Street Fighter IV

Subforum najpopularniejszej serii bijatyk 2D będącej znakiem rozpoznawczym firmy Capcom

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: gascan »

Nie wygląda mi to na historię ze SF IV. Nawet na anime mi to nie wygląda wsumie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: SubZero »

To jest jakiś amerykański syf, który nawet koło SF4 nie leżał na półce. Anime do SF4 robią Japończycy (konkretnie Studio 4C).
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: gascan »

Widziałem tylko anime z podstawowej wersji gry może w limitowanej jest coś więcej o Ablu bo tam dodają chyba na osobnej płycie. Zaintrygowała mnie ta postać pomimo poziomu anime i naiwnej fabuły :)
Amnezja, judoga,rękawice do MMA, biblijne imię, eksperymenty na dzieciach, klonowanie hmmm
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: SubZero »

Do wersji PS3 dają film na Blu-ray'u a do X0 jest płytka video odtwarzana z poziomu konsoli (nie wiem dokładnie jaki format, ale nie jest to standardowe DVD).
A jak interesuje cię Abel, to ma być jeszcze 4-częściowy komiks opowiadający historie właśnie nowych postaci (Abel, Viper, Rufus, El Fuerte).
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Street Fighter IV

Post autor: kemot722 »

Ja czekam na wersję PC by móc Abla wreszcie obczaić. Brakowało mi postaci takiej jak on w SF - Judo i MMA w jednym (MMA z naciskiem na skille Judo) :D

Chętnie dorwę komiks o Ablu i cokolwiek sie jego tyczy ;)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Action »

W SF3 jest jego odpowiednik - Alex.

a sam design Abla jest ponoć wzorowany na Fiodorze Jemieljanienko, zawodniku MMA, który jest bardzo popularny w Japonii.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Komandos »

No faktycznie Abel podobny do Fedora :D Jest tylko taki mały szczegół, że Fedor jest mistrzem w sambo a nie judo.
Anime które miałem okazje zobaczyć (chyba to z wersji limitowanej) jest prequelem do wydarzeń znanych z gry. Abel pojawia się tam tylko na kilka sekund, za to dużo można się dowiedzieć o C. Viper, ale na razie za dużo nie wyczaiłem z wiadomych przyczyn :P
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Street Fighter IV

Post autor: kemot722 »

Action pisze:W SF3 jest jego odpowiednik - Alex.
Nie przypasował mi Alex w SF3. Tam przyjemniej mi sie gra Sean'em - ma kopnięcie (d,d/p/p+K) podobne do tego Ablowego :)

Jeśli Abel miałby mi nie przypasować (czy każda inna nowa postać), to wracam do postaci z którą sie zżyłem - Yoga Master :P

BTW: Dzięki za info o tym Fiodorze z MMA.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: SubZero »

Akurat właśnie Abel jest jedyną męską postacią, która mi w miarę w SF4 podchodzi. Trochę możliwości mieszania z tymi jego chwytami i 'rollem', zawsze można się trochę pobawić :P
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: gascan »

Ja Ablem ostatnio gram "for fun" bo ciężko mi coś nim ugrać dlatego że to zupełnie nowa postać. Trzeba się nieźle nagimnastykować. Zauważyłem też ,że wiele osób nie ma pojęcia jak grać na Abla ,a nawet nie wiedzą jak blokować ten jego banalny trzy ciosowy cios(Change Of Direction).
Inny jego cios" dół,tył,noga" to jeden z lepszych ciosów w grze którym zawsze każdego można zaskoczyć.
Poza tym standardowy dla Abla Crossup z j.MK, cMP, Change Of Direction(które banalnie cancelujemy w Supera jak mamy naładowanego) i można nim hasać.

Co do Fiodora to chyba Abel nie jest na żadnym szczególnym zawodniku MMA wzorowany. Jego ubiór jest charakterystyczne ogólnie dla MMA. Najczęściej spotyka się ubranych tak Sambistów ale również na treningach BJJ ludzie tak trenują.

Edit: Jednak Abel to zawodnik MMA wywodzący się z Judo wg. Prima Guide:
Martial Arts Style: Mixed martial arts with a focus
on judo
ObrazekObrazek
Fire_Fist
Beginner
Beginner
Posty: 9
Rejestracja: 26-12-2008, 11:13

Re: Street Fighter IV

Post autor: Fire_Fist »

Wersja, że Abel to Charlie odpada, Nash razem z Ablem występuje na jednej ze stron komiksu o SFIV :] :
Obrazek
Może Abel jest zamieszany w zaginięcie Nasha :looka:
Zaliczam glebę wstaję idę dalej
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Komandos »

W komiksie Abel wspomina, że stary przyjaciel jego ojca (nie prawdziwego) Charlie Nash miał misję zniszczenia laboratorium S.I.N (nie wiem co to jest, nie czytałem wcześniejszych komiksów) i tam go znalazł. Abel był tam niby jakimś szczurem doświadczalnym i nie pamięta nic z tego okresu. Potem został najemnikiem. Teraz szuka niejakiego Vincenta który może coś wiedzieć na temat jego przeszłości.
A to, że poznał Sonic Booma wydaje się jasne, Nash miał taki sam specjalny atak i pewnie go użył przy niszczeniu tego całego laboratorium :P
Fire_Fist
Beginner
Beginner
Posty: 9
Rejestracja: 26-12-2008, 11:13

Re: Street Fighter IV

Post autor: Fire_Fist »

Jestem ciekaw co stało się z Nashem po tym jak wpadł razem z biosnem w przepaść (było to pokazane w komiksie).
Komandos skąd można dorwać komiks SFIV ? :D
Zaliczam glebę wstaję idę dalej
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Komandos »

Fire_Fist pisze:Jestem ciekaw co stało się z Nashem po tym jak wpadł razem z biosnem w przepaść (było to pokazane w komiksie).
Komandos skąd można dorwać komiks SFIV ? :D
Na razie jest tylko jeden. Napisz do mnie na gg to ci dam linka, bo na forum nie powinno się takich rzeczy podawać. Aha no i komiks jest oczywiście w języku angielskim ;)

EDIT:

Jest już anime po angielsku
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Komandos »

dostalem nawet od Dana...
Action nie masz czym się przejmować, mnie Gascan dzisiaj sprał Danem ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Street Fighter”