Gry video - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Nie inaczej. Piękna oprawa, brak zbytniego przekombinowania, dynamiczna akcja (szczególnie w WH) powodują , że gra się niezwykle przyjemnie. Podobnie jak w L4D, czy CoD WaW.

A co mamy przykładowo w FC2? Nie twierdzę oczywiście, że gra kiepska jest, bo to nie prawda, ale strasznie się dłuży to wszytko a i ma przy tym masę irytujących elementów - jedziesz z ptk. A do B i zanim dojedziesz napotykasz na kilka patroli. Wracasz i to samo. Kolejna misja i powtórka z rozgrywki.

W pierwszą część Killzone, grało mi się niezwykle przyjemnie. Nie mam pojęcia ile dał Hiv i szczerze, to w ogóle mnie to nie interesuje, jednak klimat, szkielet rozrywki i oprawa na tyle mi się spodobała, że przeszedłem ja dwukrotnie - a jeśłi chodzi o gry, robię to niezwykle rzadko (CoD 4 MW, seria Raczet i Klank, Diablo 2.... VF5 nie wliczam=)

Stąd osobiście bardzo pozytywnie się nastawiłem na sequel i obok SF IV oraz nowego Burnout, będzie to tytuł, który na pewno zagości na mojej półce w lutym.

Wątpię bym się zawiódł. Ba , jeśli to dopracowana, piękna wersja poprzednika, to będę zachwycony - a wszytko na to wskazuje.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Dlatego właśnie prosiłem Kreliana o wypowiedz. :D Jak ktoś mało widział temu nawet taki zbugowany Crysis okaże się dziełem sztuki. ;)

I jeszcze tak nie oszalałem by brać pod uwagę recenzję kogokolwiek z PE, o ile pamiętam to Hiv kiedyś porównywał ETQW do kwaków... :D
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

Warhead to najwyżej 7/10 a poza tym i tak Quake rulz :).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Ale ja wygrałem się w odpowiednią ilość FPS by rzetelnie się wypowiedzieć, a nawet jeśli nie, to ludzie mają prawo do oceny . Poza tym która to gra bugów nie ma?
A jeśli Crysis ma ich tyle, to jak w tym segmencie wypada S.T.A.L.K.E.R?

Zresztą Crysis - 90% a Warhead - 85% . Stąd mają uznanie w branży.
Oczywiście krln, może dać nawet 4/10 , jego święte prawo.

Ale to gruba przesada Act, by twierdzić , że jak komuś bardzo przygody w nano kombinezonie się podobały, to grał tylko w 4 gry FPS.

Poza tym chodzą słuchy, że Time Splitters 4 wychodzi.
To dobrze się składa, bo Future Perfect (TS3- przyp. SW) byś znakomity.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Ja sam o ile za FPP shooterami nie przepadam (raczej tylko Halo lub Unreal z kumplami przy piwku;]) tak strasznie podobają mi się wszelkie ich miksy z horrorami typu Doom 3 czy Bioshock, który zrobił na mnie spore wrażenie pod względem klimatu. Killzoney, CoDy itd średnio mnie kręcą.

No ale z Sylvkiem się zgodzę - Time Splittersy są fajne;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

Dlatego właśnie prosiłem Kreliana o wypowiedz. :D Jak ktoś mało widział temu nawet taki zbugowany Crysis okaże się dziełem sztuki. ;)
Oj Action pojechałeś teraz ostro :P Ja może faktycznie nie grałem w tyle FPSów co ty czy Krelian, ale nie znaczy to, że nie potrafię odróżnić dobrej gry od shitu. Crisis to według większości bardzo dobra gra, a dziełem sztuki bym nie nazwał żadnego FPSa ;) Także Action rozumiem, że chcesz uchodzić za autorytet i znawcę tematu, ale następnym razem pomyśl zanim napiszesz coś takiego, bo ktoś może to odebrać jako obrazę. Równie dobrze mogłeś napisać: 'Hej, Komandos i Sylvan mordy w kubeł, bo gówno wiecie i chu** mnie obchodzi wasza opinia'.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

Szwagr mnie subtelnie połechtał, panowie puścili focha, a ja dalej nie wiem czemu Crysis ma mieć więcej niż 7+, bo jedyne co widzę wyżej prócz wymienionych przeze mnie elementów to teksty w stylu 'bo każdy uważa ze to super gra'/ 'bo średnia ocen to 90'. Warhead jako mission pack już w ogóle nie robił nawet grafą mokro, bo każdy już do tego przywykł. Zapomnijcie o oprawie i napiszcie co w niej takiego innowacyjnego, bo ja tam nie znalazłem nic, poza po prostu dobrą strzelanką – było fajnie, ale żaden element gameplayu nie zrobił na mnie większego wrażenia.

Killzone 2 jest pod pewnymi względami inny niż to co było dotychczas. Ciężko o innowację w temacie, ale zachowanie przeciwników już zasługuje na odpowiednie wyróżnienie. Dawno nie czułem się tak osaczony, dawno nie czułem, że muszę się uczyć systemu gry - po prostu wcześniej brało się karabin i strzelało - a mówię tu o poziomie normal. Jest surowa i stara się iść z realizmem na całego. Z drugiej strony już znalazłem parę śmiesznych bugów, które nie pozwalają na max ocenę. Będzie naprawdę dobrze, bo jakiś tam przełom nastąpił w gameplayu, więc już spokojnie można stwierdzić, że nie podzieli szału Crysisa. Jarać wizualiami mi się nie chce, bo każdy to zrobi sam. Inne elementy sobie już tu podaruję na tą chwilę – szukajcie a znajdziecie ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

Szwagr mnie subtelnie połechtał, panowie puścili focha
Nikt nie puścił focha, po prostu forum jest od tego, żeby każdy mógł się wypowiedzieć, a jeżeli Actiona interesuje tylko twoje zdanie to mógł się zapytać prywatnie i nikt wtedy nie czułby się obrażony ;)
Zapomnijcie o oprawie i napiszcie co w niej takiego innowacyjnego, bo ja tam nie znalazłem nic, poza po prostu dobrą strzelanką – było fajnie, ale żaden element gameplayu nie zrobił na mnie większego wrażenia.
Co jest innowacyjnego? Kombinezon, który daje masę opcji taktycznych, w niewielu FPSach widziałem podobny patent. Poza tym takiej fizyki jak w Crisis nie widziałem w żadnej innej grze.

Demo Killzone 2 przetestowałem i nie widzę w tej grze nic specjalnego. Po prostu solidny shooter FPP, bez żadnych innowacyjnych rozwiązań i z bardzo dobrą oprawą (nie licząc polskiego dubbingu, bo to akurat padaka).
Awatar użytkownika
Slayer
Elite player
Elite player
Posty: 141
Rejestracja: 23-04-2007, 15:05

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Slayer »

Komandos pisze:
Demo Killzone 2 przetestowałem i nie widzę w tej grze nic specjalnego. Po prostu solidny shooter FPP, bez żadnych innowacyjnych rozwiązań i z bardzo dobrą oprawą (nie licząc polskiego dubbingu, bo to akurat padaka).
No i dobrze, że to napisałeś, bo K2 właśnie miał taki być i twórcy o tym mówili, że chcą zrobić solidną strzelankę, nie wymyślali na siłę dziwnych rzeczy. Btw, demo jest z 2008 roku, taka mała ciekawostka.
Zawsze niewidoczny na gg.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

A ja tak trochę z innej beczki uderzę. Podczas gry na x0 czasami na ekranie pojawiają mi się zakłócenia obrazu - występują w formie białych i czerwonych kropek-błysków, gdzieś na ekranie czasami takie dziadostwo sobie błyśnie, ale uwaga tylko podczas gry - w dashu i przy oglądaniu divixów (avi) nic takiego nie ma miejsca. Możliwe że to może być wina kabla HDMI bo to co mam to nic niezwykłego, ALE ten sam problem występuje na SD po oryginalnym kompozycie MS. Niby to można jakoś wytłumaczyć analogowym sygnałem bo i mój stary SD szrot jest już wysłużony i ma prawdopodobnie po tych wszystkich latach nieźle zgwałcone eurozłącze.

Wyglada to mnie więcej tak:
http://img520.imageshack.us/img520/3111/349929xw6.jpg - tylko u mnie pojawia sie taka jedna kropka i po ułamku sekundy znika.

Jakieś pomysły co do innej przyczyny?

Bo wiecie, nie chce wysyłać konsoli do MS gdzie oni mi stwierdza ze wszystko gra.

PS: jutro z roboty pożyczę wypaśny HDMI za 150 zeta, przetestuję na nim.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

skrót od killzone 2 pisze się kz2 lub kz 2 a nie jak walnąłeś k2

aha i gra ma najlepszą animację jaka kiedykolwiek była w grach, więc nie p***l, że nie podoba się ci ta gra...akurat jest to strzelanka, więc oprawa jest istotna

a też piszesz o polskim dubbingu- LOL!, kup se wydanie z USA albo po prostu nie-polskie i problem z głowy!

liczę, że uświadomiłem...
A ty co, odpaliłeś Killzone 2 na swoim saturnie, że się tak rzucasz? :hyhy: Dubbing jest opcjonalny w każdej wersji, wyraziłem tylko swoje zdanie na temat jego jakości. Co do animacji, to kuszę zacytować Actiona: 'mało w życiu widziałeś' :rotfl: Trochę za bardzo wyszczekany jesteś jak na kolesia z mangową wersją Michała Wiśniewskiego w avku.

Jakieś pomysły co do innej przyczyny?
Yamada mi to bardziej wygląda na jakiś problem z GPU, nie jestem pewien na 100% ale to najbardziej prawdopodobna przyczyna.
PS: jutro z roboty pożyczę wypaśny HDMI za 150 zeta, przetestuję na nim.
Czy masz kabel za 15zł czy za 150zł, obraz będzie taki sam, w tym przypadku cena nie jest równa jakości.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: SubZero »

No faktycznie wygląda to jak przegrzewająca się karta graficzna :D podobne bajery miałem ze swoim pasywnie chłodzonym GF 5200 jak próbowałem go podkręcać.
Burning Ranger LOL pisze:przecież napisałaś sama
:D
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Aha, no to dla świętego spokoju jutro sprawdzę ten wypaśny kabelek, a jak dalej będą te cuda (a pewnie bedą heh) to dzwonię do MS.

Przeszkadzać w graniu nie przeszkadza, ale drażni, gdy np podczas gry w Bioshocka pojawiają mi się te pokemoństwa psujące trochę klimat (bo moja uwaga od wydarzeń na ekranie zostaje odciagnięta przez taki duperszmit).

Nie muszą mi wymieniać konsoli na nową, bo ta jest praktycznie nowa kwi. Niech mi tylko tą usterkę usuną i będzie git.

Pod jakim nr tel moge zgłaszać reklamację i ile trwa jej rozpatrzenie? (bo nie chce mi sie szukac w papierach:P).
Ostatnio zmieniony 08-02-2009, 12:43 przez Yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: mcl »

Burning Ranger LOL pisze:a jak z kwietnia to wygląda na to, że iksy cały czas mają usterki
No popatrz, ja mam xa niecaly miesiac, a jedyna wada ktora zauwazylem to wolny guide spowodowany słabym netem. Nic poza to.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: SubZero »

Wbrew pozorom nowsze wersje x0 wcale już nie są takie awaryjne. Sam mam Falcona od Listopada, używany dość intensywnie i problemów żadnych z nim nie ma (tfu, odpukać :P )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”