Gry video - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

Ja jeszcze powrócę chwilowo do tematu FPS.

Po dłuższym pograniu w Killzone 2 mogę spokojnie stwierdzić, że elementami rzutującym na innowację w gatunku nie są ani świeże patenty pokroju specjalnych mocy, kombinezonów, zatrzymywania czasu itp - wszystkie te motywy, choć w pewien sposób odróżniające się od konkurentów, nie są innowacją. Nie jest to także oprawa, bo i tak z czasem przejdzie podnieta i przestaniemy zwracać na nią uwagę.

Inna sprawa to fizyka i związane z tym zachowania zarówno w trakcie używania poszczególnych broni, reakcji przeciwników etc. W Crysis fizyka była solidna, ale wciąż nie sprawiła, abym po włączeniu innego FPSa czuł, że coś tu nie gra. Teraz dopiero widzę, jak mocno różni się pod tym względem KZ2. Wszystko co odpalam w tej chwili wydaje się plastikowe, nieskillowe i ogólnie bronie różnią się wyłącznie wyglądem :P. Ma to też drugą stronę medalu. Gra jest inna i przez to wiele osób się do niej najzwyczajniej nie przekona - sam pokazywałem ją paru znajomym i zdarzały się reakcje "no całkiem spoko ale jakaś taka dziwna jest". No i powtórzę raz jeszcze - nie jest to jakaś rewolucja, po prostu dostaliśmy bardzo skillową i realnie podchodzącą do tematu grę, a czy na kimś zrobi wrażenie czy nie to już inna bajka ;).

A co do:
Action pisze:
Yamada pisze:Dzisiaj w dobie internetu są już praktycznie zbyteczne (no bo kurde dostęp do internetu w taki czy inny sposób ma chyba każdy).
Z jednej strony tak, a z drugiej powiedz mi kto w internecie (polskim) umie pisać sensowne teksty. Szczerze to praktycznie nikt, bo i nie ma po co kończyć jakichkolwiek warsztatów skoro nie dostajesz za to żadnego wynagrodzenia prócz pochwały kilku czytelników (wykopanych spośród wielu podjazdów). No i nie pisze tu o takim gry-online w którym nie mają stałej ekipy recenzentów tylko płacą pierwszym lepszym nastolatkom za nadesłane teksty (bodajże 40 złoty za stronę).
To nie do końca tak. PE i Neo+ są na rynku znacznie dłużej od polskich portali growych. Osoby tam piszące mają już wyrobioną renome i są "znane". Z portalami jest tak, że ludzi w nich piszących jest o niebo więcej, przez co najzwyczajniej giną w tłumie. Osobiście nie śledzę wszystkich możliwych stronek, ale nie wątpie, że znajdą się osoby z solidnym warsztatem - po prostu ciężko to ogarnąć.

A co do zarabiania na tym to zdziwiłbyś się Szwagr, ile osób pracuje w branży. Oczywiście nie mam tutaj na myśli gry online, bo u nich faktycznie sytuacja wygląda podobnie tak jak przedstawiłeś.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

To , że ktoś pracuje w takim czasopiśmie nie znaczy wcale , że już jest szpecem a uchowaj Boże dziennikarzem/recenzentem , jak oni mają w zwyczaju zabawnie się nazywać.
Jak można oceniać gry nie przechodząc ich? Jak można zarzucać innym, bardziej słynnym i bogatszym , że biorą na lewo pieniądze za lepsze oceny, przy tym uważając się za tych jedynych z monopolem na rację? I to najzwyczajniejsze w świecie "pożyczanie" tekstów innych (by nie napisać - kradzież ). O fakcie oceniania przez osobę związaną z M$ gier na x0, czy osoby odpowiedzialnej za platformówki , poważnego MGS2 , będącego w zupełnie innym gatunku.

Niektórych styl może wydawać się bardzo "cool", ale chyba jak się ma lat 14. Nie twierdzę, że wszyscy są do odstrzału, ale większość tak i to zdecydowanie.

Gdy ja przeczytałem kilka opisów krln'a, to przyrównując je do tego bełkotu pisarskiego, można tylko tym samym Krelian'a obrazić.

Oczywiście zdarzają się perełki w konsolowych czasopismach (Grabarz przykładowo), ale ogólnie licho jest. CDA zdecydowanie przoduje - choć i tu babole zdarzają się - nierzadko brak uniwersalnego przekazu, bowiem niedopuszczalne jest by ktoś ze słownikiem czytał dany tekst , a nastolatków wśród czytelników nie brakuje.

Ale powróćmy do Killzone2 ^^
Na pewno napiszę co nieco już niebawem.

co do Killzone 2 xD
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

Sylvan ale nikt tutaj nie powiedział, że są najlepsi. Mogą sobie być, ale wyżej chodzi tylko o popularność i tego akurat im nie odmówimy, także nie bij chłopaków za mocno - ewentualnie załóż temat o prasie/portalach itp. Wypowiadać się nie zamierzam o poziomie, ale faktem jest że zdarza im się 'pożyczać' teksty. Bywa.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

Japońska premiera Yakuzy 3 już za nami. Gra sprzedała się w pierwszy dzień w ilości 232,000 sztuk, czyli za(pipi)iście :hyhy: Ukończenie gry podobno zajmuje 30h (porównywalnie z częścią drugą). Ja z niecierpliwością czekam na swoją kopie, którą powinienem mieć w połowie tygodnia :P
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

"Witaj w Killzone2 .... Proszę przesuwać suwak jasności , dopóki symbol Helghastów nie stanie się ledwie widoczny" wita uroczo na wstępie .
Tak wybrałem nasz rodzimy język a to dlatego, by nagrodzić pracę naszych, oraz .... dla Taty, który przepada za poprzednią odsłoną (tą z PS2), a z angielskim trochę na bakier jest. Sam przy tym co rusz nie będę mu musiał tłumaczyć kilku wytycznych w misjach.

Intro mnie nieco zmyliło, bowiem głosy były wciąż w j. ang. a napisy po polsku , jednak później jest tak jak wspominano wcześniej. Na pewno chłopaki z naszego rodzimego kraju nie mają powodu do wstydu.
Czy to ISA, czy przeciwnicy. Całość brzmi bardzo dobrze. Tym bardziej mi to nie przeszkadza, gdyż nie miałem możliwości przyrównania z pierwowzorem jeśli chodzi o głosy postaci.

I podobnie jak przy D.J Atomica z Burnuot Paradise: Ultimate Box, tak i tu nie mam zastrzeżeń a ojczysty język w kolejnej , tego typu grze miło słyszeć.

Wizualnie gra olśniewa. Jestem co prawda po zniszczeniu wieży łukowej , stąd mało widziałem, ale to wystarczy do stwierdzenia , iż gra zachwyca wizualnie (czy jest tą najpiękniejszą na konsole, okaże się po jej ukończeniu).W całość gra się równie przyjemnie, jak lata temu w pierwszą część. To akurat cieszy, ponieważ bardzo cenię odsłonę na PS2, która jest jedną z mych ulubionych gier FPS na poprzednią generację.

Podoba mi się również motyw z wprowadzeniem sub-bossów. To znaczy spotkałem jak na razie jednego takiego jegomościa, jednak z pewnością będzie ich kilku jeszcze mnie nękało zanim przejdę grę.

Miło również, iż pozycja owa posiada akcenty humorystyczne "tylko mnie nie upuść jak ostatnim razem" , to dobrze, że chłopaki z GG nie zatracili się w konwencji sarkofagu powagi.
Pewnie będzie tego jeszcze więcej.

Jak na razie mój czas gry wynosi 1g:16m , 10% gry zaliczone. Zebrane dane 4/10 , zniszczone symbole 0/10 , zabitych przeciwników 116 , trafień w głowę 16, broń od której padło najwięcej żarówko ocznych - - karabin szturmowy M 82 (25).

Tak było przedwczoraj, dzisiaj mam już za sobą ponad 4 godz. gry.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Jestem noobem ale musze sie zapytac - jak zagrac online w GTA4 na x0?;]. Bo chciałem pokazać bratu 'fajność' gry przez sieć, ale nie wiem jak odpalić ten tryb (instrukcję do gry mam po francusku i nie poniemajet ocb;p).
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Uruchamiasz komórke (dpad w góre), wybierasz opcje multiplayer i rodzaj gry, grasz. Ale ogólnie od ostatniego patcha nie ma w tym nic fajnego ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Ahaha no fakt, nie zglebialem sie w gre i nawet nie wiedzialem ze jest tam telefon komórkowy:P. No mi to tam rybka, ale jak brat chce się pobawić to niech się bawi:).
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

Killzone 2 okiem Zeratula - http://zeratulpl.blogspot.com/ Ten koleś jednak rządzi :rotfl:
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: kemot722 »

Bardzo mi sie podoba ta recenzja. Ubaw miałem :rotfl:
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Cholera, ale sie namnożyło tych blogów o tematyce growej:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Slayer
Elite player
Elite player
Posty: 141
Rejestracja: 23-04-2007, 15:05

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Slayer »

Gra Yakuza nie podoba mi się, nie mieści mi się w głowie, że w pierwszym tygodniu sprzedała się w nakładzie 380 tysięcy sztuk, jedyna lepiej sprzedająca się gra to MGS4, ale co nie mówić o Yakuzie, to taką konsolą bym nie pogardził bzium
Zawsze niewidoczny na gg.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

No japońcy to maja dobrze. Ja już mam Yakuze i gram. Mam nadzieję, że Sega w końcu zdecyduje się wydać ten tytuł po angielsku, bo na prawdę jest to jedna z najlepszych gier tego roku (o ile nie najlepsza) i bije na głowę nawet Shenmue.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Wczoraj zabrałem się za Bioshocka i...to jest pierwszy FPS od czasów Soldier of Fortune, który mi się podoba. Mało tego - jest świetny, zajebiście rozbudowany i ma mocny klimacik. Fuck, przeciez ta gra to Oblivion z gunami zamiast miecza - bardzo duza interakcja z otoczeniem, zbieranie itemów, fajny system walki z wykorzystaniem Plasmidów. Akcje typu - w wymianie ognia gosć rzuca w nas granatem - my szybko zmieniamy Plasmida na telekinezę, łapiemy nią granata i odrzucamy go w grupkę przeciwników za nami! Takie coś 'robi' i to jak cholera. Tony zdolnosci, dopałek, skilli - ta gra to action RPG + FPS. Super mieszanka - nie zauważyłem kiedy mi noc zleciała przy tym tytule i dziś też się na to zapowiada:D .
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

Ja po skończeniu Residenta znowu przysiadłem się do Yakuzy 3. Na razie mam jakieś 10h i 15%. Ta gra jest naprawdę OGROMNA, ilość mini-gierek jest przytłaczająca. Co najlepsze mini-gierki nie są zrobione na 'odwal się' jak w GTA4 tylko bardzo dopracowane, dość powiedzieć, że na samym łowieniu ryb (pierwszą rybie wyciągałem chyba 20min i okazała się wodorostem :P ) i graniu w golfa (prawie jak symulator od EA) zeszło mi dobre kilka godzin, a przecież jest jeszcze tego do groma. Nowem miasto- Okinawa jest bardzo klimatyczne i ciekawie zaprojektowane. Ogólnie widać, ze ludzie z Segi nie poszli na łatwiznę i solidnie się napracowali, dzięki czemu grając w grę, gracz może się poczuć jakby był w Japonii :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”