jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Wróćcie do tematu jRPG, onegai ślicznie :P

[ Komentarz dodany przez: Action: 10-09-2008, 22:26 ]
Macie 15 stron o tym, dalej mało?;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

eq2D pisze:Loki może się pochwalić jeno dobrą dawką brutalności i paskudną grafiką (te błyskawice w 2D dają radę, hehe). Ciekawszy pomysł na grę zdecydowanie prezentuje Loki ale już samo wykonanie... szkoda.
Jestem w trzecim świecie. O ile nordycki prezentował się byle jak , to o tyle hasanie po łąkach i ubijanie centaurów w ilościach hurtowych prezentuje się już dobrze a świat egipski jeszcze lepiej. Nie jest źle z grafika w tej grze, choć i tak oczywiście to nie Diabeł trzeci.
Action pisze:Grywalnosc. :) Loki ją ma
Zgadzam się.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Aserot »

A ja mam teraz przyjemność grać w Legend - Hand of God - i jak na razie gierka przypadała mi do gustu i na pewno uprzyjemni mi troszkę czasu czekając na Diablo III. Jedyną i pewnie dla wielu znaczącą wadą gry ( choc pewnie z czasem sie jeszcze coś znajdzie :P) jest brak trybu multi.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

A tak, dobra gra. Polecam również "Loki" (znakomicie się bawiłem), oraz Titan Quest . Ten ostatni to kawałek wybornej grywalności a kosztuje mniej niż zestawy w KFC.

[ Komentarz dodany przez: Action: 29-10-2008, 23:18 ]
I ty, Brutusie, przeciw mnie?:P

Ależ nie śmiałbym , skąd to przypuszczenie O_o - Sylvan Wielki
Ostatnio zmieniony 23-11-2008, 21:20 przez Sylvan Wielki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Po lekko zawodzącym Lost Odyssey przyszedł czas na Eternal Sonatę - pierwszy kontakt z nią jest wręcz porażający - gra jest piękna pod niemal każdym względem o.o. Muszę szybko wycisnąć 1000 GS z LO i zaczynam grać w Sonate:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Mnie osobiście LO bardzo się podobało - choć racja, ES jest lepsza.
Teraz tylko pozostaje mi polować na nową Castlevanię na DS , oraz kolejną odsłonę cyklu Disagea.

A w przyszłym roku nie zapomnijcie o Dragon Age....
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Małe pytanko do ludzi, którzy mieli już jakąś styczność z jRPGami na Next (Current...) Genach - jak wygląda sprawa dubbingu? Dalej JP - japoński, EU/US - angielski? Czy poszli po rozum do głowy i jest opcja wyboru?

On a side note - grał już ktoś w Last Remnant ?
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

Wiedźmin na konsole oficjalnie potwierdzony

Yamada, wygląda na to, że będziesz miał jak zagrać:P
Ostatnio zmieniony 01-12-2008, 19:50 przez Action, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Rozszerzona wersja na PC 69zł .
Podstawowa na konsole - 4 x droższa.

xD
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

Sylvan Wielki pisze:Podstawowa na konsole - 4 x droższa.
Nie ma szans by w polsce wiedźmin choćby na konsole kosztował więcej niż 100zl.

a wersja gry bedzie rozszerzona... bardziej niz na PC
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Komandos »

Action pisze:
Sylvan Wielki pisze:Podstawowa na konsole - 4 x droższa.
Nie ma szans by w polsce wiedźmin choćby na konsole kosztował więcej niż 100zl.

a wersja gry bedzie rozszerzona... bardziej niz na PC
rozszerzona + nowy engine i lepsza grafa ;)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Ręka w górę , kto grał i przeszedł na PC i od nowa na konsoli będzie się bawil - tak, z tą cena tak tylko napisałem. Wiadomo o co chodzi chłopaki przecież.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

Sylvan Wielki pisze:Ręka w górę , kto grał i przeszedł na PC i od nowa na konsoli będzie się bawil
<obie rece w górze> Tym razem olewam elfy:P

Ogólnie gierka ma to do siebie, że można ją przechodzić kilkanaście razy a i tak za każdym razem będzie bawic tak samo (wielowątkowość, wiele dróg wyboru...).
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Rzadko kiedy dwukrotnie przechodzę dany tytuł. Oczywiście Wiedźmin na to zasługuje, ale Action. 44% w FC2, 1/4 w Dead Space, niedokończony STALKER, rozpoczęte King's Bounty: Legendy a GoW2, Fable 2 i LBP tylko się uśmiechają.Raczej szkoda czasu na kolejny raz z tym rzeźnikiem.

A będąc w odpowiedni m temacie. Wprost nie mogę doczekać się kolejnej Castlevani (OoE na DS). Ma już ktoś może?
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Ok chwilka gry w Personę 4 za mną wiec lecą pierwsze wrażenia. Gra zapowiada sie znacznie mroczniej fabularnie. Seria tajemniczych morderstw, gdzie jedynymi wskazówkami są specjalny 'program' nadający o północy w ulewne dni, pokazujący osobę która zginie, tajemniczy, dziwny świat 'po drugiej stronie telewizora', oraz mgła, która zwiastuje kolejną ofiarę. I tyle póki co wiem:P.

Graficznie jest bardzo podobnie jak w 3ce - gra chodzi zresztą na tym samym lekko zmodyfikowanym enginie więc osoby, które grały w 3kę poczują się jak w domu. Sama mechanika rozgrywki opiera się dokładnie na tych samych zasadach co w przypadku P3.

Kwestia postaci, czyli chyba najmocniejszego punktu 3ki - jest póki co fajnie, aczkolwiek widoczne są 'naleciałosci' charakteru łebków z poprzedniej części i tak np taka Chie przypomina Yukari, a Yosuke to typ 'klasowego clowna' w stylu Junpei'a (aczkolwiek gosć jest naprawdę bystry). Jest jeszcze jedna laska póki co, ale ma nas na razie w dupie i po szkole od razu ucieka do domu wiec nawet nie pamietam jak sie nazywa:p.

Muzyka jest....zaskakująca. Tym razem Meguro wspierało 2 innych kompozytorów i o ile 'goły' OST jest co najwyzej dobry, tak w grze muzyka brzmi doskonale i po prostu do niej pasuje. Dubbing za to nierówny jakiś taki jest, ale zobaczymy później.

No to tyle, wracam do gry;].

PS: Igor to farciarz - stary, garbaty dziad, a zmienia asystentki jak rekawiczki:P. Tym razem wyhaczył jeszcze fajniejsza od Elizabeth laske - Margaret:P
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”