Street Fighter IV

Subforum najpopularniejszej serii bijatyk 2D będącej znakiem rozpoznawczym firmy Capcom

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Komandos »

No jak ktoś zamierza grać w bijatyki na xboxie to ten pad jest dla niego obowiązkowym zakupem. W SF4 na padzie od X360 można jeszcze jakoś pograć, ale chciałbym zobaczyć po wyjściu T6 osoby trzaskające na tym elektryki :P
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Re: Street Fighter IV

Post autor: ryu116 »

Ja tylko dodam że, można zamawiać preorderowo Street Fightera 4 (PC) na
http://www.gram.pl/sklep_grupa.asp?e=8A ... aign=spoty
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Dumian »

Street Fighter IV na PC wyląduje 2 lipca w Japonii - info. W Europie pewnie wkrótce później ale na razie nie podano dokładnie kiedy.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sylvan Wielki »

http://www.rsigamers.com/articles/stree ... ck-update/ Power Pack Up DLC

Gra klasa sama w sobie. Spędziłem przy niej sporo czasu i nie wypada jej pochwalić.
Jedyne co nie do końca mi się podoba, to kilka z dodatkowych strojów (vide ten Kena-blah), oraz brak Dee Jaya. Niby taki SSF2T nowej generacji, a brakuje właśnie tego faceta i T.Hawka. Za to jest Rose ><' Już z SFA3 wolałbym Guy'a/Cody'ego.
Awatar użytkownika
Slayer
Elite player
Elite player
Posty: 141
Rejestracja: 23-04-2007, 15:05

Re: Street Fighter IV

Post autor: Slayer »

Czy przechodząc survival przykładowo normal, można zdobyć różnego rodzaju korony? Chodzi mi o złotą, srebrną... Dostałem w survival srebrną i teraz nie wiem czy akurat tutaj dostaje się srebrne, czy robię coś nie tak, ale te 4 walki przechodzę prawie na perfectach.
Zawsze niewidoczny na gg.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Aserot »

A ja z zapytaniem ktoś z homara rusza do boju w turnieju SF4 organizowanym na czarnych kotach??
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sylvan Wielki »

Komandos pisze:No jak ktoś zamierza grać w bijatyki na xboxie to ten pad jest dla niego obowiązkowym zakupem. W SF4 na padzie od X360 można jeszcze jakoś pograć, ale chciałbym zobaczyć po wyjściu T6 osoby trzaskające na tym elektryki :P
I wavedash'e.

A propos SF IV. Jestem już po ponad 40 godz. grania i nie wypada przyznać, że to absolutna rewelacja. Ostatnio najczęściej kręcący się krążek blue ray w mojej konsoli.

Wspaniała zabawa , nie ma co. Kapitalna oprawa, koszącą grywalność. Łykanie kolejnych trofeów cieszy. On line sprawuje się bardzo dobrze. O niebo lepiej niż w T DR.

Z postaci mogli darować sobie Rose ( w zamian za Cody/Guya/Yuna), i kurde .... kogoś tam jeszcze. Ogólnie cieszy mnie combo Viktor + Akuma, bo nimi gram najwięcej i najczęściej.

Miło, iż w końcu Gouken dołączył, choć jakoś specjalnie z tego tytułu nie szaleje. Nowe stroje wypadają różnie. Przykładowo taki Vega, czy Zangief zachwycają, nieźle prezentuje się również poobijany Ryu i podartym kimonem. Ken natomiast, to całkowita porażka w tym segmencie.

A i Seth. Ostatnio zabrałem się za niego bardziej. Bardzo mi się podoba.

Co do tier listy, to on bodaj jest na szczycie O_o

Dzbanek z Goukena na najwyższym poziomie trudności, fakt, nie jest to przelewka, choć najtrudniejszym tutaj jest zdecydowanie "perfect". Z resztą, przy któreś tam próbie wprawny gracz powinien sobie poradzić.

Zdobył ktoś wszystkie nagrody ? Widziałem tylko jednego osobnika, który ma platynę w tej grze. Jest on na absolutnym szczycie rankingu - ponad pięć mln. BP (!!!!)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Street Fighter IV

Post autor: kemot722 »

Jeśli ktoś wcześniej nie widział filtrów dla wersji PC w praktyce:

PC Filters Comparison

(w niusie były fotki, a tutaj pokazane w ruchu)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sylvan Wielki »

Wzorem Miami/LA Ink - "Lot's of INK" zdecydowanie. Ja tak lubię FA.
Awatar użytkownika
Kira_Light13
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 05-06-2009, 14:39
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Kira_Light13 »

Wczoraj nie miałem czasu dopiero dzisiaj wieczorem odpaliłem grę przeszedłem 2 triale Sakurą. Jedyne co umiem za każdym razem zrobic to Shourukeny bo wystarczy walnąć 2 razy szybko analogiem po skosie + p. Za to gorzej z Hadoukenem bo ten raz wyjdzie raz nie. Sakura Otoshi też jest łatwe.
Chwyty są proste, za to to problem mam z tymi ciosami gdzie trzeba żęte robić do tyłu i tak samo jest przy Ultra Combo. W walce za Chiny Ludowe nie zrobię tego najlepszego kombo.
Do tej gry trzeba mieć cierpliwość w sumie dopiero 3godz przegrana, ale ja gram nędznie.
Mam pytanko jaka postać jest najłatwiejsza do grania z początku chcę grac w sumie Sakurą, ale może zagram kimś innym na początku, a potem wrócę znów do niej.

Sory, że taki chaotycznie napisane, ale to tak od razu po grze i już nie chcę mi się zmieniać.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sylvan Wielki »

Jutro kupuje dodatki (nowe) do Kz2, i Burnout Paradise Ultimate Box ( nie obędzie się bez nowego Sack Collosus'a) .... kolejne. A gdzie, pytam się coś nowego do SF IV - ja chcę Dee Jay'a.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Street Fighter IV

Post autor: kemot722 »

Gdzieś w necie, w jakimś rumor-landzie czytałem, że Capcom miał model DeeJay'a, który nie załapał sie do serii Ariki ("cudowne" EX'y w 3D). DeeJay w 3D był remasterowany, ale ostatecznie zrezygnowano z umieszczenia modeli obu panów (modelu T.Hawk to samo sie tyczy) w SFIV. W sumie rozsądna decyzja ze strony Capcom, jeśli to nie jest tylko plota. Jeśli nie mieli zapału do robienia nowych modeli D.J.'a i Hawka, to lepiej już nie wrzucać do gry "odpadków" z EX'ów.

O ile lubię czytnąć, od czasu do czasu PSX Extreme, to redaktorów artykułu o SFIV na grodziłbym krytyką za częste porównywanie SFIV do EX'ów - konkretnie za wypowiedzi typu: Capcom zastosował tyle nowości w EX'ach, których nie przeniósł do SFIV. Arika to nie Capcom.

[ Komentarz dodany przez: Action: 13-06-2009, 14:03 ]
PE i bijatyki to w ogóle śmiech na sali, ot taka prywata ;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: SubZero »

Jeśli chcesz sprawdzić, czy pograsz sobie komfortowo w zbliżającego się SF4 to czas zaopatrzyć się w oficjalny benchmark sprawdzający wydajność komputera pod kątem tej właśnie gry.
Mirrory są nieco przeciążone, więc momentami ciężko się dopchać.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Street Fighter IV

Post autor: kemot722 »

O komfot grania w SFIV sie nie martwie. Jak wcześniej długo nie było wiadomo o wymaganiach sprzętowych za wiele, to teraz wiem co trzeba.

Obejrzałem animowany film do gry 2 razy i tak sobie myślę, że w fabule Street Fighter'a, Seth będzie chyba robił za jakąś pierwotną wersję Uriena. Obaj chętnie zrzucają garnitury przed walką, demonstrując muskularną sylwetkę przy wzroście koszykarza. Obaj mają powera. IMO Ono po wcześniejszej pracy nad SF III musiał wstawić kogoś takiego ;)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sylvan Wielki »

[ Komentarz dodany przez: Action: 13-06-2009, 14:03 ]
PE i bijatyki to w ogóle śmiech na sali, ot taka prywata ;)
Jedyna Prawda xD
kemot722 pisze:Obaj mają powera
Obaj przecież mają rangę final boss, a to obowiązuje.

Co do Dee Jay'a ( i może Yuna), to czekam na jakiś stosowny DLC. Prędzej, czy później , Capcom, będzie chciał wyciągnąć nieco kasy z grających.

Street Fighter IV sequel 'practically confirmed'
http://www.oxm.co.uk/article.php?id=11489

Cytuj
A sequel to Street Fighter IV has been 'practically confirmed', according to Capcom's Japanese Q&A blog.

This isn't surprising news as Capcom tends to release new versions of Street Fighter as they continually refine the engine and add new characters and touches. Street Fighter III: 3rd Strike, for example, followed Street Fighter III: 2nd Impact and Street Fighter III: New Generation.

No real information is given on what this sequel will include, or even what it will be called, but Capcom happily drops hints over what the sequel or future Street Fighter IV updates will contain:

* A new character who is Gouken's daughter. She is "probably is as strong as Ryu, Ken or Akuma" and "maybe can do a one handed hadouken like his father can"

* Rolento is mentioned as a possible character

* Special intros (Gouken vs Ryu, for example) will probably be added in the next update or next version

* They want to add a 'diagram', a tier chart showing the results of each match-up. This was supposedly included with Street Fighter IV at some point during development to help balance the characters.


There's also mention of a possible Street Fighter IV survey to find out what players want. However, this hasn't been confirmed whether it's for Japanese players only (given the information comes from a Japanese blog) or for North American and European players too.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Street Fighter”