Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Mr_Editor »

http://www.chip.pl/news/sprzet/konsole/ ... przez-sony
za to ten tekst mnie rozbawił... :)
a z drugiej strony trochę zdenerwował... no ale nie będę się rozpisywał :)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

Ahahahahahaha Bill to jednak miał jaja i głowę na karku :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

No tutaj tez to jest spoko opisane
Cell pomógł Microsoftowi? pisze:Sony lubi się chwalić tym, że dzięki ogromnej mocy procesora Cell na PlayStation 3 można tworzyć niesamowite produkcje. Teraz oficjele japońskiego koncernu mogą do tego dodawać, że gdyby nie ta maszyna, Xbox 360 mógłby radzić sobie na rynku znacznie gorzej.

Jak wiadomo, jedna z największych firm informatycznych na świecie, IBM, pomagała zarówno Sony jak i Microsoftowi w tworzeniu procesorów do ich najnowszych konsol. Właśnie temu poświęcona jest najnowsza książka dwóch byłych pracowników Big Blue - The Race for a New Game Machine: Creating the Chips Inside the XBox 360 and the Playstation 3. Autorzy, David Shippy oraz Mickie Phipps, uczestniczyli w obydwu projektach i otwarcie twierdzą, że paradoksalnie, wyprodukowanie procesora Cell bardziej opłaciło się korporacji z Redmond niż tej z siedzibą w Tokio.

W 2003 roku Adam Bennett z IBM miał pokazać Microsoftowi projekt Cella, nad którym w owym czasie oddział firmy pracował dla Sony pod przewodnictwem Davida Shippy. Twórcy Xboksa owszem, podjęli współpracę z Big Blue, ale na nieco innych warunkach, niż początkowo zakładano. Microsoft zażyczył sobie bowiem zupełnie nowego procesora, na co Bennett przystał bez większych oporów.

Tym samym panowie Shippy oraz Phipps zaczęli równolegle pracować nad kolejnym cudem techniki, który dziś znany jest nam jako Xenon. Przy tworzeniu procesora dla Xboksa 360, IBM w znacznym stopniu korzystało z doświadczeń nabytych podczas pracy nad Cellem, dzięki czemu to właśnie o platformie Microsoftu słyszymy, że jest łatwa w programowaniu i wcale nie odstaje wiele od konkurenta z japońskiej strony barykady. Co ciekawe, pomimo tego, że prace nad Xenonem zaczęły się później niż nad "mózgiem" PlayStation 3, to i tak Big Blue zdołało zakończyć je o wiele szybciej, dzięki czemu X360 wystartował aż z rocznym wyprzedzeniem. Między innymi dzięki temu konsola zdołała zyskać przewagę w ilości sprzedanych egzemplarzy, której PS3 do dziś nie jest w stanie nadrobić.


Nie chcielibyśmy widzieć min szefostwa Sony, podczas czytania The Race for a New Game Machine: Creating the Chips Inside the XBox 360 and the Playstation 3. Mimo wszystko ma ono prawo czuć się nieco oszukanym przez IBM. Z drugiej strony, japońska firma jest sama sobie winna - dostała taki produkt, jakiego sobie zażyczyła, a Xenon to tylko bardzo ważny dla Microsoftu skutek uboczny tego życzenia.
I ogólnie tak jak poniekąd Dumian napisał, tyle rdzeni z takim taktowaniem i tak małą ilością ramu ma sens tylko w jakimś oprogramowaniu badawczym or something, ale nie w grach. Tak wiec PS3 dostaje po dupie nie tylko pod względem growym ale i sprzętowym. ;)
Awatar użytkownika
Raziel
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 80
Rejestracja: 24-01-2007, 14:50
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Raziel »

Po co więcej ramu jeżeli Cell może przejąć na siebie operacje ?
Pod względem sprzętowym X box jest najgorzej zaprojektowaną konsolą ze wszystkich trzech. Co model X boxa to inny system graficzny bo konsola się przegrzewa >_>
I to jest fakt: ) Natomiast to czy PS3 przegrywa pod względem gier może być tylko i wyłącznie własną opinią ^^ każdy ma inny gust przecież ; )
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Nie jestem informatykiem, ale mimo to wiem, że ram ściśle współpracuje z CPU (i GPU). Nawet najlepszy CPU będzie kaszlał gdy będzie miał zbyt mało ramu, gdyż ten nie zdoła wykorzystac jego pełnej mocy. Kiedyś to Ren fajnie podsumował, coś w ten desen - "Ferrari też nie poleci na wodę".

Co do przegrzewania, raz ze już od półtorej roku jest to naprawione a dwa i tak w kwestii sprzetowej zbytnio nic się nie zmienia (wciąż te same układy, tyle ze z mniejszym poborem mocy).

Co do gier to już też nie chcę znowu na ten temat pisac bo znowu wbije Sylvan, który nazwie mnie fanboyem a następnie będzie próbował zjeść w każdym poście:P;) No ale z tego co zauważyłem na x360 masz zawsze sensowną alternatywe (a czasem nawet kilka) co do kazdego exclusiva PS3, a w druga strone to juz raczej nie działa.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Raziel pisze:Po co więcej ramu jeżeli Cell może przejąć na siebie operacje ?
Sugeruję zapoznać się z podstawami działania procesorów.
Procesor wykonuje operacje zapisane w programie, a w pamięci znajdują się dane dla tych operacji. Najbardziej jaskrawy przykład - tekstury = już widzisz po co dużo ramu?
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

A wiecie, że gdyby nie GoW to xbox miałby 256 ramu (taka mała ciekawostka) :P Widzę, że w tym temacie mają najwięcej do powiedzenia specjaliści od PC. Proponuję mały test: wsadzicie sobie do kompa 4, 8, 16 gb ramu (czy ile tam chcecie), zapuście jakąś grę multiplatformową i porównajcie z wersja na xboxa czy PS3. Jeżeli nie będzie żadnej różnicy w grafie/działaniu to znaczy, ze ten cały temat nie ma sensu ;)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Komandos pisze:Widzę, że w tym temacie mają najwięcej do powiedzenia specjaliści od PC. Proponuję mały test: wsadzicie sobie do kompa 4, 8, 16 gb ramu (czy ile tam chcecie), zapuście jakąś grę multiplatformową i porównajcie z wersja na xboxa czy PS3. Jeżeli nie będzie żadnej różnicy w grafie/działaniu to znaczy, ze ten cały temat nie ma sensu ;)
Już gdzies kiedys o tym pisałem, że multiplatformy zawsze najlepiej wyglądają na PC (czesto roznica jest kolosalna). I nie mylić portów z multiplatforma. :)
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Ja tam między CoD czy Falloutem na xboxa nie widzę różnicy względem PC. Jedynie Far Cry wygląda lepiej. Może podaj jakieś przykłady. Aha, GTA4 się nie liczy :P
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Komandos pisze:Może podaj jakieś przykłady.
No ale co mam rzucać przykładami, napisałem chyba jasno ze wszystkie multiplatformy wyglądają lepiej na PC. :D a ze ty nie widzisz różnicy to nie moja wina:P

GTA4 to port.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Action pisze:
Komandos pisze:Może podaj jakieś przykłady.
No ale co mam rzucać przykładami, napisałem chyba jasno ze wszystkie multiplatformy wyglądają lepiej na PC. :D a ze ty nie widzisz różnicy to nie moja wina:P

GTA4 to port.
No ale właśnie chodzi o to, że nie wyglądają. Gdybyś napisał, że twoim zdaniem gry na PC wyglądają lepiej to bym się nie czepiał, ale ty to poddałeś jako fakt :P Ja za to mogę wymienić kilka nowszych gier które a PC wyglądają gorzej: TR: U, NFS: U czy SH: H. Zresztą i tak te porównania są bez sensu, bo żeby odpalić każda z tych gier trzeba mieć z 2gb ramu w kompie, czyli 4x razy tyle co w konsoli.
BTW port to też gra multiplatformowa.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

No bo to jest fakt, ale skoro usilnie chcesz na ten temat dyskutować w topicu konsolowym to spoko. Podałeś przykład Fallouta 3. Tekstury na PC są w 2 razy wiekszej rozdzialce niz na konsolach do tego nie 'zanikaja' tzn. patrzac dalej przed siebie widzisz dalej tekstury w wysykoiej rozdzialce a nie ich gorsze zamienniki.

Port to gra przeniesiona z konsol na kompa a multiplatforma to gra robiona od poczatku na PC.

PS jestem troszke na %, wiec z góry sorry za styl:P

PS2 na tym zakonczmy sprawe pc w temacie konsolowym.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Cena Wii jest strasznie wygórowana.

p.s. Komandos, Act. ma rację. Gry na PC wyglądają lepiej niż konsolowe odpowiedniki i nie ma znaczenia czy przyrównasz, GoW, Burnout, Fallout3, czy DMC4.
p.s.2 Action czemu? Tak miło się dyskusję prowadzi, fakt temat o konsolach, ale przyrównać można (wręcz wypada).
Awatar użytkownika
darth_julitka
Elite player
Elite player
Posty: 144
Rejestracja: 13-02-2008, 20:43
Lokalizacja: Białystok

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: darth_julitka »

Dobra to ja z innej beczki - od razu wybaczcie mi moja ignorancje, ja sie wogole na takich rzeczach mało znam. (jeżeli offtop, niech Państwo Moderatorstwo wywali tego posta :) )

Otóż pragnę zakupic Xbox360 - jednak w sklepie sa różne wersje tej konsoli (premium i arcade) - orientuje sie ktoś, czy różnia się one czymś (oprocz ceny), a jeśli tak - czym?
Trening czyni rzemieślnika - mistrzem trzeba się urodzic :D
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

darth_julitka pisze:Dobra to ja z innej beczki - od razu wybaczcie mi moja ignorancje, ja sie wogole na takich rzeczach mało znam. (jeżeli offtop, niech Państwo Moderatorstwo wywali tego posta :) )

Otóż pragnę zakupic Xbox360 - jednak w sklepie sa różne wersje tej konsoli (premium i arcade) - orientuje sie ktoś, czy różnia się one czymś (oprocz ceny), a jeśli tak - czym?
W arcade masz tylko memorke 512, w premium masz hdd 60gb a w elite hdd 120gb.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”