Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: Dumian »

Po trafieniu na wątek końca świata w 2012 pomyślałem, że w sumie to fajny materiał na nowy temat. Jeśli są tu osoby które lubią tego typu teorie, tajemnice, zjawiska niewyjaśnione to temacik może się fajnie rozwinąć. Póki co na pierwszy ogień lećmy z tym końcem świata, zacytuje tu konkretne posty o których pisałem:
Arris pisze:
Lukas pisze:A w 2012 ma być koniec świata.
juz w 99' mowili ze w 2000 bedzie koniec swiata i latajace samochody xD
Lukas pisze:Zgadza się, ale ta teoria o 2012, to o wiele grubsza sprawa, niż z 2000.
Nie chce mi się rozpisywać - wiele przesłanek na nią wskazuje (kończy się wtedy kalendarz majów, możliwa jest wtedy zamiana biegunów ziemi i jeszcze parę innych).
21 grudzień 2012 roku - proponuję wpisać to w google.
Wyskoczyłem z tą datą dla jaj, ale mam wobec niej mieszane uczucia.
Wiele przeżyliśmy już "końców świata", ale ta teoria jest naprawdę solidnie podparta różnymi faktami i teoriami.
Czas pokaże - mam nadzieję, że masz słuszność sugerując, iż 2012 to nic szczególnego.
Jeśli o mnie chodzi nigdy nie wierzyłem w koniec świata w jakiś przepowiedniach, czyste bujdy i tak pewnie będzie w tym przypadku. Inna sprawa, że prawdziwy "koniec naszego świata" tak czy siak kiedyś nastąpi, chociażby wtedy kiedy zgaśnie Słońce a my do tego czasu nie zasiedlimy dalszych planet (jak kogoś to interesuje polecam ten filmik).

Wracając do tematu, pamiętam, że chyba najpopularniejsza teoria o końcu świata była taka, że papieżem miał zostać Niemiec, następnie czarnoskóry, a potem to już the end, no nic czekamy... :D
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
darth_julitka
Elite player
Elite player
Posty: 144
Rejestracja: 13-02-2008, 20:43
Lokalizacja: Białystok

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: darth_julitka »

ostatnio mi kumpela powiedziala, ze to nie chodziło o papieza, tylko o b. wazna osobistosc (kiedys papiez byl najwazniejsza osoba) i ze koniec świata jest blisko, bo dzisiaj najpotezniejsza jest Ameryka a jej prezydentem wybrali wlasnie murzyna xD XD XD dawno tak sie nie usmialam xD
Trening czyni rzemieślnika - mistrzem trzeba się urodzic :D
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: Mr_Editor »

Hmm... papieżem został niemiec... a prezydentem Ameryki murzyn.... jesteśmy blisko :D

Szczerze to mnie wizja końca świata nie przeraża... a czy w nią wierzę.... mam do tego dystans i raczej staram się podchodzić do tego z rezerwą...

Jako takie ciekawostki to bardziej mnie interesują zjawiska paranormalne, kryptozoologia [czy jakoś tak] i UFO
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: Lukas »

Myślałem nad założeniem tematu o roku 2012, ale ponieważ chciałem wyczerpująco go potraktować i to zwłaszcza w pierwszym poście, darowałem sobie zakładanie xd
Zwłaszcza, że słabo się wgryzłem w zagadnienie.
Temat jest bardzo rozległy, dużo źródeł, dużo interpretacji.
Już samo określenie "koniec świata" może być problematyczne ze względu na mnogość znaczeń metaforycznych, może to być koniec planety, koniec ludzkości, koniec cywilizacji, koniec obecnego porządku, poważna zmiana poglądowa, itp.
Dodatkowo wiele ruchów religijnych, które żerują na tej dacie uskutecznia dezinformację.
Jeżeli koniec świata, albo chociaż porządny przełom w skali całej ludzkości nie nastąpi około 21 grudnia 2012 roku, to już właściwie nie będzie szans na to, żebym jakiekolwiek tego typu przepowiednie brał za prawdopodobne.
Nie wierzyłem w to, że w 2000 roku wydarzy się coś niesamowitego, natomiast to, co czytałem/gadałem z ludźmi o 2012 sprawiło, że uznałem, iż jakiś przełom w skali całej ludzkości w 2012 roku jest prawdopodobny.
Część znawców twierdzi, że przełom może postępować stopniowo, a za początek przemian podają 2009 rok, chociaż jeżeliby przełom miał następować stopniowo, a jego kulminacja następowałaby w 2012, to początek przemian doń prowadzących mógł zacząć się już dawno.

Część ludzi reprezentujących poglądy New Age (chciałbym jak najbardziej uściślić - chodzi mi o część z całości rozumianej, jako New Age) uważa, iż przełom w 2012 będzie właśnie pozytywny dla ludzkości, że wiele osób pojmie i zacznie wprowadzać w życie zasady moralne.

Część ludzi uważa, że ludzkość w 2012 stanie przed wyborem, czy zwrócić się w stronę światła(dobra, rozwoju duchowego/moralnego) czy w stronę ciemności(zła, cofania się w rozwoju duchowym/moralnym). I że nie musi to być świadomy wybór!

Nie czuję się na siłach do w pełni obiektywnego przestawienia całego zagadnienia - gorąco polecam google i czytanie jak największej ilości źródeł, jak również polecam wyjść w swoich poszukiwaniach poza obręb internetu(w kierunku książek/prasy/filmów dokumentalnych/czegoś jeszcze).
Uwaga na sekty -.-




Odnośnie tematu: "Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp."
Według mnie tak sformułowany temat, to tragedia xd
Ja już nad zrobieniem tematu wyłącznie o roku 2012 grubo się zastanawiałem.
Niby można wrzucić do jednego tematu cała parapsychologię, ale z tego się zrobi straszny bajzel. Aby dokopać się do czegoś ciekawego user będzie musiał przebijać się przez posty dotyczące tematów, które go nie interesują, oraz przez sporą ilość postów, w których ludzie coś tam wyśmiewają.
Ja bym proponował w dziale "Inne" całe podforum na ten temat zrobić i chociaż z grubsza to podzielić na tematy, albo nawet podkategorie, puki to wszystko jest w zarodku.
Przynajmniej ja uważam coś takiego za konstruktywne xd
A może jak coś zrobi się raz a porządnie, to będzie to potem procentowało ;)

edit: jeszcze zapomniałem dopisać jeden argument:
Jakiś user będzie chciał założyć temat o czymś, co można zakwalifikować do parapsychologii, na co mod wpadnie, zamknie temat, a w komentarzu wklei linka do "Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.", a jak user w to kliknie, to zwątpi, kiedy na jego monitorze wyświetli się 20 stron bajzlu xd
Bardzo niefajne takie coś jest z punktu widzenia usera.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: SubZero »

Jakoś nie widzę tych 20 stron (w perspektywie) to raz, a dwa jednak mimo wszystko Homar to nie forum ogólnotematyczne czy tym bardziej związane z takimi tematami więc imho
Lukas pisze:całe podforum na ten temat zrobić
to lekka przesada ;)
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: Wawrzyn »

Popieram Lukasa...będzie straszna kaszana bo tematów z tym związanych jest sporo...
Troszkę interesuje się tymi sprawami, choć nie konkretnie końcem świata, raczej UFO i różne teorie spiskowe bardziej lub mniej prawdopodobne :)Czuję że temat będzie miał wzięcie hehe
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: Arris »

a mi jeszcze mowili ze jak Benedykt VI umrze i papieza wybiora murzyna to bedzie koniec swiata.....jest z 20 historyjek na koniec swiata i nie wiem w ktora wierzyc takie zycie =\
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: Lukas »

Sub jak zawsze sceptyczny.
Ale sceptycyzm może tylko pewne kwestie nakręcać.
Ja bym był raczej sceptycznie nastawiony względem sceptycyzmu w tej tematyce xD
Zrobienie całego podforum może pozytywnie wpłynąć na rozwój "Homara".
Przykładowy podział z grubsza jest tu: http://www.niewyjasnione.pl/
chociaż mnie ten podział nie pasuje, ale przynajmniej jest.
Można by zrobić podforum bez podziału na tematy/podkategorie, za to pozwolić, aby userzy sami zakładali tematy odnośnie węższej problematyki.
Zamykanie wszystkiego xD w jednym temacie (z całym szacunkiem) trąci dziecinadą, mimo zauważalnych dobrych chęci head admina. Zastanawiam się, czy to aż taki problem zrobić nowe podforum/dział/cokolwiek, zeby odseparować parapsychologię, psychotronikę, magię, religię ciekawostki i teorie z dziedziny techniki, historii, antropologii, fizyki, biologii, [...] od reszty forum związanego z grami. Jeżeli "Homar",to nie forum ogólnotematyczne, to co tu robi podforum/dział "Sztuka, muzyka, film" - czemu nie wrzucić tego wszystkiego do jednego tematu.
Czemu nie wrzucić całego hyde park do jednego tematu.
Można by jakiś poddział/dział, jakieś wyodrębnienie rzeczy niewyjaśnionych zrobić nawet w hydeparku, ale nie w jednym temacie, niech to nawet w koszu będzie - ale nie w jednym temacie xD
Może wrzućcie cały dział/podforum/poddział/(cokolwiek to jest) "Inne" do jednego tematu, bo to nie forum ogólnotematyczne xD
Headadmin wykazuje chęci do poruszenia bardzo ciekawej tematyki na forum, to czemu nie iść za ciosem i nie uporządkować jakoś tego wszystkiego, co ułatwi życie zarówno zwolennikom, sceptykom, jak i prześmiewcom.

Może administratorzy serwisu po prostu nie interesują się wspomnianą tematyką, jestem wstanie to zrozumieć, ale to, że ktoś się nie wgryza w tematykę, albo ze jest w tej dziedzinie ignorantem, to nie powód, aby zmuszać userów do robienia bajzlu(do czego zmusza sposób, w jaki zagadnienie jest poruszone na forum obecnie).
Ostatnio zmieniony 26-02-2009, 11:58 przez Lukas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: SubZero »

Lukas pisze:Sub jak zawsze sceptyczny.
?
Naprawdę nie wiem w jaki sposób wyrobiłeś sobie taki mój obraz... Ok, może odnośnie tego tematu nie jestem skrajnym optymistą :P ale 'jak zawsze'?
Ale ja nie o tym.
Nie wypowiadam się tu jako znawca/zainteresowany w temacie, bo przyznam szczerze mało mnie takie rzeczy interesują (ewentualnie może jako drobne ciekawostki), wypowiadam się po części jako człowiek, który na takim podforum będzie potem musiał pilnować porządku, a nie czarujmy się, dyskusje w takich tematach mogą pójść naprawdę w bardzo różnych kierunkach.
Co do 'ogólnotematyczności' forum może nieco źle to ująłem.
Zauważ, że praktycznie na każdym forum (niezależnie od tematyki i stopnia specjalizacji, nawet na forach programistycznych) jest jakiś pod-dział 'Inne' i zwykle nie zamyka się w jednym temacie. A jednak część (nie powiem że wszystko, bo świetnie sobie zdaję sprawę że tak nie jest) tematów/dyskusji w podforum 'Inne' można w jakiś (mniej lub bardziej pokrętny :P ) sposób powiązać z ogólną tematyką Honmaru (bijatyki, bijatyki online, w rozszerzeniu na ogólnie gry i gry online itp.). Tymczasem ten temat pasuje tutaj jak przysłowiowy wół do karety. Gdyby iść dalej twoim tokiem rozumowania to dlaczego nie zrobić podforum o tańcu i rzeźbie? Mimo wszystko podejrzewam, że zainteresowanie było by podobne (nie ma co się oszukiwać, to jest forum o grach i tacy ludzie tu głównie przebywają). Inna sprawa - podforum 'Sztuka, muzyka...' ma ponad 3000 postów. Czy naprawdę sądzisz, że forum o (szeroko pojętych) zjawiskach paranormalnych także się aż tak rozrośnie?
Jeszcze raz podkreślam, nie piszę tego wszystkiego bo jestem przeciwny poruszaniu takiej tematyki, po prostu mnie to nie interesuje. Jest jeden temat, jeśli faktycznie się znacząco rozrośnie to nie widzę problemu żeby go podzielić i faktycznie wyodrębnić jeśli już nie całe podforum to przynajmniej kilka osobnych tematów. Jeśli...
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: Lukas »

wypowiadam się po części jako człowiek, który na takim podforum będzie potem musiał pilnować porządku, a nie czarujmy się, dyskusje w takich tematach mogą pójść naprawdę w bardzo różnych kierunkach.
Zdaję sobie sprawę z pewnych kwestii, czego świadectwo dałem w tym temacie viewtopic.php?t=1770 .
Bo jednak są ludzie, którzy pewne kwestie traktują bardzo poważnie.
Właśnie z tego względu według mnie najlepiej byłoby NIE zamykać wszystkiego w jednym temacie.
Główny Administrator na tej stronie założył taki temat, chyba ma świadomość do czego to może zaprowadzić.
O to, że temat się rozrośnie to ja jestem spokojny xd
Tylko, że takie dzielenie będzie się wiązało potem z pracą modów, z zamieszaniem na forum, a można by zawczasu zrobić coś DOBRZE.

Dopuszczam w swoich rozważaniach również takie wyjście z sytuacji, że ta tematyka w ogóle zniknie z tego forum (kto wie, czy to by nie było najzdrowsze xd)

edit: zresztą w sumie, to wasze forum, wasz potencjalny bajzel xd
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: Action »

Powiem krótko: Wierzę, że pomysł nowego podforum to efekt przeholowania z c2h5oh. :) Naprawdę podziwiam Suba, za chęć tak łopatologicznego przedstawienia sytuacji, wg mnie każdy normalny człowiek powinien sam na to wpaść po 2min spędzonych na forum. Poważnie.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: KRELIAN »

Lukas jesteś swój ziom i w ogóle, ale spasuj z ideą subforum. Mnie osobiście mocno kręcą tego typu tematy, ale jak pokazało niejednokrotnie życie, one nadają się co najwyżej do kielona, bądź bajerowania lasek :D.

Nie mam nic do tego wątku, niech sobie żyje. Zakończy się to i tak w wiadomy sposób - chwilowa zajawka, pauza, powrót kilku postów, pauza itp. , bo przecież gdybym się mylił ten temat już dawno by istniał gotując się niczym w PKP zimą. Już większy sens miałoby zakładanie subforum o kolejnych typach gier, ale to właśnie na tym forum jest dobre, że sporo wartościowych tematów nie ogranicza się do jednej pozycji, bo i grono jest zawężone.

Zdradzę wam mroczny sekret: koniec świata trwa od jego powstania. Teraz możecie wracać do swoich przemyśleń.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: Dumian »

Lukas, trochę przesadzasz, piszesz o jakimś zamykaniu nie wiadomo czego w jednym temacie a przecież na dobrą sprawę nie ma czego zamykać. Temat założyłem, żeby sprawdzić czy w ogóle będzie jakiekolwiek zainteresowanie. Tak jak napisał Sub, jeśli zrobi się tu mieszanka różnych wątków to nie ma problemu z ich wydzieleniem do osobnych tematów.

Temat "Gry video ogólnie" też istnieje i jakoś nikt nie zamyka tematów o RPG, survival horrorach itp. a istnienie ogólnego tematu o filmach i anime nie wyklucza zakładania osobnych tematów o konkretnych tytułach, tylko, że w większości przypadków byłby to chyba przerost formy nad treścią.

W sumie chciałem jeszcze trochę dopisać ale widzę, że Krelian zabrał już głos i sprzątnął mi sprzed nosa wszystkie wątki, więc pozostaje mi tylko się pod tym podpisać. <podpisuje_sie>
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: Komandos »

Zdradzę wam mroczny sekret: koniec świata trwa od jego powstania. Teraz możecie wracać do swoich przemyśleń.
Tylko przy założeniu, ze świat ma początek :P
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Zjawiska niewyjaśnione, tajemnice, koniec świata itp.

Post autor: Lukas »

Według jednej z interpretacji pewnej przepowiedni jutro ma być powódź.
Gość najpierw przepowiedział powódź, która nastąpiła 07.07.1997:
„Kiedy spotkają się trzy siódemki kataklizm nadejdzie - wówczas i wilk się wody w Kłodzku napije.”
A później przepowiedział:
„Ale ostateczny potop nadejdzie, gdy trzy dziewiątki staną obok siebie.”
jutro 09.09.2009
Pożyjemy, zobaczymy.
Ludzie byli początkowo przekonani, że to chodzi o 1999 rok.
http://wolnemedia.net/?p=16638
http://www.nautilus.org.pl/?articlesid=1423
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”