Gry sportowe

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: Action »

K' pisze:Kunio Kun No Nekketsu Soccer League (Goal 3)
Nie mam pojęcia jak moglem sam o tym nie wspomnieć, powiem szczerze ze przy tej "symulacji" pliki kopanej (jak i wersji z 'bloody basket')spędziłem najwięcej czasu. Banany Argentyny wymiatały. :D
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: SubZero »

W Fifki najwięcej grałem w '98 i 2k i jako że wtedy miałem jeszcze niewielki kontakt z serią ISS/PES to były to dla mnie najlepsze futbolówki na PC. Jakiś czas później dorwałem ISS '98 na PSXa i na dłuższy okres czasu zapomniałem o Fifie. Do dzisiaj pamiętam za to jaka była polewka gdy dorwaliśmy z kuzynem ISS '99 w wersji NTSC-J - japoński komentarz FTW :D
A w Kunia też się trochę pogrywało, na tyle że po jakimś czasie wszystkie menusy itp. mieliśmy obczajone, co było pewnym wyczynem przy krzakach zamiast liter :P

Btw. Act nie przenoś mi tematów jak odpowiadam :P
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: Action »

A co do kunia, ktoś kiedyś wyczaił jak się robi supery w wersji basket? Kiedyś z kumplem się sfrustrowaliśmy i doszliśmy do tego, że to kompletny random. :)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: SubZero »

W basketa nigdy nie grałem, więc wiem tylko jak się robiło w piłce.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: Aserot »

Ja tam za dużym fanem piły kopanej nie jestem ( tak zdarzają się tacy goście :P ). Ale jeden tytuł oprócz tutaj wymienionych miło wspominam. No to jedziem.

Taito Cup Finals - o ile mnie pamięć nie zawodzi to u nas w salone zwało się to Hat Trick Heroes świetna arcadowa kopanina. Hyper shot wymiatał na całej linii akcja jak z Shaolin soccer gdzie z bramkarza nie ma co zbierać. No i ta atmosfera fair play panująca na boisku, gdzie kolanko w czoło to standard. Do dziś pogrywam w to z bratem.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: Action »

SubZero pisze:W basketa nigdy nie grałem, więc wiem tylko jak się robiło w piłce.
No w soccerze to był lajt, o ile pamiętam to skok + strzał. To w baskecie to inna para kaloszy, supery wychodziły tylko podczas totalnej masherki, ale to i tak raz na 10 :D
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: Mr_Editor »

Ja tam za dużym fanem piły kopanej nie jestem ( tak zdarzają się tacy goście :P ).
Zdarzają się też tacy co piłki nie lubią... np. ja :P

Ale mi w jeden tytuł grało się nawet fajnie... mowa o "urban freestyle soccer" czyli coś podobnego [lol xD ] do fify street... gierka stara, mało zróżnicowana i ogólnie średnia ale spędziłem przy niej kawałek czasu... A wracając do Fify street to grałem tylko w 2 na ps2 i to dosyć krótko i bawiłem się tylko w trybie "juggling" [czy jakoś tak] i bardzo mi się spodobało :)

i w sumie to z "normalnej" piłki nożnej to grałem tylko w ISS pro evo 1 i 2 PESa 6 [polski komentator rox xD ]
Dr.Maska
Beginner
Beginner
Posty: 13
Rejestracja: 13-02-2009, 20:37

Re: Gry sportowe

Post autor: Dr.Maska »

Przepadam za Pes Fifa nie zdzierże, lubie zagrać w nba czy nfl Ostatio pykam w NFl madden i bardzo mi sie spodobał ten sport
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: Ana »

A może ktoś mi coś napisać o Red Card 2003? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: SubZero »

A grałem w to trochę na PS2. Piłka nożna robiona przez Midway (ktoś kojarzy? :P ). Taki nieco tuningowany Kunio w 3D, chociaż strasznie nierówny poziom trudności może zirytować.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: Ana »

Tzn ja wiem co to jest tak z grubsza :) Mi chodzi o to czy jest fun z gry :P
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: SubZero »

Single się szybko nudzi, a multi... trochę wolniej :P Taka gierka na imprezę - zero wymaganego skilla, a ta satysfakcja z wjechania kumplowi wślizgiem w nogi :D
Awatar użytkownika
Maciek_Siemasz
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 23-02-2009, 12:52
Lokalizacja: London

Re: Gry sportowe

Post autor: Maciek_Siemasz »

kiedys iss'y a teraz pes'y - to tytuly, ktorym nigdy nie mialem nic do zarzucenia - na prawde kawal solidnej roboty
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Gry sportowe

Post autor: KRELIAN »

Po kilku latach nieustannego prymu PESa i powolnego spadku formy od edycji 09, ten rok będzie chyba największą bitwą o fanów elektronicznej piłki. Piszę fanów, bo Fifa od zawsze sprzedawała się lepiej wśród mas. Jednak to, co zrobiono z nią w tej edycji zasługuje w końcu na uznanie.

Po odpaleniu Fify 11 pierwsze co przyszło mi na myśl to ... powrócił stary dobry ... PES. Fizyka, feeling i sposób w jaki zawodnicy do siebie podają czy wystawiają w końcu jest taka jak powinna być - zamaskowano sztuczność, rozgrywka jest płynna, ale co najważniejsze - chce się w to grać.

Jaki zatem jest PES11? Tutaj - co mnie zaskoczyło - dokonano sporo zmian. Czy na pewno na lepsze? Standardowa kamera Wide przypomina mi powrót do ...Fify 96, co widać zwłaszcza przy akcjach pod polem bramkowym. Kompletnie nie przypadł mi do gustu nowy wskaźnik strzału i podań w formie półksiężyca. Teraz podania (nawet z autu) są jeszcze bardziej uzależnione od długości wciskania przycisku. Z jednej strony idzie to niby ku realizmowi, jednak wymusza naukę podstawowych zagrań które mieliśmy wykute w głowie od lat - na ile to dobre a na ile złe przekonamy się po czasie.

Generalnie Fifa i PES wraz z numerkiem 11 dokonały kilku świeżych zmian, Fifa i tak sprzeda się lepiej, ale która będzie królować w tym roku wśród najwierniejszych fanów zyskując tytuł tej 'lepszej' ? Ja skłaniam się jednak ku Fifie, a resztę jak zwykle czas pokaże.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Gry sportowe

Post autor: mcl »

Zrobię wyjątek i ocenię oba tytuły po 10 meczach, bowiem to forum jest tego warte ;)

Fifa 11. Pierwsze wrażenie... super mega ultra wyborna kopanka. Znakomita animacja, dryblingi, zachowanie się piłkarzy wyjścia do piłek... jakby to była Fifa na nowym silniku.

Po 10 meczach niestety... monotonia. To samo co Fifa 10. Animacje już nie cieszą. Na dodatek bugi: Tryb menedżerski to wczesna wersja beta... zmiana formacji w menu menedżera skutkuje, przynajmniej w moim wypadku, grą bez napastników. To nie żart. Jak ktoś chce namówie jutro kogos zeby robil za kamerzystę i nagral od momentu wlaczenia konsoli do wlaczenia meczu ;)

Pozatym standard od fify 06. Rozpoczynamy negocjacje, save, wychodzimy do menu glownego, wracamy do trybu menedzera: nie mamy negocjacji. Super. Czy to ta słynna nowa generacja konsol? Jeśli tak to ja odpalam fife 98 i PESa 2 na PSXie...


Ocena? 7-/10


PES 2011

Zmiany? Oj sporo tego... manual pass wreszcie jest manualny i dość ogarnięty, nowe skille, animacje, no i grafika... o ile fifa 11 bije pesa 2010, tak pes 2011 jest... cudowny. Animacje bramek, rzucanie się na tzw 'kupe miecha' po zdobyciu bramki, twarze piłkarzy...cudo <3

Sam Gameplay stał się bardziej rozbudowany.. dużo gramy w ataku pozycyjnym, co nie oznacza że krossy czy kontry schodzą na dalszy plan... po prostu zorganizowani przeciwnicy wymuszają na nas taką a nie inną grę.

Niestety nieszczelna obrona czy czasem głupie błędy powodują że tracimy bramki. Jak na przykład nie wyjście bramkarza do górnej piłki czy "stuck"'niecie się obroncy w miejscu, kiedy przeciwnik przygotowuje sie do strzalu.

Aha zapomniałbym transfery. Osobiście u mnie pes stracił jedno oczko za transfery. Max tydzień czekam na aktualne składy. Kogo jak kogo, ale Krasić'a nie daruje... nie ma go w całej grze :/

Ocena 8+/10

Oczywiście to oceny po paru meczach. Co nie zmienia faktu ze do fify już nie wrócę, takich bugow nie daruje.. :|
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”