TV&PSX

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Graaacz
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31-12-2008, 11:54

TV&PSX

Post autor: Graaacz »

Czesc
Nie znam sie zabardzo na psx ani na telewizorach. chcialbym kupic psx bo widze ze na allegro sa dosc tanie (100-200zl) powrocilbym do gier z automatow za czasow mlodosci (rok 99-2001) tekken 3, gran turismo , fifa , metal slug. czy na tym tv. bo taki mam konsolka bedzie dobrze dzialach chodzi mi o to czy obraz sie nei bedzie rozmazywal itp... podaje link do allegro bo taki sam tv mam w domu . pozdrawiam i licze na wasza pomoc http://allegro.pl/item513848792_telewiz ... ekran.html
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: TV&PSX

Post autor: Aserot »

Ja PSX podpinałem pod nie jeden telewizor i nigdy nie było problemu, więć tu też nie powinno być :). No ewentualnie na niektórych TV obraz z J-NTSC bitek capcom'u jakby cały się nie mieścił ale nie przeszkadzało to w rozgrywce.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: TV&PSX

Post autor: Lukas »

Jeżeli grasz w gry NTSC , a TV masz PAL, to obraz jest zielony i ogólnie się kaszani.
Tekken 3 w PAL chodzi wolniej niż w NTSC, standardem na większości turniejów jest NTSC.
Żeby obraz się nie kaszanił wystarczy zaopatrzyć się w NTSC to PAL converter - tylko, że musi to być converter pod psx, bo są różne.
Taki converter rozwiązuje wszelkie problemy związane z różnicami PAL/NTSC jeżeli chodzi o obraz.
Jeżeli konsola była przerobiona, to obojętne jej jest czy włożysz do niej płytę PAL, czy NTSC, natomiast jeżeli nie była przerobiona i będziesz grał na oryginałach, to CHYBA może być problem przy wkładaniu do konsoli PAL płytki NTSC.
Niestety pewien nie jestem tego ostatniego. xd
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: TV&PSX

Post autor: SubZero »

1) Nieprzerobiona konsola nie odpali gry z innego regionu (np. konsola PAL- Europejska nie uruchomi gier NTSC-U- Amerykańskich), czy to oryginał czy kopia.
2) Przy takim TV nie ma potrzeby na żadne konwertery, wystarczy podłączyć konsolę kablem SCART i kolorki w NTSC powinny być.
Graaacz1
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31-12-2008, 19:43

Re: TV&PSX

Post autor: Graaacz1 »

Lukas z tego co widze na Allegro to :
- Standard video: PAL, SECAM, D/K, AV-PAL60, NTSC ....


Sprawa wyglada tak , konsolka jest przerobiona , gosc chce za nia 80zł , Myslalem ze po prostu 29c to za duzo jak na psx i sie bedzie ciac gra i obraz bedzie nie pelny. ALE CHYBA WSZYSTKO BEDZIE WPORZADKU? tu zdjecie tej konsoli : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d66 ... 5d971.html
przerobiona konsola, pad, karta pamieci. jest . CO JESZCZE BEDE POTRZEBOWAL ZEBY PODLACZYC DO TV> i czy jak sciagne gry z emuinfo wypale alcoholem tak jak pisalo w jednym arcie to bedzie mi to smigac??
Blad podczas logowania:/
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: TV&PSX

Post autor: SubZero »

Konsola nigdy nie będzie zacinać niezależnie od wielkości TV, to nie PeCet :D
Co do potrzebnych rzeczy, to nie wiem jak z okablowaniem, możliwe że będziesz jeszcze potrzebował kabel SCART (zwany też RGB) chociaż niekoniecznie, zależy to od TV. Poza tym wszystko chyba jest.
Jeśli konsola jest przerobiona to tak, kopie będą działać bez problemu, tylko dobrze jest używać dobrej jakości płyt (Verbatim, TDK, Sony) i nagrywać z niską prędkością (8x).
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: TV&PSX

Post autor: Chris »

psx czyta gry nagrane max 4x jesli sie niemyle
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: TV&PSX

Post autor: Action »

NMchris pisze:psx czyta gry nagrane max 4x jesli sie niemyle
Zależy jak przerobiony, kiedys kumpel sobie nagrał NBA Live w 52x i na jego konsoli dzialało (na mojej już nie).
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: TV&PSX

Post autor: SubZero »

NMchris pisze:psx czyta gry nagrane max 4x jesli sie niemyle
Jeśli tak by było to aktualnie miałbyś problem, bo mało która nagrywarka nagrywa wolniej niż 8x :P A tak na prawdę wszystko zależy od jakości nośnika i stanu lasera. Jedna konsola odczyta bez problemu płytki za 80 groszy nagrane 52x, a druga nie odczyta Verbatima nagranego 1x...
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: TV&PSX

Post autor: Chris »

Poodbna sprawa jest z ps2?
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: TV&PSX

Post autor: SubZero »

Znaczy z prędkościami nagrywania? Tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”