Street Fighter IV

Subforum najpopularniejszej serii bijatyk 2D będącej znakiem rozpoznawczym firmy Capcom

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Street Fighter IV

Post autor: kemot722 »

Myślałem, że Dan należy do low-tierów...
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Komandos »

kemot722 pisze:Myślałem, że Dan należy do low-tierów...
To dobrze myślałeś :P
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: gascan »

Grając postacią typu Dan mamy przewagę psychologiczną nad innym graczem:). Nasz przeciwnik będzie się stresował żeby nie przegrać z kimś takim i popełniał błędy. Nie gram Danem bo naprawdę ta postać jest mega słaba ale za to jest zabawna i naprawdę świetnie wykonana kilka tauntów np. w powietrzu, kucając, normalny taunt a nawet super taunt którego można cancelować w ultra. Czasem wybieram go dla beki bo zawsze jest śmiesznie kogoś nim zlać :)

Raz tylko grałem rankingowy mecz przeciwko Danowi i była to chyba czyjaś główna postać bo gość(co za masochista) coś kombinował nawet. Dostał 3:0 ale był to zawzięty pojedynek :)

Gra low tierami ma swoje plusy - w przypadku wygranej większa satysfakcja, w przypadku przegranej można się tłumaczyć - "przegrałem bo grałem low tierem" ;)


Przeniosłem, bo się offtop robił
Ostatnio zmieniony 03-03-2009, 19:09 przez gascan, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Komandos »

Gra low tierami ma swoje plusy - w przypadku wygranej większa satysfakcja, w przypadku przegranej można się tłumaczyć - "przegrałem bo grałem low tierem" ;)
No racja, ale ja zostanę jednak przy Sagacie, bo grając nim nie muszę się martwić o przegraną zazwyczaj :hyhy:
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Komandos »

Justinfob - gamertag Justina Wonga, podobno często gra na Xbox Live. Ja do niego nie mam co startować, ale może ktoś lepszy spróbuje szczęścia :)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Street Fighter IV

Post autor: kemot722 »

Kupiłem sobie Click! 4/2009 i znalazłem tam reckę SFIV. Ocena 8.5/10. Spodobał mi sie tekst dotyczący walki z Sethem:
Click! pisze:Wszyscy toczą ostatni pojedynek z Sethem - ta walka sprawi, że poznasz przekleństwa, o których istnieniu nie wiedziałeś...
:D
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Yamada »

Bo Seth jest żałośnie tani.

Dorwałem w końcu swoje SFIV (dzięki Cameel;]) i gierka jest fajna :D .

Co mnie trochę cieszy to to, że specjale nie są tak 'palcojebne' jak były np w CvS2 gdzie sklejenie zwykłego shoryukena wymagało na oko ze 2 x szybszego inputu niż w SF4. Narazie gram sobie Sakurą, bo reszta składu to żal jak dla mnie (no jeszcze jest Rose). Standardowo są przesrane ciosy i motywy (vide roll Abla - wtf, jak to stopować w ogóle? o_O), janowe postaci na widok których mi niedobrze (shotosy, Sagat, Bison itd.) ale gra sie póki co fajnie;].

Uda Chun Li wtf kamienie chyba nimi miażdżyła.
Obrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: gascan »

Abla w rollu można rzucić.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Street Fighter IV

Post autor: Arris »

ludzie....kupujcie pady do pc jak nie macie :(
sf IV podobno ma obslugiwac tylko gamepady w wersji na pc =\ i to mnie bardzo zasmucilo
wyczytane w oryginalnym cda (rocznicowe ^^)
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: gascan »

A co ktoś zamierzał w to grać na klawiaturze? Może na maszynie do pisania da radę?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Aserot »

Ja też od dwóch dni mogę się cieszyć SF4 u siebie i naprawdę bardzo przypadł mi do gustu. Jeszcze muszę opanować focus cancela który daje mnóstwo możliwość co do postaci. To z nowych fighterów tylko C. Viper mi podeszła reszta jakaś taka niewyraźna :P. El Fuerte pierwsze skojarzenie to klon Ramon'a z Kof'a. Ogólnie bardzo pozytywne pierwsze wrażenie.

Czekam na was na XL.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Yamada »

A o co chodzi z tym Focus Cancelem?
Obrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: gascan »

Możesz cancelować niektóre(większość) ciosy specjalne za pomocą focusa dasha poświęcając dwa odcinki paska supera. Czyli np grając Ryu w pierwszych klatkach np Shoryukena cancelujesz go focus dashem i wsadzasz Ultra w spadającego przeciwnika który był wybity shoryukenem w powietrze. Normalnie byś Ultra nie posadził bo byś musiał czekać aż animacja Shoryu się skończy i gośc by szybciej upadł na ziemię. A tak po skancelowaniu da radę posadzić ultra.

To jeden z przykładów najprostszy. Kombinacji jest oczywiście wiele. Niektóre postacie nie mają efektywnych Focus dash canceli i nie warto poświęcać tych dwóch odcinków. Ale większość ludzików jakieś szotosy czy tym podobne powinny to wykorzystywać.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Street Fighter IV

Post autor: kemot722 »

Arris pisze:ludzie....kupujcie pady do pc jak nie macie :(
sf IV podobno ma obslugiwac tylko gamepady w wersji na pc =\ i to mnie bardzo zasmucilo
wyczytane w oryginalnym cda (rocznicowe ^^)
Co za smutna dla mnie wiadomość :( choć może plota ;)
gascan pisze:A co ktoś zamierzał w to grać na klawiaturze?
Ja zamierzam i nie widze w tym nic złego! Od zawsze grałem w SF na klawie wygodne "ćwiartki" i "półkółka". Do tego wszystkie 6 standardowych ciosów w dwóch rzędach - punche (Num 7,8,9) i kicki (Num 4,5,6) :D

Nie zamierzam sie przestawiać na pada, tylko dlatego, że Capcom coś schrzanił !! :mad:
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Street Fighter IV

Post autor: Arris »

gascan pisze:A co ktoś zamierzał w to grać na klawiaturze?
ja tez poniewaz w sfIV na padzie gra sie jak na klawiaturze w dead or alive =\ i zgadzam sie z kemotem!!!!!!
nawet sila mnie nie zmusicie do tego XD
a moze capcom zmieni zdanie i da sterowanie na klawiaturze...albo powstanie jakis patch zmieniajacy sterowanie z pada na klawiature =)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Street Fighter”