Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Dyskusje, sparing partner, emulacja, emulatory, a także wszystko na temat pojedynków sieciowych za pośrednictwem Kaillery.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: Action »

Takie małe info: klik i klik ;)
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: mcl »

O Boże, to ja ze swoimi 15fps'ami w t5 ide sie schować.. Ale zas, oprocz proca, koles nie ma takiego mocnego sprzetu, w koncu 8800GT w crysisie wyciaga [ fsaa2x, 1024x768, high lub vhigh] ledwo ponad 20fps. Ale i tak dobrze, ze cos wogole jest grywalnego na tym emulku [ nie mylic z programem p2p ;]]

[ Komentarz dodany przez: Action: 24-07-2008, 18:07 ]
No ja tylko jeszcze wspomnę, ze za 1500zl idzie zdobyć 2x lepsza maszynę
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: kemot722 »

Procesor muszę szybszy nabyć - dwurdzeń lub czterordzeń z minimum 3,8 GHZ na rdzeniu. Nie będę inwestował w nowszą grafikę od GeForce 8800 GTX, bo to mija sie z celem.
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: Mr_Editor »

Ja na chwilę obecną nie dysponuję odpowiednio mocnym sprzętem żeby emulować nowsze tekkeny... Ale wujaszek udostępnił mi swoją maszynę
core quad 6600 2.4 ghz
2gb RAM
gf 8500gt 512mb

Na takim sprzęcie będzie można w miare przyzwoicie emulować ttt ,t4 lub t5? jeśli tak to na jakich ustawieniach? i która część jest najbardziej przyjazna emulacji?
iraki
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 67
Rejestracja: 14-07-2008, 10:51

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: iraki »

Najbardziej przyjazny jest Tekken 4.Wie ktos moze skąd go mozna pobrac bo szukałem ale znalazłem same torrenty, a to tygodniami sie sciąga.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: Dumian »

Ja znalazłem tutaj. Jak się pośpieszysz to powinno dosyć szybko się ściągnąć. Kiedyś ściągałem w taki sposób inne gry i szło naprawdę szybko POLECAM!!!
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: kemot722 »

Dumian pisze:Ja znalazłem tutaj. Jak się pośpieszysz to powinno dosyć szybko się ściągnąć. Kiedyś ściągałem w taki sposób inne gry i szło naprawdę szybko POLECAM!!!
Tak, to jest świetny serwis do ściągania gier. Można go polecać w nieskończoność nie łamiąc 6. punktu regulaminu ;)

Nowa wersja pluginu grafiki!

Na wstępie chętnym do testowania proponuję aktualizację DirectX 9 do najnowszej wersji (August 2008) jeśli korzystacie z Windows XP, bo na Viście możecie wybrać zarówno korzystanie z DirectX 9 jak i 10. Zaraz napiszę coś więcej...

I sie przedłużyło to zaraz, bo musiałem się upewnić, że w Tekken 4 nie dostrzegam żadnych pozytywnych zmian - u rywala VF4Evo paski energii wyświetlają beznadziejnie, a we wcześniejszej wersji było doskonale. Czas sie chwycić TTT... Nic nie sie poprawiło. No dobrze, nie będę taki surowy: teraz TTT wykrzacza sie po 10 minutach grania nie po 4 :/
Inferno
Master
Master
Posty: 218
Rejestracja: 03-10-2006, 23:53
Lokalizacja: Pszczyna
Ogrywam: FEAR, UT, UT3, GRID, CnC 3 Tiberium Wars, Tekken 3/5

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: Inferno »

Witam wszystkich po sporej nieobecności :)
W swięta troche mi się nudzilo i zainteresowałem się emulacją PS2, a dokładniej Tekken 5.
Załatwiłem płytkę od kumpla i trochę się z tym bawiłem. Efektem jest minimalne 50 klatek (przy ograniczeniu do 55 w emu), więc śmiga się jak na konsolce (za wyjatkiem 2 map (jakies miasto i pingwiny... tam nietsety zwalnia do 35-38 i niestety to sie odczuwa :( Myslę, że w kolejcej oficjalnej wersji PCSX2 ten kłopot zniknie.).
Tutaj macie jak wyglada to w praktyce: ;)

http://files.filefront.com/DSCF22w210mpg/;12849014

PS: nie patrzcie na poziom gry, bo daawno nie grałem i "troche" lamie hehe
Pozdrawiam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: kemot722 »

Ja sie troche bawiłem jeszcze przy swoim, słabym do emulacji PS2, procesorze wersją Playground, która zawiera dodatkowe opcje specjalnie pod Tekken 5. Nie da sie ukryć, że Tekken 5 wygląda dzięki temu lepie:
1) widze napisy KO, Perfect, napisy do scenek w Story i kogo mam do wyboru w Arcade na przeciwnika
2) stopy postaci nie zawijają sie pod spód, jakby im wszystkim w dzieciństwie stopy wiązano
To tyle zmian u mnie względem bety 9.0.5, bo prędkość minimalnie przyśpieszyła.
Ghost pisze:jakies miasto i pingwiny
Chińskie miasto i pingwiny to najgorzej emulujące areny, co w przypadku miasta wydaje mi sie uzasadnione - od cholery tam szczegółów
Inferno
Master
Master
Posty: 218
Rejestracja: 03-10-2006, 23:53
Lokalizacja: Pszczyna
Ogrywam: FEAR, UT, UT3, GRID, CnC 3 Tiberium Wars, Tekken 3/5

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: Inferno »

Mi Tekken najlepiej chodzi właśnie pod svn 377... Nogi co prawda zawijają się pod spód, ale nie specjalnie mi to przeszkadza bo... nie jest to obecne na wszystkich arenach... Co by jednak nie mówić, ponad 50 klatek robi swoje, płynnośc jest na poziomie konsoli i to jest najwazniejsze :hyhy: :hyhy: Nie mam żadnych błędów graficznych, przekłamań itp. Widzę wszystkie napisy, podpisy, postaci do wyboru... ogólnie co fabryka dała. Masz filmik w moim poprzednim poście więc możesz ocenic ;) Szkoda tylko tych dwóch map, ale na szczęście rzadko się wgrywają więc jest ok :] :]
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: kemot722 »

Widzę na filmiku, że nie masz problemów z pionowymi liniami jak wielu graczy. Na arenie Burning Temple to akurat już widze u siebie kompletną siatkę, bo doszły linie poziome, a pionowe "kołyszą sie" tak jak ogień zniekształca obraz w tle. Te linie chyba robią za "szyny" dla rozmieszczonych obiektów.
Inferno
Master
Master
Posty: 218
Rejestracja: 03-10-2006, 23:53
Lokalizacja: Pszczyna
Ogrywam: FEAR, UT, UT3, GRID, CnC 3 Tiberium Wars, Tekken 3/5

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: Inferno »

Widze że trochę się znasz na tym ;) Ja nie koniecznie, więc to że mogę pokatować Tekkena 5 na swoim kompie przy pełnej prędkości (i bez zbednych błędów w grafie) uważam za swój sukces ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: kemot722 »

Ja nadal uważam, że sie słabo znam, bo nigdy nie grałem na pełnych obrotach choćby na konsoli. U kolegi kiedyś grałem w Tekken 4 (JAP 60 fps), to było 50 fps w porywach do 55 fps - ma 3,6 GHZ na każdym rdzeniu. Tekken 5 u mnie i tak wolno chodzi jak każda gra na PS2, ale niemal 2 razy wolniej niż Tekken 4 czy TTT. Przyjąłem, że to kwestia poziomu rozbudowania aren - w Tekken 4 po prostu są 3D, a w Tekken 5 to już chybrydy 3D ;)
Inferno
Master
Master
Posty: 218
Rejestracja: 03-10-2006, 23:53
Lokalizacja: Pszczyna
Ogrywam: FEAR, UT, UT3, GRID, CnC 3 Tiberium Wars, Tekken 3/5

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: Inferno »

Więc Tekken 4 jest bardziej przyjazny emulacji? Jesli tak to bardzo dobrze bo wtedy jest szansa, że nie będzie tych spadków do poziomu 38 FPS (w piątce na dwóch mapach, ale zawsze to minus)... Jak skołuję od kogoś tą grę to dam znać jak sie sprawował na PCSX2 ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: kemot722 »

Tekken 4 jak TTT są bardziej przyjazne emulacji.

PCSX2 Playground to porażka! Zrobili update'y pod Tekken 5 i Tekken 5 ma takie fiksacje jak urojone ściany aren. Tekstur ścian nie ma, ewentualnie fragmenty, a można niemal na środku zaserwować przeciwnikowi wall-combo. Właściwie to można chyba nazwać schizo-combo lub special-PCSX2-combo ;)

Playground to shit!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Emulacja & Kaillera Center”