Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Phantom »

Właśnie gram w jap wersję Dissidi i jak najbardziej spełnia moje oczekiwania pod względem rozbudowania planszy i wolności poruszania. Efekty są niezłe ale system walki nie ma w sobie nic skomplikowanego. Na koniec mogę powiedzieć, że wolałbym ją w języku który trochę bardziej rozumiem, ale czego się nie robi dla emocji :P
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: czit »

Yamada przy okazji ff9 zapomniales chyba wspomnieć o megawypaśnym Eiko theme

gral tu ktos poza Krelianem w ff XI ?
nawet opening theme ma świetną muzyke w tle :


battle themy są bardzo klimatowe, pozatym doskonale pasują muzyki do poszczegolnych lokacji , do miasteczka Selbina wraca sie z radością chocby dla samej muzyki :)

dodatkowym atutem jest to ze grafika jest uderzajaco podobna do tej z ff9 ,czyli do mojej faworytki^^

Krelian mnie do tej gry dlugo namawial i zaluje ze tak dlugo nie dalem sie skusic bo po zainstalowaniu triala juz po pierwszej godzinie gry wiedzialem ze to jest to co maniacy fajnali lubią najbardziej
dlatego polecam kazdemu fanowi zagrac i przekonac sie na trialu bo naprawde warto (2 tyg. to dla poczatkujacego bardzo duzo :) )

mnie najbardziej przekonalo to ze w ogroznieniu od innych mmorpg gra nie ogranicza sie do 'nudnego?' expienia ale masa questow i klimat sprawiają ze przy kazdym wlaczeniu gry trzeba podjąć naprawde trudną decyzje: expic, robic upiedrliwe questy czy moze hodowac chocobo zeby pobawic sie w hot%cold (tak tak najwypasniejsza zabawa z ff9 jest i tutaj )

p.s. oczywiscie widzieli wszyscy tą wersje To Zanarkand:

i pytanko : ma ktos jakies namiary skad sciagnac osta z tego toura ?
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Yamada pisze:Bardzo dobra aranżacja JJK (dawaj MP3:P), z tym ze spróbowałbyś wrzucić oryginalny saksofon, ciekaw jestem jak by to brzmiało wtedy :) .
Miałem z tym już skończyć, ale spróbuję jeszcze coś popróbować, a mp3 wyląduje razem ze tym zmodyfikowanym kawałkiem ;).

A w kwestii zawartości OSTa FF9 chciałem coś dodać, ale Aramis wymienił już wszystkie moje ulubione kawałki xD.

FFXI - nie miałem okazji się pobawić ze względu na moje szwankujące połączenie z netem, które ciągle niweluje mi możliwość gry online (czasem nawet i na kurniku O.o), ale OSTki Naoshi Mizuty i Kumi Tanioki bardzo mi się podobały :) i szkoda że pozostają tak niedoceniane pośród reszty.

czit: link poszedł na PM :)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Ok po dogłębnym zapoznaniem się z Lost Odyssey mogę wyróżnić następujące utwory z OST:

Prologue - bardzo fajny main theme z głównego menu.

Battle Conditions - battle theme TOTALNIE w stylu Uematsu, szybkie, dynamiczne i skoczne z duzą dawką klasycznego Uematsu'owego synthu. Szkoda, ze słyszymy go tylko 3 razy w grze (w tym tylko raz przy głównej lini fabularnej).

Neverending Journey - utwór z mapy świata - przeróbka 'Prologue'. Fajne wejscie gitar pod koniec 2 minuty;].

Parting Forever - imo bezapelacyjnie najlepszy utwór na OST. W dodatku towarzyszy najlepszej scence w tej grze;]. Szkoda jednak, ze jest tak krótki;f.

House of the Witch - prosty, ale bardzo udany utworek trzymajacy przyjemnie w napięciu;]. Podczas 'Thousands Years of Dreams' spełnia swoje zadanie wyśmienicie;].

Escape! - nic dodać nic ujać - Uematsu pełną gębą. Fajny utworek pasujący do wydarzeń an ekranie;].

Battle with the Demons - pod tą ambitna nazwa kryje sie utwór z walk z bossami. Trochę długo się moim zdaniem rozkręca (prawie minutę) ale później jest bardzo dobrze. Bardzo udane wejście fletu i gitarek.

Dark Saint - kolejny udany utworek z walki (ale leci też w kilku scenkach) z pewnymi panami. Bardzo fajnie się rozkręca od 1:37 (bardzo, bardzo dobry mix damskiego i męskiego chórku) - dynamiczny i świetnie pasuje do owej walki (klimat daje rady;])

Distorted Space - moim zdaniem najlepszy battle theme w tej grze, nawet pomimo tego, ze słyszymy go podczas walki jakieś 2, może 3 razy. Wolny, spokojny, niepokojący - świetna rola gitarek.

Roar of the Departed Souls - famous final boss battle theme - długo się rozkręca, ale to pierwsze 1:30 jest wręcz świetne i doskonale pasuje do walki. Dalej Uematsu upchał jakiś j rock ze średnimi chórami i również średnio to wyszło (chłopak eksperymentuje - kolejny utwór tego typu po 'The Seal is Broken' z Blue Dragona).

Main Theme - nic dodać nic ujać - mix Prologue z Parting Forever = bardzo fajny wałek;].

No, troche czasu zabiłem:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Obiecałem, a słowa raczej zawsze dotrzymuję ;), więc jutro w stosownym temacie pojawią się w paczce-albumie dwie wersje mp3 "Compression of Time" z FF8, razem z jedną inną aranżacją oraz 4 własnymi kompozycjami :)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: SubZero »

Mroczna tajemnica FFVIII - niezłe to jest ;)
NIE CZYTAJ JEŚLI NIE PRZESZŁEŚ FF8.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: mcl »

http://www.translation-ff8.xt.pl/index. ... &Itemid=76
jako ciekawostka ;] kurcze nie moge sie spolszczenia doczekac, a juz za pare dni sflaszuje konsole i obowiazkowo LO do zaliczenia :P Coś czuje ze ten miesiac bedzie miesiacem grania 10/5 + 16/2 :P ( nie 24/7 bo chodzic do szkoly i spac tez trzeba :P )
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Aserot »

SubZero pisze:Mroczna tajemnica FFVIII - niezłe to jest ;)
NIE CZYTAJ JEŚLI NIE PRZESZŁEŚ FF8.
No ciekawa teoria nie powiem.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Komandos »

http://thatguywiththeglasses.com/videol ... -ff8finale - recenzja FF8 by SpoonyOne. Lubię kolesia ale tym razem chyba trochę przesadził :suchy:
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Straszna żenua - widać, że coraz więcej nerdów na siłę się lansuje, a i pewnie znajdą się tacy co uwierzą w beznadziejność tego tytułu :oczami:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

Mogę ci przedstawić takich kilku speców-ważniaków ^^ ... PS - od samego początku przesadzał z bluzganiem na FF8 ... no cóż - tak to jest jak się nie umie m.in. pozyskiwać czarów z itemów =D ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Ej ale poczatek tej recki az zachecił mnie do siegniecia po FF8 xD Też chcę się pośmiać z argumentów kolesia :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Komandos »

W sumie to była tylko ostatnia część recenzji :P Całość ma 11 części- http://www.spoonyexperiment.com/categor ... tasy-viii/
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

...z czego przed-ostatnia część to bluzganie na pierwszego FFa ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Komandos »

Jo-Jo pisze:...z czego przed-ostatnia część to bluzganie na pierwszego FFa ...
W ogóle chyba każdej grze z serii się dostało :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”