Mortal Kombat vs DC Universe

Dyskusje na temat kultowej Smoczej Serii.

Moderatorzy: Adept, ModTeam

Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Mortal Kombat vs DC Universe

Post autor: Yamada »

Nie, MKvsDC i Capoeira to kompletny szajs który spodoba się tylko casualom. Bijatyka musi mieć pewna rzecz, aby była traktowana poważnie - dobry system, a nowe MK takiego nie ma. Nieważne czy porównasz go do Tekkena, vF, SC, DoA czy do jakiegoś lepszego 2d - Mortal wypada biednie.


MK z systemem np. SC byłby najpopularniejszą bijatyką wszechczasów - bo miałby i klimat i dobry system. A to co mamy teraz to jest kpina.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mortal Kombat vs DC Universe

Post autor: Action »

MKvsDC nie jest zły i nie ma biednego systemu :) Jest wystarczający (masz breaki, stuny, cancele niezle juggle, wyjebali te idiotyczne chainy i air kombat... wreszcie można potworzyć coś samemu), wiec porównywanie do 3 poprzednich części jest błędem a sam porównałbym to raczej z 3 pierwszymi częściami. Jest to po prostu dobra lajtowa bijatyka, przy której nie trzeba siedzieć godzinami by opanować same podstawy (siadasz i grasz, 100% refleks&koncepcja, zero ogrania, zero wnikania w frame date). ;)

Jedyne do czego można się przyczepić to dalej skopana animacja (ktora mimo wszystko bije ta z armageddonu na głowe) i całkowity brak klimatu starych MK (gdzie krew? gdzie gore-fatality?!). :)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Mortal Kombat vs DC Universe

Post autor: Dumian »

Ja w tą grę nie grałem (tylko snuje domysły, więc mogę się mylić) ale z tego co czytałem i widziałem na filmikach to mam zdanie podobne do tego co napisał Action. Gra dobra do szybkiego odpalenia np. ze znajomym który nigdy w bijatyki się nie zagłębiał i z łatwością może powtórzyć akcje które mu sadzimy. Nie to co w przypadku np. Tekkena "nie gram z tobą bo mnie podbijasz a ja tak nie umiem" (juggle;). Czyli po prostu taka szybka, łatwa i przyjemna gierka w której nie ma czego masterować na practice - a niestety to jest to co my prosy lubimy najbardziej :D.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Mortal Kombat vs DC Universe

Post autor: Komandos »

Czyli po prostu taka szybka, łatwa i przyjemna gierka w której nie ma czego masterować na practice
Oj właśnie jest co materować. Niektóre juggle są dosyć trudne i trzeba dosyć sporo potrenować. Gra nie jest wcale taka łatwa do opanowania jak się wydaje. System jest dosyć rozbudowany i trzeba kombinować np. czy zrobić breakera czy lepiej poczekać na rage, czy np. po zamrożeniu Sub-Zerem zrobić rzut i mieć gwarantowany dmg czy jakaś mocniejszą akcje ale wtedy przeciwnik może zrobić breakera itp.
badboyave
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15-12-2008, 16:03

Mortal Vs Dc univers

Post autor: badboyave »

Gdzie jest wypisane jak robic wszystkie fatality i brutality dla postaci ??
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Mortal Kombat vs DC Universe

Post autor: Aserot »

Tutaj ale nie wiem czy nie trzeba ich najpierw odblokować.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
badboyave
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15-12-2008, 16:03

Re: Mortal Kombat vs DC Universe

Post autor: badboyave »

Super super tam na tej stronie jest cos pomieszane wiecie gdzie sa opisane jak robic ladnie fatality i brutality?? Szukalem w grze ale nie ma w necie tez szukam i dupa :(
pomocy
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Mortal Kombat vs DC Universe

Post autor: SubZero »

Na tej stronce co podał Aserot wszystko ładnie pisze, nie rozumiem o co ci chodzi. Pisze postać, pod imieniem lista zwykłych ciosów, potem combo i fatality.
Awatar użytkownika
Jambo
Student
Student
Posty: 34
Rejestracja: 14-08-2009, 15:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Mortal Kombat vs DC Universe

Post autor: Jambo »

Sądziłem, że gra będzie lepsza...Nawet fatality są słabe..
Głupio to zabrzmi ale..Może kiedyś Midway i Namco się zjednoczą i powtanie "MK vs. Tekken"?
Nigdy Się Nie Kłóć Z Głupcem, Bo Ludzie Mogą Nie Dostrzec Różnicy!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Mortal Kombat vs DC Universe

Post autor: SubZero »

Raczej mała szansa, te gry są po prostu zbyt różne.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Mortal Kombat vs DC Universe

Post autor: Dumian »

Poza tym prawa do Mortala już nie należą do Midway tylko Warner Bros.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
rekkimaru
Elite player
Elite player
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2010, 13:58
Lokalizacja: Netherealm
Ogrywam: The King of Fighters, Street Fighter

Re: Mortal Kombat vs DC Universe

Post autor: rekkimaru »

Tak długo czekałem na kolejną część Mortala. Wiązałem z nią wielkie nadzieje. Bo jakoś nowe Mortale nie miały tego czegoś co miały trzy pierwsze części. Midway pierwszą trylogią zawojowało świat. Potem Mortal poszedł w trzeci wymiar. Czwórka jako tako się trzymała ale potem z każdą częścią czegoś zaczęło brakować. Tekken i Soul Calibur zupełnie zmiotły MK:DA i MK:Deception pod względem grywalności i systemu walki. Choć MK:DA przypadło mi do gustu (może ze względu na sentyment i odświeżony wygląd postaci), to jednak system walki był za sztywny. Byłem Ciekaw jak się sprawi nowy Mortal. Ed Boon zapowiadał go jako najbardziej mroczną i brutalną część. I.. wypuścili to.. to coś. Jak dowiedziałem się o crossoverze MK z bohaterami DC to mnie zemdliło. A to co zobaczyłem nie poprawiło mi humoru. Walka dalej sztywna. Dodano kilka bajerów które mają sprawiać że rozgrywka ma się wydawać bardziej dynamiczna. Nowy Tekken bije na głowę system walki MK vs DC. Animacja postaci mocno średnia. I te zniewieściałe fatale to już szczyt. Nie... Wolę jednak stare Mortale dalej. Midway dało dupy kompletnie. Upychając jeszcze postacie z DC i robiąc grę "Kid friendly". Dobrze że Warner Bros. wykupiło Midway.Może doczekamy się w końcu Mortala tak dobrego jak kiedyś. Póki co,są lepsze bijatyki.
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Mortal Kombat vs DC Universe

Post autor: s[h/z]inden »

rekkimaru pisze:Dobrze że Warner Bros. wykupiło Midway.Może doczekamy się w końcu Mortala tak dobrego jak kiedyś.
Mortal Kombat vs Looney Tunes

<3

wprost nie moge sie doczekać!
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mortal Kombat”