Gry video - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Mój stary xo pamiętający jeszcze czasy DoA4 , Oblivion , Kameo czy Quake 4 i ani razu nie był w serwisie. Oczywiście nie zmienia to faktu iż to najbardziej awaryjna konsola w historii i tu nie ma co się sprzeczać. Jednak planuję kupić , ten nowy model. Mój dobry znajomy pisał , że jest dużo lepszy. Cichszy (pewnie, to nadal nie PS3 , ale zawsze krok w dobrą stronę) , ma przy tym lepsze chłodzenie i odkąd ukazał się , ów znajomy nie żadnego z nich do serwisu. Inna sprawa , że PS3 od początku istnienia nie miał ani razu w serwisie.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Czy jak X0 mi padnie po przeróbce, zgram oryginalny firmware to aby później znowu go sflashować będę musiał ponownie bulić za usługę?:). Orientuje się ktoś?:).
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: mcl »

Raczej tak, bo przy okazji oryginalnego FW sam nie flashniesz do konsoli ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: SubZero »

Yamada pisze:Czy jak X0 mi padnie po przeróbce, zgram oryginalny firmware to aby później znowu go sflashować będę musiał ponownie bulić za usługę?:). Orientuje się ktoś?:).
Teoretycznie nie, pod warunkiem że masz techniczne możliwości żeby sobie flasha zrobić samemu (i tyczy się to zarówno przywrócenia oryginalnego FW jak i późniejszego wgrania iX) co wbrew pozorom nie jest takie oczywiste. Po pierwsze musisz mieć odpowiedni kontroler SATA (większość wbudowanych w płyty główne nie chce działać, a soft flashujący jest pisany pod jeden konkretny model kontrolera), a po drugie jeśli masz napęd Lite-ona (ale zakładam że nie masz) to musisz jeszcze mieć urządzenie do wyciągnięcia klucza napędu (w tych napędach nie da się tego zrobić przez SATA).
Ogólnie trochę roboty jest.
mcl pisze:Raczej tak, bo przy okazji oryginalnego FW sam nie flashniesz do konsoli ;]
Oczywiście że flashniesz :P o ile je masz gdzieś zapisane i spełniasz wcześniej wymienione warunki.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: mcl »

SubZero pisze:Oczywiście że flashniesz o ile je masz gdzieś zapisane i spełniasz wcześniej wymienione warunki.
Ale, wnioskuje po jego poscie, ze sam nie flaszowal konsoli, więc tym bardziej nie bedzie jej sam przywracał do stanu oryginalnego ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Napiszę wam coś wesołego.

Po rozmowie z panem na infolinii dowiedziałem się, ze jak wyślę konsolę w takim stanie jak obecnie (tj. wszystko działa, zadnych rodów itd) to sprzet zostanie mi odesłany jako sprawny technicznie. Innymi słowy muszę czekać aż mi konsola całkowicie zdechnie. Ekstra nie? (a NIE zdechnie bo wszystko działa idealnie)

Dobra olałem ich i mam 2 pytania:
- Czy jest szansa aby po instalce gry na HDD ów przegrzewanie się GPU nieco ustąpiło? Tj czy konsola mniej sie grzeje?
-do przywrócenia pierwotnego firmware musze stosować jakieś alpejskie kombinacje? o_O
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: mcl »

Yamada pisze:- Czy jest szansa aby po instalce gry na HDD ów przegrzewanie się GPU nieco ustąpiło? Tj czy konsola mniej sie grzeje?
Chyba jeden ciort, bo gpu jest tak samo uzywane, jedynie mniejsze zuzycie dvd

http://www.allegro.pl/item543012901_wen ... _nowy.html

Może to ci pomoże ;)
Yamada pisze:-do przywrócenia pierwotnego firmware musze stosować jakieś alpejskie kombinacje? o_O
To samo co przy flashowaniu, tylko wybierasz swoj firmware zamiast podrobionego ;]

http://xboxonline.valhalla.pl/index.php ... =0&start=0

polecam ten tutek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

Yamada napisz najlepiej na gg do Juchego, on Ci wszytko wytłumaczy, bo na forum każdy się zna tyle ile przeczytał w necie ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Mimo możliwości odrzucenia reklamacji (wg. goscia na infolinii) wyślę im konsolę i zobaczymy. UPSa daleko szukać nie muszę, bo ziomki w nim pracują i przyjeżdżają często do mojej wsi (zaleta pracy w serwisie;]).
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Pozwolę sobie krótko powrócić do poprzedniego tematu, jako że przez moją nieobecność nieobecność nie miałem jak zareagować ;)
Komandos pisze:Oj Action pojechałeś teraz ostro :P Ja może faktycznie nie grałem w tyle FPSów co ty czy Krelian, ale nie znaczy to, że nie potrafię odróżnić dobrej gry od shitu. Crisis to według większości bardzo dobra gra, a dziełem sztuki bym nie nazwał żadnego FPSa ;) Także Action rozumiem, że chcesz uchodzić za autorytet i znawcę tematu, ale następnym razem pomyśl zanim napiszesz coś takiego, bo ktoś może to odebrać jako obrazę. Równie dobrze mogłeś napisać: 'Hej, Komandos i Sylvan mordy w kubeł, bo gówno wiecie i chu** mnie obchodzi wasza opinia'.
Nie chce mi się teraz wnikać w archiwum GG ale wnioskuje, że to po naszej ostatniej rozmowie o FPSach, czasopismach i polskiej scenie growej:P Napisałeś w następnej wypowiedzi, że żadnego focha nie strzeliłeś wiec spoko (bo już się bałem).
Nie lubię się powtarzać, ale nie mam wyboru. Moje pytanie kierowałem nie tylko do Kreliana ale i do innych ludzi obytych w FPSach a tak się składa, że zarówno z tobą jak i z Sylvanem nie raz dyskutowałem o shooterach na priwie i mniej więcej wiem co (i tu nie chodzi o ilość) tak naprawdę lizneliście.
Nie zrozum mnie źle, naprawdę szanuje wasze zdanie, gusta są różne i każdy ma prawo lubić co innego. No ale pytanie zadałem tak jak zadałem, po prostu to tak jakbym pytał kogoś o najnowszego VF a odpowiedział ktoś kto grywał tylko w MK:)
Nie próbuje tu robić za jakiegoś mentora bo i raz, mam lepsze rzeczy do roboty, dwa to forum o bijatykach wiec raczej "nie ma co" i trzy wiem, że jest tu (a przynajmniej od czasu do czasu) parę osób siedzących w temacie bardziej niż ja.
Tak wiec nie ma co się rzucać i dalej wierze, że nie wziąłeś tego zbyt do siebie ;)
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

Action o co to chodziło bo już mi z głowy wyleciało... ? ;)
Twoja wiedza jest tak ogólna, że nie zdziwłbym się, gdybyś powiedział że Xbox 360 to konsola.. o_o

Jakbyś nie zauważył, to wszystko zostało już wcześniej napisane w bardziej zwięzłej formie, pozatym twój stan wiedzy jest mniejszy od pytającego( notabene nie masz x0 ? ), więc jak chcesz pomóc? Siedź cicho i daj się innym wypowiedzieć, przynajmniej na tematy, o których nie masz bladego pojęcia.
Nie się chłopak pocieszy, że komuś doradzi. Widać przynajmniej, że z google.pl jest obeznany :rotfl:

[ Komentarz dodany przez: Action: 10-02-2009, 00:20 ]
i super ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

K, usterka zgłoszona, UPS powiadomiony i w czwartek mi pewnie przyjadą po niego.

Co do flasha to znalazłem ziomka który mi za free sflashuje i odflashuje w razie, odpukac, kolejnej wtopy (kuzyn ziomka - kumplowi zrobił wszystko full fachowo;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Z cyklu polska scena growa:

Ostatnio złapałem u znajomego te nowe czasopismo Engarde. Miałem czas przejrzeć je dosłownie przez kilka minut, ale śmiem twierdzić, że ludzie którzy narzekają na ich szatę graficzną nie pamiętają (o ile w ogóle mają tego świadomość) "starej szkoły" Top Secreta. Tak ma to po prostu wyglądać. I z tego co wiem od owego znajomego poziom to oni mają obiecujący (co jest niespotykane w polskich czasopismach konsolowych), wiec najpewniej się skuszę na nowy numer (wiedzcie, że muszę się po niego fatygować 40km do Olsztyna) a jak dobrze pójdzie to i na jakąś prenumeratę. :)
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

Ja mam małą prośbę ma ktoś z was pod ręką kodzik do Phantasmagoria by była bez cenzury. Z góry dziękuję.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

A moim zdaniem czasopisma o grach to relikt poprzedniego stulecia. Dzisiaj w dobie internetu są już praktycznie zbyteczne (no bo kurde dostęp do internetu w taki czy inny sposób ma chyba każdy). PSX Extreme ludzie czytają tylko z sentymentu. Niestety Engarde zarówno jak Neo Plus zostaną pozycjami niszowymi, ze względu na zbyt fachowo (czyt. sztywnie) przedstawianą zawartość. No cóż, w polsce ludzie lubią być po prostu wyzywani od debili itd;].
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”