Sztuki walki, martial arts itp.

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Otousan trzymaj za mnie jutro kciuki :)

To to z tego na czym mogłam byc? Opowiadaj jak Ci poszło :) ALE TO JUZ!
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Znaczy jutro ten egzamin? No to powodzenia :D

Tak, z tego, Akademickie Mistrzostwa Śląska. A opowiadać nie ma o czym, może poza tym, że przez za****ste korki w Katowicach przyjechałem spóźniony o 20 minut i bez żadnej rozgrzewki praktycznie 'od drzwi' zostałem wywołany do startu w kata :D co zaowocowało tym, że do teraz bolą mnie mięśnie :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Zdane... ale było delikatnie ujmując przesrane. Mlodsze dzieci (do 14 roku życia) jeszcze "lajtowo" egzaminował na biały pas. Młodzieży kochana na biały pas... hmm no cóż jak patrzyłam (ja zdawałam na pomarańczowy) na to co oni mają robić to odmówiłam wszystkie modlitwy we wszystkich językach do wszystkich bogów. Sub co powiesz na mawachę na egzaminie na biały pas? :D Ja tak se zerkam i widze że ja miałam pare technik z 3 i 4 kyu xD Na koniec sensei w kumite powiedział nam zebysmy zrobili ulubioną technikę. Ja do kolegi: MAWACHA, kolega: USHIRO... i zrobilismy ushiro... Szkoda tylko że ja ushiro potrafię robić tylko po mawaszce >.< Przy drugim się pomyliłam i uznałam, że "pozdawane", ale jakoś mnie przepuścił.

Zdałam dzięki "kjaj" i mówię to z pełną świadomością :) osu
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Mnie tylko zastanawia, skąd oni te wymagania wytrzasnęli. I jak długo się przygotowywali skoro na biały pas mają mawashi.

A dobre 'kiai' to podstawa ;)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Tzn wymagania były swoją drogą a pan który nas egzaminował (btw osoba totalnie z zewnątrz xD) stwierdził, że damy rade.... xD dzizas
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Jeśli 'z zewnątrz' w sensie z innej sekcji to jeszcze nie jest jakieś szczególnie dziwne (nie każdy ma uprawnienia egzaminatora), chyba że 'z zewnątrz' w sensie kompletnie nie związany z 'przedmiotem egzaminu', to wtedy faktycznie trochę niezrozumiałe.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

Pierwszy raz słyszę o egzaminie na biały pas, przecież biały pas ma się na samym początku. Rozumiem, że przed zdaniem egzaminu na nie można mieć pasa w gi :P A mawashi może być na na każdym egzaminie, zależy na jaką wysokość ;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

No właśnie jakoś w zeszłym roku wprowadzili ponownie egzamin na biały pas (9 kyu). Jak ja zaczynałem to tego nie było, ale z tego co wiem to już wcześniej też był, tylko go zlikwidowali.
A mawashi jest na tyle trudnym technicznie kopnięciem, że nie widzę go na pierwszym zdawanym egzaminie i wysokość nie ma tu żadnego znaczenia bo to jest tylko i wyłącznie kwestia rozciągnięcia (ja mam 3 kyu i dalej za cholerę nie wyciągnę mawashi jyodan).
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Lukas »

SubZero pisze:A mawashi jest na tyle trudnym technicznie kopnięciem, że nie widzę go na pierwszym zdawanym egzaminie
Według mnie, to oni patrzą na każdą technikę na pierwszych stopniach "przez palce" - tzn patrzą tak, żeby zgadzało się "mniej więcej" z zarysem xD
Przecież technikę doskonali się latami - nie można wymagać od ludzi cudów.
Ostatnio zmieniony 22-05-2009, 09:06 przez Lukas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

SubZero pisze:No właśnie jakoś w zeszłym roku wprowadzili ponownie egzamin na biały pas (9 kyu). Jak ja zaczynałem to tego nie było, ale z tego co wiem to już wcześniej też był, tylko go zlikwidowali.
No właśnie biały pas to było zawsze 10 kyu, ale może teraz w tradycyjnym coś pozmieniali, żeby od ludzi jeszcze więcej kasy za egzaminy wyciągnąć :kwasny:
Według mnie, to oni patrzą na każdą technikę na pierwszych stopniach "przez palce" - tzn patrzą tak, żeby zgadzało się "mniej więcej" z zarysem xD
Przecież technikę doskonali się całe życie - nie można wymagać od ludzi cudów.
Zgadza się, z resztą czego tu wymagać od dzieci jak ja widziałem kolesi z 7 danem którzy kopią tak, że pośmiać się można :P
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Biały był zawsze na 9 kyu, z tego co wiem nigdy nie było czegoś takiego jak 10 kyu. Zresztą cały 'system' egzaminów i pasów jest dość nowy (oryginalnie był tylko biały - początek treningu i czarny).
Co do tej kasy, to akurat nie byłbym taki pewny, nie znam innej federacji/związku karate, gdzie egzamin kosztuje 40 zeta.
Lukas pisze:Przecież technikę doskonali się latami - nie można wymagać od ludzi cudów.
Dlatego też wymaganie od kogoś zdającego swój pierwszy (czy tam nawet drugi) egzamin technik na tyle skomplikowanych jak mawashi lekko mija się z celem. Lepiej żeby umiał (w miarę) poprawnie prostą technikę jak choku-tsuki, niż żeby machał nogami udając że robi dobre kopnięcia.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Na biały pas zdawałam w 3 klasie gimnazjum, dokładnie 23.01.2003. Odkąd pamiętam były egzaminy na biały pas (9kyu), a 10kyu potocznie mówi się na zaczynających. Co do mawachy na biały pas to chyba Otousan wszystko wypisał co mogłabym powiedzieć w tym temacie :)

Cena egzaminu? No nie bądźmy śmieszni, bo białe pasy u nas płaciły 12zł, ja 22zł. Tragedia? Nie sądzę.

Komandos czytając Twojego posta mam wrażenie, że Twoja wiedza o karate opiera się o YT
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

Ana pisze: Komandos czytając Twojego posta mam wrażenie, że Twoja wiedza o karate opiera się o YT
Moja wiedza opiera się na dwóch latach trenowania Kyokushinkai i oczywiście innych źródłach. W Kyokushin też sobie w chuja lecą z tymi pasami ale 10 kyu to zawsze był biały pas a 9 to pomarańczowy.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

9 - biały
8 - żółty
7 - pomarańczowy...

http://www.karate.pl/stopnie_i_ich_zasa ... yteria.php
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

Ana pisze:9 - biały
8 - żółty
7 - pomarańczowy...

http://www.karate.pl/stopnie_i_ich_zasa ... yteria.php
No to w tradycyjnym jest całkowicie inaczej niż w Kyokushin. Tak to wygląda w KK:

* biały pas - (zawodnik bez stopnia kyū)
* pomarańczowy pas - (10. kyū, dawniej: biały pas)
* pomarańczowy pas z niebieskim pagonem - (9. kyū, dawniej: biały z niebieskim pagonem)
* niebieski pas - (8. kyū)
* niebieski pas z żółtym pagonem - (7. kyū)
* żółty pas - (6. kyū)
* żółty pas z zielonym pagonem - (5. kyū)
* zielony pas - (4. kyū)
* zielony pas z brązowym pagonem - (3. kyū)
* brązowy pas - (2. kyū)
* brązowy pas z czarnym pagonem - (1. kyū)

BTW Najlepszy system przyznawania stopni jest w BJJ. Jest pięć pasów: Biały, Niebieski, Purpura, Brąz i Czarny. Żeby zdać na kolejny stopień trzeba pokonać w walce kogoś kto już go posiada. Dzięki temu systemowi umiejętności zawodników odpowiadają posiadanemu paskowi, a w karate niestety różnie z tym bywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”