Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Soul Hunter (aka Łowca Dusz) ?
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

A nie, tej OAVki nie widziałem :) .

BTW ma ktoś może na stanie całą Ranme 1/2? Bo mam ochotę na jakiś klasyk/staroć, ale nie chce mi się ściągać tych mniej więcej 180 epków:P.

Aha i nie uwierzycie - przejadły mi się na jakiś czas schoole i szkolne mundurki:P. Serio:P.
Obrazek
Tris
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 29-11-2008, 15:30

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Tris »

Ooo no właśnie. Wiedziałem że w miarę prosty był XD ,ale tak dawno tego nie widziałem ;) dzięki, a tera ciekawe pytanko mam. Czy ktoś z was widział "prince of tennis" (Tenisu no Ōjisama)???
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Osobiście nie widziałem, ale słyszałem, że ksiąze tenisa to anime-kozak:).
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Łaaa i ja po Ouranie i Myself: Yourself wzięłam się za... Nanę :) Jestem dopiero w połowie, ale anime jest naprawdę rewelacyjne. Nie ma bata - dorosła fabuła to jest to. Żadnego kichania się ze school girls, magią, lataniem z kataną za demonami czy chol... wie czym. Kreacje bohaterów są po prostu świetne, a jeśli takie zdanie jestem w stanie uczciwie napisać po 24 na 47 epków, to naprawdę jak na tą chwilę robią wrażenie. I mam tylko nadzieje, że tak będzie dalej.
Kreska jest dziwna.. Pozornie prosta, ale tak naprawdę szczegóły kopią. To co, że nogi wyglądają jak dwa patyki narysowane "od linijki"? Oczy, twarze, układ włosów - robi wrażenie i generalnie pasuje do historii (osobiście nie wyobrażam sobie tego z kreską a'la np. Kanon 2006).
Muzyka.. oj to jest to :) Rewelacyjny głos Anny Tsuchiyi idealnie pasuje do Nany. Póki co głównym utworem jest Rose, ale piosenki wykonywane przez Reirę (OLIVIA w oryginale) też są naprawdę ok.

Później trzeba będzie obejrzeć dramę - Mika Nakashima i Yuna Ito jak podejrzewam spiszą się świetnie :)
Ostatnio zmieniony 30-11-2008, 16:12 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

Tris pisze:cze!! Ja już w życiu już trochę widziałem anime , ale nie tyle co większość z was ,ale przypomniało mi się niedawno anime które leciało na rtl wtedy co rycerze zodiaku i DB. Niestety nie widziałem całości bo smarkacz byłem i nie zawsze mogłem ;) ,ale tera chce to nadrobić obejrzeć ,lecz nie pamiętam tytułu dlatego zwracam się o pomoc.
Trochę lat minęło ,ale pamiętam że było to jakimś magu (chyba) ,który latał na czymś podobnym do Muminka i gadało. Wiem że było ich tam więcej (jakiś chłopak co miał coś na rekach i miotał ogniem i mag co latał na psie). Mam nadzieje że wiecie o jakim anime mówię i podacie mi tytuł co mi uprości odnalezienie go ;).

Z góry dziękuje.
http://www.kreskowki.fani.pl/ luknij tu. masz ripy z TV db, RZ i inne :) ogolnie jestego MAAAASSSSSAAAA
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Tris
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 29-11-2008, 15:30

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Tris »

heheh aż taki nowy to ja nie jestem. Dla mnie ten link to prawie podstawa.
Awatar użytkownika
Milly
Elite player
Elite player
Posty: 174
Rejestracja: 27-10-2008, 10:52
Lokalizacja: IRL<->JP
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Milly »

Appleseed (oba)....noi Ghost in the shell (film i serial) ... moje ulubione...
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Po wielu schoolach i innych bzdurach, nabrałem chwilowego obrzydzenia do szkolnych mundurków i zabrałem się za coś innego - za Full Metal Alchemist.

Obejrzałem dopiero jakieś 8 epizodów, ale już teraz czuję, ze to anime na 10/10. Co mi się niesamowicie podoba to pomysł i wbrew standardowej kresce często poważna, ciężka i brutalna atmosfera - żadnego patyczkowania się, żadnych półśrodków. Podoba mi się, ze nawet pomimo iż nie jest to 1/5 całosci już były świetne motywy, które nie zawsze kończą się happy endem co niesamowicie wręcz jedzie po uczuciach widza (7 epizod mnie zniszczył, po prostu masakra). W ogóle sam zarys fabularny jest świetny - dwaj bracia żyją sobie spokojnie ze swoją matką, która jednak pewnego dnia umiera. Chłopcy nie mogąc się pogodzić z jej śmiercią łamią taboo i wkraczają na 'terytorium Boga' - za pomocą alchemii próbują wskrzesić swoją matkę - niestety owa próba nie kończy się za dobrze i oboje płacą wysoką cenę za ów grzeszny, zakazany rytuał - młodszy brat traci całe ciało, starszy nogę i później rękę gdy ostatkiem sił transmutuje duszę swojego brata do starej zbroi. Chłopcy postanawiają znaleźć sposób, aby odzyskać swoje stare ciała... .

Anime póki co jest gęste i jak ten poziom się utrzyma to spokojnie FMA znajdzie się w mojej czołówce ulubionych anime.

Genialne. Od dawna nie czułem tego dreszczyku oglądając jakąś serię.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Soooo...
Obejrzałem se pierwszy ep. Chaos;Head i szczerze powiedziawszy spodziewałem się czegoś nieco... innego.
Po tym co słyszałem/czytałem spodziewałem się czegoś... mroczniejszego. Nie przeczę, że główny bohater (Takumi) jest ostro pokręcony (100% otaku, fan MMORPG, wystarczy spojrzeć gdzie mieszka - w metalowym kontenerze na dachu wieżowca :D ), który ma już takie rysy na psychice że nie potrafi odróżnić halucynacji od rzeczywistości (widz zresztą też nie - co jest jedną z zalet tego anime :D ) - wystarczy wspomnieć, że prowadzi normalne, 'pełnowymiarowe' konwersacje z bohaterką swojego ulubionego anime :D
Jak na razie zapowiada się ostra komedia ne? No i tu pojawia się ten 'ciemniejszy' element. Takumi po jednej z partyjek w ulubionego MMORPGa dostaje od nieznajomego gościa link do zdjęcia (albo raczej linki - gość jest dość upierdliwy). Na zdjęciu pokazany jest facet przybity do ściany - niby nic szczególnego (różne rzeczy ludzie fotoszopują :P ). Sprawa zaczyna być poważna, gdy wracając następnego dnia ze szkoły (co samo w sobie jest wydarzeniem, Takumi unika jej jak tylko może) w bocznej alejce nasz bohater jest świadkiem dokładnie tej sceny, którą wczoraj widział na zdjęciu: młoda laska (nieee, niemożliwe :P ) przybija od ściany gostka metalowymi gwoździami w kształcie krzyży. Co ciekawe laska zwraca się do bohatera po imieniu - na co ten reaguje standardowo - paniczną ucieczką :D Później jednak dochodzi do wniosku, że musiała to być jedna z jego halucynacji... Czy jednak rzeczywiście tak było? Jakie jest jego zdziwienie, gdy następnego dnia wspomniana dziewczyna (różowe włosy FTW :P ) wita się z nim jak gdyby nigdy nic w klasie...
Animka ma swój potencjał (bazuje na VN która podobno jest jedną z lepszych w gatunku mrocznych, 'horrorowatych'(?) VN), ale że nie grałem w grę więc nie wiem czego się spodziewać dalej. W każdym razie seria krótka się zapowiada (12 epków) więc raczej obejrzę całość (przyda się odmiana od komedii :P ).

Btw. Yamada - drugi sezon FMA się szykuje ;) (trzeba by pierwszy w końcu obejrzeć...)
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

SubZero pisze:drugi sezon FMA się szykuje ;) (trzeba by pierwszy w końcu obejrzeć...)
Właśnie coś od dłuższego czasu się szykuje…, ale cóż ja dalej niecierpliwie czekam :) Polecam zapoznać się też z Mangą bo jak wiadomo fabularnie różni się dosyć znacznie w stosunku do wersji Animowanej ;) Co prawda może nie od samego początku, ale jednak ;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Anime od mangi odbiega jakoś w 7 tomie. Głównie ze względu na pokrywanie się fabuły nie chciałem na razie oglądać anime. Ale jako że z mangą jestem aktualnie na 12 tomie (jadę równo z JPF ;) ) to może w końcu się zabiorę za anime. Tylko te 52 odcinki mnie nieco przerażają :P
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

Yamada mnie nakręcił na FMA i sobie wczorja w nocy obejrzałem 10 epkow. i muszę przyznać że naprawdę dobre (szczegolnie ten 7 odcinek własnie o ktorym Yamada wspominał)
jako całokształt tego co zobaczyłem to jak dla mnie 8/10 narazie.
jakoś mi się z trigunem kojarzy...no nic lece ogladać dalej.
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

To jeszcze na koniec pełno-metrażówka, która mimo chodem też daje rady.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

AK się pewnie ucieszy - w styczniu ma się zacząć nowa seria Hajime no Ippo ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”