Świńska grypa

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Świńska grypa

Post autor: Komandos »

WHO ogłosiło 5. stopień zagrożenia epidemią.

To przedostatni w sześciostopniowej skali stopień zagrożenia. Co on oznacza? To silny sygnał, że pandemia jest nieuchronna - twierdzi WHO.

Zagrożona jest cała ludzkość. Wirus może
pojawić się w każdym kraju - stwierdziła szefowa WHO, Margaret Chan. - Wszystkie kraje powinny uruchomić swoje plany na ewentualność jej wystąpienia.

Na świecie zanotowano już 114 potwierdzonych przypadków zachorowań na świńską grypę, z czego osiem śmiertelnych - to oficjalna statystyka WHO. Meksykańskie władze twierdzą, że ofiar jest 30 razy więcej.

W Hiszpanii odnotowano również przypadek zachorowania u osoby, która nie odwiedzała Meksyku .

To pierwszy przypadek zarażenia pośrednią drogą - powiedziała hiszpańska minister zdrowia Trinidad Jimenez.

Keiji Fukuda, wicedyrektor WHO podkreślił stanowczo, że choroba
przenosi się z człowieka na człowieka i jedzenie wieprzowiny nie stanowi zagrożenia. Egipskie władze są jednak innego zdania: nakazały wyrżnięcie wszystkich świń w tym kraju.

Tymczasem wirus dotarł już do Afryki. Władze RPA poinformowały, że prawdopodobnie dwie osoby zostały nim zarażone.

W USA jest też pierwsza śmiertelna ofiara świńskiej grypy - to 23-miesięczna dziewczynka. Liczba zarażonych w tym kraju wzrosła do 91.

We Francji załoga linii lotniczych Air France odmówiła wejścia na pokład samolotu do Meksyku - poinformowała AFP. - Z prawa do powstrzymania się od obowiązków służbowych skorzystało też wiele stewardes i stewardów. sfora.pl
Jak myślicie, jest się czego obawiać, czy może uważacie, że cała sprawa została niepotrzebnie rozdmuchana i nie ma się czym martwić?
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Świńska grypa

Post autor: Yamada »

Wirusy mają to do siebie że ewoluują dokładnie tak jak żywe organizmy. Nowe szczepy istniejących są naturalną koleją rzeczy i nie ma w tym nic dziwnego. Zmierzam do tego, że to nie pierwsza i na pewno nie ostatnia tego typu rewelacja. Oczywiscie niektore grupy religijne widzą już w tym apokalipse;]. Pamietacie ptasią grypę, chorobę wściekłych krów itd - z tym wirusem będzie tak samo. Moim zdaniem epidemia świńskiej grypy może być nawet prostsza do opanowania niż ptasiej. Dobra kwarantanna i staranne przebadanie trzody i ludności zrobią swoje. W przypadku ptaszków trzeba było wziąść poprawkę na to, że ptaki mogą sobie spokojnie podróżować i zawsze było ryzyko, ze zainfekowane jednostki przedostaną się z kraju do kraju. Świnie latać nie potrafią wiec jakby się nie patrzeć można lepiej kontrolować sytuację.

Innymi słowy - z odpowiednimi krokami ze strony władz nie martwił bym się zbytnio.

WHO troche przesadza bo swoje rewelacje opierają na tym ze wirusa odnotowano w kilku krajach w różnych częsciach globu. Dokladnie tak samo bylo z poprzednimi i scen rodem z Resident Evil nie było;].
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Świńska grypa

Post autor: kemot722 »

WHO se odpuści na jakiś czas oglądanie horrorów i granie w survival horrory, bo takie ogłoszenia wywołają tylko międzynarodową/światową panikę, a średnio będzie sie to miało do rzeczywistej sytuacji.
Hwoarang2000
Beginner
Beginner
Posty: 27
Rejestracja: 21-03-2009, 08:20
Lokalizacja: Z Kazachstanu xD

Re: Świńska grypa

Post autor: Hwoarang2000 »

Co ja moge powiedzieć,nie byłem/jestem w Meksysu ani jadłem miesa wieprzowego od kilku tygodni więc nic mi nie grozi xD.
Ej! Zywki
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 18-04-2009, 20:05
Lokalizacja: Mazury, W-wo

Re: Świńska grypa

Post autor: Ej! Zywki »

A po co do tego Meksyku jezdzic jak tam takie slumsy, ze ja jebie... ohho :O

~Smif N Wessun - Gotta Say It :)
Awatar użytkownika
roy
Elite player
Elite player
Posty: 170
Rejestracja: 12-09-2008, 17:26
Lokalizacja: Pniewy
Ogrywam: Tekken 3 6 TT2, Mortal kombat 9, Crash team racing
Kontakt:

Re: Świńska grypa

Post autor: roy »

Ta wywołują taką panike i co jeśli ktoś wyjechał sobie na wakacje do Egiptu albo do Meksyku. Ja myśle że to będzie tak samo jak z ptasią grypa tylko przytocze post kilka pozycji wyżej "świnie nie latają"
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Świńska grypa

Post autor: JJK »

Niby to mutacja ptasiej, ludzkiej i świńskiej grypy... jak na razie przenoszona przez świnie i ludzi. Więc jeśli przeszła na ludzi prawdopodobnie może przejść również na ptactwo. Jak do tej pory nie odnotowano jeszcze żadnej infekcji u ptaków, ale to nie znaczy wcale że są one wykluczone ostatecznie. Ogłaszanie pandemii może jest zbyt panicznym posunięciem, ale też może być skutecznym ruchem w kierunku jej zapobiegnięcia.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Świńska grypa

Post autor: Ana »

Ej! Zywki pisze:A po co do tego Meksyku jezdzic jak tam takie slumsy, ze ja jebie... ohho :O

~Smif N Wessun - Gotta Say It :)
A za takie wypowiedzi dałabym w morde komuś...
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Świńska grypa

Post autor: KRELIAN »

"No wróciłem ostatnio z wczasów z Meksyku, troszkę mnie coś w gardle drapie, gorąco lekko też coś dzisiaj, pocę się nieco ale ogólnie jest ok. Dobrą wieprzowinę dawali na obiad no i sporo atrakcji turystycznych do zwiedzania".

Spróbujcie zapodać taki tekst ze znajomym w jakimś autobusie - humor poprawia się mimowolnie.

W sumie to dobrze, że nie nagłaśniają każdego przykładu zgonu spowodowanego grypą, wliczając w to powikłania, bo pewnie mieszkalibyśmy w kopule jak społeczeństwo w "Ucieczce Logana".
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”