Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

mclxbox pisze:
Komandos pisze:Granie na X360 czy PS3 podłączonym do SDTV to masochizm


Ja nie narzekam, bynajmniej na widok detali " high" w crysisie wzruszyłem tylko ramionami, graphic is not most important thing ;)
Tu nawet nie chodzi o jakosc grafiki... nawet napisy są nieczytelne
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

Action pisze:Tu nawet nie chodzi o jakosc grafiki... nawet napisy są nieczytelne
Czy ja wiem.. zależy jaki jest ten SDTV i z jakiej odległości sie patrzy :) na moim np nie moge siedziec wiecej niz okolo 2.5m(26") bo niedowidze pilek z pesa, czy menu jest mniej czytelne. Ale przy odleglosci 2m jest wporzadku :) Co ciekawe, po przełączeniu w tryb PAL60 menu i cała reszta stała się bardziej czytelna( może nie jest to jakaś oszalamiająca roznica, ale te 10-15% zawsze) :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Ceny HDTV są na tyle niskie, przy tym przystępne, że niemal każdy posiadacz konsoli nowej generacji winien nabyć odpowiedni odbiornik. Dość powiedzieć, że za 40" fHD Samsung z serii 5 (dobry tv) , należy wyłożyć niespełna 2k.

32' HD ready dostępne są już w cenach 1.4k a nawet mniejszych.
Do x360 TV obsługujący 720p w zupełności wystarczy, inna sprawa ma się nieco z PS3, jednak i tu nikt nikomu nie każe kupować od razu Pioneera. Ogólnie mając xo/PS3 wypada mieć odpowiedni TV , właściwie to jego powinno się pierwszego kupić.
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Mr_Editor »

Jak ktoś jest Graczem i nie ma co robić z kasą to owszem... ale dla takiego przeciętnego gracza który na x0 zbierał kasę pół roku to na hdtv by zbierał kolejny rok... a są ważniejsze priorytety... ogólnie na dobrym telewizorze kineskopowym też da się grać....
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Macie PC? Macie do nich monitory CRT? To i macie obraz HD.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

Tu akurat zgadzam się w 100% z Editorem: na kineskopie też da się pograć. U kumpla na 21" we 4 się grało, jeszcze w PGR2 i nikt nie narzekał :P
Co prawda przydałby się jakiś HD, bo to nie zawada, a i tak MPEG 4 zbliża się wielkimi krokami, ale... wszystko ma swoje priorytety, niestety ;)
Ekszyn mam LCD :P planuje kupic kabel VGA, który do x0 mi styknie ;] Ale to plany..
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

Jest tylko jeden gatunek gier na x0 w który gram na CRT 21''. Bijatyki . Za dużo wybuchów, rozbłysków w różnych częściach ekranu i tego typu dupereli - na LCD ciężko to momentami ogarnąć. CRT jest mniejszy i mniej szczegółów widać - można się w pełni skupić na walce i postaciach. Coś jak PCtowcy, którzy w FPSy grają z detalami na minimum, aby widzieć dokładnie co sie dzieje na ekranie.

W całą resztę, bez wyjątków, gram na LCD - Lost Odyssey na CRT to byłaby masakra - tekstów prawie nie widać, a menu czyta sie z odległości pół metra bo inaczej nic nie widać.. A gry typu Bioshock czy drugie Gearsy - po zobaczeniu ich w akcji na LCD, naprawdę nie chce się nawet myśleć o dopaleniu ich na CRT.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Ale ty teraz piszesz o telewizorze CRT czy o monitorze CRT? Bo na monitorze wszystko widać ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

No TV oczywiście.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

mclxbox pisze:Tu akurat zgadzam się w 100% z Editorem: na kineskopie też da się pograć. U kumpla na 21" we 4 się grało, jeszcze w PGR2 i nikt nie narzekał :P
Co prawda przydałby się jakiś HD, bo to nie zawada, a i tak MPEG 4 zbliża się wielkimi krokami, ale... wszystko ma swoje priorytety, niestety ;)
Ekszyn mam LCD :P planuje kupic kabel VGA, który do x0 mi styknie ;] Ale to plany..
No faktycznie, kupno kabla VGA trzeba pół roku na przód planować :P Ale spoko, podłączysz konsole do monitora i zobaczysz różnice to będziesz wiedział w jak wielkim błędzie jesteś ;)
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

Komandos pisze:No faktycznie, kupno kabla VGA trzeba pół roku na przód planować Ale spoko, podłączysz konsole do monitora i zobaczysz różnice to będziesz wiedział w jak wielkim błędzie jesteś
Mam inne ważniejsze wydatki, kabel VGA jest na samym dole tej listy ;)
Narazie jestem sceptykiem, ostatnia gra która mnie powaliła na kolana z grafą był... FF8 . Po cutscenkach długo nie mogłem dojść do siebie. Wtedy stwierdziłem że nic mnie więcej w życiu nie zaskoczy i nie myliłem się :P Mimo że przeskoczyłem dwie generacje do przodu jakoś nie czuje, żeby mnie coś zaskoczyło, nawet na monitorze. Ale, ok, żeby dać upust temu tematowi napiszę tylko : We will see ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

Gdybym ja miał do kupienia same płytki to bym się nawet cieszył ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Frizen »

Powiedzcie mi jak to jest jesli chodzi o ps3? Bo w tym kablu co Action podal widac wejscie do monitora od PCta a w np. w tym juz go nie ma :/ Jak to z tym jest?
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

Bo ten kabel co podales jest kablem component hd( podlaczasz go do HDTV), natomiast ten: http://www.allegro.pl/item545902681_kab ... r2pol.html służy do podlaczenia PS3 do monitora.. I guess.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”