JJK's Scribbles & Untunes

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: SubZero »

Gremliny! :D Zaj***ste :D
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

Postanowiłem zakończyć swoją "twórczość" przynajmniej czasowo, jako że pożera ona sporo czasu, a tego już niedługo mogę nie mieć wcale. Na zakończenie chciałem podziękować wszystkim, którzy supportowali ten projekt dobrym słowem - bez Was nie miałbym zapału aby to wszystko zrobić, ilekolwiek jest to warte.

Oczywiście nie pożegnam się z tym bez ostatniej porcji kawałków ;)

http://boomp3.com/listen/c0vzy1749_p/bl ... gf-arrange aranżacja openingu Tekken 2

http://boomp3.com/listen/c0a3zjoyc_e/a- ... m-and-fire medley utworów Yuki Kajiury

fortepianowy medley "Raise the Sword" z SC2 i "Catastrophe" z SC3

i na koniec kawałek przy którym spędziłem najwięcej czasu - rockowa aranżacja Earthbound Zero - "All that I needed (Was you)"

http://patrz.pl/mp3/id/347332 wersja prosta z organami hammonda zamiast wokalu, na której później bazowałem.

http://patrz.pl/filmy/id/373884 wersja rozwinięta, której składanie, modulowanie etc. zajęło tydzień. Miałem do niej dograć wokal, ale nawaliło nagrywanie, dlatego w jego miejsce wrzuciłem dwa saksofony.
Czyli obydwie coś w stylu karaoke z linią melodyczną (a miał być utwór wokalny serio xD).

I to by było na tyle jak na razie :)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

Znalazł się czas, więc może ktoś z Was będzie miał ochotę przesłuchać jazzowy kawałek (taki trailer kolejnego projektu ;))

http://www.wrzuta.pl/audio/zEJ35IM7SR/s ... ic_version
Utwór w oryginale autorstwa japońskiej grupy Casiopea, grającej fuzje soft rocka i jazzu.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: SubZero »

Bardzo przyjemny utworek, podoba mi się :) czekam na full wersję ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

Twilight

ObrazekObrazek

Lista utworów:
01 Swear (Synth Version) 5:51
02 Dazzling (Quasi-acoustic Version) 4:24
03 Eyes of the Mind (Synth Version) 5:13
04 Asayake (Synth Version) 5:13
05 Looking Up (Quasi-acoustic Version) 4:26
06 Swear (Quasi-acoustic Version) 5:50
07 Twilight (Synth Version) 4:30
08 Eyes of the Mind (Quasi-acoustic Version) 5:12
09 Dazzling (Synth Version) 4:24
10 Asayake (Quasi-acoustic Version) 5:13
11 Looking Up (Synth Version) 4:27
12 Twilight (Quasi-acoustic Version) 4:30

"Twilight" = aranżacja utworu "Twilight Solitude" ;)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

The Wind Calls to Shevat in the Blue Sky

ObrazekObrazek

Lista utworów:

01 Chrono Trigger - A Premonition with Chrono Trigger 3:29
02 Chrono Cross - Dream Of The Shore Boardering Another World (Rapacious Remix) 4:39
03 Xenosaga Episode I Der Wille zur Macht - Albedo ~ Dizi Suite 3:52
04 Xenogears - June Mermaid 5:18
05 Chrono Cross - Garden of God 3:19
06 Xenosaga Episode I Der Wille zur Macht - KOS-MOS ~ Sorrow & Battle Suite 5:43
07 Xenogears - The Wind Calls to Shevat in the Blue Sky 3:53
08 Chrono Trigger - A Seal of the Past 3:10
09 Chrono Cross - Dead Sea ~ Tower of Destruction 3:40
10 Xenogears - Our Wounded Bodies Shall Advance Towards the Light (Cathedral Arrange) 1:57
11 Chrono Cross - Jellyfish Sea (Piano on Ocean Ground ~ Orca Song Version) 4:05
12 Xenogears - The Wind Calls to Shevat in the Blue Sky (Celestial Version) 5:11
13 Chrono Cross - The Girl Who Stole My Heart 4:25
14 Chrono Trigger - To Far Away Times 4:19
15 Chrono Cross - Time's Scar 2:24
16 Xenosaga Episode I Der Wille zur Macht - Nephilim ~ Two Sides Suite 3:28
17 Chrono Cross - Prisoners of Fate (Captives of Solitude) 1:43
18 Chrono Trigger - The Merry Spekkio 3:04
19 Xenogears - Through the Sky (A Free Spirit Flight) 4:53
20 Chrono Trigger - Robo's Theme 1:49
21 Xenogears - The Wind Calls to Shevat in the Blue Sky (Piano Attempt) 3:40

próbka na zachętę - Prisoners of Fate (Captives of Solitude)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

Unrequited Notes

Obrazek

Lista utworów:

01 Tekken 2 - Black Winter Night Sky (Grand EWGF Arrange) 1:47
02 Jazz Jackrabbit 2 - Laboratory (Not So Trancey Remix) 5:20
03 Ristar - Pre-Song - Intension (Minimal Tension Toxication Mix) 5:15
04 Final Fantasy VII - Kung-fu de Chocobo 3:10
05 Duck Tales - Smiling Moon 2:14
06 Gremlins II The New Batch & Duck Tales - Evil Yaaah (Don't Eat Afer Midnight) 5:31
07 Commander Keen - Blueberry Jazz Jam 6:32
08 Tyrian - Sarah's Gryphon Ride (Sweet Acid Remix) 3:56
09 Mega Man X6 - Unrequited Notes 5:39
10 Tyrian - Flight on the Legend (Pungent Syrup Remix) 3:15
11 Raiden - Gallantry 2:35
12 Street Fighter Zero 3 - Unconventional Rating 3:34
13 Gyakuten Saiban - Ryuuichi Naruhodou ~ Take That! 5:39
14 Garou Mark of the Wolves - Spread the Wings (Ver.1.1) 4:34
15 Blaster Master - Hazardous Surroundings 1:59
16 Double Dragon - Uuurrii! (Old Nemesis Willy Arrange) 1:51
17 Summer Carnival '92 Recca - Dasshu! Gambatte!! 2:39
18 Galaga - On and Off 0:51

Tu można odsłuchać bez ściagania

Ikiru tame no riyū (生きるための理由)

ObrazekObrazek

Lista utworów:

01 Partita reve perpetuel 3:58
02 Cloven Dreams (et. al. meets ph. pa.) 3:17
03 Lifeless 1:27
04 Ikiru tame no riyū (生きるための理由) 4:03
05 Time Will Treat Us Well 3:49
06 Makenai Ai ga Kitto aru (Short 16-bit Facing Rock Mix) 1:34

Tu można odsłuchać bez ściągania
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

Ostatni projekt Affections ~Farewell~

Tracklista:

01 Prologue by Revolting Mitochondria 1:11
02 X-mas Loneliness 4:27
03 Dead Man Blues 2:25
04 A Reason to Live ~Armageddon~ (Short Piano Attempt) 2:26
05 Hometown Domina (Weekend Gypsy Suite) 2:52
06 X-mas Homeliness 2:45
07 Kitten on the Keys 3:56
08 Omake 2:49
09 Black Joke (Fast Bass Prank) 2:55
10 Fightman 3:17
11 Take Me 4:22
13 The House Of The Rising Sun 5:24
14 Soulache 8:23
15 Affections ~Farewell~ 3:52

Dziękuję wszystkim, którzy jakoś się zmusili do słuchania tego wszystkiego... Dixi.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: SubZero »

Słucha, słucha :) Może i nie komentuje ale słucha. I wcale się szczególnie nie zmusza ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: Yamada »

Ten album z Chrono i Xeno nieźle daje rady :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

http://sharebee.com/c4deb2be

01 Chrono Cross - Reticent 3:49
02 JJK - Within the Light 3:18
03 JJK - Cherish ~Home-coming~ 4:25
04 Final Fantasy VIII - Noire Millénaire ver. 1.0 5:05
04 Final Fantasy VIII - Noire Millénaire ver. 1.1 5:12
05 JJK - Fireflies from the Past 3:52
06 JJK - Lost Words 2:35

To już niestety ostatnie utwory muzyczne jakie tu zaprezentuję... tak jest, kończę z zabawą w aranżera na długo, a całkiem możliwe że i na dobre. Nie jest to decyzja podjęta pod wpływem braku materiałów, inspiracji, sił czy pomysłów. Po prostu mam ochotę na zupełnie co innego i na tym też postanowiłem skupić wszystkie em... "twórcze" myśli :). Chciałbym żeby to pożegnanie wyglądało jak najlepiej, więc w ostatnim albumie dodałem 4 własne kompozycje, które nieukończone zalegały na dysku już od jakiegoś czasu. Tak właściwie to najbardziej liczą się tu tylko 2 z którymi bawiłem się najdłużej (o nich będzie dalej). Doszła też jedna aranżacja odrzucona wcześniej z projektu poświęconego Mitsudzie, przerobiona z pierwotnej postaci aranżacji fortepianowej. Są oczywiście "obiecane" 2 wersje "Compression of Time", które stworzyły okazję do godniejszego uwieńczenia "tfurtszosici", która zalęgła się w tym temaciku.
"Cherish ~Home-coming~" - miałem ochotę na coś folkowego, a jednocześnie trochę oldschoolowego pod brzmienie OSTów z jRPG złotej ery PSXa, brzmiącego nostalgicznie, a jednocześnie bardzo ciepło i wręcz w końcu troszkę skocznie. Koncepcją techniczną było połączenie styli Sakuraby, Shimomury, Uematsu, Sakimoto oraz Kajiury zamknięte przewodzącą ręką Mitsudy. Co wyszło to wyszło - cel w moich uszach dostatecznie spełniony. W "Fireflies from the Past" z kolei celowałem w fuzję brzmień znanych z "Silent Hill"/"Hometown" z SH oraz "Castle in the Mist" z ICO, w zabarwieniu melancholijnym, ale wgłębi podnoszącym na duchu i przywołującym wspomnienia. Jest to też kompozycja, nad którą pracowałem jak do tej pory najdłużej, też wielokrotnie ją modyfikując (zmiany policzyłbym w setkach). Na koniec kompozycja fortepianowa, nad którą również troszkę popracowałem, choć już nie tak dużo.
Nie jest to może dużo, ale musi wystarczyć. Dziękuję wszystkim, którzy zwrócili aktywną uwagę na to co tutaj się dzieje - za słuchanie, pochwały, krytykę i ogólne zainteresowanie. Jestem bardzo wdzięczny po też okazało się to w pewien sposób emocjonalnym supportem - nie chciałem nigdy żadnych fachowych porad, bo jestem "patentowanym samoukiem" w sferach, które odważą się mi spodobać :luka:, no ale nie znaczy to wcale że takiej rady bym nie przyjął do serca ;)
Również raczej nie będą to ostatnie moje słowa w tym temacie, który swoją dziedziną nie obejmuje przecież tylko i wyłącznie muzyki :D
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: Aserot »

JJK pożegnanie w pięknym stylu wszystkie utworki wpadają bardzo szybko w ucho i słucha się ich przyjemnie. Co do "Home-coming" myślę że, żaden jRPG by się go nie wstydził :D.

P.S.

I czekam na pierwsze dzieła prezentujące twój nowy twórczy nurt. Jestem pewien, że on również miło nas zaskoczy.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: SubZero »

No, no, jak na 'podsumowanie kariery' ;) to bardzo przyjemny mini-albumik. Taki spokojny, wręcz nostalgiczny, dwie świetne wersje 'Compression of Time' (niby to samo, a jednak nie do końca) no i wgniatające w ziemię 'Fireflies...' - widać (słychać :P ) że utwór dopieszczony w najmniejszych detalach.
Po tym zestawiku mimo wszystko mam jednak nadzieję, że jeszcze coś z dziedziny muzyki kiedyś nam zaprezentujesz ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

...a co mi tam http://www.speedyshare.com/714735744.html (brakujący siódmy utwór)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”