Arcade stick vs pad vs klawiatura

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Dumian »

Myślę, że warto wrzucić tutaj linka do wiadomości na stronie głównej <a href="https://www.honmaru.pl/?subaction=showf ... 1236456005" target="_blank" class="postlink">Joystick vs. Pad.</a> i teraz przy okazji zakładam taki temat na forum, bo to chyba lepsze miejsce do dyskusji niż komentarze na stronie. Dodałem do tego jeszcze klawiaturę bo wiem, że z racji obecności bijatyk bezpośrednio na PC lub poprzez emulator wiele osób wybiera właśnie klawę. Dla kogoś kto gra na konsoli oczywiste wydaje się, że klawa nie ma startu do pada ale sam znam osoby, które twierdzą, że wolą grać w Tekkena (3 online) na klawiaturze.

Arcade stick czy pad a może klawiatura? Najczęściej przyczyną jest problem z przestawieniem się. No właśnie, jak to jest z tym przestawianiem? Na sticku miałem okazję grać raz (nie licząc paru wypadów za dzieciaka do salonu) na turnieju i powiem, że masakra, ciężko mi było coś sensownego zrobić. Długo takie przestawianie się może potrwać, potrzeba sporo treningów? Domyślam się, że zależy to od postaci, gry no i przede wszystkim konkretnej osoby, ale tak ogólnie?

Jak na razie najwygodniej gra mi się w bijatyki na padzie (bo na sticku i klawie nie umiem;), a jak jest u was, może ktoś przestawiał się z grania z jednego na drugie, może nawet trzecie?

Na forum są już podobne tematy: <a href="viewtopic.php?t=1320" target="_blank" class="postlink">Arcade stick</a> oraz <a href="viewtopic.php?t=553" target="_blank" class="postlink">Sticki, pady, dashe...</a> ale głownie o samych stickach oraz <a href="viewtopic.php?t=77" target="_blank" class="postlink">Czym grać żeby wygrać</a> - głównie o padach i przejściówkach.

Ten niech będzie o różnicach, przestawieniu się, porównaniu, wadach i zaletach. A teraz oddaję głos ekspertom ;)
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Dumian, łącznie zmieniany 1 raz.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Yamada »

"Bądź prawdziwym mężczyzną - wybierz klawę!"
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Aserot »

No to zacznę od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem sticka, pierwsze wrażenie jak można w ogóle na tym grać. Choć w Metal Sluga szło jak za dawnych lat w salonie :D. Pierwszy tygodnie to testowanie różnych technik trzymania drążka. Największy problem miałem z synchronizacją obu rąk ( jednak to nie to samo co kciuki na padziku ) gdy pojedyncze akcje chciałem połączyć w kombosy. Na przykład qcb i szybkie przejście w f,d,fd był dla mnie niewykonalne. Teraz już nie jest tak źle ale do skuteczność porównywalnej z padem jeszcze daleka droga. I mimo, że na sticku gra mi się tak nie klei jak na padzie staram się grać już tylko na nim. Zwłaszcza że radocha z każdej trudniejszej akcji posadzonej w walce jest teraz większa. Pad to przez długi czas była dla mnie najlepszym możliwym wyborem jeśli chodzi o grę w bitki. Gra się na nim wygodnie nie trzeba się przejmować pozycją neutralną w inpucie, jednak teraz prym u mnie ma AS bez dwóch zdań. A gra na klawie równa jest sadystycznej torturze no może z wyjątkiem MK2 w którą i tak wolałem grać na joyu z Amigi :P.


Edit:

Yamada mnie ubiegł :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: gascan »

Nie miałem problemów ani oporów z przerzuceniem sie z pada na sticka gdyż i tak na padzie grałem słabo. Kupiłem sticka ze dwa lata temu żeby dodać sobie skilla i być cool. Cool jak nie byłem tak niestety nie jestem za to skill mi podskoczył.
Ci co planują się przerzucić powinni to zrobić raz na zawsze i zapomnieć, że istnieje coś takiego jak pad. Żeby tak uczynić trzeba mieć silną wolę.
Zauważyłem u niektórych osób, że np w jedną bijatykę grają padem, a w inną stickiem tak też jest niedobrze. Zapominamy o padzie i koniec.
Ludzie którzy nigdy nie grali na sticku będą mieć problemy i np. będzie im dobrze szło tylko z jednej strony. Wtedy należy częściej grać po tej stronie na której nam nie idzie a nie jej unikać.
Trzeba też znaleźć preferowane ułożenie joya (kolana albo stół, może podłoga).
Sposobu trzymania nie należy szukać na siłę to powinno przyjść samo i nie ważne jakie to trzymanie jest ważne żeby było skuteczne.
Stick na początku nie doda nikomu skilla, a raczej odbierze ale warto poświecić czas bo na pewno będzie w końcu lepiej.
Poza tym fajnie jest zasiąść do bijatyki wieczorkiem ze stickiem na kolanach i poczuć że gramy w grę na urządzeniu do niej stworzonym.
Sticki nie są tanie, w Polsce pewnie uważane za luksus. Myślę jednak, że nie jeden z nas wydał więcej pieniędzy na gorszą "zabawkę".

Co do klawiatury polecam Zangiefa i jego supery dla wszystkich graczy na klawie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Zachariasz
Elite player
Elite player
Posty: 138
Rejestracja: 16-09-2007, 21:43

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Zachariasz »

Kod: Zaznacz cały

<SubZero|Away>jako doswiadczony 'sticker' mozesz sie wypowiedziec
Nie uważam się za guru w tej materii i jeszcze daleko mi do Kowala czy choćby Rena, ale z racji, że niedługo miną urodziny Zajebiście Czerwonych Liści uważam, że mogę wtrącić swoje 3 grosze. Er go:

Primo
Na europejskim czy amerykańskim poziomie rodzaj kontrolera nie ma większego znaczenia Wybacz Dumian, ale imho zdanie "IE nadaje sie do neta jak klawa do Tekkena" nie oddaje w pełni "kiepskości" (sic!) tej przeglądarki. Jest całą masa dobrych graczy korzystających z "dobrodziejstw" klawiatury (pozdro Merc). Są kombinacje, które łatwiej wykonać na określonym sticku i takie, które lepiej wchodzą na klawie
Sytuacja zmienia się diametralnie w KKW. Tam jak wiemy gracze wrośli już w joy'a - tak bywa, gdy kara się od małego na automatach. Słowem: oni większego wyboru nie mają - zanim gra ukaże się w wersji na PC czy konsolę zdążą minąć z dwa SBO.

Secundo
Nie rozumiem ocb mojemu przedmówcy z tym "dodaniem skilla". Jeżeli uważasz, że sprzęt determinuje umiejętności, to jesteś w wielkim błędzie. Skill nie jest czymś co można kupić lub ulepszyć za pieniądze - skill jest mieszanką talentu i czasu poświęconego na zdobycie go. Kontroler jest jedynie narzędziem, nigdy źródłem.
Mogę się w ostateczności zgodzić na to, że sprzęt obniży nasze umiejętności (chociaż w tym wypadku uważam, że skill należy rozpatrywać na płaszczyźnie sprzętu, bo to tak jakby zarzucać skrzypkowi, że nie potrafi grać na kontrabasie (jedno i drugie instrument smyczkowy), no ale) ale nigdy na to że je podniesie.
Rozważyłem jeszcze jedną opcję - masz na myśli, że nasz przykładowy skrzypek będzie grał na obu instrumentach - wtedy faktycznie suma skilla będzie większa. Jednak wtedy równie dobrym pomysłem jest granie na macie do DDR - a szacunek do takiej osoby większy.

Tertio
Jakiegokolwiek wrażenia po przeczytaniu powyższych wypocin czytelnik nie miał, muszę zaznaczyć, że jestem jednak Za stickiem. AS (a konkretnie mowa tutaj o customach) ma swoje zalety, których klawa czy pad nie nigdy nie będą miały:
*AS można dopasować do swoich potrzeb. Części jest masa, a na jaki niedorzeczny pomysł byśmy nie wpadli, na sticku możemy go zrealizować domowych warunkach. Obudowy od pada raczej sami nie odlejemy
*Na pad czy klawe arta z loli raczej nie nałożymy
*Zawsze fajniej jest powiedzieć: "karam na sticku" niż "gram na klawie"
*Każdy custom ma swoją duszę. Brzmi to dziwnie, ale pamiętajmy, że osoba składająca go poświęciła swój czas i włożyła w to swoje umiejętności. Każdy z nich jest unikalny - nie są to pady produkowane masowo, których są miliony.

I na zakończenie
O co mi chodzi? Chce wyplewić to mylne rozumowanie typu: "jestem (będę) lepszy, bo gram na sticku, a tak robią japońce" etc. Jest to tzw. bull sheet (sic!). Chcesz być lepszy? Nie pisz głupich postów tylko ćwicz, ćwicz, ćwicz.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: gascan »

Zachariasz pisze:Jest całą masa dobrych graczy korzystających z "dobrodziejstw" klawiatury (pozdro Merc).
Pewnie gdyby korzystali ze sticka byliby jeszcze lepszymi graczami.
Zachariasz pisze:Nie rozumiem ocb mojemu przedmówcy z tym "dodaniem skilla". Jeżeli uważasz, że sprzęt determinuje umiejętności, to jesteś w wielkim błędzie. Skill nie jest czymś co można kupić lub ulepszyć za pieniądze - skill jest mieszanką talentu i czasu poświęconego na zdobycie go. Kontroler jest jedynie narzędziem, nigdy źródłem.
Z tym dodaniem skilla to oczywiście w cudzysłowie. Arcade stick w bijatykach 2D pozwala robić rzeczy które na padzie są nie wygodne i nie wykonamy ich instynktownie(np cancele postaciami chargowanymi). Więc tak na sticku będziemy lepsi(doda nam skilla;))

Oczywiście tak jak pisałem wcześniej ktoś kto nigdy nie grał na sticku, a nagle się przeżuci nie będzie lepszy.
Mimo wszystko na padzie z dobrym krzyżakiem też da się osiągnąć mistrzowski poziom.
Wyszedł Street Fighter IV na Xboxa 360 i ludzie nagle zaczęli potrzebować sticka bo na padzie im nie idzie. Jest to wina tylko i wyłącznie pada Xboxowego są na rynku pady dedykowane dla bijatyk i jestem pewien, że część z tych osób mając taki pad(lub nawet pad od PS3) nie pomyślała by nawet o sticku.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Milly
Elite player
Elite player
Posty: 174
Rejestracja: 27-10-2008, 10:52
Lokalizacja: IRL<->JP
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Milly »

ostatnio zastanawiam się nad zakupem arcade stick'a do ps3. padem gra mi się tragicznie. tak...tragicznie pod względem kombinowania ciosów (Tekken). nie wiem czy arcade stik to coś dla mnie...na razie chce zorientować się co i jak...co radzicie? dalej mordować się z padem czy postick'ować?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Mr_Editor »

Możesz iść do jakiegoś salonu gier i pyknąć na automacie w jakąś bitkę to sama zobaczysz czy ci odpowiada... jak dla mnie to AS nie jest mi potrzebny... gram jak gram ale lubię swojego pada :P
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Yamada »

Ej śmiejscie się ale na klawie serio gra się łatwiej niektórymi postaciami w t3, głównie dzięki różnym inputowym 'sztuczkom' . Przykład - Law i jego slide - trzymamy d i wciskamy p,[p]+3 - siedzi zawsze. Poza tym mi osobiście jakoś łatwiej wykonać motion dragon puncha, qcfa czy d/,d/p na klawie właśnie - palce 'nie siadają' tak jak na padzie.

Do 2d sie kompletnia klawa nie nadaje ale do T3 spokojnie styka aby pograć na poziomie nawet pseudo skillowymi Mishimami.
Obrazek
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Ren »

Grałem całkiem sporo na kilku sprzętach wiec warto byłoby wypowiedzieć się w temacie.

Szok "jak na tym grać" trwa średnio od 2 dni do tygodnia. Jako młody maniak (hehe) z wielkim zapałem zaczalem grac po kilka godzin dziennie, kiedy w 3 dzień udało mi się posadzić ch d/f+2, EWGF - grałem już całymi dniami. Po miesiącu dashowalem już nieźle, sadziłem hardowe akcje ale mimo to wolałem na turniejach startować z padem w ręku bo ze stickiem nadal czułem się niepewnie.
Na skrzynce jeszcze czasem postać podskoczyła, zrobiłem nie to co chciałem itd.
Wielu pisze aby podczas nauki najlepiej wyrzucić pada lub przynajmniej w ogole go nie dotykać - jest to absolutna prawda, choć dziś gram na jednym i drugim - po takim czasie już nie trace odruchów, ba - wczoraj zagrałem pierwszy raz na sticku od prawie roku i niewiele sie zmieniło - sam movement i "czucie" gry pozostało + standardowe i te nieco mniej juggle ;).

Przejdzmy do konkretów:
Zacznę od obalenia mitu mówiącego o tym, że stick jest dla mishim. Oczywiście - w przypadku tych postaci gała najwięcej daje, aczkolwiek jeżeli chodzi o całą resztę - i tak daje tyle, że opłaca się zainwestować w sticka jeżeli ktoś myśli o turniejowym graniu.
Po całym okresie gry stwierdzam, że najważniejszą przewagą sticka nad padem jest poziom trudności. Niemal wszystko ze sticka jest do powtórzenia na padzie tylko po cholere sie meczyc? Takie rzeczy jak EWGF czy każdy rzut z dużą ilością kierunków wykonuje się z niesamowitą łatwością, niemal automatycznie. Ktoś powie, że ewgf czy giant swing na padzie to dla niego nie problem - fajnie, ja też to robiłem/robie, myślę że manuala mam na niezłym poziomie ale nie o to chodzi. Po prostu szybki 14 klatkowy elektryk (prawie)zawsze kiedy go potrzebuje - nie myśle o nim, szybkie 2 ruchy lewą ręką i tyle - tak jest z wieloma zagraniami. Nie jestem mega kozakiem - po prostu tak jest - każdy poczuje sporą różnice i przyjemność z prowadzenia trudniejszych postaci. Dzięki wygodnemu wprowadzaniu trudniejszych kombinacji - nie skupiamy sie nad tym elementem bardziej myśląc o tym co zrobi przeciwnik.

Istotny jest movement. Wielu dobrych Graczy grających na padach - trzęsie sie na wszystkie strony wykonując minimalne ruchy. Czegoś takiego nie można nazwać dobrym movementem, niewiele wnosi. Joy posiada spory zamach - w dużym zakresie uniemożliwia takie praktyki. Wszystko jest bardziej płynne, backdashe oraz stepy we wszystkie strony są bardzo głębokie. Bardziej czuć grę, mniej ciosów idzie w powietrze, backdash jest lepiej zbuforowany i nie dostajemy strzała podczas wykonywania go, omijamy więcej ciosów przeciwnika oraz polepsza się dochodzenie do ściany w jugglach. Jasne - można mieć dobry movement na padzie tylko znów - po co się męczyć?

Niestety nie jest do konca tak różowo. Po pierwsze - wielu Graczy myśli, że gdy kupi sticka - będzie zamiatać. Jeżeli ktoś nie ma manuala na padzie - na 100% nie będzie mieć go na sticku - czeka go tylko irytacja.
Zdarza się czasem że ktoś kto ma manuala - po opanowaniu sticka popada w narcyzm, czuje się złotym dzieckiem i w ogole "full pro miszima plejer". Dzieje się tak, ponieważ nagle coś, czego naoglądał się w koreanskich/japonskich filmikach staje się dostępne.
Paradoksalnie stick nie rozwija takiego Gracza tylko cofa w rozwoju. Zostawia on swoją postać wraz z kreatywnością i czystym skillem zaczynając wavedashować w domowym zaciszu a z samego manuala jak wiadomo niewiele wynika.

W przypadku customow problemem jest wybór. Sam wpakowałem w to kilka ładnych stówek.
Nie wierzcie w cuda - zmiana sticka niewiele daje, pewnych wlasnych ograniczeń nie da się przeskoczyć. Sam mam kilka "gatunków" i jasne - mam swój ulubiony, przeszedl sporo modyfikacji ale tak naprawde całą tą kase wywaliłem aby dowiedzieć się, że praktyka czyni mistrza (taaa, bardzo odkrywcze...). Na japońskim sticku można grać w tekkena tak samo jak na koreańskim. Żeby było śmieszniej - gram glownie na amerykańskim z przerobioną sprężyną oraz zakresem przekątnych, ktory niby przeznaczony jest do 2d.
Co ciekawe problem wyboru joya wystepuje najczęściej przy tekkenie co dostrzegł - znany Graczom będącym w temacie - Kowal. Moim zdaniem ta gra jest zbyt łatwa(całokształt) przez co żaden konkretny joystick nie stał się tym właściwym bo grać można nieźle na każdym. Jeden woli japonski, drugi koreanski a trzeci skrzynie biegów od kamaza.
Przy takim VF opinie są podzielone - sanwa vs seimitsu ale przeciez to ciągle ten sam japoński styl.

Na koniec kilka wskazowek dla początkujacych "stickerów":
- podarujcie sobie wszelkie wynalazki typu tanie sticki hori,mayflash,agatec a przede wszystkim namco - naprawde nie są warte Waszych pieniędzy bo i tak w końcu zapragniecie prawdziwego sprzętu a możecie wierzyć że różnica jest ogromna.
- wszystkim początkujacym Graczom polecam na start customowy stick japoński - są świetnej jakości, zdecydowanie najłatwiej u nich z precyzją, dzięki różnym ogranicznikom mogą służyć zarówno do 2d jak i 3d. Istotnym jest również fakt iż nie odbijają w przeciwnym kierunku.
- początki będą MEGA trudne, jeżeli ktoś pierwszy raz zasiadzie do sticka - bedzie w niezłym szoku. Wszystko mija z czasem i potem jest tylko czysta grywalność.
- wbrew pozorom oryginalny sprzęt arcade jest tani bo praktycznie niezniszczalny i bedzie sluzyc przez wiele, wiele lat. Poza tym z każdą nową konsolą wystarczy wymienić jedynie baze i dalej gramy na tym samym kontrolerze :)

Wybaczcie, że poruszyłem głównie sprawę Tekkena (i w ogole zabrnalem bardziej w strone stickow niz porownania z padem/klawą) a nie bijatyk 2d ale po prostu nie mam o tym najmniejszego pojęcia :)
Moim zdaniem jeżeli ktoś uważa pada/klawe za lepszy sprzęt do bijatyk od sticka - za mało na nim grał a cały temat nie ma większego sensu bo odpowiedź może być tylko jedna :)

Tak jak Zachariasz postanowiłem kupić części i złożyć samemu sticka. Jeżeli ktoś czuje się na siłach to zachecam - satysfakcja niesamowita. Obecnie poszedłem jeszcze dalej i skonczylem projekt płytki domowej roboty na usb pod pc/ps3 , z braku czasu nie moge jej jeszcze wytrawić ale na uniwersalnej płytce testowej wszystko śmigało :)

Podsumowując - każdy powinien mieć w domu choć jeden taki mebelek :)
Innuendo
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04-07-2009, 21:08

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Innuendo »

Witam

Jestem zainteresowany kupnem arcade stick, ale zastanawiam się, który mam kupić. Gram aktualnie w SF4 na komputerze na oficjalnym padzie capcomu 15th anniversary editon (poprzez przejściówkę z ps2). Idzie mi nieźle, tylko zauważyłem, że jak stoję z lewej to zdecydowanie trudniej jest mi wykonać pół obrotu (czy dwa razy do super ,czy ultra). Patrząc się na pada, obrót wychodzący na zewnątrz pada wychodzi zawsze, obrót wychodzący wewnątrz pada wychodzi raz na jakiś czas. Denerwuje mnie to ponieważ stojąc z lewej raz wyjdzie Hadouken a raz Shoryuken, nie mówiąc już o super i ultra, które wyjdą raz na parę prób. Również, nie wyobrażam sobie wykonywania combosów w stylu uppercut/focus/dash/ultra na padzie. Nie wiem czy jest to wina pada (niby dobry), czy muszę nauczyć się gry na padzie, ale zastanawiam się jakbym grał na sticku (lepiej/gorzej).

I dochodzimy do sedna sprawy, który stick kupić. Czy najtańszą i największą chałę za 30/40 zł, żeby w ogóle zobaczyć czy będę potrafić grać na sticku, czy jakiś droższy za 140 zł.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Komandos »

Innuendo pisze:Witam

Jestem zainteresowany kupnem arcade stick, ale zastanawiam się, który mam kupić. Gram aktualnie w SF4 na komputerze na oficjalnym padzie capcomu 15th anniversary editon (poprzez przejściówkę z ps2). Idzie mi nieźle, tylko zauważyłem, że jak stoję z lewej to zdecydowanie trudniej jest mi wykonać pół obrotu (czy dwa razy do super ,czy ultra). Patrząc się na pada, obrót wychodzący na zewnątrz pada wychodzi zawsze, obrót wychodzący wewnątrz pada wychodzi raz na jakiś czas. Denerwuje mnie to ponieważ stojąc z lewej raz wyjdzie Hadouken a raz Shoryuken, nie mówiąc już o super i ultra, które wyjdą raz na parę prób. Również, nie wyobrażam sobie wykonywania combosów w stylu uppercut/focus/dash/ultra na padzie. Nie wiem czy jest to wina pada (niby dobry), czy muszę nauczyć się gry na padzie, ale zastanawiam się jakbym grał na sticku (lepiej/gorzej).

I dochodzimy do sedna sprawy, który stick kupić. Czy najtańszą i największą chałę za 30/40 zł, żeby w ogóle zobaczyć czy będę potrafić grać na sticku, czy jakiś droższy za 140 zł.
Skoro na padzie Ci takie rzeczy nie wychodzą to lepiej daj sobie spokój ze stickiem ;) A jak już tak bardzo chcesz tego sticka to jedynie mayflash jest sensowny z tych na allegro. Nie zdziw się tylko jak przez pierwsze tygodnie/miesiące nie będzie Ci wchodziło nawet to co teraz robisz na padzie :hyhy:
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Frizen »

Jak chcesz zobaczyc o co w tym chodzi to przejdz sie do salonu gier, na takim za 30/40zl nie zobaczysz jak sie gra na sticku z wyzszej polki, conajwyzej sie zniechecisz.
teken020
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 09-01-2010, 17:28

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: teken020 »

można gdzieś w polsce kupić przejściówkę dzięki której będzie można podłączyć pada od ps2 do X360 ?
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Aserot »

Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”