TV - rozmowy ogólne

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

TV - rozmowy ogólne

Post autor: Hakuzaijo »

Sprawa ma się tak: vater postanowił zmienić TV na nowszy. ,,Dał mi" 3000 złote do wygospodarowania i powiedział ,,jaki wybierzesz taki kupimy". No, to panowie, liczę na waszą radę jaki model wybrać (wiecie, żeby MI przysłużył się jeśli chodzi o konsole itp., hłe, hłe). Ale powaga - na modelach TV się nie znam więc rzućcie jakim dobrym modelem, który śmiało możecie polecić. Za wszelkie rady niech wam Bóg wynagrodzi toną dzieci :3
Ostatnio zmieniony 02-01-2009, 21:33 przez Hakuzaijo, łącznie zmieniany 1 raz.
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Slayer
Elite player
Elite player
Posty: 141
Rejestracja: 23-04-2007, 15:05

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: Slayer »

Tak przy okazji rzućcie i drugą radą, TV za 1500 - 2000 zł
Zawsze niewidoczny na gg.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: Action »

Za 3 kafle to ci starczy na spoko LCD-FullHD Samsunga oczywiscie (póki co rządzi na rynku LCDków)

przykład - http://www.allegro.pl/item436513727_tv_ ... aniej.html

Aha, jeszcze coś - jakby ci wciskali... Nie bierz plazmy. PDP ma lepszą jakość obrazu i szybszy czas reakcji, ale taki detal jak wypalanie obrazu potrafi doprowadzić człowieka do szału. ;)
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: Komandos »

Ja polecam coś takiego- http://www.allegro.pl/item445480078_sca ... abrze.html
Mam taki sam tyle, że nie FullHD. Obraz super. Tylko uważaj na martwe piksele, ja w sklepie nie zwróciłem na to uwagi i teraz mam jednego świecącego subpiksela na ekranie (na szczęście widać tylko z bliska) :/
Awatar użytkownika
Hamtaro
Student
Student
Posty: 30
Rejestracja: 22-08-2007, 08:59
Lokalizacja: Jeet Kune Do dojo

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: Hamtaro »

Generalnie z modeli za 3000 zł to masz od groma do wyboru. Na pewno odpadają Panasonic i Sony gdyż tam będziesz płacił za firmę a modele z wyższej półki niż konkurencja kupisz o wiele drożej co nie znaczy ze nie są złe ale po co przepłacać. Firmy takie jak te są w czołówce od wielu lat i są często nastawione na przyszłościowe technologie a co za tym idzie trzeba zabulić więcej dlatego zajmijmy się innymi firmami.
Firmy jakie powinny Cie zainteresować to LG szczególnie segment telewizorów Scarlet, polecam też bardzo firmę Sharp ale nie wszystkie tv tylko dana serię z końcówką X20E. Są to telewizory które świetnie sprawdzają się zarówno do konsoli jak i do telewizji nowej generacji. Potem na końcu polecam Samsunga ale tutaj też haczyk gdyż tylko seria 6 powinna Cię interesować bo reszta Szajsungów to niezły crap. Nie daj się zwieść czczym gadkom w stylu szklana powłoka na matrycy itp rzeczy. Teraz kwestia rozdziałki i cali. Hmm ja proponuję Ci wybrać alternatywę w postaci 37 cali gdyż tam już masz do wyboru odrobinę tańsze HD Ready lub iść na całość i wybrać FullHD. Różnicy jako takiej nie uświadczysz w obrazie na konsoli czy też na telewizji HD ale prawdę mówiąc ja wybrałem FullHD gdyż lubię wysokie rozdziałki a tez zaczynają się od 37 cali w zwyż właśnie i zakupiłem mój tv z myślą o przyszłości.
Teraz przejdźmy do konkretnego wyglądu poszczególnych modeli i bajerków:

http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A ... K_HTML.htm

Oto Sharp model Aquos LC-37X20E

jak już wspomniałem modele z końcówką X20E są to tv które powinny Cie interesować są to modele bardzo dobre z klasy wysokiej ale nie najwyższej charakteryzują się bardzo dobrym obrazem prawdopodobnie najlepszym spośród wszystkich które tutaj podam. Bardzo dobry czas reakcji matrycy i możliwości obsługi wszystkiego co sobie zażyczysz to tylko niektóre z jego cech jak najbardziej polecam Ci.

Dalej lecimy z firmą LG która w szybkim tempie się rozwija i zarządziła na naszym rynku (nie dziwne gdyż maja swoja fabrykę w naszym kraju) oto modele które są bardzo odbre:

http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?ac ... el=NOTHING

lub

http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?ac ... 0&model=23


Jak już wspomniałem tv z serii Scarlet to prawdopodobnie najlepsze telewizory na rynku. Lepszych póki co nie ma. Najlepszy kontrast bo aż 50000:1 oraz futurystyczne wzornictwo i tutaj uwaga możliwość gwarancji na 5 lat (także gwarancji na uszkodzenia mechaniczne np w przypadku kiedy upuścimy tv na podłogę bo "przypadkiem" było przemeblowanie :P) oraz przystępna cena to są cechy tego produktu. Ja osobiście miesiąc temu zakupiłem model 37LG5000 i jestem z niego cholernie zadowolony ale na początku nie byłem przekonany. Tv 5000 a 6000 niczym się praktycznie nie różnią oprócz HZ bo klasa 6000 ma już 100 HZ i tylko tym się różni a no i jeszcze obsługa systemu cinema 24p ale to już do kin domowych wysokiej klasy jeśli ktoś jest bogaczem :) Wyświetlanie obrazu w 1080i czy 1080p mu nie straszne nawet się nie zakrztusi kolory ostre jak brzytwa i super dźwięk oraz bezproblemowy serwis gwarancyjny.

Teraz czas na Szajsunga.

http://www.samsung.com/pl/consumer/subt ... type=lcdtv

Modele jakie tutaj prezentuje to seria 6. Nie wiem czemu ale mam uprzedzenia do Samsunga ale wiem że seria 6 to petarda :)

Dobry obraz oraz parametry z czasem reakcji matrycy to czołówka światowa. Niemożliwość zbytniego uszkodzenia matrycy gdyż schowana za powłoką ze szkła to nowość jeśli chodzi o tą gamę. Mam kupę znajomych którzy posiadają Szajsungi i sobie bardzo chwalą. Chyba jest to najpopularniejsza marka tv w naszym kraju.

Wybór należy do Ciebie jak masz jakieś pytania to wal śmiało a postaram się pomóc.
Kyo says: "Kono teidoja doujinai kara...Honki de ikuze!" which means "So you aren't perturbed by just this...Let's go all-out!"
Ryu says "Koi!", this means "Come!"
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: Hakuzaijo »

Wow :przestraszony: Dzięki chłopaki za taki odzew. :padam: Naprawdę. Przejże wasze propozycje na spokojnie i w razie czego dam znać jaką decyzję podjąłem lub jak pojawią się jakieś wątpliwości.

[ Dodano: 29-09-2008, 14:51 ]
<sorry, że post pod postem>

No i chuj :zdegustowany: Z rana vater zabrał się na grzyby, nieby ten teges, a tak serio to pojechał do Media gdzie za moimi plecami dokonał wyboru. BO O JEDEN DZIEŃ ZWLEKAŁEM, kur**!!! Ale, coby nie było, kupił JVC LT-42R90BU za 3100 więc chyba się opłaciło :) Ja tam nic nie wiem, ale jak kto może ocenić w skali 1-10 markę, jakość i resztę pitu pitu - będę wdzięczny (choć na necie wydaje się być w miarę niezły).
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Slayer
Elite player
Elite player
Posty: 141
Rejestracja: 23-04-2007, 15:05

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: Slayer »

Nie będę zakładał nowego tematu. Co sądzicie o tym TV http://www.ceneo.pl/;0151601058-10.htm ?
Zawsze niewidoczny na gg.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: Yamada »

Jak dla mnie trochę strata kasy. Aquosa, też z Full HD (ale tylo 32')możesz wyrwać już za niecałe 2200.

Jeżeli chcesz coś duzego to posprawdzaj Samsungi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: Komandos »

Parametry zabójcze. Cena odpowiada jakości. Jak Cię na to stać to kupuj śmiało, ale ja bym wolał zainwestować w któryś z nowszych modeli LG.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: Sylvan Wielki »

Obecnie można nawet i za ok 2k kupić bardzo dobry TV. Gdy przypomnę sobie ile dałem ongiś za Bravię i Samsunga a ile teraz kosztują .... (dość powiedzieć, że teraz taki model Samsunga, a nawet lepszy za 2.600).

Aktualnie planuję kupić fHD Samsung (seria 5), lub Toshibę Regzę (również fHD).
Właściwie, to już kupiłem a Regzę miałem przez kilka dni w domu ( i byłem niezwykle zadowolony), jednak wynikła pewna sprawa i TV zwróciłem, a teraz pozostaje mi tylko wybór czy doń wrócić , czy na Samsunga się zdecydować .

Co do LG , również polecam. Telewizory nie odbiegają od reszty a stosunek jakość / cena jest niebywale korzystna .

No i oczywiście profesjonalne podejście do kupującego . Zupełnie inna liga niż Sony. Lepsza.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: Martins »

Drodzy mojemu sercu rodziciele planują zakup jakiegoś TV na czasie. Widzę, że już było sporo porad w tym temacie, ale 2,3 lata temu. Pewnie ceny i standardy trochę się zmieniły. Generalnie interesuje mnie: nie za duży (32 cale maksymalnie bo większy i tak się nie zmieści na szafce) , fullHD też nie jest musem, skoro niewiele gier aktualnej generacji konsol z niego korzysta, w cenie około od 1300 do 1500 zł. Z góry dzięki w razie oddzewu.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: mcl »

Martins pisze:: nie za duży (32 cale maksymalnie
LCD :)

http://www.ceneo.pl/6360491s

Dobre parametry i tani, ja bym brał ;)

mpeg4 więc najnowszą tv obejrzysz, zlacze usb, 2x hdmi, tylko odświeżanie 50Hz martwi.

http://www.ceneo.pl/6362846s

Tu to samo, tylko że dostajesz czystszy dźwięk i 100hz, oraz więcej gniazd. za ~250zl wiecej.

Nie wiem jak z wejsciami euro w tym pierwszym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: Mr_Editor »

Mam takie pytanie.. Czy 50hz robi dużą różnicę, czy na domowy użytek [w sensie jako odbiornik tv, nie do konsoli, czy filmów bluray] w zupełności wystarczy? Nie mam zbyt dużo funduszu, a widzę, że wszystkie telewizory za ok 1000zł mają właśnie 50hz, a jednak ludzie to kupują.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: TV - rozmowy ogólne

Post autor: Komandos »

Odświeżanie ma znaczenie głównie w telewizorach CRT, w LCD 50Hz w zupełności wystarczy. W filmach 720p nie zauważysz nawet różnicy między 50Hz a 120Hz. No chyba, że głównie oglądasz filmy w Full HD to widać różnicę, ale nie na tyle żeby do tego dopłacać. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”