Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Nie no, w Akatsuki Blitzkampf jest zakonnica nieco inna od Rosette, więc to chyba nie o nią chodzi, ale nie pamiętam aby Anonym występowała w jakimś anime;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

z gory sry za dp, ale to pilne dla mnie:P

Potrzebuję namiarów na Bubblegum Crisis Tokyo 2040 z japońskim dubbingiem (wszędzie widzę albo angielskie albo rmvb;(). Najlepiej w avi kodowane mpeg4 (aby X0 to pociągnął), ale może też być ogm, mkv i inne dobre jakościowo formaty:). Może być torrent, ale aby miał zadowalającą liczbę seedów :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Ciężka sprawa... LIME to wydało, ale poza IRCem może być problem dorwać jakieś źródła.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

na allucu pamiętam były linki przekierowujące na wszystkie odcinki Bubblegum Crisis z japońskim dubem ... aleto dawno temu sprawdzałem, więc czy nadal są to nie wiem
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Arris »

Yamada pisze:Nie no, w Akatsuki Blitzkampf jest zakonnica nieco inna od Rosette
tak...jest fajniejsza!!! :O niezla jest rosette dzieki Sub za to anime ^3^
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Dorwałem to Bubblegum w .ogm i dual audio. Niestety na szmelcowym rapidzie z którego sensownie mozna ściagać praktycznie tylko w nocy (no, czasami od święta w dzień). No, ale lepsze to niż nic;].
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

No więc, Clannad After Story zaliczony (jeszcze 2 odcinki w planie, ale to tylko 'bonusy', główna fabuła się skończyła).
Dalej będzie spoiler więc...
[Spoiler ]
Pierwszy sezon zakończył się ładnie, po chrześcijańsku, happy-endem... (bleh, ale czego się spodziewać). No i tu drugi sezon jest zaskoczeniem. Albo raczej mógłby być. Ale po kolei. Do +/- połowy serii mamy standardową sielankę, chociaż powoli jakieś przebłyski przyszłych problemów się pojawiają. Od mniej więcej 14 epizodu robi się ostro. Choroba Nagisy znowu daje o sobie znać, potęgowana dodatkowo faktem, że ta jest w ciąży (scenka, gdy Nagisa informuje rodziców, że 'oczywiście, konsumują z mężem swój związek' jest imo jedną z najlepszych w całej serii :D ). W epku 16 pojawia sie Ushio - córka Nagisy, przy czym jej pojawienie się jest dość 'kosztowne'. Przez następne kilka odcinków Tomoya próbuje sobie radzić z tym co się stało, co jednak wychodzi mu dość średnio (gdzieś w tym okresie dzieje się akcja Clannad The Movie). Tak jest aż do momentu gdy Sanae (matka Nagisy jakby ktoś nie pamiętał :P ), do tej pory zajmująca się wychowaniem małej Ushio (która nawiasem mówiąc jest czystą matką ;) ) wysyła ojca z córką na wakacje. Tomoya w końcu odkrywa jak to jest być ojcem, blah, blah, wszyscy żyją długo i szczęśliwie... taa jasne. Wszystko jest fajnie aż do chyba 19 odcinka, w którym okazuje się, że Ushio odziedziczyła chorobę po matce... Tak docieramy do odcinka przedostatniego, w którym to w końcu staje się to co stać się musiało. Później mamy ostatni odcinek i co? I oczywiście Key musiał wpie*dolić happy-end (a miało być tak pięknie). Nie no czepiam się :P zakończenie jest całkiem przyjemne, dostajemy w końcu wyjaśnienie (może nieco mgliste) kim są dziewczynka i 'robot' z 'pustego świata' i teraz dopiero wszyscy żyją długo i szczęśliwie :)
A jako bonus w drugiej połowie odcinka dostajemy 10 minut z ... Fuko :D która wcześniej wybudziła się ze śpiączki, ale której charakter nie zmienił się ani trochę :D
Ogólnie podsumowując standardowy Key, więc doświadczeni w tej kwestii wiedzą mniej więcej czego się spodziewać, co jednak w moich oczach niczego tej serii nie ujmuje.


Jak tak już piszę, to przy okazji skończyłem też Chaos;Head. Zarys fabuły podawałem kilka postów wcześniej.
O ile pierwszy ep nie był może jakiś mega zachęcający, to jednak cała seria coś w sobie ma biorąc pod uwagę, że wciągnęła mnie na tyle że 11 odcinków obejrzałem w dwa wieczory.
Faktycznie fabuła jest dość mocno poshizowana, a im dalej tym lepiej. Poza Rimi (laska z różowymi włosami z pierwszego odcinka) poznajemy (w takich czy innych okolicznościach) jeszcze kilka innych dziewczyn (a co, w końcu adaptacja VN), z których każda nieco inaczej tłumaczy (sobie i nam) aktualnie rozgrywające się wydarzenia. Ogólnie w całej historii rozchodzi się o
[Spoiler ]
maszynę, która za pomocą fal elektromagnetycznych kierowanych bezpośrednio do odpowiednich ośrodków mózgu potrafi wpływać nie tylko na zmysły danej osoby, ale nawet bezpośrednio nią kierować. Ogólnie matrixowo i w ogóle :P
Całe rozwiązanie historii i wytłumaczenie co i jak zawiera się w ostatnich dwóch odcinkach i kilka ciekawych motywów się tam znajduje.
Jak ktoś lubi pokręcone historie (z lekką domieszką komedii) to powinno mu się spodobać.
Dodatkowo w końcowej fazie jest fanowskie tłumaczenie gry Chaos;Head, więc można sobie historię uzupełnić.


Dobra styknie na dzisiaj, bo już jutro się zrobiło :P a mi tu elaboraty wychodzą.


Btw. Wiecie, że na AXN Sci-Fi leci Kapitan Tsubasa w oryginale z PL napisami? Jak ktoś ma możliwość to niech nagrywa dla społeczności :D
Ostatnio zmieniony 15-03-2009, 11:21 przez SubZero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zachariasz
Elite player
Elite player
Posty: 138
Rejestracja: 16-09-2007, 21:43

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Zachariasz »

Anime jest shizyczne bo jak to przy seinenach bazujących na VN bywa bez znajomości oryginału za bardzo nie wiadomo o co tam biega :/

Ogólnie jest to dobra produkcja, na tyle aby zachęcić do przeczytania opowiadania, ale uważam że można było się bardziej postarać. Ze wszystkich zakończeń wybrano chyba to najbardziej shounenowe :\

A skoro już mówimy o VN to jeszcze dodam, że tłumaczenie to nie wszystko o co możemy uzupełnić grę - jest jeszcze np. bardzo ciekawy patch xD

Kod: Zaznacz cały

 http://chomikuj.pl/Zachariasz/Galeria/Ch*c3*a4os*3bHEAd/Underwear+patch/bu
Hasło:WnukiEzechiela


A różowa loli nazywała się Rimi :foh:

@down
Mea culpa pisałem ten post przed zaśnięciem, a nie tuż po obudzeniu więc :kwasny:
Ostatnio zmieniony 15-03-2009, 13:21 przez Zachariasz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Fakt, mój błąd, Rimi nie Rumi :P ale czy ona jest loli to bym polemizował :P
Btw. coś ci się dwa razy to samo napisało, więc poprawiłem ;)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Dumian »

SubZero pisze:na AXN Sci-Fi leci Kapitan Tsubasa w oryginale z PL napisami
Fajnie, może ktoś się za to weźmie bo teraz sporą część odcinków dorwać można jedynie z hiszpańskim albo niemieckim dubbingiem.
Obrazek
:]
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Właśnie sobie obejrzałem Sky Crawlers. I jestem bardzo rad, że postanowiłem na tym właśnie filmie przeprowadzić experyment i podłączyć laptopa do kina domowego i 32'' LCDka :D ale po kolei.
Film powstał na podstawie serii opowiadań autorstwa Hiroshi Mori (czy też MORI Hiroshi, jak sam nalega by go nazywać :P ).
Krótki zarys fabuły:
po wielu latach wojen ludzkość w końcu osiągnęła pokój. Jednak ludzie nie potrafią żyć bez konfliktów, więc nową rozrywką są 'symulowane' wojny, prowadzone (a może raczej aranżowane) przez prywatne firmy, głównie za pomocą lotnictwa. Co zaraz na początku przyciąga uwagę to to, że pilotami są... dzieci. No dobra bardziej nastolatkowie.
Akcja rozpoczyna się w trakcie konfliktu pomiędzy dwiema korporacjami: Rostock (mające swą siedzibę w Europie) i Lautern (z siedzibą w Ameryce Pn.).
Do bazy Rostock przybywa nowy pilot Yuuichi Kannami.
Fabuła jest nieco zakręcona i nie wyjaśniona dokładnie prawie do samego końca, ale nie będę więcej pisał żeby nie spoilować ;)
Pytanie dlaczego zmiana 'trybu' oglądania ze standardowego na monitorze na TV miała by coś zmienić?
Odpowiedź: Production I.G. + Mamoru Oshii = szczęka na ziemi.
Obraz i animacja jest niesamowita. O ile postacie nie wyglądają jakoś szczególnie wypaśnie (design nieco podobny do Pale Cocoon) o tyle samoloty i krajobrazy powodują permanentny efekt :szok:
Szczególnie sceny walk wyglądają masakrycznie, a niektóre sceny wyglądają jak film fabularny a nie animacja (-> przelot nad klifem = :padam: ).
Do tego dochodzi nieco oszczędna ale mimo tego cudna muza (Kenji Kawai - i wszystko jasne).
Wspominałem już o genialnej animacji pojedynków powietrznych? Co prawda nie ma ich aż tak wiele, ale to co jest zachwyca.
A i pamiętacie, że akcja jest bazowana w Europie? Pod koniec (no może nie aż tak pod koniec) filmu radzę się dobrze przyjrzeć (i przysłuchać -> scenka powrotu Yuuichi'ego i Kusanagi z baru) - taki mały prezencik :P
Podsumowując mogę powiedzieć, że to jedno z tych anime, dla których opłaca się ciągnąć te 4GB Blu-ray ripa ;) co jednak nie oznacza, że ważny tu jest tylko obraz.
Baj de łej, Sky Crawlers zdobył nagrodę Future Film Festival Digital Award podczas zeszłorocznego, 65. Festiwalu Filmowego w Wenecji. Jest to nagroda dla najlepszego filmu wykonanego w technice cyfrowej.
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Widać ze teraz bedzie na podstawie mangi - i dobrze (aczkolwiek nadal 'stare' anime uważam za swietne).

K', masz info kiedy startuje Hatsukoi Limited?

Sub, pamiętam ze na mnie wrażenie i to spore zrobił pierwszy Ef w HQ na LCD 32'' + kolumny z uwagi na fenomenalną reżyserię i świetny OST - także wiem co czujesz :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Yamada pisze:K', masz info kiedy startuje Hatsukoi Limited?
Niezawodne AniDB mówi, że 12.04.2009 :)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

O, kwestia 2 tyg, sweey;].

Kolejne pytanko /prosba.

Michiko to Hatchin - potrzebuję namiarów na to anime, najlepiej standardowo avi. Na sieci mozna znaleźć to w mkv w 720p z subami grupy BSS - moze byc, ale niech ktos mi poda jakich kodeków potrzebuję aby to płynnie puścić (mam desynch obrazu z dźwiękiem, a samo video tnie - mam k-lite 4.7 + AC3 i inne mkv mi śmigają bez problemów, a to nie chce chodzic dobrze i ciul). Proszę o pomoc bo sie napaliłem na to anime bo to ziomkow od samurai Champloo;].
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”