mam na myśli pamięciówkę, którą bezsprzecznie historia jest;)Niezrozumiałeś mnie:P No tak, wyczytać, w końcu w podręcznikach historia jest spisana(nie namalowana :D) :oczami:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: SubZero »

Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Arucardo_1 »

Wawrzyn pisze:Pisząc "kucie" mam na myśli pamięciówkę, którą bezsprzecznie historia jest;)Niezrozumiałeś mnie:P No tak, wyczytać, w końcu w podręcznikach historia jest spisana(nie namalowana :D) :oczami:


:szok:


Wiem, że "kucie" znaczy pamięciówę a podręczniki z historii nie są namalowane tylko napisane - z tym, że prawdę mówiąc ani przez chwilę nie miałem na myśli podręczników :P
myślałem, że pisząc "wyczytać" wyraziłem się dość jasno :niepewny:

Czy historia bezsprzecznie jest pamięciówką? Otóż nie, bo jak czytasz dobre książki (np. Garlickiego) to wiedza sama zostaje w głowie, bez niepotrzebnego katowania się milionem powtórzeń ;)

Kemot dobrze to opisał:
kemot722 pisze:Coś tak podejrzałem, że jesteś [fanem]* historii po spojrzeniu na twój avatar z Husarią - takie pierwsze skojarzenie było u mnie.

*fanem - miłośnikiem, fascynatem, człowiekiem dążącym, dla własnej satysfakcji, do poznania prawdy historycznej na interesujące cie tematy, etc.

Inna sprawa, że do opanowania historii na poziomie matury, nawet rozszerzonej, nie jest potrzebna pasja historyczna a raczej głównie inteligencja i zdolność kojarzenia faktów, to znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy i jej użycie ;) znacznie łatwiej pisze się eseje i odpowiada na pytania jeśli na myśl o pewnym wydarzeniu historycznym masz od razu w głowie kilka/naście/dziesiąt wydarzeń z nim powiązanych...
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Ana »

SubZero pisze:http://foto.meetom.eu/Fun/Fizyka - kolos z fizyki :D
To ja bym to lepiej napisała xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Phantom »

Arucardo pisze:Inna sprawa, że do opanowania historii na poziomie matury, nawet rozszerzonej, nie jest potrzebna pasja historyczna a raczej głównie inteligencja i zdolność kojarzenia faktów, to znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy i jej użycie ;) znacznie łatwiej pisze się eseje i odpowiada na pytania jeśli na myśl o pewnym wydarzeniu historycznym masz od razu w głowie kilka/naście/dziesiąt wydarzeń z nim powiązanych...
Racja, ale zapomniałeś dodać jeszcze, że bardzo przydatną rzeczą jest wyobraźnia bez kórej zwykły śmiertelnik nie ma z tym szans (np. dobra metoda jest wyobrażanie sobie tego wszystkiego, a nawet stawianie się w tych sytuacjach) ;)
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Arris »

SubZero pisze: A jest angielski starożytny ? :P (aye! :P )
nie wiem wiem ze na harmonogramie byl punkt 3
J angielski/Niemiecki NOWOŻYTNY
nie wiem o co chodzi...
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Arucardo_1 »

Phantom pisze:
Arucardo pisze:Inna sprawa, że do opanowania historii na poziomie matury, nawet rozszerzonej, nie jest potrzebna pasja historyczna a raczej głównie inteligencja i zdolność kojarzenia faktów, to znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy i jej użycie ;) znacznie łatwiej pisze się eseje i odpowiada na pytania jeśli na myśl o pewnym wydarzeniu historycznym masz od razu w głowie kilka/naście/dziesiąt wydarzeń z nim powiązanych...
Racja, ale zapomniałeś dodać jeszcze, że bardzo przydatną rzeczą jest wyobraźnia bez kórej zwykły śmiertelnik nie ma z tym szans (np. dobra metoda jest wyobrażanie sobie tego wszystkiego, a nawet stawianie się w tych sytuacjach) ;)

zgadzam się :)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Dumian »

Mi tam żadna wyobraźnia nie pomagała, nigdy nie lubiłem i nie umiałem uczyć się historii, nie ma to jak wyobrażać sobie fizykę kwantową a nie tam wkuwać z książki do historii :P. Dobrze, że już mam to za sobą, no ale komu to łatwo przychodzi dla tego plus. Wiadomo, że jak coś nas interesuje to wchodzi do głowy jak w masło. Przecież wszyscy mamy historię (fabułę) tekkena i innych ulubionych bitek w małym palcu co nie? :D
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: SubZero »

Dokładnie. Ja nigdy nie umiałem się uczyć rzeczy, które mnie nie interesują. Zwykle kończyło się tym, że kimałem nad książką :P Z kolei z rzeczami, które mnie interesują nie mam problemów, ale też szczególnie przykładać do ich nauki się nie muszę, bo jak napisał prezes 'wchodzą jak w masło' :P
Awatar użytkownika
Milly
Elite player
Elite player
Posty: 174
Rejestracja: 27-10-2008, 10:52
Lokalizacja: IRL<->JP
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Milly »

Matko..matura...kiedy to było... zdawałam polski (bo niby jaki inny?!?), biologię (hurra hurra!) i angielski (babsztyl mnie terroryzował w ostatniej klasie LO, jak zresztą całą klasę, bo pojechaŁa na wakacje do anglii i dogadać się nie mogła...no i pewnie że nikt jej nie bzyknął)...
Ciekawe jakie orzedmioty będą na maturze za 20 lat...pewnie 'wiedza o świecie wspóóczesnym', 'trawoznawstwo w wolnym Amsterdamie' i 'dlaczego mc donalds jest gorzy od burger kinga'...ze zgrozą spoglądam w przyszłość jakpatrzę co się wyprawia w krajach tzw: cywilizowanych...serio...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Dumian »

No teraz będzie matma obowiązkowa na maturze, ale podobno ma by odpowiednio prostsza niż do tej pory ze względu na to, że jest dla wszystkich. W sumie dobrze, sprawiedliwość musi być, polaka też wszyscy muszą zdawać, a nie każdy by chciał :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Milly
Elite player
Elite player
Posty: 174
Rejestracja: 27-10-2008, 10:52
Lokalizacja: IRL<->JP
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Milly »

szkoda że nie ma 'Tekkenologii" w teorii i praktyce :p
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”