Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Napisy mogą być niedopadowane do konkretnej wersji. Wtedy masz dwa rozwiązania, a właściwie trzy: poszukać innej wersji napisów, poszukać innej wersji anime ewentualnie samemu zrobić synchro. Na AnimeSub zazwyczaj pisze, do jakiej wersji dane napisy były robione, ale szukanie napisów do wersji o takiej jakości (nie oszukujmy się, rmvb ma za zadanie zmniejszyć wielkość pliku kosztem jakości) raczej mija się z celem, bo po prostu nikt ich nie robi. No chyba że jest to jedyna dostępna wersja.
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

czaje na tyle angielski że nie mam problemu ze zrozumieniem i ogólny odbiorem...ale inna sprawa to to że wsłuchiwanie się jest męczące.... ale juz po problemi ściągnołem napisy nie zsynchronizowane i naprawiłem to i juz jest git :D a propo tej "bajki" o którą pytałem wyżej,nikt nie czai tego tworu??
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

No niestety trochę ciężko. Gdybyś podał więcej szczegółów (np. jakieś imiona, albo rok kiedy to powstało/kiedy oglądałeś) to może by się coś jeszcze wykombinowało. A tak pozostaje grzebanie po AniDB.

[edit]
A tak wogóle inna sprawa, że to wcale nie musi być anime :P
[/edit]
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

dokładnie miałem wczesniej napisać:) to bardziej wyglądało na typowo amerykańską bajke ale była dość poważna i brutalna dlatego skojażenia z anime:) "bajka" ma już napewno 13-20 lat...dlatego wątpie że uda mi sie ją odszukać :(
P.S mam już 11 odcinków hellsinga i musze powiedzieć ze naprawde swietne :D pokombinowałem z napisami i ich synchronizacją(żadne tam real playery,tak przezemnie kiedyś niedoceniany ALLPlayer pokazał pazur :D pięknie wszystko działa dotego można elegancko obrobić napisy,polecam)
ide oglądac dalej :P
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

Powiem jedno....najlepsze odcinki to dla mnie :

1, 3, 4, 5, 6, 7, 10, 12 i po trochu 13 ;)
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Dumian »

Bardzo dobry odtwarzacz to moim zdaniem SubEdit-Player, który jest jednocześnie edytorem napisów. Bardzo praktyczny i intuicyjny program, bez problemu otworzy wszelkiego typu suby... Obok Media Player Classic to ścisła czołówka w moim rankingu odtwarzaczy.

Hellsing jest nawet spoko (niestety pod koniec trochę zawodzi). Z wampirzych klimatów to widziałem jeszcze Vampire Hunter D - Bloodlust, który zdecydowanie daje radę. Oba tytuły ustępują jednak genialnemu anime jakim jest Gantz, (już nie o wampirach) gorąco polecam :)

PS. Fanów Hellsinga na pewno zainteresuje AMV Hellsing - E Nomine - Vater Unser. Tym, którzy Hellsinga nie znają/nie widzieli również powinien się spodobać a nawet zachęcić do obejrzenia anime (tak było w moim przypadku).
Ostatnio zmieniony 29-06-2006, 21:33 przez Dumian, łącznie zmieniany 1 raz.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

Nom...właśnie ostatni odcinek Hellsinga kuleje i to nieźle......a końcówka...hmm....t oprawda ja też się spodziewałem czegoś więcej......

EDIT :

Czy ktoś mógłby mi podać stronkę z której mógłbym ściągnąć Final Fantasy 7 : Last Order ( jakoński język, angielskie napisy ) tylko proszę nie torrenty i P2P ......
Ostatnio zmieniony 29-06-2006, 21:38 przez Jo-Jo, łącznie zmieniany 1 raz.
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Jak komuś się tak Hellsing spodobał (musiałbym to też w końcu - jak od cholery innych anime :P - obejrzeć), to jest jeszcze manga (nawet w Polsce wychodzi :) ) i nowa seria, która jest bardziej zbliżona do oryginalnej historii z mangi niż poprzednia. Niestety aktualnie wyszedł pierwszy odcinek, a następny ma być w... październiku :(

[edit]
O, widzę że nasz wielki admin :padam: wrócił :P
[/edit]

[ Dodano: 2006-06-29, 22:45 ]
@Jo-Jo: Tutaj. Japońskie audio, polskie napisy. Jak koniecznie chcesz angielskie to mogę jeszcze poszukać :P
Aha, plik leży na MegaUpload więc może być lekki problem z dopchaniem się.

[edit]
Jakby nie poszło z MU to jeszcze jest tutaj
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

Dumian zaciekawiłeś mnie tym Gantz'em:) tyko mój problem to limity neo :chytry: masz może jakiś torrenty z formatem RMVB chodzi oczywiście o wersje bez cenzury :P ile tego wogule jest odcinków?? w tym linku co dałeś pisze ze 13 bez cenzury a reszta to z cenzurą?

P.S dzięki chłopaki w związku z hellsingiem :zdegustowany: jestem po 10 odcinkach i miałem ogromne cisnienie na koniec ale po przeczytaniu waszych postów ciśnienie troche opadło :/ ale zobacze sam to ocenie :P
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

Spoko to tylko jeden ostatni odcinek ;).......reszta jest zayebioza :D :D :D ( nooo....może oprócz przymulającego 8 odcinka ;) )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

@Adrian: odcinków jest 26, pierwsze 11 było w dwóch wersjach: obciętej puszczanej w TV i normalnej (znaczy bez cenzury) wydawanej na DVD, reszta już była tylko na DVD. To co podał @Dumian to wersja DVD, ale jeszcze nie kompletna.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Dumian »

Adriankiller, Gantz ściagaj w ciemno, gwarantuje, że nie pożałujesz. Nowy miech na horyzoncie, więc i nowy limit :)

Gantz dzieli się na 2 sezony, na eMule są oba (pełne wersje, bez cenzury).

Pierwsze 10 odcinków z polskimi hardsubami grupy S.W.A.T i org. ścieżką dzwiękową - Gantz [S.W.A.T]

Tutaj linki do brakujących 3 odcinków pierwszego sezonu (grupa Shoc). Tym razem angielskie hardsuby (napisy po Polsku do pobrania na animesub.info).

Na koniec kompletny, drugi sezon, grupa W-Dreamers - Gantz ~the 2nd stage~ (napisy PL jak zawsze na animesub.info)


Dostępna jest jeszcze spolszczona manga, znacznie poszerzająca wątki z anime (nieczytałem ale wiem to z zaufanego źródła ;))
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
AnTeK
Friend
Posty: 139
Rejestracja: 21-02-2006, 22:41
Lokalizacja: Kadzidło/Olsztyn

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AnTeK »

Dumian pisze: Dostępna jest jeszcze spolszczona manga, znacznie poszerzająca wątki z anime (nieczytałem ale wiem to z zaufanego źródła ;))
Hłe hłe ;)
To prawda w mandze dzieją się takie rzeczy, że głowe przy du**e urywa. Dumian podał linki do pierwszych 3 tomów ale jest tego o wiele więcej z tym, że w języku angielskim ale naprawdę wystarczy postawowa znajomość tego języka. Jeżeli komuś się spodoba anime niech sięga po mangę bo naprawde WARTO. Ostatnio wyszedł 235 chapter więc jest tego masa. Szkoda że anime kończy się w taki sposób jaki się kończy a nie odzwierciedla całej mangi.

Aha jeszcze link do magi Gantza (wymaga rejestracji) i nie tylko :hyhy:
http://www.stoptazmo.com/
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

SubZero ....... ten link z MU działa, ale trzeba ściągnąć TYLKO i JEDYNIE z Premium ( patrzyłem...inaczej się nie da ) ....a ten drugi jest jakiś dziwny bo tam już nic o FF7 : Lost Order nie ma :| ......
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Ten drugi link najwyraźniej padł, tak to już jest z darmowymi hostingami. A z MU ściągnąć się da, tylko trzeba trafić jak jest wolny slot (niestety Polska ma tylko 1500 slotów przydzielonych - na ~10 milionów internautów :szok: )
Niestety innych źródeł nie znam, bo większość moich anime ściągam przez ed2k lub BT.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”