Arcade stick

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Aserot »

Nice i jeszcze raz nice!
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Mastachi
Student
Student
Posty: 62
Rejestracja: 20-08-2007, 12:48
Lokalizacja: Z Wyspy Wikingów
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Mastachi »

Eko-stik byl lepszy :)
Ale gratuluje roboty
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Arcade stick

Post autor: Sylvan Wielki »

Virtua Stick High Grande. Posiadam i osobiście bardzo chwalę sobie go i polecam.
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Arcade stick

Post autor: Primo »

Chętnie bym zainwestował w sticka, ale totalnie nie orientuje się w specyfikacji technicznej tych skrzynek i nie bede składał niczego sam, a cena zamówienia na coustoma oscylująca w granicach 400zł jest dla mnie nieco wysoka

przed chwilą znalazłem do kupienia coś takieg http://sdtekken.com/tech-...sticks/ps3-fs3/

w cenie niecałych (przesyłka) 300zł - http://www.allegro.pl/item574346988_arc ... _wroc.html

czy ktoś orientuje się czy podłącze to do PS2? No i czy wogóle warto ;] ?

sprzęt będzie mi potrzebny głównie pod Tekkena i emulatory arcade

Edit :
czy to dobra baza na ewentualne późniejsze modowanie?
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Zachariasz
Elite player
Elite player
Posty: 138
Rejestracja: 16-09-2007, 21:43

Re: Arcade stick

Post autor: Zachariasz »

Przeczytałbyś cały temat, albo chociaż najnowszy post Rena viewtopic.php?p=42432#42432 a znalazłbyś odpowiedź na większość pytań :looka:

Pomijając fakt dublowania pytań, nie za bardzo Cię rozumiem: nie chcesz składać samemu, ale chcesz modować. Jesteś gotowy wywalić na gotowca 300zł, ale już 400zł za coś o niebo lepszego to za wiele :znudzony:
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Arcade stick

Post autor: Primo »

po pierwsze
270zł to nie 400zł

po drugie
nie dam rady złożyć sobie sticka samemu od podstaw a nawet mi się nie chce, jestem świerzy w temacie i nie chce skakać od razu na głęboką wodę więc jeśli mam kupić juz jakąś gałę to nie chce wydać za dużo i mieć możliwość ewentualnej wymiany czegoś co może mi w przyszłości nie pasować jak już sie na tym ogram

co do posta Rena
- podarujcie sobie wszelkie wynalazki typu tanie sticki hori,mayflash,agatec a przede wszystkim namco - naprawde nie są warte Waszych pieniędzy bo i tak w końcu zapragniecie prawdziwego sprzętu a możecie wierzyć że różnica jest ogromna.
tak więc, chce zapragnąć, bo podejrzewam że czy złapałbym teraz coustoma czy stick namco, nie zrobiłoby mi to różnicy

Potrzebna mi fajna baza na której na początku sie poucze, a później upgrejduje i nie bede musiał wywalać jednorazowo 4 stów, może Tobie to różnicy nie robi , mi tak.

z tąd pytania



EDIT:

Fakyt kupiłem :D
Ostatnio zmieniony 09-03-2009, 17:26 przez Primo, łącznie zmieniany 1 raz.
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Arcade stick

Post autor: Lukas »

http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts.htm tam jest trochę wiedzy na temat arcade sticków.
Kiedyś miałem coś składać na podstawie tej strony, ale w efekcie zostałem przy padzie.
Awatar użytkownika
Damix
Elite player
Elite player
Posty: 198
Rejestracja: 15-12-2008, 05:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Damix »

Ma ktoś do sprzedania jakis arcade stick do ps2?
NieZaczaisz Clan
Obrazek
maac
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11-03-2009, 16:23

Re: Arcade stick

Post autor: maac »

Witam,

Uzywam obecnie zmodowanego AF galka Seimitsu LS32 przyciski sanwa OBSN30 do ps2 od Kowala, smigam na nim juz poltora roku w t5, sc3 i sf. Stick jest genialny, nie wyobrazam sobie grania na padzie.

Teraz zakupilem x360 ze wzgledu na sf4, sc4 i nadchodzacy t6 ale kurde nigdzie nie moge znalezc przyzwoitego sticka w rozsadnej cenie.
Pisalem do Kowala ale odpisal, ze nie sklada juz stickow pozatym do X-klocka za duzo bawienia sie w lutowanie pada takze tym bardziej nic z tego.

Jedyny sensowny 'seryjny' sprzet jaki by mnie interesowal to HORI Real Arcade Pro EX i jestem sklonny go odkupic jesli ktos go posiada.
Wszelkie customy tez mnie intereruja bo i tak planuje przelozyc graty z mojego AS'a do nowego. Glownie zalezy mi na elektronice (PCB).

Wszelkie info prosze tu na forum ew. mail dr.wyspa(shift+2)gmail.com

Z gory dzieki, pozdro
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Aserot »

Dziś w końcu pograłem troszkę dłużej w SF4, i teraz wiem że pad od 360 do bijatyk nadaje się tak samo jak do ubijania masła :/. Act dał mi co prawda namiar na bardzo fajną i bardzo drogą przejściówkę właśnie to drugie jest głównym czynnikiem zaporowym. Stąd rodzi się moje pytanko jakiego sticka polecacie do X-kloca, lub czy znacie może jakoś alternatywę dla tej zabawki Xfps 360.

Z góry dziękuje za odpowiedz no i na dniach pochwale się dlaczego bardziej zależy mi na przejściówce :P.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Kira_Light13
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 05-06-2009, 14:39
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Kira_Light13 »

Za jakiś czas, może sobie kupie bo do SF4 widziałem arcade sticki na alluu za 750zł to drogo.
Niech mi ktoś powie czy w SF4 dużo łatwiej na arcade sticku się wykonuje zety i qcf itp. niż na dualshocku czy różnica jest znikoma. Nie chcę wyrzucić kasy w błoto na sticka.
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Arcade stick

Post autor: vho »

Szkoda Twoich pieniędzy. Raz, że w SF4 bez problemu zagrasz na padzie, bo gra jest potwornie łatwa manualnie, a dwa, po Twoich wypowiedziach na forum sądzę, że jesteś raczej "niedzielnym" bijatykowcem, więc AS tak naprawdę nie byłby Ci potrzebny.
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Kira_Light13
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 05-06-2009, 14:39
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Kira_Light13 »

No chyba masz rację to nie te czasy, że siedzę 8 godz przed konsolą czy kompem i nie mam dość.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Aserot »

Ja od trzech dzionków testuje tą zabaweczkę MadCatz limited edition Street Fighter arcade fighting stick. Nie jestem jakiś prosem jeśli chodzi o chodzi o AS, ale podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Na pierwszy ogień sama buda jest duża i dość cieżka, ale bardzo stabilna zarówno na nogach jaki na stole. Wygląda bardzo estetycznie. Gałka bardzo fajnie chodzi nie mam co do niej żadnych zastrzeżeń no może jedynie battopa bym wolał zamiast kulki. Co do samych buttonów ciężko było mi się przyzwyczaić ponieważ są bardzo czułe i odczytują nawet delikatne muśniecie.Czas pokaże jak będzie z ich żywotnością pod moimi ciężkim paluchami :D. Ogólnie największą wadą tego AS jest wygórowana cena, która na pewno jest dla wielu zaporą.

Testowany na:

VF5, SF4, SC4, Ikaruga (demo), Golden Axe (demo)
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Ren »

seimitsu ls-32 + buttony sanwa
sorry za jakosc foto

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”