[SF4] Gra w dwie osoby (klawa + pad)

Subforum najpopularniejszej serii bijatyk 2D będącej znakiem rozpoznawczym firmy Capcom

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ
Yaku
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 11-07-2009, 17:27

[SF4] Gra w dwie osoby (klawa + pad)

Post autor: Yaku »

Podpiąłem pada zamierzając pograć z bratem. Pomimo jego konfiguracji, wciąż używając pada ruszam się pierwszą postacią (jaką gram na klawie). Jak to naprawić?

P.S.
Pada skonfigurowałem w opcjach dostępnych w luncherze. W samej grze nie mogę przejść do drugiej tabelki w której powinny się znaleźć przyciski gracza nr2

PPS
Okay. Kapłem się że jak w pierwszej tabelce ustawi się "Controller" to można padem przemieszczac sie podrugiej kolumnie. Ale..
Po ustawieniu klawiszy nie mogę wyjść z tego menu :/
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: [SF4] Gra w dwie osoby (klawa + pad)

Post autor: kemot722 »

Czyżby Capcom nie dopracował opcji konfiguracji kontrolerów? Nie ma żadnego OK, Accept, Done etc. ? Może ustawienia sie zapisują na bieżąco jak zmieniasz klawiszologie?
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: [SF4] Gra w dwie osoby (klawa + pad)

Post autor: Pattrick »

hmmm co do 1p i 2p to chyba w options albo coś w tym stylu powinno być set 1p device w którym się ustawia czy klawa ma być pierwsza czy pad , enter dla klawy dla pada wystarczy coś wcisnąć

P.P.P.S.
nie lepiej byłoby poprostu ustawić klawierki jako pierwszej i zmieniać pada jako 2 (przynajmniej mi się tak wydaje)
Yaku
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 11-07-2009, 17:27

Re: [SF4] Gra w dwie osoby (klawa + pad)

Post autor: Yaku »

kemot722 pisze:Czyżby Capcom nie dopracował opcji konfiguracji kontrolerów? Nie ma żadnego OK, Accept, Done etc. ? Może ustawienia sie zapisują na bieżąco jak zmieniasz klawiszologie?
"Okay" jest, zaraz obok "cofnij" ale..
Samo "okay" jest nieaktywne. Klikam przyciski na klawiaturze i na kontrolerze - nic.
Działa tylko przycisk anuluj ale on cofa wszystkie wprowadzone zmiany :/
Pattrick pisze:hmmm co do 1p i 2p to chyba w options albo coś w tym stylu powinno być set 1p device w którym się ustawia czy klawa ma być pierwsza czy pad , enter dla klawy dla pada wystarczy coś wcisnąć

P.P.P.S.
nie lepiej byłoby poprostu ustawić klawierki jako pierwszej i zmieniać pada jako 2 (przynajmniej mi się tak wydaje)
Przy próbie wejścia w Assign 1P Device pojawia się informacja o której wspominasz.
Jeśli nacisnę wtedy "start" pada to pad i klawa działają dla pierwszej postaci
Jeśli nacisnę Enter - klawa działa dla pierwszej postaci, ale pad już nie. Pad przestaje działać.


P.S.
Nawet jeśli pad przestaje działać np przy wyborze drugiej postaci, to wciąż działa w Button Config (wspomnianym w moim poprzednim poście). Tak jak poprzednio nie mogę akceptować wprowadzonych zmian, a cofnięcie się je kasuje.
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: [SF4] Gra w dwie osoby (klawa + pad)

Post autor: Pattrick »

no to tak... mi się wydaję że w button configu po tym jak się wcisnęło jako 1p enter , to chyba jeszcze musisz dać najpierw na regulacje klawe (1p) a potem się brać na pada , chyba trzeba wcisnąć start bądź coś w tym stylu :p
Yaku
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 11-07-2009, 17:27

Re: [SF4] Gra w dwie osoby (klawa + pad)

Post autor: Yaku »

Pattrick pisze:no to tak... mi się wydaję że w button configu po tym jak się wcisnęło jako 1p enter , to chyba jeszcze musisz dać najpierw na regulacje klawe (1p) a potem się brać na pada , chyba trzeba wcisnąć start bądź coś w tym stylu :p
Być może tak właśnie jest choć nie wiem w jaki sposób powinienem to zrobić.

Napisz mi krok po kroku (opisując opcje i przyciski jakich użyć) co masz na myśli.
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: [SF4] Gra w dwie osoby (klawa + pad)

Post autor: Pattrick »

hmmm... sorry , ale teraz już za bardzo nie wiem jak to zrobić :P
Frost
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 17-01-2010, 15:43

Re: [SF4] Gra w dwie osoby (klawa + pad)

Post autor: Frost »

gdzieś wyczytałem, że jeśli chce się zagrać na 2 graczy to jedynym wyjściem jest podłączenie 2 pada (ale nie wiem ile w tym prawdy).
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: [SF4] Gra w dwie osoby (klawa + pad)

Post autor: Czapol »

Nie bawiłem się w 2 pady na SFIV ale sam windows 2 identycznych padów nie odróżnia ;/
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Street Fighter”