Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Ja bym tego recenzją nie nazywał, bo za dużo spoilów ma i w ogóle xP. Taki parodyjny przeglądowy rozkład na czynniki raczej :). A te argumenty są właśnie po to żeby się pośmiać. - czepianie się takich szczegółów, których Spoon się przyczepił nie ma nic wspólnego z powagą czy racjonalnym podejściem ;)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

Tak, ale nad wyraz ogromny procent osób bierze to na poważnie i uważa FF VIII za beznadziejną grę ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Ja w ogole chyle czoła przed ludzmi bioracymi tego typu recki na powaznie
Obrazek
Awatar użytkownika
genjuro
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 15-07-2009, 08:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: genjuro »

Moze zaraz zostane zasypany postami obrazliwymi albo jeszcze czyms gorszym ,ale chce napisac swoja opinie o serii final fantasy. Gralem w ff7,8,10 - teraz mam ff9 ktore tez zamierzam "zaliczyc", no i oczywiscie kupie tez ff13. Ale do czego zmierzam - dobre sa to gry, niektore czesci nawet bardzo dobre...ale to wszystko. Nie rozumiem jak niektorzy bija piane z zachwytu i spiewaja na wszystkie strony jaka to fabula ff7 jest niesamowita ( nie no sorry ale gdzie oni ta niesamowitosc widza ), jest zwykla i tyle, bez przesady. Mozna sie jeszcze w paru czesciach przyczepic do tego, ze nie kreujemy swojej postaci ,tylko gramy gotowymi postaciami, ktore maja pare statystyk i zdobywajac lv, podnosza je w gore - wielkie mi rpg ( ff7 i 8 to dla mnie przygodowe gry). W ff10 mamy drzewka rozwoju i mozliwosc wiekszego kombinowania z rozwojem postaci, ale dalej nie robimy "swojej". Moim zdaniem wszystkie te wzdychania nad wspanialoscia serii jest grubo przesadzona.
PS. od razu napisze zeby uniknac postow "urazonych" fanboyow - pisalem ogolnie o ludziach zachwycajacych sie seria, a nie tylko do ludzi z tego forum. Nie czytalem tego tematu calego ( wiec post moj nie jest rowniez odpowiedzia na jakis post z tego tematu), po prostu chcialem napisac swoja opinie o serii final fantasy.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Fanboye nie atakują bo za słabo się postarałeś z argumentami ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Gusta i guściki. Dla mnie np FF6, 9 i 10 to cudowne, jedyne w swoim rodzaju gry.

Bardzo lubię również tak bluzgane przez wszystkich FFX-2 któremu ludzie zarzucają ułomność i infantylność, ale zdają się nie zauważać naprawdę fajnych (np. rozmowa z Maechenem w Zanarkand w ostatnim chapterze) lub nawet pięknych momentów (np. świetna gadka Yuny do Nooj'a pod koniec gry). Jadą po muzyce, a gra oferuje przecież kilka przepięknych wręcz utworów (Yuna's Ballad forever).

Po prostu kwestia gustu.

FFXII zapowiadał sie najbardziej epicko ze wszystkich finali, ale niestety pocięli oryginalny zarys fabuły i wyszedł taki misz masz,a szkoda bo sama postać takiego Vayne'a czy Gabrantha pokazuje jak potężny potencjał miała ta opowieść.
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Gusta gustami, ale wciąż nie zmienia to faktu, że najlepszą częścią jest FFX, czy tego chcemy czy nie :).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

Guzik - VII > all =o
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

To kto jeszcze się myli? :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Tak właściwie to za co ludzie aż tak kochają FF7? Bo pomijając sentymenty to fabularnie FFX jest ciekawszy, choć postaci ma nieco szablonowe (inna sprawa, że Chmurek w 7 jest aż do bólu szablonowy i aż się o Szkłala boję, bo jak z angsta zamieni się w typowego "muszę uratować świat za wszelką cenę" to wymiękne)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

Gdyby iść ty tropem to ludzie powinni również nienawidzić całej serii FF poza X i Tactics, całego DQ, wszystkich Seikenków, większość starych MegaTen, całe Ys, Chrono Triggera, Suikodenów ... cośby się jeszcze znalazło

... jako przykład podam cholernie irytującego Tidusa i mdłą do granic możliwości Yune ... lcz widząc co z niązrobili w X-2 dochodzę do wniosku, że w X nie była taka zła
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: AK »

ff 6 the best. 7ke przeszedłem gdzieś do połowy i nie powiem spoko ale jakos nigdy do niej nie wróciłem...a ff6 przeszedłem 3 razy 8mki nie biore nawet pod uwagę. 9 ma potencjał ale nie grałem, reszta mi całkiem nie podchodzi.
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

W ff8 nie ma klasycznie zarysowanego ratowania świata.

W Suikodenach standardowe ratowanie świata? No prosze Cie Jo-Jo;].

FF9 to zdecydowanie najlepsza pod względem czystego 'funu z gry' część serii z PSXowej trylogii Gra ma fajną fabułkę i postacie - które pomimo tego że są klasyczne (złodziej, mag, rycerz, księżniczka itd) są super przyjemne i ciężko ich nie lubić (Vivi to zdecydowanie jedna z najlepszych postaci w serii). Co urzeka to przede wszystkim świetny, baśniowy klimat - obejrzyjcie sobie wprowadzenie zaraz po odpaleniu gry - już tutaj klimat zabija. Co dodatkowo jest piękne to ilość i jakość sekretów - szczególnie daje rady zbieranie Chocographów - oczywiscie koniecznie bez opisu. Eh wpatrywanie się z to maleńkie zdjęcie, kojarzenie krótkiej wskazówki i szukanie tego miejsca na mapie świata miało swój niepowtarzalny urok :D . Karcianka też jest fajna, ale osobiście wolę tą z FF8. System - kocham 9kę za to. Gra nie jest prosta, ale jest tak skonstrułowana że da się ją przejść postaciami na 1 poziomie doswiadczenia (w tym pokonać weapona). Wieeeele samozaparcia i cierpliwosci jest do tego potrzebne, ale na 100% jest to możliwe, co gwarantuję:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Komandos »

Zmieniajac troche temat- Dead Fantasy V- http://www.gametrailers.com/video/dead- ... -oum/53443

Masakryczne to jest, Square Enix mogłoby się uczyć od kolesia który to zrobił. A już myślałem, że po MK vs SF nic mnie nie zaskoczy :P
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: SubZero »

Podnośnik-fu rlz :D ale imo i tak na razie 2 część najlepsza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”