Custom Bikes

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Custom Bikes

Post autor: Mr_Editor »

Od pewnego czasu zbierałem się, żeby napisać ten temat. Jako, że jedną z moich pasji są również rowery wszelkiego typu [od BMXów przez składaki do customowych machin własnej produkcji] chciałbym trochę przybliżyć temat właśnie tych ostatnich, które zdobywają coraz większą popularność w Polsce.
Na początek dla świeżych w temacie polecam ten artykuł żeby zapoznać się z poszczególnymi stylami rowerów. Sam mam zamiar zamówić lub spróbować zrobić sobie customowy rower [najprawdopodobniej chopper] i jestem ciekaw waszych opinii na temat tych sprzętów.
Dla tych, dla których rower to nie tylko środek lokomocji ale też sposób wyrażania siebie to dobra okazja, żeby zaprezentować swoje pomysły lub jeśli już ktoś posiada taki rower niech się nim pochwali :) Mile widziane będą także zdjęcia lub filmiki na których prezentują się ciekawe maszyny.
Na początek coś ode mnie:
Old Skull posiadający w zbiorniku dźwignię zmiany biegów z diodami zsynchronizowanymi z aktualnym przełożeniem, chromowaną osłonkę na łańcuch w kształcie rury wydechowej i system audio umieszczony w obudowie po siedzeniem. Dziennik budowy Old Skulla
BlackAdder rower który zajął 2 miejsce w konkursie Procratinator's build-off na stronie Freak Bike Nation. [ciekawostka :P ] Dziennik budowy BlackAddera [czytany od dołu]
I w sumie jak na razie to tyle z moich propozycji i choć mam ich jeszcze duużo to nie będę teraz dawał wszystkiego :P

Dla zainteresowanych budową lub tuningiem własnych maszyn polecam te artykuły oraz ten artykuł [mi się efekt podoba baardzo :) ]

Chętnie zobaczę też wasze projekty, szkice itp. bo sam jestem na etapie projektowania i może podpatrzę jakieś ciekawe rozwiązania :)
A, żeby nie było to wypada podać źródło :) SBC art of bikes
Pozdro :P
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Custom Bikes

Post autor: SubZero »

Ja tam jakimś maniakiem :P nie jestem, ale pobujać się lubię, szczególnie po wertepach różnych dlatego używam górala. Zdjęć mojego złoma dawał nie będę bo 1) nie mam a 2) nie ma co pokazywać :P chociaż trochę nad nim siedziałem żeby go doprowadzić do stanu używalności (tak to jest jak się kupuje rower za 200zł :P ).
A co do chopperów, to za bajtla miałem właśnie taki rower rodzimej produkcji co wyglądał jak Harley, tylko że za cholerę nie mogę sobie nazwy przypomnieć co by jakąś fotkę wrzucić. Ehh te czasy co się zamiast na siodełku siadało na bagażniku i bujało po osiedlu (yo, ziomki a ja mam Harleja :P ).
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Custom Bikes

Post autor: Mr_Editor »

SubZero pisze:...co wyglądał jak Harley...
Może Big Mo?
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Custom Bikes

Post autor: kemot722 »

BlackAdder to ci chyba pół pokoju zajmuje :)

Ciekawe hobby masz, no i zdrowe, bo jazda na przerobionym rowerze chyba też wchodzi w gre. Jazda na rowerze jest zdrowa - jej bezpieczeństwo zależy od użytkownika :P Sam lubię jeździć na swoim "niecustomie", ale myślałem coś zmienić w jego wizerunku (malowanie).
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Custom Bikes

Post autor: Mr_Editor »

Malowanie to moja słaba strona.... jeśli już to tylko do specjalisty w tej sprawie.. nigdy bym sam nie pomalował roweru którym bym się "woził szeroko" ... raz pomalowałem bmxa w sumie nawet fajnie wyszła czarna matowa rama... ale złoty połysk na felgach i widelcu to już niestety porażka :P
kemot722 pisze:BlackAdder to ci chyba pół pokoju zajmuje :)
To nie są moje rowery :P a Blackadder ma niecałe 2,5m ;)

Ja jestem dopiero na etapie projektowania swojego roweru... ale do końca roku muszę mieć takie cudeńko :)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Custom Bikes

Post autor: Dumian »

Ja mam tylko zwykłego górala (stary dobry Romet), a jedyny tuning w nim to dodana pompka i bidon, co nie przeszkadzało ścigać się z ziomalami po osiedlu i 'bawić w żużel'. Stare dzieje :D
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Custom Bikes

Post autor: Action »

Najlepszy custom to sie robilo ze starych rometów. Brało sie takiego wigry 3, malowało sprayem na czarno, na ramie od kierownicy malowało sie takie czerwone paski co to je miał kit w nieustraszonym, na dynamo robilo sie logo bmw albo vw, do tego tyly blotnikow sie prostowalo. Jadac tak jak sub pisał - na bagazniku respekt na dzielni byl gwarantowany :D

A teraz? mam jakiegoś gurala "kross" którym jeżdżę od święta.
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Custom Bikes

Post autor: Mr_Editor »

Składaki [u nas zwane "Kobzy"] też mają swój urok.... w zeszłym roku z kumplem bawiliśmy się w tuning... 4 dynama, podpięte pod nie lampki choinkowe włożone w przezroczystą rurkę od gazu... rurka umocowana pod ramą i mamy zajebiste neony... do tego klimatyzacja z... [uwaga! xD] puszki po konserwach xD [wiem wiem jestem szalony :P ] na bagażnik drewniana skrzynka na paliwo [ ;) ] a na skrzynce pomarańczowe lampki na migacze... kumpel dał sobie jeszcze taki byczy reflektor co ma chyba z 15 cm średnicy na przód to jak wyjechał na osiedle to wszyscy "łooo..." to był raczej taki wiejski tuning. W tym roku mam zamiar się zabrać za "rowerowe customize" bardziej poważnie... wyciągam swoją kobzę, robię jej piękny zielony lakier, ładny kuferek, nagłośnienie i bycze błotniki... [na pewno zamieszczę fotki] Ale teraz żyję innym projektem... mianowicie swoim własnym chopperem z prawdziwego zdarzenia... narysowałem szkic w skali i przeniosłem go na duży arkusz...
http://img516.imageshack.us/img516/3431/dsc01587un4.jpg szkic w skali
tylni widelec będzie inny tylko jeszcze nie wiem jak go umieścić... wiem na pewno, że z tyłu będzie opona 3calowa a cały rower będzie stał na 24calowych kołach... z przodu jak na początek będzie sztywny dwupółkowy widelec... a w przyszłości springer fork... a pewno zrobię w nim nagłośnienie i parę innych bajerów.... jestem tylko ciekaw ile mnie to wyniesie... :P
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Custom Bikes

Post autor: Oscar »

Budżet wynosi 1k zł. Pytanie... Czy to dobry rower ? - http://www.eurobike.pl/rowery-eurobike/ ... funsport01
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Custom Bikes

Post autor: TeeVar »

Za ta cene jak dobrze poszuklasz to dorwiesz nowke meridy, krossa czy nawet authora na ramie aluminiowej. Tej firmy nie znam. Generalnie cokolwiek bedziesz chcial kupic w tej cenie bedzie miec marny osprzet. No i pytanie podstawowe pytanie co ta ma byc MTB czy Cross.
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Custom Bikes

Post autor: Oscar »

Zdecydowanie MTB.
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”