Dural

Forum przeznaczone do opisywania postaci z Virtua Fighter.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Dural

Post autor: Yamada »

Ania zapomniała o tej postaci, która przecież jest jednym ze znaków rozpoznawczych serii, a jako, ze jest grywalną postacią to dlaczego nie założyć dla niej tematu:).

Wczoraj ją odblokowałem, pograłem nią i lecą pierwsze wrażenia:P. Najskuteczniejsza postać w grze - coś jeszcze?:P Masakryczny damage ze wszystkiego, najlepsze rzuty w grze, ogromny ponencjał RO i potężne ciosy.

Ok teraz na szybkiego co wyczaiłem:

P,P,P,P,P+K
P,P,P,K
P,P,P,d+K
Na dzień dobry mordercza seria:P. pierwsze 3 hity idą h,h,m, można opóźniać kolejne segmenty które są bezpieczne. Po trzecim zaczyna się jazda - albo K idące na high, które daje na bloku staggera, albo full spin sweep, albo końcówka ...P,P+K która jest NC za skromne 57 dmg + ewentualnie coś ze ściany. Trzecie opóźnione P jak wejdzie na CH to reszta czyli ...P,P+K siedzi za duuużo dmg:P. Końcówkę ...P,P+K można naturalnie również opóźniać dzięki czemu po P,P,P możemy spokojnie próbować sadzić rzucik (ostatnie P ma bardzo małe recovery). Dural idzie w tej serii do przodu jak dzika (RO) i można to wciskać w niektóre komba. Trza używać:).

p+P,P,P
Akirowe DE, po którym leci błyskawiczne SDE zakończone DbPm (takie same efekty na trafieniu, bloku):P. Całość jest piekielnie szybka, możemy opóźniać, siedzi jako NC za 51 dmg, mozemy robić hit confirmation po każdym segmencie, Dural strasznie leci do przodu wystawiając na RO i seria to uniwersalny, bardzo silny juggiel. Dodać coś jeszcze?:P

t,p+P,P,K,K,K
Cóż Dural to Tsuki Kage, matka Kage Maru więc posiada również coś od swojego syna - kopia Izuny Kage - prostsza (nie ma zadnego JF!), silniejsza i całość bez ostatniego K daje bounce'a. W ogóle nie polecam robić ostatniego K - bez tego mozna wycisnąć większy damage. Co prawda całosć nie jest bezpieczna na bloku, ale pierwszy hit przechodzi pod highami, idzie na mid, a na trafieniu, po t,p+P,P,K,K sadzimy p+P,P,P za skromne 81dmg :P. Seria siedzi w niektórych kombach i całkiem fajnie czasami na ścianie - kolejny killer.

d/p+P,P
Seria od mnicha. NC, idzie na mid, przechodzi pod highami i możemy to opóźniać. Na bloku możemy dołożyć opóźnione K czyli salto więc oponent nie będzie się pchał specjalnie do kary. Po trafieniu d/p+P,P sadzimy p+P,P,P za skromne 68dmg :P . Trza używać:P.

K
Kop od Pai bodajże - juggleuje i ma kontyniację w postaci K,K (2 midy). Fajny po staggerach które troche odpychają.

p+K,P,K,K
Lalala midowy bucior i po nim launcher od Kage, a po nim p,p+K,K Akiry. Całkiem fajne - piache można opóźniać a jak siądzie to nie konczymy kopami tylko jedziemy z p+P,P,P. O karę się nie martwić bo każdy segment można opóźniać:). jak samo p+K siadzie na CH to jedziemy albo z p+P,P,P albo z P+K,P,P,P,P,K i sępimy na backstaggera.

P+K,P,P,P,P,K
Najpierw cios Aoi a po nim seria chyba Vanessy. Siedzi jako NCc, można opóźniaj, jak pierwszy szybki mid albo kolanko siadzie na CH to jedziemy z kombem + backstagger.

d/p+P+K
Cios Vanessy na high, zawsze stunuje i jest bezpieczny a na hicie jedziemy za 85+ sadząc t,p+P.P.K.K i coś po bounce'u + kapa na backstaggera. Masakryczny cios:P.

t,t+P+K
zmodyfikowane t,t+K+G Vanessy - bez chargea leci po uniku bar akiry dajacy na bloku staggera (LOL), ale łatwo go można obejść więc lepiej uważać. Po chargeu mamy już kopa Vanessy na bloku dającego przewage,a na hicie gwaranta np. na standardowe p+P,P,P:). Chargea mozemy cancelować więc można tym się fajnie pobawić:).

K+G,K
Seria Brada - Zawsze NC, full spin - jak ktoś Cie SSune to to jest jeden z twoich najlepszych przyjaciół.

p+K+G,P,P
Kolejna seria syna z VF4. Mid, high, mid - można opóźniać, fajnie siedzi w niektórych kombach i ostatni na CH daje staggera.

d+K+G
Low syna - ogromny zasięg, przechodzi pod highami i zostawia w BT - na CH siedzi na gwarancie BT K i jeżeli oponent nie techroll'uje to jako OTB na LW siedzi p+P,P,P.

Rzuciki:
P+G - standard Vanessy, przerzuca oponenta za nas.

d/p+P+G
Rzut Kage - byłby to bardzo dobry gdyby nie to że Tsuki nie ma żadnych dobitek więc nie dołoży gwaranta jak syn.

p+P+G
GS Wolfa, w dodatku ten za 100 dmg (u Wolfa aby zrobić GS za 100 dmg. trzeba całe hcf+P+G wklepać w bodajże 5 klatek) - nic dodać nic ująć, dasz się złapać i lecisz na pół paska.

t+P+G
Oczywiście, nie mogło zabraknąć u Tsuki flagowego rzutu jej syna. Tak, to jest stary dobry TFT Kage'a po któreym siedzą mordercze juggle + setupy. Przykład - t+P+G, p,p+K, t,p+P,P,K,K, p,p+K (79 dmg) i teraz jak oponent wstanie tehcrollem to sadzimy mu d/p+K w boczek/ plecy, dostaje staggera i jedziemy dalej np z d/p+P,P, p+P,P,P za 81 - i tak oto oponent stracił 3/4 energii po rzucie:). Na najlżeszje postacie po izunie siedzi tutaj p+P,P,P - które sadzi RO z połowy stageu:P.


No to wszystko co wyłapałem;]. Fajna i totalnie no skillowa postać:).
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dural

Post autor: kemot722 »

Dural sPOTWORzyli, bo i tak na turniejach nikt nią nie gra. Zgadzam się, że to jest jeden ze znaków rozpoznawczych serii. Raidou w DOA zwykłem uważać za male-klona Dural, bo na podobnej zasadzie ma stworzoną palete ciosów - wszystko co najlepsze.

Zastanawiam sie co by było gdyby dorzucili np. w VF6 grywalną, nie przegiętą, człowieczą-niemetaliczną wersję TsukiKage. Może jakaś zmiana? np. animacja zmieniająca Tsuki w Dural przed walką z "lejdi metalową". W serii VF nie brakuje rodzin:
- ojciec i córka (Lau i Pai)
- matka i syn (Dural i Kage)
- brat i siostra (Jacky i Sarah)
Może to nie jest seria z wielkim klanem a'la Mishima, ale i to też jest + ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Dural

Post autor: Yamada »

"Człowiecza" Tsuki - jestem za. Laska ninja zawsze w cenie ;) . Pamietam, ze VF2 na Sata miało sekretne zakończenie w którym pokazana jest Tsuki (rozpada się metaliczna 'powłoka').

Do tekkena nie ma co VF porównywać pod tym względem bo jego twórcy są tak pomysłowi ze wsadzili do walki nawet udomowione zwierzęta niektórych zawodników lol.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kage Maru
Beginner
Beginner
Posty: 19
Rejestracja: 19-02-2009, 17:59

Re: Dural

Post autor: Kage Maru »

Sylvan Wielki pisze:Dural też na BANicję wysyłają na turniejach.
Może ktoś mi wytłumaczyć podłoże filizoficzne BANowania bossów na turniejach ?.Jeśli się nie myle na turniejach SCIII Abyss jest zbanowany.
Jestem Kage Maru
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dural

Post autor: kemot722 »

Bossowie z założenia mają najlepsze zagrania - koszenie paska energii przeciwnika jest stosunkowo easy niż inną postacią.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Dural

Post autor: Yamada »

No filozofia jest taka ze ktokolwiek zagra Dural ten bez mrugniecia okiem stwierdzi ze jest przegieta niemal w kazdej materii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kage Maru
Beginner
Beginner
Posty: 19
Rejestracja: 19-02-2009, 17:59

Re: Dural

Post autor: Kage Maru »

No ja nie wiem,bo gdybym robił ranking na najtrudniejszy sposób odblokowania postaci w bijatykach,sposób na odblokowywanie Dural zajął by 1 albo 2 miejsce.
Jestem Kage Maru
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Dural

Post autor: Lukas »

Ale tu nie chodzi o odblokowywanie postaci, ani o trudność w ich odblokowaniu, bo one już są na turnieju odblokowane wszystkie, tylko, że nie wolno grać Dural, nie wolno jej wybrać.
Na turniejach się nie odblokowuje postaci, tylko gra w vs mode, jakby każdy miał odblokowywać wszystkie postacie, to turniej trwałby... długo.
Dural jest za silna w stosunku do reszty postaci, przez to gracz bez umiejętności grający Dural ma spore szanse na pokonanie bardziej doświadczonego gracza, który gra inną postacią.
Awatar użytkownika
Kage Maru
Beginner
Beginner
Posty: 19
Rejestracja: 19-02-2009, 17:59

Re: Dural

Post autor: Kage Maru »

Czyli ci co organizują turnieje VF to mają najłatwiej bo Dural jedyna ukryta postać jest zbanowana
Jestem Kage Maru
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Dural

Post autor: Lukas »

Kage Maru pisze:Czyli ci co organizują turnieje VF to mają najłatwiej bo Dural jedyna ukryta postać jest zbanowana
Tak - trudno jest odkryć daną postać, to łatwiej ją zbanować - odkryłeś całą prawdę o organizatorach turniejów VF xd
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dural

Post autor: kemot722 »

Każda postać ma mocniejsze i słabsze strony (ciosy, rzuty, reversy), ale u Dural trudno znaleźć te słabsze ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Virtua Fighter Postacie”