Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

Wszyscy musicie pogodzić się ze smutną prawdą. Sony w tej turze jest i będzie już do końca swej kadencji na ostatnim miejscu. Microsoft będzie na drugim, a na podium Nintendo. Skończcie już wymieniać exclusivy poszczególnych platform, bo to nie wnosi nic do dyskusji. To, że Sony jest krócej na rynku również już niczego nie zmieni. Ostatnio próbuje coś namieszać poprzez LBP (sprzedaż stuffu), czy Home (już widzę po becie ile tam jest powierzchni reklamowej do wykorzystania), ale to wciąż za mało.

A teraz dlaczego Nintendo wygrywa/zwycięży mimo, że wszyscy u nas ją zlewają ? Bo wkroczyliśmy w erę graczy a nie Graczy (znudził mnie już termin 'casual'). Wii i DS pierwsi to dostrzegli, dlatego średnia ich największych tytułów sprzedaje się po kilka baniek. Nieważne, że gry znudzą się po tygodniu. Najsmutniejsze jednak jest to, że cała reszta idzie tą drogą i np. odpalając ostatnio Wipeout HD, konsola poprosiła mnie o aktualkę. Kiedy wgrałem nowego patcha, okazało się, że doszły nowe, niższe poziomy trudności, bo ponoć gra jest zbyt hardowa ... Teraz już widzicie Gracze, czemu jesteście skazani na ten jałowy temat. System Was po prostu olewa i nie lubi, więc pozostaje Wam już tylko rozpaczliwe przerzucanie tytułami niczym Wiesiek jabolami na wikliniarni w przerwie od szpilania.

Dziś wypiję za ten temat, obiecuję. :drink:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

krln po dwóch latach?
Jak kupiłem pierwszego x'a, również myślałem, że starczy mi na przynajmniej 4 lata.
Walczył, niezwykle dzielnie z PS2. Jak się skończyło każdy wie.

Uważam , że wyrokowanie w tej chwili jest co najmniej naiwne. Ile jeszcze generacji gier przed nami, a tu już co bardziej narwani ustawili konsole podium.

Poza tym forum jest dostępne dla wszystkich. Część ludzi loguje się po to by czegoś się dowiedzieć, bo najzwyczajniej w świecie się nie znają na tyle .

Bzdursky ma święte prawo napisać, że uwielbia x i że to konsola nr 1 jak dla niego.
Ma prawo. Tak jak napisać, że MK > Tekken.

Ale jak już napisze, że MK jest bardziej rozbudowany/techniczny....

Nie dawno jak kilka tyg. temu napisał mi , że PS3 to dno ma mało dobrych gier a jak straci MGS4 to już $%#^.

To ja pytam Bzdurasa , jakie ma gry na x360 i jakie w najbliższej przyszłości planuje kupić. Powiedzmy z 16 tytułów, bo przecież na konsoli, na której jest tyle znakomitych gier (i to nie jest sarkazm) na pewno nie będzie tylko w 4 grał.

I jak wymieni te 16 gier - przecież to nie powinno być żadnym problemem - zobaczymy ile z nich powtarza się/będzie się powtarzać u konkurencji - czyli na PS3 i by było zabawniej na PC.

Tylko bez usilnego starania się na exy typu Hajko Motarre IV Turbo.

Jestem tego ciekaw. Bowiem psioczenie na PS3 obecnie , że mało gier, że mało dobrych, że droga konsola, chyba na miejscu nie jest.

Ja chciałbym tylko widzieć jakby się w pol. te siły rozkładały jakby wiadomo co z PS3 grupa zdolnych ludzi zrobiła.

Też nie jest tak Krelian, że poprzez LBP, próbuje coś "namieszać".
Czyta się to jakby była to ostatnia deska ratunku i jeden z ostatnich oddechów.
Za kilaka miesięcy będzie się tak mówiło o innych grach.

x360 już miał niejedną słynną i przy tym znakomitą kontynuację znanego tytułu.
Takiego na wyłączność - mowa o GoW2, Fable2.

Chyba nikt nie sądzi, że po takim KZ2, czy nadchodzącym GoW III będzie na pokładzie Sony cicho.
A teraz dlaczego Nintendo wygrywa/zwycięży mimo, że wszyscy u nas ją zlewają ? Bo wkroczyliśmy w erę graczy a nie Graczy (znudził mnie już termin 'casual'). Wii i DS pierwsi to dostrzegli, dlatego średnia ich największych tytułów sprzedaje się po kilka baniek.
Każdy ocenia indywidualnie. Metroid Prime , to jedna z najlepiej ocenianych gier w historii. Jakoś specjalnie mnie nie rozgrzała. Loki podobno jest przeciętny-średnia ocen jakieś 44% niższa niż MP. Bawiłem się znakomicie.

Wii sprzedaje się lepiej niż PS3 i ostatnią grą jaką przeszedłem było NMH bodaj. Kolejną pewnie będzie Mad World (rzeź) . Coś mało. A przecież bardzo chętnie kupię coś wybornego na nią. Natomiast na PS3 ledwo zacząłem się bawić się przy (również na x0 =) i wprost wsiąkłem w świat LBP. Jak tylko znajdę trochę czasu , kupię GoW2 oraz Fable 2. Było by tego więcej , ale stosunek jakość (oprawa), cena (wiadomo) przemawia za tym by gro tytułów na PC nabyć .

A Wii. No właśnie, stąd też żyjąc w naszym rodzimym kraju wołając "Wii rox, PS3 sux" mija się z celem, bo na przykład na forum u Nas i tak jest kilka razy więcej posiadaczy PS3 niż Wii. Tak samo jest z stosunkiem - DS a PSP.
KRELIAN pisze:pozostaje Wam już tylko rozpaczliwe przerzucanie tytułami
Mnie to obojętne. Choć nie ukrywam , że nie obraziłbym się jakby klapki fanboystwa zrzucili ci którzy je mają , bowiem niechcenie MGS4 na x360 to jawny dowód nienawiści.
To tak by nie było, że czepiam się tylko x boyów.
KRELIAN pisze:Dziś wypiję za ten temat, obiecuję.
Też za niedługo wyruszam na podboje, wypiję za brak złośliwych fanboyowych ataków.
Sok bananowo-porzeczkowy/mineralną.

W okolicach euro (taa) zobaczymy jak to będzie wyglądać .



http://gry.interia.pl/news/microsoft-zn ... ie,1230467 <---- :chytry:
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

Sylvan Wielki pisze:krln po dwóch latach?
Po dwóch latach wszystkie inne konsole sprzedały się szybciej i wciąż przyspieszają więc to żaden argument.
Sylvan Wielki pisze:Uważam , że wyrokowanie w tej chwili jest co najmniej naiwne. Ile jeszcze generacji gier przed nami, a tu już co bardziej narwani ustawili konsole podium.
Co najmniej naiwne, to jest myślenie, że po kilku zapowiadanych killerach pokroju Killzone 2 czy GoW3 sprzedaż nagle przeskoczy konkurencje. Poza tym fakt, że PS3 jest obecnie na ostatnim miejscu przecież nie umniejsza tej konsoli, zaś w siedzibie Sony nie dochodzi do masowych zwolnień. Jest dobrze, ale nie najlepiej :).
Sylvan Wielki pisze:Też nie jest tak Krelian, że poprzez LBP, próbuje coś "namieszać".
Czyta się to jakby była to ostatnia deska ratunku i jeden z ostatnich oddechów.
Za kilaka miesięcy będzie się tak mówiło o innych grach.

x360 już miał niejedną słynną i przy tym znakomitą kontynuację znanego tytułu.
Takiego na wyłączność - mowa o GoW2, Fable2.

Chyba nikt nie sądzi, że po takim KZ2, czy nadchodzącym GoW III będzie na pokładzie Sony cicho.
Przykład LBP podałem nie z racji tego, że jest rewelacyjnym exclusivem. Jest to pierwsza gra na PS3, która na większą skalę stara się stworzyć własne community - czytaj gra dla wszystkich (graczy i Graczy). Tworzenie misji, zarabianie na ciuchach i innych pierdołach. Podobna sprawa ma się z Home. Już możesz kupować rozmaity stuff do swojej posiadłości, olbrzymia powierzchnia reklamowa, która aż prosi się o hektolitry zielonych... Sony w końcu się ocknęło, że właśnie w ten sposób się zarabia teraz więcej szmalcu niż na rewelacyjnym exclusivie, którego przejdziesz 5 razy na wszystkie sposoby i odłożysz na półkę. Inna sprawa, że konkurencja nie śpi, stąd pisałem o "próbie namieszania", której rezultaty póki co są mocno zamglone. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnych projektów będzie znacznie więcej.
Sylvan Wielki pisze:Wii sprzedaje się lepiej niż PS3 i ostatnią grą jaką przeszedłem było NMH bodaj. Kolejną pewnie będzie Mad World (rzeź) . Coś mało. A przecież bardzo chętnie kupię coś wybornego na nią.
Sam widzisz. Nintendo nie potrzebuje oczekiwanych przez nas tuzów, by wieść prym, gdyż trafił z czasem do odpowiedniej grupy docelowej o czym już wcześniej pisałem.
Sylvan Wielki pisze:W okolicach euro (taa) zobaczymy jak to będzie wyglądać .
Z tendencją zwyżkową dla poszczególnych platform na pewno. Większe zmiany na podium? Nie sądze, ale z chęcią wysłucham odmienne wizje ;). No chyba, że ludzie będą mogli wejść do wirtualnego świata Home jak w Matrixie to może ... :P.

Ah i na koniec, ja obecnie grywam w większości na PS3 - to tak żeby nie było, że jestem zawistnym fanboyem Xa/Ninny :D.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Action ma kapitalny tekst o PS3, może wklei.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Aserot »

Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Milly
Elite player
Elite player
Posty: 174
Rejestracja: 27-10-2008, 10:52
Lokalizacja: IRL<->JP
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Milly »

o matko...wygląda jak 'podróbka' Wii...
co sądzę? hm...namiastka nie jest z reguły lepsza niż oryginał, nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Wii jednak gustowniejsze.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: kemot722 »

Nie chciałbym wyrzucić forsy na badziew, ale jestem ciekaw co potrafi ta zmontowana w garażu konsola :P
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Parę gier sportowych bazujących na Wii Sports + kilkadziesiąt gier ze starych 8-bitowych systemów, no i praktycznie brak możliwości zdobycia nowych gier. Taki nieco rozbudowany Pegazus :P
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Poprzedni x , to dopiero była klapa i co....
x360 nie radzi sobie źle.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

W każdej generacji wyścig zaczyna się tak jakby od nowa, więc nawet jak Sony teraz przegra to jeszcze nic straconego.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Dokładnie. Tym bardziej , iż nawet na półmetku nie jesteśmy.
Na chwilę obecną asy x360 się skończyły po wydaniu GoW2 i Fable2 a PS3 jeszcze zaatakuje grami takimi jak GoW III , KZ2, nowe GT.
Awatar użytkownika
Raziel
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 80
Rejestracja: 24-01-2007, 14:50
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Raziel »

Do dyskusji między Krelianem a Sylvanem : )

Rozpędzanie PS3 trwa dosyć długo. PS3 musi mieć jakiś system seller, na chwilę obecną moim zdaniem jest to LBP, dzięki reklamie ( dobrze że chociaż jest ) ludzie wiedzą że coś takiego istnieje, niestety cena PS3 jest największą wadą tej konsoli. Technologicznie świetna, ekonomicznie niestety nie. Dobrze wiemy że PS2 zawdzięcza swoją popularność dzięki dobrym grom ( a PS3 takie posiada ) oraz możliwości piracenia ( tutaj przewaga x360 ) martwi mnie to że właśnie na tym polu x360 wyprzedza ps3. Najważniejsze jednak są gry, czy to na 360, PS3 czy WII. Jeżeli na którejś z konsol znajdujesz gry które są dla Ciebie odpowiednie, wtedy ta konsola jest najlepsza : )
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”