Dlaczego w Polsce jest jak jest

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
htm7
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 67
Rejestracja: 22-07-2006, 16:37
Lokalizacja: Sosnowiec
Ogrywam: tekkena

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: htm7 »

może dlatego że ten kraj jest skarzony biurokracją .Jak śpiewał kazik z edyta bartosiewicz w "czterech pokojach"-biurokracja w tym kraju od czasow komuny rozrosła sie czterokrotnie.....
Czy mój userbar działa?

UB działa, ale ten avek jest nieco irytujący...
Ostatnio zmieniony 06-02-2008, 16:50 przez htm7, łącznie zmieniany 1 raz.
nina co miała zabić jina.
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arris »

hmm dziwne pytanie...ale na pewno od tego jaka mamy wladze i te wszystkie posly osly nami rzadza , obiecuja , kradna , i jeszcze zona kaczki >.< ble! Yoda to miss swiata przy niej
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Sylvan Wielki »

Dumian pisze: inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik
Nie zarabiam mniej niż przeciętny robotnik.
Co do całości tego artykułu , to jest to niesłychane uogólnienie. To tak jak ongiś mój znajomy powiedział mi skąd moja babcia miała na tyle by mi mieszkanie na urodziny kupić , przecież emeryci mają po 6oozł na miesiąc. A on osobiście nie zna młodego człowieka , który zarabia w Polsce więcej niż 9oozł.

Tak oczywiście nie ma. A ludzie uogólniają, jednak jeśli ktoś kształci się na studiach i granica jego ambicji to zmywak w UK , to winszować tylko.

Ludzie (szczególnie młodzież) udała się do urn , co by na PO oddać głos, bowiem Irlandię 2 sobie wyśnili a tu klops. Może gdyby naród całkowicie wybory zbojkotował, ci na Wiejskiej coś by przemyśleli .

A tak ludzie sami sobie zgotowali taki a nie inny los a teraz płaczą nad nim.
Ana pisze:LOLenz słyszeliscie? Dla rodzin ofiar zebrano juz 600 000, ktos chce przekazac milion. No ej sorry... Nie dosc ze kazdy górnik jest ubezpieczony na jakies 50 000, dostana ok. 26 000 (600 000/23) to jeszcze banka do podziału... Ej no sory. Ja rozumiem ze trzeba pomagac i nie mówie ze za duzo to jest ale gdzie jakis umiar? Powtarzam: zginie kierowca na drodze to ciula dostanie a nie kase...
Ale jak kierowca zginie , to nie jest ogłaszana żałoba narodowa. Co dzień na drogach ktoś ginie a czy co rusz na kopalni taka tragedia się wydarza?
Awatar użytkownika
simian_raticus
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 86
Rejestracja: 29-01-2007, 01:44
Lokalizacja: Final nightmare
Ogrywam: bierki
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: simian_raticus »

Nie lubię czytać onetu i innych wielkich portali, bo sporo bzdurnych komentarzy można się naczytać! Nasz kraj wykończył komunizm. A szczęsliwym człowiekiem można być bez względu na wykszatałcenie, stan majątkowy i IQ! Trzeba się cieszyć z tego co się ma i robić co się lubi oraz zadawać się z ludźmi na poziomie!
Tekken 7 i Virtua Fighter 6 nadchodzą powoli!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Sylvan Wielki »

simian_raticus pisze:Trzeba się cieszyć z tego co się ma i robić co się lubi oraz zadawać się z ludźmi na poziomie!
Nie inaczej, jednak w Polsce lubi się co się ma a jak ktoś ma więcej to zaraz teorie spiskowe skąd, dlaczego , et cetera.

Ktoś się dorobił? Złodziej pewnie i mataczył.
Awatar użytkownika
Nadra
Student
Student
Posty: 56
Rejestracja: 13-04-2007, 06:41
Lokalizacja: Ciechanów
Ogrywam: Tekken 7
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Nadra »

Bo to Polska, a nie inny kraj. Więc nic nie mówcie, nie róbcie sobie jaj ;P
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Sylvan Wielki »

Wszędzie jest dobrze tam gdzie nas nie ma.
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Wawrzyn »

Odświeżam;P
Już po wyborach do PE.Na kogo głosowaliście?Czy w ogóle głosowaliście?Na kogo byście głosowali(opcja dla niepełnoletnich użytkowników :) )?.

Nie chcę flamewara ;) Ja oddałem głos na UPR.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: kemot722 »

Ja byłem rozczarowany, bo na listach wyborczych nie było Klubu Przyjaciół Shreka :P

Wszystkie partie mają do siebie nawzajem jakieś wonty. Za mało mówią o swoim programie, ale za to dużo krytyki pod adresem polityków innych partii. Poszedłem głosować i nie wiedziałem na kogo, bo według program każdej partii zareklamowany słabo, ale za to wiem:
- dużo było afer
- wielu polityków porzucało partie dla innej, czasem nowozałożonej
- spoty reklamowe, które według znanego polityka powinny sie składać "z przedspocia, śródspocia, i zaspocia", były fajne, niektóre niewiele mówiły o programie partii, ale ładnie wyśmiały inną
- Polki w polityce czują sie bardzo niedowartościowane, bo mało kto na nie głosuje, mało zajmują wysokich stanowisk i zdaje sie to być głównym powodem, dla którego to właśnie na nie trzeba głosować (mało która dawała konkretniejszy argument poza poczuciem dyskryminacji płci)

Wybrałem Polkę z mojego miasta, która nie była zrzeszona z żadną partią, ale za to wykształconą.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Chris »

lol
Ostatnio zmieniony 22-07-2009, 10:20 przez Chris, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: kemot722 »

Dla mnie w takim razie całkowitym debilizmem jest obecność Polski w Unii Europejskiej. Jeśli Polacy mają tam nie dojść do głosu za sprawą większości z Niemiec czy innych krajów członkowskich, to po cholere w ogóle te wybory i ten cały PE.

Ja wolę wiedzieć kto idzie do tego PE i co ma tam do powiedzenia, skoro ma reprezentować m.in. mnie, jak każdego obywatela naszego kraju.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

Chris pisze:Wg mnie mowienie ze to dobrze czy zle ze dany kandydat mial lub niemial programu jets calkowitym debilizmem
PE to zbrioka kilkudziesieciu partii ,ktore wchodza w sklad ugrupowan (najwiecej niemcow -> liczba ludnosci)
Tylko silne partie tam rzada i od kilkudziesieciu lat sa to te same dwa ugrupowania ktore wczesniej dogaduja sie miedz soba plan dzialan w parlamencie, czyli z gory wszystko przesadzone, a takze 'dziela' sie przewodnictwem rowno po 2,5 roku na przewodniczacego

Ależ waść głupoty wygadujesz... program to podstawa. Pokazuje, jakie cele będzie realizował dany kandydat czy partia i czy w ogóle je ma czy jest jakimś jełopem/bandą jełopów z ulicy. Czy Ty naprawdę myślisz, że w jakimkolwiek parlamencie wszystko decyduje się na sali plenarnej? Jeśli tak sądzisz to znaczy, że kompletnie nie znasz się na temacie - w każdym parlamencie większość czasu spędza się pracując w różnych komisjach. A tam ma bardzo duże znaczenie, czy kandydat jest konkretny czy jest to kompletny dureń wepchnięty jako "jedynka" tylko dlatego bo jest znany albo dobrze wygląda (i kobiety będą na niego głosować).


kemot722 pisze:Dla mnie w takim razie całkowitym debilizmem jest obecność Polski w Unii Europejskiej.

Generalnie plusów jest mało, ale przynajmniej bezrobocie przestało być takim dramatem jak było przed wejściem do UE. Wszyscy na tym skorzystali.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Chris »

dupa
Ostatnio zmieniony 22-07-2009, 10:19 przez Chris, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Sylvan Wielki »

Zobaczycie jak będzie, jak Doni zostanie głową państwa. Kto nie będzie jego zięciem/kolegą, będzie miał "ciekawie".
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

Chris pisze:Wazne to sa teki komisarzy w Komisji Europejskiej a nie sprawy z gory ustalone w parlamencie europejskim o ktorym juz pisalem.
Taki Ziobro np zasili ugrupowanie grupy unii na rzecz europy narodow ktore ma moze z 35 miejsc w porownaniu do chadecji z jej ok 264 miejscami.
Potwierdza sie zatem ze tam rzadza najsilniejsze ugrupowania, ktore realizuja swoja polityke ,wiec jakikolwiek program kandydata musi sie pokrywac z nim ideologicznie
Co do prac parlamentu to juz o tym mowilem,ogromna wiekszosc spraw jest juz z gory dogadana i rozwiazania ich dotyczace rytualnie przechodza w glosowaniach,ktore jak zapewne wiesz odbywaja sie w oparciu o optyczna wiekszosc (chyba ze ktos wstanie i powie' check' wteyd jaki wyjatek beda glosowac wciskajac przycisk , jak u nas w sejmie)

ten post potwierdza, że albo nie zrozumiałeś co napisałem albo nie chcesz zrozumieć
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”