Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: Mr_Editor »

Moja przygoda z tekkenem zaczęła się niedługi czas po premierze tk3... (już 9lat?) wtedy to była jazda... moją pierwszą postacią był oczywiście...tadaaammm....True Ogre! Tak jego 1+2 rozwalało każdego na perfect... potem doszedłem do wniosku że moje zacne 1+2 robi się nieskuteczne więc przerzuciłem się na edka którym też grała moja mama :D [nie ma to jak całodniowe sparingi ze starszą :D] wtedy miałem chyba 6 lat i (jak połowa narodu) myślałem że eddy tańczy breakdance... potem bardzo spodobał mi się yoshi który oczarował mnie swoimi chwytami.... a gdy opanowałem SS i zobaczyłem Clonimitsu to robiłem to przez resztę dnia jak głupi... Po jakimś roku grania Yoshim znalazłem sobie godnego sparing partnera który grał paulem. mój yoshi był na niego nieskuteczny więc wróciłem do edka który na krótszą metę dawał rady. Póki mój kolega nie przerzucił się na Kinga... wtedy i ja musiałem zmienić postać. tak mijały lata...(w czasie których zachaczyłem o t1 i t2) mój kumpel na stałe zaczął grać paulem a ja po wielu latach poszukiwań odkryłem moją Xiaoyu którą gram do dziś... oczywiście potem na krótszą metę uczyłem się innymi postaciami (lei, jin) aż trafiłem na kinga i zacząłem trenować jego multisy (Yo Shaiba :D ) wtedy też zaczęła się moja przygoda z tk3 online... byłem wtedy także na fali modowania GTA VC i robiłem z nią przeróżne rzeczy... aż tu nagle... trafiłem na screena z instalki honmaru.... myślę "skoro ktoś takie robi to muszę wiedzieć jak..." no i zacząłem coraz więcej o tym czytać na różnych stronkach... no i trafiłem tutaj... a jakieś 3 tygodnie temu pierwszy raz zagrałem w tk5 który od razu mi się spodobał, lecz po dobrym zapoznaniu się z grą znienawidziłem fenga za znęcanie się nad moją Xiao.... Ale za to pokochałem moją ulubioną postać sprzed lat czyli Yoshimitsu :D w t5 Yoshi wymiata ;)

tak powstał Chocapic :D
Awatar użytkownika
simian_raticus
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 86
Rejestracja: 29-01-2007, 01:44
Lokalizacja: Final nightmare
Ogrywam: bierki
Kontakt:

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: simian_raticus »

1997 rok w wakacje kupiłem PSX'a i kumpel pożyczył orginalnego T2 ;]
Tekken 7 i Virtua Fighter 6 nadchodzą powoli!
Awatar użytkownika
MatiByd
Master
Master
Posty: 259
Rejestracja: 27-07-2008, 07:29
Kontakt:

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: MatiByd »

2003/2004 chodziłem już do zerówki.Mieszkaliśmy z w domu dwu rodzinnym z wujkiem,ciocią i odniedawna z kuzynką.Mieszkałem na górze,wtedy czasami chodziłem na dół i grałem z wujkiem(lub samemu w Arcade Mode)nieoryginalnego T3 na PSX z żałozonom modchipem.Może jeszcze przedstawie dalsze losy.W 2005/2006 chodziłem już do drugiej
klasy.Dostałem własnego PSone dostałem w bonusie dostałem dwie gry.Po jakimś czasie jakiś stary facet z Telestaru(tak,to ta firma produkująca telewizory) przerobił PSone i troche grałem w T2.Później wujek,który ma w tych sprawach doświadczenie załatwił T3.W końcu 2006/2007 dostałem od ojca przedwczesny prezent na komunie,czyli PS2 z Francji.Po jakimś czasie dostałem T4(ale ten Tekken juz był oryginalnie tłoczony).W tym roku w Marcu zamówilśmy na Allegro TTT ale niestety w wersji NTSC-U/C
Awatar użytkownika
Punisher2000
Beginner
Beginner
Posty: 16
Rejestracja: 19-01-2009, 11:32
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: Punisher2000 »

Szczerze powiedziawszy prawdziwa przygoda z tą grą zaczęła się u mnie jakiś miesiąc temu. :oczami: Jakoś nigdy do konsol nie mogłem się przekonać i zostawałem przy grach na PC. Teraz jednak wszystko stało się przez Force Unleashed dla której to kupiłem PS2. (Nie miałem nigdy ps wcześniej). Czyli szczerze gdyby nie wyszła na PS2 to bym chyba tutaj nie był z wami teraz. Pogratulować i cieszyć się zostaje. :) Wracając do tematu to jak już szaleństwo mi przeszło to od razu kupiłem tekkena 5 gdyż obiło mi się o oczy, że najlepszy ponoć jest. Tak więc dla mnie tekken to na razie czarna magia jeżeli chodzi o moje umiejętności, a także o historię. Ale pomalutku zaczynam coraz bardziej to łapać wszystko, małymi kroczkami. Stwierdzam, że gra jest niesamowita i wciągająca. Oczywiście miałem styczność z Tekkenem 3 już w salonach ale wtedy to dla mnie był wlał-wylał. Nie grałem wiec na tym na automatach, bo wolałem zainwestować żetony w platformówki jakieś. ;) Dużym plusem 5 są archiwalne części tej serii. Jednak ja mam tak, że nie lubię się uwsteczniać. Dlatego jak zobaczyłem grafe na 1 lub 2 to dałem sobie spokój. Kiedyś to był hicior nie wątpię, ale teraz przynajmniej dla mnie nie ma sensu do tego wracać. Najlepiej mają osoby co po koleji pzrez wszystkie wersje serii przechodziły. No cóż mi zostaje nadrobić zaległości.
This is not a Vengeance. This is Punishment.
mmaruda
Beginner
Beginner
Posty: 9
Rejestracja: 23-01-2009, 19:53

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: mmaruda »

Pierwszy post na forum, to chyba dobry wątek żeby zacząć.

Pierwszą styczność z Tekkenem miałem jakoś w erze PSXa i Tekkena 3, byłem z rodzicami na wakacjach na jakimś koszmarnym zadupiu, 10 kilometrów dalej znajomy ojca miał działkę, gdzie 2 synów owego znajomego dzień w dzień męczyło Tekkeńca na PSX. Straszny łomot dostawałem, bo ci goście potrafli wykręcić chyba wszystkie multipartsy Kingiem, a ja byłem bardziej przyzwyczajony do Mortali.

Potem nastała epoko emulatorów więc kupiliśmy z kumplem pady i zamiast na zajęciach przesiadywaliśmy przed kompem - ja go tłukłem w Tekkena, a on się odwdzięczał w Pro Evo.

Jakieś 2 lata temu kupiłem w Anglii używane PS2 i oczywiście Tekkena 5 za jakieś 30 funtów i tak sobie wciąż pogrywam. Chociaż moim zdaniem trójka jest jednak bardziej wyważona, w 5 coś skaszanili, nie jestem zbytnio zaawansowanym graczem, ale jakoś za bardzo zdarzają się sytuacje, kiedy po prostu przeciwnik tłucze guziki na pałę i nie da się nic zrobić poza dostawaniem batów i nie chodzi mi tu o jugle.

Wątpię, żebym osiągnął kiedyś jakiś przyzwoity poziom w jakiejkolwiek nawalance, może poza MK2, ale z trójwymiarowych bijatyk Tekken jest i raczej pozostanie u mnie numerem 1. Jak wyjdzie 6 to kupuje Xboxa :) Mogliby już tylko odpuścić sobie te niedźwiedzie i kangury
Awatar użytkownika
stablinio12
Beginner
Beginner
Posty: 28
Rejestracja: 07-12-2008, 00:56

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: stablinio12 »

pierwszy raz zobaczyłam ttt na automacie i wybrałem yosha bo fajnie wyglądał. zrobiło mi się żal że nie mam takiego automatu i ściągłem na pc emulator na tk3 i grałem tak przez 3 lata. później stało się dość popularne PSP i kupiłem takie i do teraz gram w tk 5 dr :P
https://change.menelgame.pl/change_please/8450391/
serdecznie proszę każdego o kliknięcie w ten link
Awatar użytkownika
darth_julitka
Elite player
Elite player
Posty: 144
Rejestracja: 13-02-2008, 20:43
Lokalizacja: Białystok

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: darth_julitka »

Moja pierwsza stycznośc z Tekkenem? PSX brata mojej mamy (dziwnie mi go nazwac wujkiem, bo dzieli nas mała róznica wieku :P) i tekken 3 oczywiście, potem przerwa i zagrywanie sie również w tekkena 3 u kumpeli ( ach gdzie te czasy, kiedy myslało sie, że Jin to syn heihacha i granie ogrem (bo rózówy) i Kingiem (bo to kotek xD) - 9cio letnie dziewczynki też lubia grac w Tekkena :D )
Trening czyni rzemieślnika - mistrzem trzeba się urodzic :D
Dr.Maska
Beginner
Beginner
Posty: 13
Rejestracja: 13-02-2009, 20:37

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: Dr.Maska »

Zaczołem po komuni grac T3 grałem bo grałem nie znałem ciosów, gdzies 2lata temu zagrałem w t5 i tak sie zaczeło granie
Awatar użytkownika
Alex_NFS
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 22-02-2009, 10:29
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: Alex_NFS »

A mi się zaczęło wtedy, gdy mój starszy brat powiedział, że jedzie kupić drugiego pada i być może "Tekkena". A że był miły, to mnie zabrał.
Żeby znaleźć "Tekkena", musieliśmy pojechać do Koszalina. Gdy zobaczyłam okładkę, to od razu już oczywiście czytanie tekstu z tyłu pudełka, co to w ogóle jest i z czym to się je.
Przyjechaliśmy do domu i mój brat włączył gierę. Jak zobaczyłam, że to bijatyka, to od razu zaczęłam się bić metodą "ciskaj, co popadnie i wal na oślep". Zaczynałam Asuką, potem przerzuciłam się na Christie [ulubienicą mojego brata, który potem przeszedł na Jacka], a ostatecznie gram Bryanem.
Jak przyjeżdża do mnie mój siostrzeniec, to idziemy się bić [czyli ja biorę Bryana, a on z Yoshka przerzucił się na Devil Jina].
A osiągnięcia to: odblokowanie ludków [brat mi nie wierzył, że ja je bez jakichś hacków je odblokowałam xD], kilkakrotne przejście "Story Battle" no i zazwyczaj 10:0 [ja kontra mó siostrzeniec, który walczy metodą "ciskaj, co popadnie i wal na oślep" xD].
A najlepsze jest to, że "Tekken" [niewiadomo czemu] mylił mi się z "Tenchu" xD
No i the end ^^
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: Oscar »

Przygoda z Tekkenem to było coś pięknego :
- u bardzo dobrego kolegi był jego kolega
- miał PSXa szarego dużego w każdym razie bardzo skromnego , najnormalniejszego
- grał w Tekkena akurat
można powiedziec , że się zakochałem w Tekkenie.
Niechciałem się oderac od pada jak mi pozwilił cyknąc partyjke (Wcześniej grał z kolegą w THPS 2 lecz TK lepszy) - miałem wtedy 7,5 lat.
Kiedy miałem komunię chciałem miec PSXa i dostałem go przerobionego z 3 piratami TK3 , Toca 3 i NBA 2003 które mi niedziałało ponieważ miałem jakąś zjebanie przerobioną konsole , że dla niektórych piratów musiałem uywac Boot PSX.
I tak od tamtego czasu do teraz gram w tekkena z faktem , że na święta 08 roku kupiłem sobie AS i nie potrafie na nim grac to gram na padzie - jak kaleka.
Tyle.
Ostatnio zmieniony 06-05-2011, 12:18 przez Oscar, łącznie zmieniany 2 razy.
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
mateusz3652
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 17-10-2008, 13:20
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: mateusz3652 »

Ja pierwszy raz zobaczyłem tekkena w wieku 6 lat na świetlicy, wtedy to była jeszcze wersja DEMO
Awatar użytkownika
Damix
Elite player
Elite player
Posty: 198
Rejestracja: 15-12-2008, 05:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: Damix »

Nom przypuśćmy że było tak.....moja historia się zaczela jak mialem 6-8 lat to zagrałem w tekkena 3 DEMO wersje u brata ciotecznego....później jak wyszedl TTT kupil ps2 i gralismy w TTT,a potem jak wyszło T4 to przełoilismy,ale najpierw to grałem yoshkiem od T1 do T4 potem przerwe mialem 3 lata nie grania bo kompa kupilem sobie.....więc granie u Brata 100 walk na vs mode gralismy i raven mi sie spodobal w 2008 roku kupiłem ps2 i gram w T5 już rok:D
NieZaczaisz Clan
Obrazek
Hwoarang2000
Beginner
Beginner
Posty: 27
Rejestracja: 21-03-2009, 08:20
Lokalizacja: Z Kazachstanu xD

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: Hwoarang2000 »

To zaczeło sie w 1997.Dostałem pod choinke PSX z USA razem z TK2,grałem wtedy 3 lata dopuki latem 2000 nie dostałem TK3.TK3 był 100 razy lepszy od T2,niestety czasy TK3 skończyły sie gdy pod choinke w 2003 dostałem PS2 także z USA razem z TTT i TK4.W 2006 dowiedziałem sie wreście o TK5 i dostałem go na urodziny.Obecnie czekam na PSP T5:DR.
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: szyper »

Zawsze jesteś widzę 2-3 lata do tyłu :)
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Kiedy zaczęła się wasza przygoda z Tekkenem?

Post autor: Arris »

hmmm nie wiem czy napisalem ale napisze
kiedys bylem na wczasach mialem z 7 lat
a ja jako mlody fan bijatyk zauwazylem automat z T4 do teraz moja ulubiona czesc
no i jak zagralem raz krysia to juz nie moglem sie od niej oderwac i moj brat sie obrazal i nie chcial ze mna grac bo za dobry bylem...bylem 1wszy w rankingu po 2 tygodniach a pan ktory jest wlascicielem tego salonu gier nawet mi nie pogratulowal :( (cham)
to na tyle ... na konsole co prawda jak narazie mnie nie stac wiec probuje emulowac coniektore czesci chociaz teraz za bardzo nie gram w TK bo mi sie z deczka znudzil i na informatyce grzejemy z kumplem w DoA :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”