Co sądzisz o Honmaru?

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Dumian »

Serwery często się zmieniają, więc trudno by było utrzymać taką listę aktualną, poza tym jest coś takiego ale na stronie głównej (prawe dolne menu).
Jeśli chodzi o szukanie przeciwnika wg kryterium alfabetycznie to chyba zbędne, Ctrl+F w przeglądarce jest szybsze i wygodniejsze gdy szukasz kogoś konkretnego. Inne opcje segregowania (np. WM) już bardziej mają sens, w każdym razie zobaczymy co da się zrobić, może w przyszłości coś takiego się pojawi.
PS. Na pomysły w sprawie rankingu jest przeznaczony osobny temat no ale już niech będzie tutaj, zawsze to jakaś wskazówka w celu ulepszenia strony;).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Dragonal
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 07-02-2009, 17:24

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Dragonal »

Witam.
Według mnie Honmaru, to świetny serwis. Jeśli można coś zasugerować, to poszerzenie działu Download, chodzi głównie o bijatyki na platformę PC. Jak wiadomo, na bijatyki wydawane na PC'ta, to generalnie rzadkość, dlatego też dobrze by było zebrać je wszystkie, w jednym miejscu, łącznie z tymi, całkowicie nieznanymi pozycjami.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: SubZero »

Problem w tym, że większość z tych gier jest chroniona prawami autorskimi, co raczej uniemożliwia ich publikowanie na stronie (że już nie wspomnę o potrzebnym miejscu na serwerze). Jeśli pojawia się jakaś darmowa produkcja z tego gatunku warta polecenia to oczywiście staramy się ją umieścić w miarę możliwości.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: kemot722 »

Dragonal pisze:Jak wiadomo, na bijatyki wydawane na PC'ta, to generalnie rzadkość
Niestety rzadkością jest też tryb online w bijatykach PC, a serwis ma w końcu w nazwie "Fighting Online Center" :)
Wiele z tych ciekawszych bijatyk wydanych na PC, zostało wydane na inne platformy, których emulacja pozwala grać po sieci.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Action »

kemot722 pisze:a serwis ma w końcu w nazwie "Fighting Online Center"
"Nie oceniaj książki po okładce" ;)
Awatar użytkownika
Kage Maru
Beginner
Beginner
Posty: 19
Rejestracja: 19-02-2009, 17:59

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Kage Maru »

Stronka i forum jest spoko.Na stronce jest dość dużo gier z opcją Online do ściągnięcia ale ja bym dał jeszcze,np.:Tekken 1,Virtua Fighter 3 (Wątpie czy na sie na emu DC grać online ale co mi tam),Fighting Vipers i jakieś gry w których nie zachodzi wymiana ciosów (Są już chyba takie ale mało ich jest).
Jestem Kage Maru
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: gascan »

Witam nie pamiętam czasów świetności tego serwisu, być może takich czasów nawet nie było.
Mam na myśli stronę główną serwisu. Zapewne dostrzegacie ,że strona jest trochę przeterminowana ,zarówno technicznie jak i zawartość.
Shoryuken też jeszcze niedawno miał zastój ale ktoś się za to wziął i stronę w nowych szatach aż chce się odwiedzać. Widzieliście kiedyś jakąś popularną stronę chętnie odwiedzaną z ciemnym layoutem?
Jest teraz moda na formę strony jako blog co nie jest do końca złe ale też nie idealne.

Sam już nawet na główną Honmaru nie wchodzę bo niusy są strasznie rzadko ,a jak już się pojawi to jest przeterminowany. Mam linka od razu do forum.
Pełno pustych działów lub nie kompletnych pewnie ktoś miał słomiany zapał i oczywiści olał sprawę. No i samych działów jest za dużo. Czcionka tych wszystkich artykułów jest za mała i za dużo tego tam jest, żeby coś przeczytać z paska z lewej strony muszę się skupić i czytać po kolei ,a dział powinien się rzucać w oczy ,a przede wszystkim forum.
Po co komu od lat te same informację o jakichś bijatykach które już są ograne na wszystkie sposoby. Olałbym to zupełnie na waszym miejscu. Może jakąś skróconą encyklopedię?
Teraz liczą się świeże niusy i artykuły żeby ktoś wchodząc miał co poczytać ,a nie zawsze to samo. Nawet kilka niusów dziennie ,rozumiem ,że może komuś się nie chcę czy nie ma kogoś kto by się tym zajął ale to już wasz problem jako poważnego serwisu.
Niusów ze świata bijatyk jest pod dostatkiem - znam strony tylko np. o KoFie i są aktualizowane prawie co dzień. Pewnie o samym Tekkenie można codziennie pisać niusy ;)
Nazwa "Honmaru" brzmi i ogólnie jest spoko - chociaż tyle pozytywnego udało mi się dostrzec. Pozdrawiam.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Dumian »

"Przestarzałość" strony i działów wynika nie z tego, że strona została zaniedbana, tylko z tego, że taka właśnie miała być. Te ograne na wszystkie sposoby bijatyki to właśnie tytuły w które gra (grało) się na Kaillerze, a o to chodziło przy powstawaniu Honmaru. Czasy świetności serwisu to czasy Tekken 3 Online, kiedy jako pierwsi na świecie zaczęliśmy się tym poważniej zajmować. Wraz z rozwojem forum na stronie zaczęły pojawiać się też inne bijatyki i przy okazji bieżące newsy od czasu do czasu, co pełnej świetności chyba nigdy nie nabrało, bo było tak jakby naturalną konsekwencją rozwijającej się tematyki forum (bijatyki ogólnie) a nie zamierzonym działaniem. Piszę to wyjaśnienie bo bez tego faktycznie obecny wygląd i forma strony przy "takiej sobie" częstotliwości newsów (brak ludzi) może nasuwać, że strona zatrzymała się w czasie 20 lat temu.

W każdym razie dzięki za posta i wszystkie uwagi :)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Lukas »

http://www.flash-chat.pl/
Można by zrobić takiego chata na honmaru.
Wydaje mi się, że byłby bardziej oblegany, niż kanał irc.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Action »

Patrząc na frekwencje IRCa z ostatnich tygodni i biorąc pod uwagę ostatni taki projekt "flashchata" - nie wydaje mi się. :) Zresztą, bramka irc na stronce działa identycznie jak ten chat.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Dumian »

Różnica polega na tym, że tam mamy czat flashowy, a bramka IRC jest w javie, ale to i tak bez większego znaczenia bo od kiedy jest mIRC Honmaru Edition to dostępność do naszego kanału stała się już w ogóle ekstremalnie prosta i wygodna, więc teraz rozchodzi się tylko o chęć "czatowania" i frekwencję.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
juba1993
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13-04-2009, 15:28

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: juba1993 »

według mnie to świetny pomysł tym całym Honmaru.:D chwała wam za to:P
Awatar użytkownika
Damix
Elite player
Elite player
Posty: 198
Rejestracja: 15-12-2008, 05:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Damix »

A honmaru jest spoko....jakby Dumian nie zrobił tej strony to bym nie zapoznał się z innymi Tekkenowcami:D
NieZaczaisz Clan
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Dumian »

Z okazji czwartych urodzin Honmaru każdy kto dzisiaj odwiedził stronę i trafił do tego tematu może, zupełnie za darmo, otrzymać ułaskawienie od dowolnego ostrzeżenia otrzymanego na forum. Chętni proszeni są o zgłoszenie do mnie na priv (GG, PW, obojętnie). Taki mały bonus ;)

Oferta ważna tylko dzisiaj lub do wyczerpania asortymentu ;-)

:urodziny: :pifko2: :drunk: \:D/ :yay:
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Aserot »

Wow to już 4 lata proponuje w przyszłym roku zorganizować jakiś zlocik co wy na to :D.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona, forum, sociale”