problem z vista przy odpalaniu tk3online

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

gluckvogel
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16-02-2009, 16:59

problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: gluckvogel »

Uzywam juz waszego programu juz jakis czas i bardzo sobie chwale. Lecz dzis wyskoczyl mi blad. Kiedy zaladuje juz plyte i otwiera sie okienko Kaillery, to Vista wyrzuca blad ze program przestal dzialac. Wczesniej nic w ustawieniach nie zmienialem. Przeinstalowalem gre i nie pomoglo. Sciagnalem nowy plik z tk3online i tez nic nie pomoglo.
Vista pokazuje że program przestal dzialac i w rozwiazaniu poleca sciagniecie czegos, co sie nazywa Kawaks v.1.60, bo epsxecutor dzial na jakiej starszej, co powiecie na to?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: SubZero »

Vista radzi coś takiego? Zarzuć screena jak możesz, muszę to zobaczyć :D Osobiście sprawdzałem tylko na Windows 7 i tam nie było problemów, z Vistą nie mam dużo do czynienia.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: kemot722 »

Sub jest coś takiego, że system pomocy Vista oferuje różne ciekawe rozwiązania problemów. Najciekawsze rozwiązania to takie gdzie trzeba odinstalować kłopotliwy program by problem zniknął :D Irytuje jednak propozycja zainstalowania programu by Microsoft, który nic nie wnosi ;)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: Dumian »

Wcześniej też miałęś Viste, cały czas działało i tak nagle przestało? Napisz, a najlepiej wrzuć screena, jaki to dokładnie jest błąd. Ściągnięcie Kawaksa na pewno nie pomoże, chyba, że chcesz emulować coś innego zamiast PSXa ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
gluckvogel
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16-02-2009, 16:59

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: gluckvogel »

No ta wszystko działało na viscie mi wczesniej. Włączam executora ładuje obraz plytki i jak sie kaillera wlącza to widze cos takiego.

Obrazek

A Vista rodzi cos takiego:

Obrazek

Na okienku emulatora sie nic nie zmienia to problem visty ;/
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: kemot722 »

"Chwielebny" system pomocy pomylił chyba Kawaks 1.60 z ePSXe 1.60.

Kaillera Client wersja 0.9.... Nie masz otwartego obrazu w DaemonTools? - niby bzdura, ale nie otworzy drugi raz w ePSXeCutorze jak w DaemonTools otwarte.

Trudno mi z czym innym ten błąd na razie skojarzyć...
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: SubZero »

Coś przeczuwam, że to będzie stary dobry problem z odświeżaniem listy serwerów...
Spróbuj użyć innego klienta, np. Supry lub P2P
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: Dumian »

Albo kliknąć szybko Stop zanim lista serwerów zacznie się odświeżać.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
gluckvogel
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16-02-2009, 16:59

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: gluckvogel »

Problem z odswiezaniem. Zamienilem kaillere na supre ale program ma problem ze sciagnieciem listy serwerow. Co teraz?
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: Pattrick »

to ja zalecam zmienić klienta na p2p , jak nie będzie działać odświeżanie , no to trudno masz 4 wyjścia:
- stworzyć własny serwer na kaillerze i grać przez niego , a umawiac będziesz się przez gg (stałe ip najlepiej , ale neo zmieniające się co 24 h też nie aż taki durny pomysł :P)
- grać przez p2p (wątpie , że będziesz grał z graczami z innego kontynentu , a nawet innego kraju , stałe ip potrzebne/ew. hamachi albo coś w tym stylu , potrzeba kaillery p2p)
- ściągnąć klient p2p i modlić się , żeby działał refresh :P
- poczekać i spróbować jeszcze raz

jak coś mogę pomóc przez gg (masz na dole numer)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: SubZero »

gluckvogel pisze:Problem z odswiezaniem. Zamienilem kaillere na supre ale program ma problem ze sciagnieciem listy serwerow. Co teraz?
viewtopic.php?t=17
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: Lukas »

Ludzie co wy z tą Suprą - to nie jest optymalizowane pod epsxe (albo po prostu źle śmiga na tym tekken 3).
Przyczyna w sumie mało ważna, liczy się fakt, że do tekkena się to nie nadaje za bardzo.
Ruszyć - ruszy...

Co do postu Pattricka, to klient p2p nie ma takich problemów z refreshem, nawet bym powiedział, że ma bardzo szybki refresh w stosunku do zwykłej kaillery.
(Może jak za szybko pingujesz, to jakieś filtry u operatora cię blokują - teoretyzuję)
Stawianie własnego serwera kaillery jest bardzo dobrym pomysłem, tylko najlepiej, jeżeli osoba wchodząca na mój serwer założy grę - wtedy nie mam takiej masakrycznej przewagi przez mniejszy ping (chociaż i tak chyba mam przewagę).

Adres IP przy Neostradzie można zmieniać co kilkanaście sekund(w ramach ograniczonej puli adresów IP ofc)
Przy Neostradzie bardzo polecam AutoConnect - można sobie tam resetować neo i sprawdzać IP i mniej zamula, niż aplikacja Neostrady.

http://shider.net/AutoConnect/ programik
http://shider.net/AutoConnect/nowe_pola ... index.html czym to się je.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: SubZero »

Lukas pisze:Ludzie co wy z tą Suprą
Tyle, że jest zajebistym klientem - nie wykrzacza się przy odświeżaniu listy, obsługuje historię serwerów i listę ulubionych itp. Używam go zamiennie z najnowszym P2P (który już serwerów nie obsługuje) i nie miałem żadnych problemów, ani w t3, ani w innych grach na ePSXe, ani w żadnym innym emu obsługującym kaillerę.
Co do lagów przy stawianiu własnego serwa, ten który taki serwer postawi zawsze będzie miał przewagę, bo po prostu będzie miał mniejszy ping (co jest oczywiste - łączy się do serwera, który ma zaraz 'koło siebie').
A standardowy klient nie sypie się przy pingowaniu, tylko przy samym pobieraniu listy - gdy serwer leży albo jest zbyt obciążony i nie zdąży odpowiedzieć na zapytanie, autor klienta widać nie przewidział takiej możliwości (albo nie chciało mu się jej implementować :P ).
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: Lukas »

Zgodzę się, że jest zajebistym klientem, ale nie pod tekkena 3 xd
Gra na tym nie chodzi tak płynnie, jak na zwykłej kaillerze, albo kaillerze P2P.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: problem z vista przy odpalaniu tk3online

Post autor: SubZero »

Ja tam różnic żadnych nie zauważyłem, zresztą skąd niby miały by się wziąć skoro protokół komunikacyjny jest taki sam jak w normalnej kaillerze (a nie powiesz mi że interfejs wpływa na działanie sieci :D ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”