Sztuki walki, martial arts itp.

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Sifu Wojciech Adamusik, którego tekst zapodałeś, powiedział m.in. do mnie (podczas treningu), że
Dan Inosanto to Chodząca Encyklopedia Sztuk Walki
.
D. Inosanto cały czas trenuje sztuki walki, głównie JKD i systemy filipińskie, ale nie tylko i zdaje sie nie zwracać uwagi na wiek.

BTW: Inosanto w sieci -> INOSANTO ACADEMY
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

Filmik pokazuje wszechstronność nunchaku :P - http://www.smog.pl/wideo/24348/lepszy_niz_bruce_lee/

a tu dwie małpy pokazują jak nie należy używać nunchaku- http://www.smog.pl/wideo/11549/walka_z_ ... _nunczako/
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Lukas »

Jakby się nad tym zastanowić, to oba te filmiki pokazują, jak nie należy używać nunchaku.
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Primo »

Lukas pisze:Jakby się nad tym zastanowić, to oba te filmiki pokazują, jak nie należy używać nunchaku.
No to jest i trzeci :D (1:19)



Tak wogóle to co do całości tego filmu, to jeśli to są jaja to goście mają u mnie mistrza bo prawie oplułem monitor ze śnmiechu xD
Jeśli nie.... to jest poważna sprawa o_o

edit:
już wiadomo jakie filmiki na YT w wolnym czasie ogląda R. Murat
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

już wiadomo jakie filmiki na YT w wolnym czasie ogląda R. Murat
A to ciekawe, możliwe, że tsunami nie pochodzi od karate tylko właśnie od stylu małpy :P To by wyjaśniało akcja typu-
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Primo »

Lukas pisze: Może ten typ by się nadał na mokujina (nie wiem co on ma w głowie, ale możliwe, że trociny).
No i ten 'drewniany" odgłos, kiedy jego goleń uderza w cel.

Post z tematu o pełnometrażowym filmie Tekken ale odpisze tutaj żeby nie ciągnąć offtopu.

Jak dla mnie gość miażdży i nie chciałbym się z nim zdeżyć piszczelem. Czy ma trociny w głowie? Raczej niezły zapał do treningu, bo inaczej by znaczyło że mnisi z Shaolin to również debile :D

Takich agentów jest więcej na sieci, szkoda tylko że najprawdopodobniej z prawdziwą ideą sztuk walki i samoobrony mają oni niewiele wspólnego, no chyba że chcą się czuć bezpiecznie na meczach wyjazdowych swoich ulubionych drużyn piłkarskich --__--

Tak czy inaczej nigdy bym się nie spodziewał że gość tej postury (i dizajnie :P ) potrafi tak kopać, co prawda rozrzuca gardę i powrót do pozycji trwa u niego tydzień ale o_o



no i rozciąg
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Jak ktoś lubi, że piszczel robi mu sie gruby i w ten sposób robi wrażenie utwardzonego, to na starość mu kość od środka pustoszeje. Lekarz na obozie co byłem powiedział, że jeśli ktoś w ten sposób kość utwardza, to ona sie robi sie szersza, ale pusta w środku i na starość łatwo o poważne uszkodzenie - "pusta" kość słabo sie odnawia jak pęknie.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

No nieźle popaprany ten kolo, za dużo Krwawego Sportu się chyba naoglądał :P Utwardzanie ma sens tylko jeżeli chodzi o pięści, z tym, że trzeba uderzać w coś miększego niż sama kość (np. worek treningowy, książka telefoniczna), a najlepsze i najbezpieczniejsze są pompki na pięściach. Utwardzanie piszczeli nie ma sensu bo kości te są dostatecznie twarde, żeby wyrządzi krzywdę przeciwnikowi, no chyba że ktoś chce metalowe słupy wyginać :P

Tutaj macie przykład jak może się skończyć utwardzanie-
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Lukas »

hahahah xD
Jeżeli uderzasz kością o coś twardszego, niż kość, to sobie niszczysz kość.
tu masz jeszcze "wzór do naśladowania":


Najfajniej by się było wogóle nie zderzać piszczelami, po to są właśnie nagolenniki na treningach.
Co do ludzi z Shaolin, to oni sobie niszczą nerwy, przez co nie odczuwają bólu naprzykład w palcach dłoni.
To, że nie odczuwają bólu, to nie znaczy, że sobie nie niszczą organizmu...
Zresztą nawet ludzie "utwardzający" się na kung-fu powiedzą ci, że to proces długotrwały i nie powinno się z niczym śpieszyć, uważają oni, że karate jest odarte z wielu ważnych dla zdrowia elementów "utwardzania".
Jak się wali piszczelem o coś twardego, to nerwy również obumierająw tym miejscu, przez co nie odczuwa się bólu, do tego może wystąpić:
-zapalenie okostnej,
-martwica okostnej,
-rak okostnej,
-zapalenie / ropienie kości,
-rak kości,
-martwica kości,
-okostna wogóle może w tym miejscu zejść z kości, przez co taka noga po złamaniu może się nie zrosnąć,
-osłabia się struktura całej kości,
-kość ulega odkształceniom
-miejsca uszkodzone, przez takie "utwardzanie" wypełniają się zwapnieniami, kość w dotyku zaczyna przypominać dosłownie grzebyk
-dochodzi do zrzeszotnienia kości
to tak na szybko - nie chce mi się szukać więcej, bo pewnie jeszcze coś można by dopisać.

Tego typu problemy mogą mieć zawodnicy Muay Thai, którzy odbyli setki walk zawodowych bez nagolenników, w których to właśnie zderzali się piszczelami (kością o kość też nie jest za zdrowo)
Na treningach Muay Thai w Tajlandii, jak sparują, to tylko w ochraniaczach.

Nie wiem po co ja to piszę, jak ktoś to zrobił już lata temu i to o wiele lepiej:



http://www.sfd.pl/%5BART%5D_Mity_utward ... 48656.html
http://www.sfd.pl/FAQ-t406746.html
http://www.sfd.pl/%5B_F_A_Q_%5D_Najcz%C ... 23788.html
są tam całe artykuły z jednej z najpopularniejszych stron o sztukach walki w Polsce (według mnie najlepszej) : http://itf.prv.pl/ , która w tej chwili nie działa, a na której była kupa merytorycznej wiedzy. ech :/

na sfd.pl temat "utwardzania" jest wałkowany na okrągło - wszystko przez filmy
Czerpanie swojej wiedzy z filmów sensacyjnych i uskutecznianie tego w realu może się okazać fatalne w skutkach.

Edukacyjny film o "utwardzaniu":
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Primo »

Lukas pisze: Nie wiem po co ja to piszę, jak ktoś to zrobił już lata temu i to o wiele lepiej:



http://www.sfd.pl/%5BART%5D_Mity_utward ... 48656.html
http://www.sfd.pl/FAQ-t406746.html
http://www.sfd.pl/%5B_F_A_Q_%5D_Najcz%C ... 23788.html
są tam całe artykuły z jednej z najpopularniejszych stron o sztukach walki w Polsce (według mnie najlepszej) : http://itf.prv.pl/ , która w tej chwili nie działa, a na której była kupa merytorycznej wiedzy. ech :/
Widzisz, ja nie wiedziałem więc dobrze że napisałeś. Swoją drogą dzięki za ciekawe linki.

Jedyny kontakt z utwardzaniem miałem kiedyś dawno temu na karate o ile można do tego zaliczyć pompki na kościach i uderzenia w makiwary, tyle że dosyć miękkie. Nie wiedziałem jakie są następstwa takiego treningu, ale nie spodziewałem się że są aż tak destrukcyjne, zmylili mnie się nieco ci mnisi, bo miałem o nich opinię że wiedzą co robią.
Nigdy nie pogłębiałem tego tematu bo mnie średnio interesował , również sam nie trenowałem w ten sposób, dlatego właśnie miałem złudne pojęcie o tym... "wszystko przez filmy" :].

Dzięki za wyczerpujące argumenty, przekonaliście mnie

:ok:
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

Tego typu problemy mogą mieć zawodnicy Muay Thai, którzy odbyli setki walk zawodowych bez nagolenników, w których to właśnie zderzali się piszczelami (kością o kość też nie jest za zdrowo).
Ja akurat znam się trochę na Muay Thai i te setki walk to chyba tylko w twojej wyobraźni są :P Są zawodnicy którzy mają ponad 100 walk, ale to już jacyś wymiatacze z Tajlandii. Normalni zawodnicy nie staczają więcej niż kilkadziesiąt walk w karierze.
No i jak sobie wyobrażasz to zderzanie piszczelami? Znowu ktoś się chyba za dużo filmów naoglądał :hyhy:
Jedyny kontakt z utwardzaniem miałem kiedyś dawno temu na karate o ile można do tego zaliczyć pompki
Wiesz, pompki na pięściach to podstawa w sztukach walki (w wushu też) i raczej ich działanie nie jest bardzo destrukcyjne dla kości. Inaczej wszyscy mistrzowie kung fu/karate z kilkudziesięcioma latami treningów na karku by byli kalekami, a tak nie jest.
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Primo »

Komandos pisze:
Jedyny kontakt z utwardzaniem miałem kiedyś dawno temu na karate o ile można do tego zaliczyć pompki
Wiesz, pompki na pięściach to podstawa w sztukach walki (w wushu też) i raczej ich działanie nie jest bardzo destrukcyjne dla kości. Inaczej wszyscy mistrzowie kung fu/karate z kilkudziesięcioma latami treningów na karku by byli kalekami, a tak nie jest.
Nikt nie mówił że nie jest. Dodatkowo można to uzupełnić cytatem z SFD
pompki na kościach to cenne ćwiczenie - ze względu na stabilizację nadgarstka przy uderzeniach. Nie zwiększy jednak twardości pięści.
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Lukas »

i te setki walk to chyba tylko w twojej wyobraźni są
Wymiatacze z Lumpinee mogą mieć nawet i ponad 400 zawodowych walk na koncie...
Normalni zawodnicy nie staczają więcej niż kilkadziesiąt walk w karierze.
Co rozumiesz pod pojęciem "normalni zawodnicy"?
Jacykolwiek zawodowi zawodnicy, to są ludzie SZCZEGÓLNI.
Oczywiście problemy związane z obiciem kości mogą występować po kilkudziesięciu walkach (teoretycznie mogą i nawet po jednej), ale chyba zgodzisz się, z tym, ze im więcej walk, tym większe ryzyko wystąpienia powikłań.
No i jak sobie wyobrażasz to zderzanie piszczelami? Znowu ktoś się chyba za dużo filmów naoglądał :hyhy:
Odnośnie oglądania filmów, to mnie osobiście denerwują sceny walk na filmach, więc filmy typu "Krwawy Sport" przełączam. Za mało w tym dla mnie logiki, te walki bez reguł są za mało podobne do tego: http://www.mmaroot.com/fedor-emelianenk ... -25-video/
a w formule MMA i tak są reguły...
Jedyne filmy jakie jestem wstanie przemęczyć, a w których występuja sceny walki to Matrixy, ze względu na baaardzo duży sentyment.

Zderzenie piszczelami wyobrażam sobie mniej więcej w taki sposób:
Jeden zawodnik kopie low kicka na udo, drugi zawodnik wykonuje blok, unosząc nogę, w wyniku czego obaj zawodnicy zderzają się piszczelami.
Przyglądnij się kiedyś. Sytuacja ta występuje na przykład tutaj:

Jak już wspomniałem o MMA, to polecam ten artykuł:
"Walki w klatkach – prawdy i mity"
http://www.jodan.grap.prv.pl/mma/faq.html
jest tam wprawdzie nieszczęśliwie sformułowane jedno zdanie, z którego mogłoby wynikać, że w kickboxing'u występują uderzenia łokciami, ale to chyba po prostu błąd w sformułowaniu zdania, a nie faktyczne przekonania autora, niemniej jednak cały ten artykuł jest bardzo dobry.


P.S. Zauważcie, że wytrzymałem i nie wyskoczyłem z ideą tworzenia podforum o sporcie xD
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Po 2 latach starania się aby wyleczyć się z capo i zapomnieć o niej podnoszę białą flagę wielkości prześcieradła. Axe Capoeira! Axe berimbau!

A po dwóch latach bez treningów po wczorajszym czuje każdy mięsień i... jest cudownie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Primo »

Ciesze się że "wróciło" :) . Akurat znowu rozpoczyna się sezon na skakanie na trawce, więc jak bedziesz akurat w Warszawie to w zasadzie co weekend, o ile pogoda w miarę, zbierają się ludzie na polach mokotowskich i jest otwarta roda. Jak by co to dawaj znać ;). Wiecej szczegółów na gronie Beribazu w temacie "pola".

i jeszcze coś na co czekałem od bardzo dawna:



zawsze chciałem tą technike zobaczyć w akcjii, a szczególnie na ringu zawodowym :padam:
iTrick2Kill !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”