jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

No nie wiem ... może.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Jo-Jo »

Ja za to zagrałbym w całą sagę Xenogears oraz w Xenosagę " tak jak miało być " =x
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Wtedy zapewne patrząc na dzisiejszą politykę nigdy nie powstał by Xenogears, a wtedy ja bym nie istniał :zdziwko:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

KRELIAN pisze:No nie wiem ... może.
A tam może krln. Z miejsca. Przecież to klasa, sama w sobie. Nie chciałbym widzieć na swoim TV oprawy sprzed dwóch generacji. To nie te czasy.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: JJK »

A imo to właśnie dzisiaj są już gry nie na czasie ;P. A jeśli chodzi o remaki i inne rechabry jrpg, to łapy z dala od VP i VSa bo bede zuy ;[
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Remake Vagranta - w życiu. Konwersja jako Xbl Arcade z calaczkiem co wyciśnięcia - jak najbardziej;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Jo-Jo »

remake FF VII - jak-fuckin'-najbardziej ( zgadza się - nie lubię FF VI )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: JJK »

Jo-Jo pisze:remake FF VII - jak-fuckin'-najbardziej ( zgadza się - nie lubię FF VI )
Jak już... to wolałbym pełnoprawny, wysokobudżetowy remake pierwszego FF - tam jest dużo do rozwijania i mało do czepiania w razie wpadki ;P. A od FFVII to ja już mam cofanie się treści pokarmowej do przełyku... nie no serio za dużo już chmurka i pana z białymi włosami.
Yamada pisze:Remake Vagranta - w życiu. Konwersja jako Xbl Arcade z calaczkiem co wyciśnięcia - jak najbardziej;].
Na to się jeszcze zgodzę ;) i... może bym wtedy w końcu kupił tego x'a :oczami:
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Sylvan Wielki pisze:
KRELIAN pisze:No nie wiem ... może.
A tam może krln. Z miejsca. Przecież to klasa, sama w sobie. Nie chciałbym widzieć na swoim TV oprawy sprzed dwóch generacji. To nie te czasy.
Jeśli miałbym już dostać Xenogears to wyłącznie w formie konwersji z odrobiną dodatków, co już jest raczej nierealne w tej generacji, choć taki Chrono Trigger DS pokazał, że można. Nie wyobrażam (nie chce wyobrażać) sobie XG, Vagranta, Parasite Eve i kilku innych klasyków square w nowej formie. Dajcie jakieś pomysły jak miałoby to wyglądać, żeby znów ciekło z nogawki to może się przekonam :P.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Komandos »

choć taki Chrono Trigger DS pokazał, że można.
No racja Chrono Tigger na NDS pokazał, że można sprzedać po raz kolejny grę ze snesa w niezmienionej formie ;) Nie wiem jak ty, ale ja bym wolał sobie w rimejka tej gry np. na silniku Dragon Quest VIII, niż dziesiąty raz wałkować to samo. W ogóle nie wiem po co są konsole nowej generacji, skoro można zawsze skonwertować jakiegoś starocia a ludzie i tak to łykną :P
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Konsole nowej generacji są po to, żeby było co konwertować i rimejkować na konsolach jeszcze nowszej generacji :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

A wg mnie remake'i są dla ludzi bez wyobraźni. Dla tych, którzy muszą mieć pokazane łzy, pot itp. by uwierzyć w postać, sami zaś nie potrafią tego dorysować w głowie. Łatewer. Może też dlatego, żem baba ale do dziś w głowie mam swoją własną
[Spoiler ]
scenę śmierci Aeris

fixed ;)
z FF7, przy czym niekoniecznie idealnie pamiętam ją jak była w grze.

Jestem dopiero po 29h gry w XenoGears (ciągłe odstawianie zrobiło swoje) i jakoś średnio widziałabym to wszystko po odnowieniu.

Za remake Xenosagi bym zabiła. Łapska precz, zróbcie tylko kolejną trylogię.

Chrono Triggera w grafice DQ8 bym osobiście nie strawiła. Wole już piksele od ryjów robionych przez Toriyamę.
Te piksele też robił Toriyama :P

A poaz tym jestem najszczęśliwsza na świecie, bo właśnie skończyłam po raz 2gi Xenosagę 3, mam jak dotąd każdy jeden item i.... wyczytałam, że w Xeno 3 jest dwójka moich ukochanych seiyuu <3
Ostatnio zmieniony 05-07-2009, 21:34 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Komandos pisze:
choć taki Chrono Trigger DS pokazał, że można.
No racja Chrono Tigger na NDS pokazał, że można sprzedać po raz kolejny grę ze snesa w niezmienionej formie ;) Nie wiem jak ty, ale ja bym wolał sobie w rimejka tej gry np. na silniku Dragon Quest VIII, niż dziesiąty raz wałkować to samo. W ogóle nie wiem po co są konsole nowej generacji, skoro można zawsze skonwertować jakiegoś starocia a ludzie i tak to łykną :P
No nieźle się uśmiałem z tym DQ8 i Toriyamą, ale do rzeczy. Niektórych gier po prostu nie można ruszać, przez swój specyficzny styl graficzny i klimat, którego podciągnięcie pod dzisiejsze realia co najwyżej skaże na potępienie ze strony fanów. Owszem, można zrobić udany remake, ale bez przegiętej zmiany konwencji, co pokazuje sporo gierek z xbl/ps store. Z drugiej strony o ile zrobienie takiego RE1 czy MGS jeszcze było możliwe, tak już specyficzna grafa zwłaszcza w grach square nie ma szans wyglądać inaczej.

Chrono Trigger ma tak niepowtarzalny wygląd, że nawet na silniku Dragon Balla nie ma racji bytu :oczami:. Nie wiem czy skończyłeś wersję na DS ale dodano nowe zakończenie, możliwość łapania i hodowli potworów i wystawiania ich na arenie, możliwość grania w versusie, nową lokację - głównie do nabijania leveli i zdobywania itemów i kolejną lokację, która odkrywa ciekawe wątki fabularne nieobecne w oryginale, nawiązując przy tym sporo do Chrono Cross. Jeśli to jest niezmieniona forma no to sorry, ale ja chce Xenogears wyglądający tak jak pierwowzór z rozwiniętymi wątkami z drugiej płyty - zlikwidowania opowiadań na fotelu, 'przygody' Elly i Emeraldy, rozkręcenie wątków z 4 tomu, samorozwój Krela w Nissan i tworzenie boga :D, więcej Sigmunta, Taury, Zephyr ... nic więcej do szczęścia bym w temacie remake'u nie potrzebował. Myślisz, że jestem w tym odosobniony? :)

Konsole nowej generacji są tworzone z myśla o nowych grach a nie remake'ach, ale rozumiem, że mogłeś o tym nie wiedzieć :|
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Sub, KRELIAN ale ja wiem że w CT też są ryje by Toriyama, ale kuźwa... tam tego nie widać >.< A za spoila to gomen, ale to kurde wie nawet mój brat mimo, że gry na oczy nie widzial xD

BTW kiedy dojdzie mi Billy do teamu? Save mi się teraz zwie
[Spoiler ]
iNight Purge
czytać idę
[Spoiler ]
po Weltalla
:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Jo-Jo »

To właśnie miałem na myśli poprzez " tak jak miało być " ...

Xenogears - tak jak miało być gdyby Square nei zabrakło kasy prz y drugim CD
Xenosaga - bez zmian w scenariuszu w Xeno 2 ( których nie zrobił Monolith ) ... po części mamy to " zrekonstruowane " w DS'owym " Xenosaga 1+2 " ... ale nadal pozostaje " co by było gdyby " z trzecim epkiem

a FF7 jest jedną z nielicznych gier które szalenie potrzebują rimejka ... chociaż przy obecnym Gay-Enix niemożliwością jest aby to dobrze wyszło ( MGS1 go nie potrzebował - nadal wolę o wiele bardziej oryginał ) ... dobrym pomysłem jest rimejk SH1 z dodanym scenariuszem Cybil z Play Novel ( oszczędźmy sobie dyskusję na temat Shattered Memories )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”